Aktuálně: 4 044 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 06.08.2023, 22:54:02 xxx.xxx.33.59
Rapotačka:

- který bez zjevného důvodu, 

upozornění, varování provede náznak útoku na člena domácnosti.

Kdybyste situaci popsal, někdo třeba důvod uvidí

a poradí.


No, já si myslím, že je rozumnější, aby tuto situaci posoudil někdo naživo. Takhle na dálku těžko něco radit, když neznáme ani psa, ani majitele, ani situaci, ani toho, koho se ten náznak týkal. Kdyby tady nikdo nehodil konkrétní kontakt, zkuste se zeptat v Ostravské Koiře, zda by o někom nevěděli.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 04.08.2023, 00:36:26 xxx.xxx.33.59

Ať žije Gustáf Husák,  ať žije Gustáf Husák! Na hrad!

😀 Nebo aspoň teda do toho skleníku! 😀 😀 

Já se nebojím toho, že se chlapec nakonec tim zahradníkem nevyučí! 😀

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 04.08.2023, 00:29:59 xxx.xxx.33.59

choza-podle vzoru koza,

to ale uráží tu kozu,

tak necháme chozu, 

to stejně mluví samo za sebe.

Co máte chozo za problém? Špatné spaní? Nedostatek interakce s vlastním druhem? Či něco jiného?

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 03.08.2023, 23:53:54 xxx.xxx.33.59

Pes z útulku - tam je důležitá jedna věc - Vaše nastavení. To, zda jste připravená brát seconhandovéh psa se všema jeho vadama. Protože takový pes už za sebou něco má, zkušenosti dobrý, špatný, návyky dobrý, špatný, některý neumí vůbec nic, některý ani třeba nemá zájem o lidi. Musíte si uvědomit na co máte a na co už ne. Co zvládnete napravit, převychovat a co ne. Jsou psi v pohodě a jsou psí potížisti. Zvládnete se popasovat s tím, jak psa udomácnit? Aby si zvykl a doma nevyváděl? Zvládnete třeba to, že nebude kamarádský s ostatními psy? Zvládnete to, že třeba bude doma zpočátku čůrat a kadit, než se to naučí. Že třeba bude krást jídlo, brakovat koš na odpadky, ničit doma věci, venku bufetit, že bude lovit? Budete třeba muset naučit psa spoooooustu věcí, protože je nebude umět. 

Doporučuji velmi se dobře zamyslet, to zaprvní a za druhní si za tím psem opakovaně zajet, vzít si ho na procházku a dobře se věnovat tomu, co dělá, nedělá, jak se chová, zda má aspoň malinký zájem o to, kdo je na konci vodítka.

Myslet si, že pes z útulku bude vděčný je prostě špatně.  Takhle psi neuvažují. Záleží na Vás a i na psovi, zda si mezi sebou dokážete vybudovat vztah. Pak přijde to ostatní. A….je to moc hezký, jiný, než se štěnětem, silný. Ale musíte si to odpracovat.

Vzhledem ke stylu dotazu - hledejte pečlivě pohodovýho pejska bez velkých problémů. 

Mám čtvrtého - resp. třetího (ten první se nepočítá) psa “z druhé ruky” . Dvě feny z útulku, jedna z kotce od myslivců. Ty dvě  z útulku  staré babičky, neuměly nic, všechno jsme se spolu učily od základů a můžu na ně být hrdá, zvládly všechno, přivolání - takže provoz bez vodítka, základy lovečiny, základní poslušnost, aport a nějaký ty blbinky jen tak pro radost. Oběma bylo v době, kdy jsem si je brala jedenáct let. Ta první s námi prolezla většinu českých hor, než mi odešla, ta druhá řádí úplně stejně, jako ta první. Milovala mě a miluje mě , ale musela jsem si to zasloužit. Ta první pro mě dělala vše od první vteřiny, s tou druhou jsme to trošánek musely vyladit, ale stojí to za to. Ale! Obě jsou v úrovni na kterou si troufnu a na kterou stačím. Nemám na to, vzít si psa, který do mě půjde (byť i proto, že má špatné zkušenosti), taky vím, že chci mít psa, kterého zvládnu  naučit bezvodítkový provoz, nechci mít psa, který se bude rvát.  Jasně, dá se s tím pracovat, ale já si radši pohraju s lovečinou, tohle pro mě není. To je to, o čem jsem psala, musíte si v sobě ujasnit, co zvládnete, co od psa očekáváte a podle toho hledat. Myslet si, že všichni pejskové jsou vděční a bude to s nimi na růžovým obláčku, to je cesta do peklíčka.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 01.08.2023, 15:08:51 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 01.08.2023, 15:00:46

