Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 13.07.2023, 10:27:44 xxx.xxx.226.6
Leithian:

Ja teda zas nevidim že by to u nas bylo tak masivni jak v zahraničí. Z 50 svateb od různých známých vzdalenych apod ani 1x. Nebude to tu tak žhavý. 


Tohle já  neposoudím,  jak časté to je, to se přiznám, protože co byly svatby u nás v rodině, tak se tam holub žádnej nevyskytoval.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 13.07.2023, 10:26:29 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.07.2023, 10:21:43

Krávy nepotřebujou, bude honit cyklisty a sundavat je z kola.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 13.07.2023, 10:24:56 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 13.07.2023, 10:08:53

Vypadá moc pěkně, i se zdá, že se úspěšně množí, za chvíli budu mít víc granulí než Brit.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 13.07.2023, 09:42:39 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.07.2023, 09:35:10

Zkuste prosím, ještě přehodnotit ten výběr plemen.  Víte ono pak není spokojenej nikdo, když si to nesedne, ani majitel, ani pes, ani okolí. Víte, já se psy žiju už od dětství, něco málo člověk za tu dobu poznal. A věřte mi, že udělat dobrý výběr plemene a vědět o čem pes a život s ním je, je základ ke spokojeným životu obou. Pes je velký závazek, potřebuje hodně Vašeho času, než psa vychováte trvá to. Navíc  se dá říct, že prvního  psa člověk ve spoustě věcí zkazí - protože ještě neví, netuší. A je rozdíl když se Vám nepovede vychovat právě takovéhle plemeno. Pro všechny tři vybrané opravdu musíte mít dostatečnou časovou kapacitu, abyste mu dala to, co potřebuje. Počítáte kupříkladu se cvičákem? Tam se chodí vzdělávát hlavně právě majitel, aby věděl, jak a co dělat a proč. Máte ve svém okolí nějaký kvalitní cvičák? Koukala jste opravdu důkladně na ty povahy plemene?

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 13.07.2023, 09:36:03 xxx.xxx.226.6
efe:

tagže mě prostě vodsuzujete k pajdání… no děkuju pjekně!


To máte za ty granule k prstě, který ste mi dijagnostykovala, víte?

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 13.07.2023, 08:38:08 xxx.xxx.226.6
Buggyra:

Proč by si je měly pořizovat? Prostě osloví majitele těch holubů a objednají si to jako službu, dodání na místo, zabezpečení, výběr jedinců v dobré kondici a nepelichajících… Agentura nevlastní jistě nic, všechno zprostředkovává - ono vyhovět rozličným požadavkům svatebčanů, to by ta agentura musela mít sklady jak Amazon.


hm pravda. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 13.07.2023, 08:33:27 xxx.xxx.226.6
Anonymní:

článek je nesmyslný, vypouštěni jsou poštovní ,bílí holubi, trénovaní, bleskově se vrací do domovského holubníku


No jasně, já už to vidím v živých barvách, jak v našich končinách úplně všechny tyhle svatební agentury- do jedné -  pořizují poštovní holuby, trénovaný.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 13.07.2023, 08:08:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Vlasta z 12.07.2023, 19:04:24

Na ja……….Její rozšíření do severnějších oblastí je omezeno tím, že jde o spíše subtropické zvíře špatně snášející delší mrazivé zimy. Ty dokážou její populaci spolehlivě zredukovat.

toliko citace základních info o nutriích

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 13.07.2023, 07:42:31 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.07.2023, 06:06:50

Odhaduji, podle formulace dotazu, že asi se psy moc zkušeností mít nebudete. Pokud se mýlím, omlouvám se. Ale nejsem si jistá, zda jste si vědoma toho, co plemeno jako je Rhodéský ridgeback či Catahoula obnáší. Víte něco o jejich povahách? Prostudovala jste je? Pořádně? Ani jedno tohle plemeno není jednoduché a dá se tu vyjmenovat spousta potíží a zádrhelů, které budete muset řešit. Od lovení, po  často složitý vztah k ostatním psům. Ani jeden z těchhle dvou není drobeček a pokud nemáte znalosti  a nebo přirozený cit pro psy, abyste neměla problém s přirozenou autoritou a pes Vás respektoval, budete mít-když se pes rozhodne jednat po svém, celkem potíže ho udržet.  Oba jsou to krásná zvířata, ale oba s sebou nesou skutečně velká ALE.  Neznám Vás, ani Vaše zkušenosti, jen odhaduji, podle dotazu. A věřte mi, že žít v blízkosti nezvládnutého RR či catahouly, není pro nikoho příjemné. A to leckdy ani pro jejich majitele. Cvičák je nezbytnost.

