Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.06.2023, 10:58:15 xxx.xxx.62.8

Dobrý den, ahoj všem!

V prvé řadě se moc omlouvám, že jsem zadala téma jako psí. Mám opět pocit, že psí diskuze jsou zde nejnavštěvovanější. Mně jde nicméně o mého kocoura. Psala jsem o něm opakovaně, i na té naší FB skupině... 

Jsem téměř přesvědčena, že má cukrovku. Strašně moc pije, úměrně tomu močí, ale hlavně z 10kg obřího kocoura je najednou asi 6kg vážící zvíře. Na zítra jsem konečně domluvená s kamarádkou, že mi s ním pomůže stran přepravy na veterinu a dovyšetří se - chtějí mu udělat UTZ břicha a hlavně odběry na štítnou žlázu (první vyšetření proběhlo asi před 14 dny - viz dále). Ta by (dle dr.) mohla hyperglykémii také způsobovat. Jen zopakuji, že vyšetření prováděné u mě doma ukázalo biochemii i hematologii OK, ale glykémii 15.

No a můj dotaz: Já si samozřejmě umím představit jaké komplikace s sebou diabetes nese, a že ty komplikace mohou být velmi závažné... Ale co mě teď zajímá úplně nejvíc, je to, zda kocour v tuto chvíli nějak subjektivně trpí. Mám-li to vztáhnout na humánní medicínu, tak cukrovka nebolí a je zákeřná právě až těmi komplikacemi. Mně se přesto můj kocour jeví jiný než dřív. On je obecně jiný než moje dvě zbylé kočky, které se alespoň jednou denně po bytě divoce honí, loví a nahánějí, jsou hravé. Fido vyrostl v kliďase, nesmírně mírného a hodného kocoura. Ale přes ten jeho klid pozoruji u něj jakousi "depresi", "zádumčivost" (takto jsme to s kamarádkou, která jej zná, popsaly) až apatii. Asi se tu většinově známe, komplikace diabetu nepotřebuji vypisovat. Ale něco o event. subjektivních příznacích diabetu u zvířat bych uvítala, dá-li se to vůbec popsat. A pak ještě velmi prosím - zatím jsem po tom pátrala jen okrajově a určitě se vyptám na veterině, ale předpokládám, že existují nějaké diabetické diety. Čemu se mám u něj vyhnout? Kocour miluje hodně ryby, ale také syrové vnitřnosti typu jater či ledvin. Občas si dá i kapsičku a nepohrdne ani granulemi... No a s tím vlastně souvisí ještě jeden dotaz + příznak: Má dost velkou chuť k jídlu, ale to zhubnutí je tedy výrazné. Bez inzulínu je možné, že by úplně zkachektizoval? A ještě jedna věc: Máte někdo psa/kočku diabetika? Jak často inzulín pícháte? Stanovujete denně glykémii?

Budu ráda, když se někdo ozve, za případné odpovědi předem děkuji.🌺

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.06.2023, 10:42:09 xxx.xxx.62.8
kometa:

Mě taky. Zatím jsem nepochopila systém.


I mě...

Jednu dobu už mě to neodhlašovalo a teď třeba přes noc ano. Napsala jsem do té diskuze ohledně uvádění cen u chovek a příspěvek se zobrazil jako anonymní.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.06.2023, 10:37:30 xxx.xxx.62.8
Bodlinka:

inzeráty bez ceny jsou na pytel. je to přece obchod. prodávající má představu.

 

no a kupující jí potřebuje taky. jen málo lidem je fakt jedno, jestli to stojí deset nebo padesát.


S tímto naprosto souhlasím...

Ale právě proto řada lidí si koupí zvíře za desítku bez PP, a ne za padesátku s PP. Ale to se už poněkud točíme v kruhu. A jsme zpět v nekonečných diskuzích PP vs. bPP. A je to marné, protože já jsem v posledních dvou letech měla ve svém nejbližším okolí tři případy shánění nového psa a konkrétního plemene a všichni šli do bPP. A to jsem se snažila vysvětlovat a přesvědčovat. Ne, nic nepomohlo. Dlužno dodat, že zatím ti psi jako dané plemeno opravdu vypadají.

Jo a myslím si také, že mnohem častěji mají cenu uvedenu množitelé než skuteční chovatelé.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.06.2023, 00:52:08 xxx.xxx.63.87
megi-the-pes:

15 litrový rozptyl mě teda nenadchnul. Nemáte něco jako standard nestandard? Tak ten je za 20, tamten za 35. Když uvedete ceny, množky to budou mít těžší.

Ceny se jasně neuvádí proto, aby nebylo vidět, že jsem levnější - kazím ceny + moji psi nestojí za víc.

