Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 30.06.2023, 12:23:11 xxx.xxx.133.55
Leithian:

Skočil po voliere ve chvili kdy seděla na hračce. Lekla se vylitla a nohua bud vykloubenou nebo zlomenou. Dnes už je zpatky u mladych ale používat už ji nebude moct nikdy. Paratky ma mrtve ("veterinu by nepřežila je stresař) no a dvě nejmenší kuřata v prdeli. To ho viděla sousedka. Přísahám že příště po svejch neodejde. Promiň ale masakrovat si zvířata Jani prostě nenecham. 


Jani, chápu Tvoji bolest a naštvání...☹️

Ale primárně bych šla vynadat (přinejmenším!) majiteli kocoura. Má vůbec nějakého majitele??

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 16:59:39 xxx.xxx.63.213
lesnizinka:

Opravdu plic? Přece určitě víte, že na rakovinu plic se tak brzy neumírá a za druhé na plicích jsou mety ze všech rakovin a na ty když se přijde, až na ně, je už opravdu pozdě. Bobi ta Helena: raka dostanem nejspíš všichni, jak psal jeden onkolog, protože se dožíváme mnohem víc, tak se jí prostě dožijem. Ale mít ji v 65 je špatné. A taky neznám nikoho ze svého okolí, kdo na rakovinu tlustého střeva umřel a neměl nadváhu. Včetně mého strejdy vloni - než začal mít potíže, byl už tlustý jak sud. Zrovna tato je s obezitou spojená určitě.


Raduš, moje známá byla od dg. ca plic pryč do 6 týdnů.

Víš kolik typů toho svinstva je?

A určitě se jí nedožijeme všichni. Já mám kolem sebe tolik řekněme 86+...

Odcházejí na infarkt, CMP, a někdy se to ani "neřeší", holt stářím. V onkologii platí velkým dílem i genetika, samozřejmě karcinogeny, styl života určo taky (a hodně; ale nejen).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 16:52:30 xxx.xxx.63.213
Leithian:

Tak se přiznám že po včerejšku jsem tak nasr na majitele koček a kočky že sem už asi nezavitam. Aneb jak přijít o kuřátka zdrobnělych slepiček snadno a rychle a jak málem přijít o samici andulky sedící u mimi ... Zase ten zrzavej skurvy...zmetek. Je mi líto ale příště jak ho tu uvidim to už nerozchodí. Chudinky cicinty sou strašně užitečný a skvělý... Jen vražděj spousty zvířátek a já na todle nemám nervy. Pro andulky jsem si jezdila na slovensko. Pečlivě vybirala barvy a chovatele, piplam se s nima rok. A pak mám o samici s 6 mladejma přijít kvůli vykrmenymu parchantovi co roupama neví coby. 😡 Premejslejte nad tim ze vase milovana cicinta může škodit a dost. A orachama za mrtvý zvire to fakt nenahradite. Nebo vám kdyby tu kočku zakous pes a majitel vrazil do ruky 5tikilo tak vám to stačí?

Holky mějte se tu a sbohem. A sáhněte si trošku do svědomí a začněte to řešit. Protoze přesně kvůli tomuhle co se stalo teď mě lidi ty kočky střílejí, tráví chytají a topí. Kdyz majitelé na to kašlou.

Pa a mějte se


Jani, to mě mrzí! A moc!

Jak se dostal kocour k andulce??

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 16:50:32 xxx.xxx.63.213
Bobca:

Jani,jsem si vzpomněla-ptáš se na film..Já dlouho čekala,až bude v telce "známí neznámí",bo se mi líbila písnička-klip-k tomu filmu a zajímalo mě to...Rozuzlení ti nebudu říkat,ale je to fakt ze života....Jestli máš možnost,podívej se..A jinak se mi líbil s Richardem Krajčem myslím "přání Ježíškovi"??..nebo tak nějak..Jinak pak "ženská na krku"...s Balcerovou "ženy v pokušení"..pak jak běžely ten maraton-Adamovská-jó,"ženy v běhu"...Pak "teorie tygra"...našlo by se ještě pár,nevzpomenu si zrovna na názvy..Ale třeba "s tebou mě baví svět" a "vesnička" u mě frčí pořád.."velryba" a "polepšovna" taky..