Pes v bytě není o velikosti - bydleli jsme v paneláku  - máme ohaře, z toho jeden německý, což taky není drobeček. Musíte ale mít nastavení, že jste venku víc, než doma. Ráno pořádná procházka - nic kolem paneláku, dát si cígo a domů, pěkně ven a v rámci venčení psa i zaměstnat - platí pro všechny tří Vámi vybraná plemena . Odpoledne se sbalit a vyrazit ven na dvě hoďky a opět to není jen o pocourání si, ale o tom, že se psu celou dobu věnuju, cvičení, hry a pod. A opět to platí pro všechny tři vybrané.

Se psem v bytě nutno počítat s častým úklidem. A hlavně u takto velkých psů, pokud nebydlíte v přízemí je nutnost výtahu. Dále je nutnost mít v záloze - zvláště pokud žiji sám - někoho, kdo mne zastoupí, budu-li nemocný/á. Dovolené - buď se psem, jako máme my, nedovedu si představit, že ho svěřím někomu jinému, a nebo mít někoho spolehlivého, kdo ho bude umět ohlídat - a zase - je to velké plemeno, když ho nebude respektovat, budou potíže. 

Se psem obecně - nutno mít v záloze peníze - na nenadálé zdravotní výdaje, leckdy nemalé, u velkého plemene značně vyšší, než u plemene malého

Se psem obecně - nutno si vzít po pořízení štěněte dovolenou - nebo mít hlídače, aby se štěně mohlo nejen často venčit, ale také učit na samostatný pobyt doma, protože pokud se to nenaučí a bude doma dělat bugr, nebudete ráda ani Vy a hlavně ani Vaši sousedé.

Tak to je tak pro začátek asi všechno.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 12.07.2023, 14:56:04 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 12.07.2023, 13:46:45

😀 výborný, moc se mi líbí ty drobné detaily práce 🤣

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 12.07.2023, 14:53:34 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 12.07.2023, 14:33:53

Já mám půlku vobyčejnýho kocoura - doma a venku a sežere toho, smeták jeden, víc, než tři ohaři dohromady 😀 . Kecám, ale pochopitelně člověk chce, aby mu doma bylo dobře, i když je to venkovní sekáč, takže taky má pelíšek se škrabadlem, kupujou se mu dobrůtky, pochoutky.

Jo taky zmíním k nákladům, že k mýmu překvapení stál obojek proti parazitům víc, než stojí ta stejná značka pro psy - mnoohem větší psy 😲 . Pořizovala jsem obojek (pojistka, která se vypne, kdyby se někde chytil), protože má na něm pověšený i klíče od domu - čip, aby mohl odejít, kdy se mu to hodí, zároveň je to označení, že není toulací. Takže pokud člověk plánuje kočku venko-domovní, tak ještě tohle musí připočítat.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 12.07.2023, 14:40:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.07.2023, 14:27:23

To jo, to jo, ale prostě, mě tam vadí ten fakt, že opečovávaný -nějakým způsobem - zvíře z domácího chovu, vyšoupnu do divočiny, když vůbec netuší. Musí mít strach.

Což třeba u zvěře chovaný v oborách není, tam si žije za plotem sice, ale v pohodě, nic zlého netuše a pak rázem bum. Jenže tohle je jiný, je vykopnut do světa, který nezná, bojí se, tak jako se bojí pes vyhozenej z auta.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 12.07.2023, 14:23:24 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 12.07.2023, 14:19:28

Jak se tam ta mrcha dostala? to je musela vytáhnout nějak ven? Pak jedině zdvojený pletivo, jako že ohrádka v ohrádce? Bych si myslela, že takhle je to zabezpečený dobře ☹️ . No já jsem prázdniny jako dítě trávila na farmě ……..velmi často mezi králíkama (měli taky výběh a zázemí v dolní části domu 😀 Byli to moji kámoši, nejím je dodneška. takže by to byl doslova zájmový chov a ráda bych je měla taky takhle naučený, jako je má soused. O to víc, by to člověk musel zabezpečit. 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 12.07.2023, 14:05:59 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 12.07.2023, 13:56:39

a hele další s tímhle typem límce a vypadá to teda Keriton, že to asi fachá.

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 12.07.2023, 14:05:07 xxx.xxx.226.6
bambule:

Otázka je na jak velké ploše chcete mít výběh. Soused má rozměry cca 30mx10m. Povrch nerovný s různými prohlubněmi, pařezy, kmeny stromů apod. Akorát nepočítejte s tím, že by ta mříž zarostla. Králíci co nespasou to udupou. 


A to by asi nevadilo ne? že to zaroste? Nebo jo?

Já zatím mám v plánu především slípky, ale občas nad králíkama zauvažuju. A chov venku tímhle způsobem by se mi líbil, protože je to pro ně lepší, než v kotci.