Hledám pitbullka, ceny vidím hned, jiná plemena v AKC marketplace mají také ceny, dá se tam proklikat na info, co které vyšetření znamená...  Jen tady jsme záhadní, nebo kdo ještě hraje tuhle hru? Je to úplně zbytečné.


Já si právě myslím, že když se uvedou ceny, tak to množky budou mít lehčí.

Zjistí, že třeba plemeno to a to se prodává za 30k. Takže se budou orientovat a vědět, že svoje jakoplemeno mají prodávat třeba o desítku nebo o polovinu levněji.

Ale nevím. Kdybych chovala, a dostala jako první dotaz otázku na cenu, asi by mi to vadilo. Jasně, že je cena hodně důležitá. Ale třeba při koupi mé Elsy jsem se o cenu zajímala opravdu až poté, co jsem chovatelku navštívila, viděla prostředí, viděla oba rodiče, zjistila jaké zdr. testy dělají atd.

Jinak ale obecně je mi to celkem jedno; reagovala jsem zde proto, že si pamatuji, že jsme to několikrát probírali na IF a tehdy tedy byly názory ty, že není nic špatného na tom ceny u inzerce neuvádět. Tím neříkám, že jste tento názor zastávala Vy nebo někdo další z tohoto vlákna.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.06.2023, 00:39:41 xxx.xxx.63.87
Malea:

Díky, že jste napsala. Kolik má při těchto hodnotách času?


Trpí encefalopatií? Nějaké změny v chování pozorujete?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.06.2023, 18:14:28 xxx.xxx.62.51
raven_kix:

Po odhlášení by si to mělo pamatovat stále a editace je možná 5 minut od odeslání, pak už ne.


Děkuji moc...ale nepamatovalo si mě to...

Zmizela mi i očička u mnoha diskuzí... Ale mně nějak spadla úplně Mozilla, tak třeba je to tím.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.06.2023, 18:00:12 xxx.xxx.62.51
Malea: Ne, ten vyloučili, resp. CT vyloučilo shunt. Tobík má diagnózu "mikrovaskulární dysplázie jater".

Laktulózu dostává?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.06.2023, 17:55:11 xxx.xxx.62.51
Vahine:

Napsala jsem Vám totéž SZ, ale lípnu to i sem, kdyby s tím amoniakem bojoval i někdo další. Na odbourávání amoniaku jsem PRO LIDI našla, že se užívá L-ORNITIN a antibiotikum NEOMYCIN, ale jestli to můžou i psi, to nevím.

K tomu by se třeba vyjádřila Bodlinka, jestli to tu čte? Bodlinko, prosím Vás...haló, jste tu? red-flower


No, on je neomycin fest toxický. Nevstřebává se. Je to ATB ze skupiny aminoglykosidů. Tím, že se nevstřebává, zabije baktérie ve střevě...a producenty amoniaku mohou být právě baktérie. Každopádně o takovémto využití jsem v hum. medicíně neslyšela, resp. jen četla jako teoretická varianta.

Znovu zdůrazňuji - aminoglykosidy jsou hodně hodně toxické.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.06.2023, 14:15:17 xxx.xxx.62.51
hmn:

"já když si kliknu v "záložkách" na "chozvířat,cz",pak na sekci "kočky",pak napravo na "třetí víčko"..a jsem hned na konci vlákna."

napravo?

já mám název tématu nalevo a když kliknu na něj - na ten název, ne na nějaké číslo stránky, tak mi to skočí tam, kde jsem minule skončila číst

napravo mám "poslední příspěvek" a ano, když na něj kliknu, tak jsem na posledním příspěvku


Hmn a nevíš, když se odhlásíš (třeba nechtěně - psala jsem jinde), tak si to teda nepamatuje při znovupřihlášení, kde jsem diskutovala a kdy naposledy? U mě teda ne - nefunguje to, pokud se nějak blbě nedívám.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.06.2023, 14:13:18 xxx.xxx.62.51
Buggyra:

Také jsem se poradovala, že sprchlo, no ale bylo to jako plivnutí :-(

Sice vytrvale pršelo půl dne, ale země pod dva centimetry je pořád suchá, a hned druhý den se dalo jezdit na suchém povrchu, takže to stálo za starou bačkoru. Po té vyprahlině to jen sjelo do řeky a odjelo do SRN...


Buggyro, a co včera??

Brno nějak odpoledne - fakt vydatnej slejvák! Byla jsem v OC, čekaly nás tam desítky lidí ve dveřích, až to přejde...a ono nepřecházelo. Tak jsem to proběhla a stejně jsem zmokla jak slepice!crazy A další slejvák u baráku a to už jsem zůstala sedět v autě...no, hodinu určitě.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.06.2023, 14:08:22 xxx.xxx.62.51
orionka:

Je vám líto 1 žralokem sežraného Rusa a těch tisíců padlých a zmrzačených na obou stranách

vám líto není?