Jsou rodiny, kde je to pro dítě opravdu těžký, vyrůst ve skutečnýho člověka, proto nemám ráda to obecný fňukání, jak to ta současná generace má těžký. Nemá. Ví prt, co je to mít to těžký. Teď navíc mají příležitost, bohužel. vidět v přímým přenosu, co to je mít těžkej život. To nemá žádný z nás, kdo žijeme v bezpečí. Tohle by mělo každýmu rozsvítit v makovici, že si rozhodně nemá na co stěžovat a začít dělat něco se svým životem.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 01.08.2023, 14:40:06 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 01.08.2023, 14:23:42

Podle mě je hlavní problém, pokud se takto vychovaný a smýšlející člověk chytne dalších podobně smýšlejících lidí a všichni se vzájemně utvrzují v tom, že mají pravdu a litují se hromadně.

No právě. Já si vážím každého, kdo není vyžírka a tahle generace to tak má hodně nastavený, ne všichni pochopitelně. 

Ono hodně lidí si samo pomoct neumí, protože tu jinou cestu nevidí a jednoduše neví co mají dělat.

No a nebo jim to taky takhle vyhovuje.

A Tenurri - je supr, že při bráchovi stojíte, držím palce, aby se všechno povedlo.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 01.08.2023, 14:08:22 xxx.xxx.33.59
assil:

No jsou to chudáci, protože tohle z nich udělali jejich rodiče, kteří sami ještě byli normální. Takže ty děti za to nemůžou. Akorát to jim v životě nijak nepomůže.


No jako ano, je to práce rodičů, ale když dospěju a vidím, že svět nějak funguje, tak pokud chci přežit musím fungovat taky, asi jen člověk s kwíkwé houpacího koníka nebude vnímat, že v práci -kam chodit musím - platí nějaký pravidla. Každá generace byla nějak vychovávaná, s chybama, bez nich, s problémama , bez nich a všechny ty generace nějak fungovaly - protože potřebovaly, chtěly, musely, z týhle generace je mi popravdě, bez pochopení dost nevolno. Jako, že opravdu. A vážím si každýho, kdo v sobě má nebo najde normálního člověka, to ostatní je pro mě , zní to hnusně, ale odpad. Vidím na svým muži, že i když člověk žije v nějakých podmínkách, tak z něj - pokud sám chce, může být a je kvalitní jedinec. Je to o vnitřní síle. Ne o srágoství a spoléhání se na ostatní.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 01.08.2023, 12:51:44 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 01.08.2023, 12:49:14

Chudáci maličký, nebohý, místo , aby se zvetili, mákli a šli “do boje” , tak se budou litovat až cípnou hlady. Bože!! A to člověk měl a má takový potenciál a tohle se z něj vyprdlo. Je mi líto těch mladých, kteří tohle v sobě nemají a doplatí na tu neschopnou většinu, vážím si jich za tu sílu, kterou oproti ostatním cípáčkům v sobě mají a budou se snažit.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 01.08.2023, 12:45:50 xxx.xxx.33.59

Pak jsou ještě výborný takový ti majitelé, co to komentujou. Byli jsme tehdy ještě jen duo ohařů - na Křivoklátě v zimě, dali jsme si tam něco k jídlu a pití venku u stolů. Nádvoří jinak prázdný. Pak tam přišla rodinka a od první vteřiny jsem viděla, že s nima bude zábava. Čokla- už ani nevím co to bylo?? Bordera? Nevím, pouštěli ho jak draka na tý flexině. Celý nadvoří k dispozici a museli se s prominutím nasejřit přímo k našemu stolu??? 🙄 . Já jsem ohaře měla pod povelem a Tali jsem radši, protože mi bylo jasný, že dlouho to nevydrží, cvakla na vodítko. A tatík, hlava rodinky furt nechával toho psa vylítávat k nám se slovy, nenenene, nechoď tam, pejsi se nesměj kamarádit. Tak  jsem ho velmi nevybíravým způsobem ujistila v tom, že teda opravdu nesmí, s kdejakým nevychovaným hejhulou a bez domluvy. Čuměl jako ještě větší idiot, než vypadal běžně a chybělo málo, vzala jsem ho něčím po hlavě. Poslední dobou nějak špatně zvládám debilitu některých jedinců. Já vím , a bude hůř. 🙂

