Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 14:34:42 xxx.xxx.60.215
balu:

Ano, to máte pravdu. Je to hrozné, bojíme se jich. Nejen proto, že útočí v tlupách v duchu hesla - "tobě je třicet nás je třicet" , ale i proto, že jsou díky různým neziskovkovým křiklounům nedotknutelní. A ohradí-li se bílý člověk, je hned onálepkován jako rasista. 

Mně je celkem jedno, jestli se spolu budou tesat Ukrajinci s cikány, vlastně to bude celkem zajímavé - dvě protežované skupiny...


Jj, také si tak nějak myslím, že se to možná teď "rozjede" ještě víc...

Já byla dřív lidumil a těm dvěma Cikánům jsem na jejich prosbu chtěla dát nějaké peníze - drobné. Vytáhla jsem peněženku a už to jelo - viz to přepadení popisované výše u nás ve vstupu do baráku. Mmch vytipovali si mě v šalině a šli za mnou od zastávky až k baráku...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 14:25:07 xxx.xxx.60.215
balu:

Co mají řidiči MHD dělat? Jsou sami, nemají zbraň, nemají bojový výcvik, nejsou to jen mladí chlapi jak hora, ale i starší, a je mezi nimi čím dál víc žen ... Mohou jen zavolat policii. Než přijede, šalina (bus, trajf) stojí a ti vevnitř se umlátí, třeba. Vykázet hlučnou skupinu je takřka nemožné. A ti cestující, kteří by měli fyzický fond na to, aby řidiči pomohli, se raději dívají jinam a do ničeho se nepletou. Je to pochopitelné, nikdo nechce zažít cikánskou férovku.


Ano, já s Vámi naprosto souhlasím. Já tím jen chtěla ilustrovat, že tohoto etnika se bojí téměř každý. V diskuzích se psalo, že UA mají jinou mentalitu než třeba my nebo Němci. Nevím, a nechci usuzovat z jednoho případu, byť tedy skončil zabitím/vraždou. Ale vím, že já konkrétně bych se bála Romy okřiknout kvůli muzice, byť by mi vadila sebevíc.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 14:08:34 xxx.xxx.60.215
Trickyvoo:

Jsem si nechtěně lajkla svůj příspěvek a nejde to odebrat rolling-eyes


Jo jo, to už jsme tu řešili, tím se netrapte...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 14:07:27 xxx.xxx.60.215
balu:

Fíkovnice, čtu to všechno až teď, po vašem upozornění. Je mi moc líto, co Fida potkalo. Ale už aspoň víte co mu je. Ono si to sedne a třeba ho budete brát s sebou do toho penzionku... Nebo by to nezvládl? Držím palce, ať je mu čím dál líp a vám taky. 


Balu, strašně MOC Vám děkuji!🌹 Včerejšek jsem probulela a nestydím se za to...

Fido je opravdu moje nejbližší bytost... Brát jej s sebou mi radí většina lidí kolem mě, jenže on trpí na šílenou kinetózu a navíc - myslím, že by tam byl nešťastný...a v době mé nepřítomnosti na pokoji by asi mohl dělat kravál (i když je jinak skoro němý).

Já ještě zkusím googlit, třeba se přece jen dají dávat i ta perorální antidiabetika...

Včera jsem byla opravdu úplně rozložená. Ještě jak ta nána pitomá nechala svého psa Fida prohnat! Pes nulové přivolání, navolno, a když jej nějak odchytila, tak jej zmlátila. Nemám slov pro takovéto pipiny bez mozku!

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 14:02:08 xxx.xxx.60.215
Sarah01:

Tady v jedné čtvrti nápodobně, syn známýho šel ze školy a přišel domů bez mobilu s roztrhaným oblečením a rozbitým nosem.


Jo, severní Morava je také proslulá...přesto myslím, že ti brněnští mají jednu z nejhorších pověstí.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:59:05 xxx.xxx.60.215
Sarah01:

No, já jsem tam nebyla, tak těžko soudit. Ale...v Brně v té jejich čtvrti ani teď nejste v bezpečí, zkuste si tam jít. A fakt si nepouštějí jenom muziku nahlas.


Bohužel, píšeš naprostou pravdu. Myslím, že i řidiči MHD se jich bojí a nechají je dělat, co se jim zachce, včetně té muziky na 120 dB...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:57:56 xxx.xxx.60.215
Sarah01:

Tak to bych si teda troufla odporovat. Kdybych toho byla schopná, tak se teda nožem bránit budu a je mně naprosto fuk, co ten druhej, když mi bude chtít ublížit.


Ali, a chápeš ty anonymní příspěvky??👎

A že jich je zrovna v této politické debatě...

Jinak s Fidem je to zlé...😢

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:55:57 xxx.xxx.60.215
orionka:

@assil : první selhání medií bylo, že psala "cizinec z východu". Měli napsat rovnou.....

Nevšimla jsem si, že by média vytvářela dojem, že je to jediná vražda za 20 let. Někde jsem i viděla doloženou statistiku. 

Neměla jsem moc času....ale o žádnou bitku nešlo, policie tam byla do 5 minut a útočníka zadržela. Policajtů tam bylo něurekom, chystala se velká akce. 

@ balu :Je mi líto, že máte s cikány špatné zkušenosti, ale můžu vás ujistit, že bude hůř.


Jak to myslíte, že bude hůř? My už zde v Brně jsme na romská ghetta tak nějak zvyklí. Já okradená několikrát, navíc loupežně se zraněním, moje stará máma, když ještě žila, okradená asi 5x...