Babičku s "Kurandovou"(myslím-nevím jméno) a Libuškou Šafránkovou shlédnu do okamžiku,kdy babička přijede na návštěvu,vypustí kuřátka..atd a Barunka k ní přiběhne,zavolá "babičko" a já ty potoky slzí nezstavím.(a myslíte,že by hubená babička byla lepší??angel)..už se na to radši ani nedívám..Nebo "Madla zpívá Evropě"..taky dojemné..

Vedle kluci mi řekli,ať nehubnu,že mám takovou správnou "babičkovskou postavu"..dobře se to posloucháloughing


Boži, moc děkuji za několik tipů! Něco jsem viděla (třeba Teorii tygra), něco ne. Tak zkusím kuknout, jen teď není nějak čas...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 16:32:48 xxx.xxx.63.213
kometa:

Ano, xylazin je mírné sedativum, analgetikum a myorelaxans - u veterinářů velmi oblíbený. A kočky po něm spolehlivě blinkají.


Děkuji za rozšíření vědění - o proemetogenním efektu u koček jsem nevěděla.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 16:31:02 xxx.xxx.63.213
J5:

A úplně ze všeho nejhorší je rozčílit pár ženských. Neuteče ani písmenko.

 

Ne že bych tedy nesouhlasil ale jde z toho skoro strach.teeth


rolling-laughing👍

No, je to poměrně genderově nevyvážené, jak je dnes moderní říkat...😄

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 16:29:36 xxx.xxx.63.213
chvd:

To jsem cely ja, dokazu lidi velmi povzbudit a vznest svetlo i do nejtemnejsich zakouti jejich nestatstnych dusi.

Na druhou stranu, ono to opravdu neni lehke dat do kupy rozsahlou databazi tak, aby tam byly vsechny informace spravne. Tohle je problem mnohych eshopu nezridkakdy i velmi renomovanych prodejcu. Hlavni problem je v tom, ze co si neudelate sam, to nemate. Nekomu to zadate, chcete mu za to dat plat ci odmenu a co myslite? On dela, ze dela a misto oprav v databazi radeji likuje na fb nebo napada a pomlouva slusne lidi treba nekde na foru.


Ale jo, věřím...

A i jsem si vědoma toho, že ty recenze ze současnosti nejsou dílem úplně racionální, že je v tom prostě i ta emoční složka...ptž spoustu lidí naštvali. Už jen tím, že skutečně nedodrželi slovo a ty diskuze vypnuli... To, že se na těch diskuzích koncem května na ně snesla kritika, přece museli čekat. A řešením je vypnout diskuzi?? 😊

Osobně si nevybavuji, že by tam někdo psal nějaké vulgarismy. Ale ono je to už šumák... Prostě pro většinu tímto IF zanikla.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 15:56:00 xxx.xxx.63.213
balu:

Doufám, že někdo s podobným myšlením nevozí myši do blízkosti naší zahrady.

To je tak absurdní!!


Balu, možná se na mě Sardullah (ev. další) naštvou🌺, ale také mi to přijde absurdní...

Myš sice má hezké oči, ale to je tak asi všechno... Prostě je to škůdce, tečka. Tím neobhajuji jejich trávení nějakými zakázanými svinstvy. Já je na chalupě vždy chytávala do pastiček.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 15:52:31 xxx.xxx.63.213
kometa:

No protože má ten Clevor a pro kočky Xylazin.


S xylazinem jsem dlouhé roky pracovala profesně - používali jsme jej v kombinaci s ketaminem - k navození CA. Takže pro mě další překvapení...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 15:47:43 xxx.xxx.63.213
Doron:

Hele, jak jsem koupila, tak prodávám.. :).

Takhle mi to doktorka řekla, píchla, vzala jsem Guču ven a za pár minut už zvracel...

 


Proslulý adiktolog dr. Skála apomorfinem léčil alkoholiky. Tzv. averzívní terapie: Dal jim napít alkecu, poté dostali apomorfin...a už blili! crazy Traduje se, že uměl vypěstovat tak silný podmíněný reflex, že někteří zvraceli při pohledu na skalní útvary. Ale to už je možná "urban legend"...

Dnes je v této indikaci používán disulfiram (ANTABUS).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 15:44:19 xxx.xxx.63.213
Fikovnice:

V poho, byl to evidentně apomorfin...

Mea culpa...


