Aktuálně: 4 063 inzerátů199 607 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 19.07.2023, 09:25:21 xxx.xxx.226.6
Fatia:

Ehm, žádné moudro nemám, bábovku si nevysloužím, ale… Hlava je z druhé strany! 😀


Ešivá vona Thielli nechtěla taktně naznačit, že jako je to problém, dostat to do tý hlavy, když je to Miss Brown šécko tak jako u zadku? 😀

Edit - Thielli, já jsem ještě zapomněla říct, že tyhle dělený venčení nemusí být opravdu nijak předlouhý, ale o to jsou intenzivnější. Pro Vás i pro toho psa, jste zaměřená jen na něj, jemu se věnujete, s ním cvižíte, hrajete si, povídáte. Je to intenzivní, stačí půlka času. Věřte mi, že se pak opravdu i Vy budete radovat, budete z toho mít dobrej pocit. No a doma pak můžete s oběma dát bitku, ne? 😀

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 19.07.2023, 09:13:01 xxx.xxx.226.6
Thielli:

Dobrá tedy. Vám věřím každé slovo. 🙂 Vlastně můžeme teď navázat na to nucené rozdělování…  


Přesně tak, už to máte rozběhnutý, tak v tom nějakým způsobem pokračujte. Využijte k tomu opravdu krátké cvičící, třeba večerní procházky a jednou za nějakou dobu to udělejte tak, že tu klasickou prostě časově rozpůlíte, nepůjdete courat do přírody a budete se věnovat každý zvlášť delší dobu někde za barákem , výcvikově, nepůjdete se procházkovat, ale budete cvičit někde za komínem poslušnost, pohrajete si, zaházíte balonek, potaháte se, pomazlíte s jednou a pak šup, výměna a na šichtu jde ta druhá. Uvidíte, že z toho pak budete mít nakonec i dobrý pocit. A jim to opravdu taky prospěje ve všech směrech. Bude si pro tu chvíli každá připadat výjimečná. V létě, kdy jsou dny dlouhý, jsem dělávala i to, že jsme třebas šli hromadně ven, courat do polí, ale pak po návratu jsem ještě jednoho, nebo druhýho vzala po návratu ještě na chvilinku ven a buď jsem je pak prohodila, nebo toho druhýho takhle vzala druhý den. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 19.07.2023, 08:46:38 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 19.07.2023, 08:39:34

Já to vím, já to vím, Thielli, mám to doma dokonce třikrát a sama jsem se do toho trochu propadla, jak jsou tři. ALE! ALE!! JE TO ŠPATNĚ (a tak se to snažím dělat aspoň v malé míře). Spešl, když potřebujete něco učit.  Potřebujete být soustřeďovaná na toho jednoho jedinýho. A pak jsou tu další dva aspekty, neméně důležitý. 

Ten jeden je - že každej z těch čoklidů si zaslouží mít nás chvíli čistě pro sebe - dělá jim to dobře na dušičce. 

A ten druhý a podle mě ze všech úplně nejdůležitější - zvlášť, když jsou dva…………….když se něco stane, je pro toho, kdo zůstane aspoň malou berličkou, že umí fungovat sám. Že umí zústat doma sám a že umí venku fungovat sám za sebe, bez podpory toho druhýho. Ono to bolí i tak, ale nejsou tak ztracení. Já vim, že teď jako nepíšu nic optimistickýho, ale …..no…. tak prostě na to koukejte z toho výcvikovýho hlediska jenom.  Když něco učíte, tak vždycky jen jeden. A Vy Miss Brown přece učíte. Černoprdelnici může před odchodem dát nějaký úkol - třebas čmuchací dečku a vymajznout na chvíli - nemusí to být vůbec dlouho, stačí za barák, lehce procvičit v rámci večerní procházky a šup holky prohodit. dopřejte jim i to, že se opravdu věnujete jen té jedné.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 19.07.2023, 08:35:56 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 19.07.2023, 08:26:26

Keriton - ano je to piplačka, velká piplačka (tohle a samota je vždycky piplačka). Možná to u Bubi bylo spolehlivější i tím,že jsem s ní nemusela řešit tolikatě moc a moc věcí najednou, abychom mohli/y fungovat. Tali měla nabalíno krom agrese úplně všechno, co si člověk vymyslí. Takže tam se řešilo pořád něco. Ale věřím, že i u profibufeťáka se lze posunout. Min. posunout, když ne to pořešit do naprostý spolehlivosti.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 19.07.2023, 08:21:01 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 18.07.2023, 20:22:21