Orionko, je mi líto každého zbytečně zmařeného života!! Ale invazi začalo Rusko, a to je fakt. Alespoň pro mě.

Víme dobře, že my dvě se v politice neshodneme... Tak nemá smysl se pouštět do nějakých pří. Mně prostě přišlo ubohé oslavovat žraloka, ptát se, jestli nebude mít pokažené zažívání a podobné neskutečné hnusné příspěvky se tam objevovaly.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.06.2023, 14:01:35 xxx.xxx.62.51
Sarah01:

Novinky nezmiňuju proto, že by snad měly mít pravdu, i když převážně píšou, bych řekla, spíš protirusky, ne? Proto píšu: dokonce i Novinky. IDnes nečtu z toho důvodu, že skoro všechno je tam Premium, tudíž placené. Za blbé zprávy nehodlám ještě platit.


Tak já si zase jednou naběhla.

Včera nebo kdy jsem si otevřela to video s útokem žraloka na Rusa v Egyptě! Diskuze k pozvracení... Tak jsem tam napsala, že ač ruskou invazi odsuzuji co to jde a doufám, že Putin se bude smažit v pekle, tak že oslavovat žraloka, atp., je neskutečně ubohé. Že zemřel mladý muž, něčí přítel, syn, vnuk... A už jsem je schytávala - mínusy. Snad po desítkách... Člověčenství šlo fakt úplně do pr.... Opakovaně jsem to tam psala, že je mi zle z ruské invaze a jejich prasáren. Ne, prostě jsem se asi dle nich zastala Rusa či co a už to jelo...👎

 

Jo Ali, naopak, na iDNES je placeno jen minimum článků... Ale neříkám, že tam píšou kdovíjak kvalitní žurnalistiku. Je to prostě takový bulvár o něco výš než třeba Blesk...

Ještě jeden edit: Tu diskuzi nakonec zavřeli, což je dobře!

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.06.2023, 13:55:10 xxx.xxx.62.51
Anna:

Proč chovatelské stanice neuvádí cenu štěňat a na dotaz na cenu neodpovídají? To ji tvoří až podle kabátu? Sháním fenečku welššpringršpaněla, momentálně mají štěňátka ve čtyřech chovatelských stanicích. Telefon neberou a na email neodpovídají.

Neznáte někdo přibližnou cenu štěňátek?


Tak předpokládám, že seriózním zájemcům cenu na dotaz sdělí. Akorát to asi nesmí být první otázka, na niž se ptám. Řešívali jsme to na IF. Chovatelství je i konkurenční prostředí, řada chovek prostě nemá ceny vyvěšeny na webu. Proč také...

Pokud nereagují, asi bych napsala SMS, že mám vážný zájem a ať mi sdělí, kdy je vhodné telefonovat.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.06.2023, 13:52:18 xxx.xxx.62.51
raven_kix:

Ano, je to tak, mezi zařízeními se zatím informace nepřenáší, ale zkusím tuto funkci také doplnit.


Já mám podobný dotaz. Mezitím jsem se odhlásila (vymrzl mi noťas) - v tom případě si web tedy nepamatuje, co jsem četla a kdy naposledy? Teď už jsem zase přihlášená, ale cca pár hod jsem byla odhlášená.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.06.2023, 01:22:00 xxx.xxx.63.22
Vahine:

Pinzetu na klíšťata a pak osobně považuju za důležité mít doma enterozoogel a humican. Minule měl bělouš krvavý průjem a díky tomu, že jsem tohle měla doma a stříkačkou mu gel dala a pak ještě s odstupem humican, byl průběh mírný a brzo se uzdravil. Vetka mne pochválila, že jsem mu tohle hned dala a že jsem vybavená. Teploměr mne ještě napadá.


Vahine, k tomu mě napadá možná ještě Glukopur. Jako rychlý cukr, rychlý zdroj energie. Ale snad se nemoci, průjmy, zvracení atd. štěníkovi vyhnou.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.06.2023, 01:20:12 xxx.xxx.63.22
Rezzzy:

Česací náčiní mám, víc než by se mi líbilo, vše možné druhy, než jsem našla pro sibiřky to právé(mám 4 a na každou platí něco jiného)mám v plánu mu ukázat, že kartáč je kámoš, mám dokonce i nové šištic na uši, který se použít dle vet i preventivne


Jé Rezzzy, možná víš, že moje Elsa nesnáší česání...

Nevložila bys své česací "nářadí" sem? Ideálně třeba i fotky...?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.06.2023, 14:06:00 xxx.xxx.61.114
zbynek:

Když už jste ji jednou viděla, tak očičko už tam bude napořád. Až v ní přibude příspěvek bude tam u očička navíc počet nových odpovědí.


Moc děkuji za vysvětlení, už mi to také doteklo...😄