Ani Policie, ani soudy NIC. Vlastně jo, to moje přepadení, kdy mě Romák chytil do kravaty a pak se nechtěně zamkli/zabouchli v baráku u nás ve vestibulu!crazy Když to zjistili, prokopli sklo, jeden se pořezal. Policie přijela po dlooouhé době a BEZ psa, přestože byla všude krev!!! Přesto po pár letech mi přišlo předvolání k soudu, jakožto korunní svědkyně. Vůbec jsem netušila, o co go, až tam jsem zjistila, že jednoho podle DNA chytili. Ani už nevím, kolik vyfasoval... Ale jinak krádeže Policie zadokumentuje...a řekne: Je nám líto...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:45:32 xxx.xxx.60.215
balu:

Škoda, že se někteří stydí zde zaregistrovat/přihlásit...


Přesně! Říkám si, že s anonymy přestanu diskutovat...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:44:58 xxx.xxx.60.215
orionka:

Pár dní tu nejsem....a tady to jede :

Ale fakt mohly předcházet nehezké provokace...

Zase budu za dezoláta. Fíkovnice, jak provokoval? Pouštěl si nahlas muziku? To tak Romové dělají. Řekl mu, že je vůl ( špína, přivandrovalec......dosaďte si cokoliv), ale na verbální "napadení" vytáhnout nůž ? 

Výsledek je jasný - mrtvý Rom.


Orionko, i Vás odkážu, máte-li tedy zájem, na vlákno Diabetes...

Ano, v Brně umřel člověk, je to hrůza... Ale pevně doufám, že si to nepřevezme Soudce Lynch, a že se to prostě řádně prošetří... Mmch i Romové umí s nožem "pěkně" zacházet, mám pocit, že neuplyne týden, aby v médiích takováto událost nebyla popsána.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:42:08 xxx.xxx.60.215
balu:

Byl/byla jste u toho? Víte jak se to stalo? Víte, co tomu předcházelo? Kdo opravdu zaútočil první a čím? Kolik bylo účastníků potyčky na každé straně?


Přesně Balu, děkuji!👍

Ono ŽÍT BRNO je tu možná pro mnohé velká neznámá... A ta známá romská "férovka" také...

Jinak, pokud budete mít chuť, projděte vlákno Diabetes, Balu je to strašně smutné...☹️

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:40:17 xxx.xxx.60.215
chvd:

Na IF bylo nejmin 10 chvd :) Kdysi v praveku tedy.


O pravěku se tam psalo...🥰

Prý nějaký "chvd" to uměl vždy ostatním "pěkně natřít"...:-). Zda jste to Vy, netuším...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:39:13 xxx.xxx.60.215
Anonymní:

Provokace. Jakékoliv, neomlouvají k napadení nožem. Nadávky. pošťuchování, ok. Ale napadení nožem do zad?


V tom s Vámi samozřejmě PLNĚ souhlasím...

I když stejně jako ostatním mi poněkud vadí diskutovat s anonymem. Ale ve stínu jiných starostí je mi to teď spíš fuk.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:37:25 xxx.xxx.60.215
bambule:

Fikovnice, bohužel vám neumím pomoct ani poradit. Jen jsem vám oběma chtěla vyjádřit podporu. Moc na vás oba budu mysletheart

Ale napadlo mě s tím pícháním injekci zkusit oslovit zdr sestru, veter.asistentku nebo někoho kdo pracuje třeba v domově důchodců, pečovatelku a tak. Já pracovala roky v zemědělství a taky dokážu píchnout injekci. Dokonce kolikrát v běhu sunglasses


Bambule, nebydlíte někde blízko mě? 😉 Brno...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:36:06 xxx.xxx.60.215
kometa:

Prostě se nedávají. Ty humánní. A veterinární nejsou.


Kometo, jen zajímavá info: Právě jsem se dovolala na veterinu. A dr. mi řekla, že PADy se nedávají, ale že neví proč. A že mám zkusit googlit, jestli to jinde ve světě není jinak... Teda ono by mi to extra nepomohlo, ptž p.o. podání léků by vyšlo jakbysmet - a třeba pro mě ještě hůř než injekční aplikace...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:24:21 xxx.xxx.60.215
Trickyvoo:

Brouček jeden, určitě ho najdete. Chápu vás, že smutníte nad jeho nemocí. Není to fér. Nicméně třeba najdete i někoho, kdo mu ten inzulin píchne. Nenapadá vás někdo, kdo má třeba v rodině cukrovkáře? Já jsem si taky dřív myslela, že bych tohle dělat nikdy nemohla a nakonec jsem tátovi píchala inzulín do břicha.


Já přemýšlím o zaplacení někoho...ale bude se to strašně prodražovat. Navíc by to muselo být ve dvou. K cizímu by on vůbec nešel...

Věřte, že je to hrozná situace. A na veterině nezvedají telefon - kvůli tomu fruktosaminu...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:21:35 xxx.xxx.60.215
Anonymní:

Ukrajinec roma.


Jo, jo, ale víme fakt přesně, co se tam odehrávalo???

Jako jo, nožem se ohánět a pobodat lidi, není OK. Ale fakt mohly předcházet nehezké provokace...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.06.2023, 13:19:58 xxx.xxx.60.215
lesnizinka:

Holky, Kouťáku nestíhám. Je to horší a horší, časově. Až budu mít chvilku, sepíšu, zatím pá


Raduš, já Tě asi poprvé vidím! Kočka jsi!👍

Ale pozor u Viktěny! Přečti si vlákno Diabetes. Můj milovaný Fido mi vážně onemocněl... A byl tlustý a promiň, Viktěna taky není drobek.