Aktuálně: 4 064 inzerátů199 619 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 10:50:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 18.07.2023, 10:38:21

Návrh kočičího začátečníka? Pomůže - očekávám, že by mělo, ale přeci jen….kočka, že jo - když s kočičákem před ostrým stěhováním - bude člověk na nové místo s kočkou zajíždět, nechá ho to tam prozkoumat, dají si tam svačinu a pak zase hurá domů, s tím, že mu tam už zařídím třeba druhý odpočívadlo, pelíšek…. ?

Já bych to takhle udělala, aby si nenápadně kočka zvykala a pak už jí to tam nepřišlo neznámý a neznačkovala. Nejdřív by to byl výlet, něco novýho, poznávačka a pak už něco co zná.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 10:46:19 xxx.xxx.226.6
Fikovnice:

Vám se líbí?

Já na ty pudlajze moc nejsem, přitom povahově jsou perfektní…


Zásadní chybka, pudle je dokonalej péf, vyrůstala jsem s nimi a jednou na něj taky dojde, až nebudu stačit na pižlu. Mám někdy pocit, že neexistuje univerzálnější pes - od rodinnýho psa, přes opravdu sporťáka a znám - teda znala jsem - bandu pudlajzů s kterýma chodila paní hlídat. Jasně, nejni to hlídací picbům, ale …….hlídá. A když jsou v přesile a jsou černí, tak zabijou i Kájínka 😀

Ostříhám si ho na sportovku, nepadaj z něj chlupy, můžu mít malinkatýho, většího, středního, veeelikýho, bílýho, černýho, flekatýho, hnědýho , aprikóza .

Vokažte mi někdo plemeno, který je takhle neskutečně variabilní. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 10:32:32 xxx.xxx.226.6
Bodlinka:

Mno plus trochu tomu pomáhám, no. Takový hodně nápadný střih zajistí dostatek pozornosti kolemjdoucích, aby se nějaká oběť, co se dobrovolně nechá lehce oslintat a pohlaví, vždycky našla.

Obrázek

Zvážená Bodlinko, a povolení na chov šelem máte? Zabezpečený výběh? Máte?😀

Výbornej nápad, s holoprtkama bohužel neuskutečnitelnej.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 09:26:30 xxx.xxx.226.6

Thielli - já radit nebudu, jen podotknu, že s tím Alavis calmingem má Plaka pravdu. Mám odzkoušeno u naší rozstřelený flekatý, že jí to pomohlo se dostat do trochu jiný bubliny. Je hezký vidět, že se jí v duši udělalo normálno.  KOnzultováno s naším vetem, kterýmu věřím, dle podávat dlouhodobě. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 09:20:01 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.07.2023, 07:52:36

Sem byla anonymní, páč jsem si nevšimla, že nejsem přihlášená, nicméně fakt doporučuju si zjistit, zda to má, či nemá druhý vchod a když lít tu vodu, tak s večerem, kdy jsou všechny doma, to je druhá zásada.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 17.07.2023, 14:21:32 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 17.07.2023, 14:07:52

Já jsem psala, Balů, že jsem alergická na tyhle povznesené hlášky v tomto duchu. Ne na Vaše příspěvky. Naopak jsem právě psala, že pokud to tak není , tak to beru zpět a omlouvám se, to jste nečetla?

Jsem na tyhle hlášky - stopadesát let chodim se psem a nic se mi nestalo- vyznívající ano v tom duchu, že má někdo velké oči - alergická proto, že to ostatním - i podle těch reakcí ostatních , není prostě příjemný, protože to vůči nim může vyznívat, že jako drobátek přehánějí. Leč věřte tomu, že když zažijete, že Vašeho psa SKUTEČNĚ jiný pes vezme pod krkem, tak i kdybyste pak sto let žila bez toho, že i jinýho psa potkáte, tak už tohle, co píšete nikdy nenapíšete. Právě s ohledem na ty ostatní. Protože budete sakra vědět, jaký to je. A to by bylo právě vhodné, i když  Vás svrbí ruka, se ovládnout. Kvůli někomu, kdo si tím třeba před nedávnem prošel.

 Mně je to fučík, je to už hodně let, a ty další nepříjemný konflikty, který byly, byly nebyly doposud tak brutální, jako ty první dva. Navíc vůči mírumilovnýmu tvorovi, jakým můj první ohařík byl. Ale nepíšu tohle s ohledem na sebe, ale kvůli těm, kteří zde napsali svoje postoje. Vyznívá to velmi nespravedlivě.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 17.07.2023, 13:25:36 xxx.xxx.226.6
balu:

Žiji se psy víc jak 40 let a za tu dobu jsem nebyla ani jednou v situaci, že bych musela nějakou takovou věc použít (kdybych ji měla). A to žiji v místě, kde je psů čím dál víc a víc. 