Mně u první Bubrdlíny a u Tali pomohl odpaďák, který se neuklízel, ale natvrdo zavíral

https://cdn.domacipotreby.cz/images/0/b5bb341687ba47c0/2/fave-odpadkovy-kos-popelnice-21-l-barvy-mix.png

 a velmi, opravdu velmi intenzivní nácvik nebufetění. kdy jsem začínala fakt doma  - nejdřív s co nejmíň zajímavýma odpadkama ( pak třeba obal o šunky, od sýra, kde si nemohly nic vzít, pak už jsem tam i nějakej ždibec jídla dala…. ) “pohozenýma” třeba v předsíni, s klikrem a masem, párkem, sejrem, játrem v ruce a cvičilo se nevšímání, nevšímání, posléze už i procházení, pak jsem “odpadky” zatraktivňovala, pohodila “igelitku s odpadkama” a chodilo se kolem, pak jsem dala na dlažbu kus chleba-velký lákadlo, kost z polívky - velkou….. aby to pes nemohl zhltnout, a chodilo se, chodilo se, to stejnej princip jídlo na lince /obě bufetily, kradly, když k nám přišly, Tali navíc po lince běhala - 30 kg pes na lince je vyloženě prima)/. Pak jsem to přenášela ven. Byla to piplačka, ale dost se to vyplatilo. Bubi občas v rámci splašení se hormonů  v době hárací , venku selhala, ale doma supr. Tali tam je to a bude to horší, protože po přestěhování se do Domečku, přestaly v týhle oblasti platit věci v bytě naučené 😀 😀 ukradla toho už dost a já teď ale nemám kapacitu na to, to řešit celý odznova, takže uklízím a vyhrožuju zkrácením jejího života, ale v bytě v Prahé už byla spolehlivá dobře. Venkovský vzduch jí nesvědčí. Teda jí jo, ale jejím návykům ne 😀

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 19.07.2023, 08:06:48 xxx.xxx.226.6
Anonymní:

Takže chápu z toho správně, že vy psy bez PP úplně zavrhujete že by se ani neměli množit? Jakej je k tomu důvod? Jsou lidi kteří si takové psy rádi koupí a nemusí dávat jednou tolik za PP za ušetřené peníze mají krmení na 5 let zdarma pomalu.


Ne, nechápete to správně. Já třeba mám psy jak s průkazem původu, tak ty “sekáčové” z útulku, bez papírů, který tam někdo odložil, protože - pro něj už neměli žádnou hodnotu. Rozdíly mezi nimi nedělám. Mám je ráda všechny stejně. Ale nejsem pro to, aby se psi - kterých už je opravdu víc, než hodně, dál zbytečně a nadbytečně množili. Ani jeden z mých psů neměl štěňata a mít nebude. 

Za ušetřené peníze rozhodně psovi pět let krmení kupovat nebudete, pokud mu nekupujete šrot ze supermarketu - a možná už ani to ne.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 19.07.2023, 07:58:15 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 18.07.2023, 19:57:10

Plaka

Zkuste si počíst a místo lovení dosadit bojení

Halooo - to mě vůbec nenapadlo! Tjofka, žjofka!

Thilelli

já se omlouvám, nečtu to důkladně, protože nestíhačka. U nás po napadení prvního ohaříka, kdy si ho podal picbům,  bylo pak řešením to, že jsem měla už před tím tedy , naučený zastavování  a to jsme taky vypilníkovávali. Tak jako Vy. A taky odložení. To se mi hodilo v momentě, kdy jsme v polích potkali olbřímího volně loženýho molosoidního psa, člověk tehdy nikde, psa jsem vůbec neznala, nikdy jsem ho nepotkala. Zavelela jsem tehdy lehni, zůstaň, tím pádem mi můj čokl “zmizel” tomu druhýmu z dohledu a já šla řešit toho cizího psa, řvala jsem jak prokopnutá a vyšlo to. To stejný podruhý, když se k nám vydal cizí RR, to už jsem měla psy v páru, ale zůstali ležet oba. Vy to máte těžší v tom, že hnědka má to nastavení, který má - znám od Taliprdnice-příměr s gymnastou je dokonalej, že tam něco vypilníkovat tak, jako to máte u černošky, to bude “čelindž” . Ale zase - kupodivu Taliprdnice pak ten statickej povel dá a už se nehne, když ji do toho člověk dostane, třebas to budete mít stejně. Když jí dokážete odložit, máte volný ruce a můžete jít řešit šmejda, kterej jde proti Vám. A bejt tak nemilosrdná, že si to příště celá Molly i Máňa, či jak se jmenuje, rozmyslí. Proč je proboha nevoděj na vodítku a s košem? Ano vím, ptám se zbytečně. Nedivím se Miss Brown, že ji srolovala jak noviny, jestli se v tom dobře orientuju, fakt čtu zrychleně. Taliprdnice takhle srolovala jednu čůzu u nás - a to je Tali opravdu hodně tolerantní - a ta už si pak ale rozmyslela, dávat o sobě vědět, když nás potkala. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 19.07.2023, 07:30:04 xxx.xxx.226.6