Při managementu farmakoterapie PD samozřejmě na čelních místech figurují dopaminergní agonisté; mám v hlavě přehledovou tabulku, co se podává - jako dopaminergika jsou to jiné látky, nicméně, cituji:

"Apomorfin, krátkodobého a velmi účinného agonistu, lze při fluktuacích podávat subkutánně v kontinuální infuzi (u nás v Centrech v Brně a v Olomouci), anebo jako bolus, při náhlém vzniku off-period (Kanovsky et al., 2002)." Článek je z roku 2009, víc jsem po tom nepátrala. Navíc jsem se odklonila od tématu farmakoterapie otrav. hand-before-mouth

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 15:34:14 xxx.xxx.63.213
Doron:

Hele, jak jsem koupila, tak prodávám.. :).

Takhle mi to doktorka řekla, píchla, vzala jsem Guču ven a za pár minut už zvracel...

 


V poho, byl to evidentně apomorfin...

Mea culpa...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 13:59:13 xxx.xxx.63.213
Fikovnice:

Jo jo, souhlasím, že je to divné...

Apomorfin občas naprosto letmo zmiňuji jako obsolentní látku. Z výuky odhaduji stejně jako Vy - někdy nejméně před 20 a více lety, že byl ještě na trhu.


Teď koukám - našla jsem PIL pro Apovomin - obsahuje apomorfin. Dostupnost jsem nehledala, jen, že to na mě vykouklo...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 13:53:21 xxx.xxx.63.213
kometa:

Já vím, že není na trhu už dlouho. My se o něm  na škole učili, ale to bylo ještě za minulého režimu. Pak existoval Hormotonin a ten už není taky k sehnání.

A že by nějaký vet podával morfin, se mi nezdá.


Jo jo, souhlasím, že je to divné...

Apomorfin občas naprosto letmo zmiňuji jako obsolentní látku. Z výuky odhaduji stejně jako Vy - někdy nejméně před 20 a více lety, že byl ještě na trhu.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 13:50:16 xxx.xxx.63.213

Někdo jim tam dal 5 hvězd a ihned reakce IF na dotyčného (viz níže), což znamená, že recenze pročítají...

Je divné (a škoda!), že nelze udělit NULA hvězd...

"Dobrý den, děkujeme za Váš příspěvek - opravdu nás morálně povzbudil. Konstruktivní kritiku samozřejmě bereme, například Atlasy projdou v nejbližších dnech úpravou, během přenosu nám tam trochu řádil "šotek" (ani ten největší diletant by se snad nedomníval, že bordeauxská doga má kolem 5kg) a vzhledem k objemu webu jsme neuhlídali úplně všechno.‍ Stejně tak reagujeme na poznámky chovatelů ptactva a pracujeme na vylepšení této kategorie. Jenže emotivní výkřiky, nebo recenze zcela bez zdůvodnění, to už není kritika."

 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.06.2023, 13:31:45 xxx.xxx.63.213
kometa:

Tak to asi byl ten apomorfin. Skvělé dávidlo. Teď máme Clevor, případně Hormotonin, dovoz z Rakouska.


Já bych tedy tipovala, že ani před těmi 9 lety už nebyl apomorfin na trhu.

Ale ruku do ohně za to nedávám... ;-).

JInak opioidy jsou samozřejmě emetogenní, morfin obzvlášť. Ale jeho použití u intoxikací - to asi ne...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.06.2023, 21:52:22 xxx.xxx.61.7
Leithian:

Me mrzí ta zabita inzerce tera havěti. Na ifaunu byli naučeny chodit chovatelé z celý evropy. 


Jani, já se tam pro zajímavost chtěla přihlásit; účet jsem dosud neaktivovala...a nejde mi to.

Nezkoušela jsi to, prosím?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.06.2023, 21:50:35 xxx.xxx.61.7
mastnacekk:

Pro nekoho, kdo tohle rika, by byla opravdu zaloha diskuzi na nic. 

Zverejnovat muzete citace, jen to dulezite, mel jsem par ochotnych lidi, kteri by postupne projizdeli konkretne kozoovci sekci a vznikla by "Kniha citaci". Vetsinou je dotaz, pak nekdo fundovanej odpovi a k tomu treba par reakci ktere davaji smysl a zpetna vazba autora dotazu. Kdyz se chce, vsechno jde. ale zalohovani se nepovedlo.


Co vím, tak někdo ze Psů diskuze zazálohoval. Ale logicky jen psí diskuze.