Balu vy mě s tímhle Vaším přístupem fascinujete. Promiňte, ale to je jen já, já, já ve všech možných úhlech pohledu - já třeba v otázce nějaký pravidel držení psa, já i tady. To že Vy něco nezažijete, neznamená, že to neexistuje. Žiju se psy taky téměr ty čtyři desítky. Z toho valnou část v Prahé, v Prahé nejdřív normální, kdy psy měli opravdu jen lidi, kteří byli psí a posléze v Prahé, kde si psa pořizuje kdejakej blbeček. Značnou část života to bylo psově bezproblémový. A tak zatímco s prvním psem jsem nic takového nezažila, tak u prvního ohaře jsem měla ty napadení rovnou dvě, opravdu napaden, ne nějaký tanečky. Myslím, že rozpoznám psa, který jde dělat problémy, min. v momentě, kdy mi visí na mém psu pitbul na krku. Takže tyhle soudy, které píšete, to opravdu miluju. Chtělo by to trocha té empatie vůči ostatním. Možná to není podivování nad ostatními, možná je to čiré konstatování, ale vzhledem k Vašim komntářům jindy, to tak nevnímám. Pokud to je opravdu konstatování, tak beru zpět a omlouvám se. Nicméně na tyhle povznesené hlášky ostatních jsem už značně alergická.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 14.07.2023, 14:22:47 xxx.xxx.226.6

Tohle je video, který by mělo  “viset na každým nároží.” Vůbec se mu nedivím, že má potřebu se vyjádřit. Já jí mám často taky.  Takže jsem moc ráda, že to pán natočil a poslal do světa, mělo by to být součástí výbavičky každýho štěněte, který chovatel předá novému majiteli.

https://www.youtube.com/watch?v=U9DZIfoJIl4

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 14.07.2023, 11:55:02 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 14.07.2023, 11:18:16

Vy máte mou půlku kocoura Mousese? 🙂 Chová se úplně stejně. Jen teda vlastně s výjimkou toho, že manžela má rád a i ho hodně respektuje, nechá si od něj udělat ošetření kde čeho.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 14.07.2023, 08:28:52 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.07.2023, 08:20:01

dík za obě odpovědi, s tím třetím víčkem jsem si to  myslela, ale nebyla si jistá,

Já Mousesovi dávám žrádlo s troškou vody - že aby měl dostatek tekutin, když je u nás - sleduju, jestli třeba pije z pítka pro ptáčky, nebo od čoklidů apod. 

Potřebovala bych s ním natrénovat převoz - jenže za současný situace není moc časových kapacit. Máme to roztrénovaný, ale pak se v rámci rekonstrukce někam posunula jeho taška, do který jsem ho učila a tím jsme skončili, což mě štve. Protože představa přepravy vzteklý koule se mi ani trochu nelíbí. Když ale nejsou moc kapacity . 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 14.07.2023, 08:14:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 14.07.2023, 08:11:40

Aha, díky - budu na to pamatovat, kdyby něco.  Já o kočkách vím v podstatě prt, že jo. Takže jsem ráda, za každou informaci z praxe. Už vím, že třetí víčko znamená potíže - jestli jsem to dobře pochopila? Značí to, že je s kočkou něco v nepořádku. Obecně, nebo to směřuje nějak konkrétně?

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 14.07.2023, 08:10:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele K.L. z 14.07.2023, 07:57:57

A nemůžete jet jinam? Je možné, že se třeba kastrace nějak nepovedla a zvíře má problémy. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 14.07.2023, 07:52:43 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.07.2023, 07:48:05

Díkec. No on je Mouses klasickej venkovní sekáč - mourek s normální srstí, takže předpokládám tak nějak, že by to měl mít od přírody ten tvor nějak pozařízený. Zatím jsem ho právě neviděla, že by provozoval nějaký dávení, nebo tak. S chutí k jídlu a jedením, tam to bude blbý hlídat protože se chodí stravovat do min. dvou “restaurací” - myšleno my a u sousedka, možná chodí i naproti k jiným sousedům. Plus loví myši a nosí mi je. Takže někdy má větší hlad a vybrakoval by lednici, někdy si dá jen tak na chuť, nicméně, jasný, kdyby to trvalo dýl, budu v pozoru