Tak koukám, že šécko už napsaný asi bylo? Pro mě osobně je fakt tím největším dárkem váš přístup k tomu našemu převalení se sem. Moc bych - jak vám, tak nám - přála, aby se podařilo tu studnici zkušeností a znalostí vybudovat tady znovu. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 13:06:37 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.07.2023, 12:52:51

Třeba proto, že rozumní lidé vidí, že útulky jsou plné psů NO a typu NO a kříženců No a NO bez papírů……. prosím zde k nahlédnutí:

https://www.pesweb.cz/cz/psi-k-adopci?list_type=&plemeno=i.000106&link-utulek=

. těch s papíry najdete v útulcích minimum. Každý, kdo má psy rád a záleží mu na nich, nechce, aby jeho štěňata dopadla takhle. Psů je bambilijoun, nemusí se další dva bambilijouny narodit. 

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 12:31:50 xxx.xxx.226.6
Espiro:

Taky je zvažován. U něj se malinko zaobírám povahou. Náš první pes byl mezi-knír. Čili malý prásknutý se střeďákem. A ta povaha za moc nestála, byť jsem ho samozřejmě milovala. Byl to osrý drsoň a já Drsoně až tak nemusím . Radši Jasoně 😇

Fíkovnice, neškemrej! Hvězdičky se tady nerozdávaj na žádost. Ty si musíš jó zasloužit 😜


Tomu rozumím, taky miluju Jasoně. Miluju pižlu s její komickou povahou. Hele a uměla byste si poradit s lovečinou? Pak třebas fousatá pižla…. jsou ňuňůů a měkčí.

https://www.spokojenypes.cz/ImgP.ashx?co=/ImgGalery/Img1/Atlas/170428112152-31483469-xl-jpg.jpg&fd=a5&pa=1

Já  teda miluju vižlu jako vižlu, ale oni jsou i o trošku klidnější, než to péro hladkosrstý.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 12:29:02 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 18.07.2023, 12:24:30

tak jasně, každej jedinec se může nevydařit - našel madáme Flekatá je taky vyloženě výkvět ohaří. Ale je teda v konfliktech ohařsky hodně trpělivá, trvá, než ji někdo nasejří, ale pak ho shraboší jak starej koberec a vyřve mu džuznu do hlavy.  Třeba ale Rumouška neshrabala, na toho je jí nepříjemný bejt nepříjemná a chodí si za námi. To chodí je v uvožofkách, protože když ho popadne ouhylná a nerespektuje její žádost - byť i hlasitou, aby se srovnal, srovnáme ho my 😀

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 11:34:19 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele aldamax z 18.07.2023, 11:32:40

taková Eulálie Čubíková

😂 Hííííl mir, híílf mííír. Jste mě rozštípala na třísky 😂 . To neznám tohle označení 😂

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 11:32:38 xxx.xxx.226.6
Espiro:

Na chodbě, vedle sborovny 😉

A to mně se ty vaše ďoučata tuze líbí, zejména černá. A střih je taky podle mého gusta. A vůbec, řadím si maxidůdla do pořadníku na dalšího pséka, je hned za krátkosrstou kolií. A jestli budete vytrvale vkládat fota božských okálů, tak pořadí brzy přehodnotím. 


takle nějak?

Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 18.07.2023, 11:27:54 xxx.xxx.226.6
kometa:

Věda je to s každým zvířectvem…😉


Se psem mi to tak nepřijde, tam už to jsou vody, kde se člověk nějakou dobu pohybuje - jasně, může člověka vždycky něco zaskočit, ale ty kočky, to je prostě blásinec úplnej.🙂