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 01.08.2023, 12:38:06 xxx.xxx.33.59

Já si myslím, že tohle si člověk nesplete:

https://vsestudy.cz/2007/05/lunak-cerveny-kriticky-ohrozeny-dravec-lovi-v-okoli-vsestud/

a přesně tenhle pták , ověřila jslem si to i zvukově, tady prostě hnízdí.

Edit - jestliže se vyskytuje v uváděných Všestudech, tak u nás to má výrazně lepší. A víděla jsem ho i u toho Žatce, myšleno opravdu u města.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 01.08.2023, 00:35:53 xxx.xxx.33.59

Já snad radši ani nebudu psát, jak to u nás se jménama je 😀. Protože nikdo se nakonec nejmenuje tak, jak jsme mu vybrali.  Že se z Edieho stal Murphy, je asi nasnadě, že se Ashe stal Ešus, už tak nasnadě není, stejně jako, že útulková Blanka byla nakonec Blaníček Baníček, Bubinka, že z papírovýho Flake, které jsme si mohla vybrat /Flake je klávesák Rammstein a zároveň je to anglicky vločka, kterou nese hrdě na hrudníčku/byl postupem času Stein - Štajníček, Ramštajníček, Rumíček , asi nemá cenu rozvádět. Co mě ale nikdy, nikdy nenapadlo, že stejným jménem pojmenuji někdy dalšího psa. Naše druhá útulková vižlí babča je tak dokonalou kopírkou té první, že se její útulkové Cindy během 24 hodiny překlopilo do Bubi, Bubínku, Bubrdle a….Baníčku a už si to jméno hrdě nosí víc jak rok. No a naše flekatá přišla s papírovým Thalia, takže  Tali a zní se postupem času stal Taliprd (hrozně prděla, když k nám přišla, to se fakt nedalo jít třeba po procházce se psama na socializačku do hospody, protože ji celou vymořila a nikdy nikno nepodezíral toho psa 😀 ), Tazimíra a když je výjimečně hodná, je to moje Talinka.

Zrzavci
Zrzavci (3444 příspěvků) 31.07.2023, 23:14:35 xxx.xxx.33.59
Odpověď na příspěvek uživatele Mirouš z 31.07.2023, 20:32:55

Pane Mirouši, zkuste si, prosím, představit, že ten pes, kterého považujete za agresivního, je pes, který má za sebou nějakou špatnou zkušenost, napadení. A bojí se a preventivně tzv. straší. Pokud se na něj přímo - tedy v psím jazyce velmi, velmi neslušně - řítí jiný pes, byť i z Vašeho pohledu je to malý pes - tak se prostě bojí dalšího napadení a jde předem “do útoku” /on to ani útok nemusí být, je to prostě snaha zastrašit jiného psa, kterého považuje za útočníka, protože on neví, že si ten druhý třeba chce hrát a nebo se bojí tak, že jiného psa ve své blízkosti nechce. A teď je v situaci, kdy se bojí a jeho majitel s ním před tím absolvoval xhodiny cvičení, kontaktování  s jinými psy, aby svého psa, který byl napadený, naučil, že ne každý pro něj je hrozba. Leč v tomto momentě, kdy Váš pes takhle vyběhne a protijdoucího psa vyděsí, jste právě celé to úsilí, které ti dva absolvovali, poslal tam, kam chcete majitele poslat Vy. Tedy do řiti.

Není přece tak velký problém se na chvili zastavit, psa si k sobě PŘIVOLAT /pes, který nemá přivolání, by neměl - v rámci zachování jeho vlastního života, běhat volně, protože nikdy, nikdy, nikdy nevíte, co se může stát a vy ho budete potřebovat rychle zastavit, či dostat k sobě, jinak riskujete jeho život a zdraví./, tedy psa si přivolat, vzít to jako cvičení poslušnost v rámci procházky, počkat až ti dva přejdou, pak ho zase pustit. O nic nepřijdete , ani o cm volnosti na své trase, naopak si potrénujete přivolání - třeba formou hry, abyste upevnili váš společný vztah.