Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 11:55:42 xxx.xxx.61.255
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.07.2023, 09:47:07

“Co se Kocoura týče, prostě je 14 dní doma sám. Má k dispozici adlibitně granule a vodu (dva hrnce obého) a chválabohu je stejné prase jako já, takže mu těch 14 dní nevadí nevybraný záchod. Ale moje útlocitná máti poslední roky chodí jednou mezi těmi dvěma týdny na kontrolu a vybrat záchod, tak má Kocour luxus.”

Buggyro, Vy mě jednou zabijete!!!🤣😂

Já řeším, že za kočkami MUSÍ v době mé nepřítomnosti přijít někdo MINIMÁLNĚ 1x za 24hod…

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 11:50:25 xxx.xxx.61.255
kometa:

Jenže ty těhule se ládují vitamínovými (a jinými) doplňky. Přirozenou cestou se předávkovat nemůžu. Pokud teda nesním kila salátu a brokolice. Teda lipofilními vitamíny ano, viz otravy vitamínem A z jater ledních medvědů. Si myslím. Biochemie mě vždycky bavila.


Já toho Modrýho koníka a e-mimino neberu moc vážně.

No, a ony zas asi neberou moc vážně nás - win - win!😀

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 11:38:37 xxx.xxx.61.255
biaca:

Nechceš dát foto Elsičky - ať má zájemce představu a já ať se pokochám. Ps. kolik prosím Tě ti váží? Ta váha mě u MMK vždy odrazovala. 


Zkusím…

Toto je její proslulá fotka, dávala jsem ji ještě na IF…dělala jsem na Elsu zvuky a ona se divila 🙂.

Váha: Nevím přesně, kolem 10kg…

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 11:07:23 xxx.xxx.61.255
balu:

Bezva, že se vše obrátilo k lepšímu, bezva, že  jste našla dobrou vetku. Ale, protože jsem ze stejného města, ráda bych věděla, které veterinární ordinaci se vyhnout.


Balu, napíšu, že se jedná o ordinaci poblíž mého bydliště.

Ordinace je relativně blízko krematoria (jak příznačné!😉). Myslím, že je tam v této oblasti jedna jediná…

A moc děkuji a zdravím Vás!🌷

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 10:59:50 xxx.xxx.61.255
Elda:

Zdravicko, jako rodina jsme se shodli ze bysme radi ctyrnoheho spolecnika. Prochazeli jsme ruzne zdroje a volba padla na mainskou myvali, doporucili byste ji? Udajne je bezproblemova vuci detem, coz je u nas podstatne. Musi mit papiry nebo ne? Radeji bysme kocourka nebo co bude lepsi? A chov by byl jenom v domacnosti a vubec ne venku je to problem? Jako druha varianta se nabizi ruska kocka ale to je dvojka. Dekuji 🐈


Mám Mainku…

Povahy je naprosto nekonfliktní až flegmatické…

Jediný problém - pro vás i pro ni/něho - jsou chlupy. Mám je opravdu všude v bytě, na oblečení, a je potřeba dobrá péče o srst, což moje Elsa trvale bojkotuje. Plus kvůli tomu častěji zvrací bezoáry. Takže úplně odmalinkata navykat na péči o srst (u mě to bohužel neklaplo, stejnou zkušenost má jiná slečna odtud, která má MCO ze stejné CHS).

Jo jen dodávám, ta Vaše poznámka “bezproblémová vůči dětem”: To by asi Elsa byla, ale zároveň musíte kočce zajistit místa, kde bude moct být z dosahu event. dětských trapičů ;-) (děti se musí prostě učit a postupně zvykat, jak se ke zvířeti chovat).

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 10:53:20 xxx.xxx.61.255
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 04.07.2023, 08:35:42

Ach Efe…🌹💔

Všichni jste projevili obrovskou dávku statečnosti, máš/máte můj hluboký obdiv!

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 21:31:44 xxx.xxx.61.255
biaca:

Také beru - ale všude se píše, že není normální, když kocour jednou týdně zvrací (nechci nic zanedbat nebo ho zbytečně trápit - je to první kocour, a když zvrací je mi ho strašně líto)

Vcelku mě zaujala metoda ELISA - v čem přesně spočívá a co to je? 


Ještě jedna poznámka: Já tedy naopak beru kočky jako takový poblijónky (to je výraz Ir.my 🙂). 

Takže já fakt občasné zvracení mých koček neřeším, pokud na nich nevidím jiné strádání. 

A Ty jsi vystopovala, že tam nějaká návaznost a časová souvislost je (ty odpolední směny). 

Ještě edit: Helicid (= omeprazol) je v humánní medicíně brán už jako téměř obsolentní. Když už, tak z téže skupiny spíše pantoprazol. Zde zmiňovaný Famosan (= famotidin) je zas z jiné lék. skupiny, ale ve výsledku působí tyto léky obdobně.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 21:29:01 xxx.xxx.61.255
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 03.07.2023, 21:15:49

Imunologická diagnostická metoda:

- lze detekovat antigeny (třeba těch giardií)

- lze detekovat protilátky (třeba proti giardiím)

Nevím, jak u zvířat, ale u lidí lze třeba detekovat přítomnost IgM proti giardiím v plazmě. 

A stanovíš nejen, zda jsou vůbec přítomny, ale výhodou ELISA je i kvantitativní stanovení.

Edit: Každopádně, jestli můžu radit (ostatně psala jsem to i v SZ), nezaměřovala bych se na giardiózu. Průjmy jsou skutečně velmi velmi typické, a ty je nepopisuješ.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 21:20:57 xxx.xxx.61.255
biaca:

No psychika v tom určitě trochu je - je to paničky mamánek - potřebuje mě mít stále na očích. Ale aby nebyl sám koupila jsem mu Klimiho, aby nebyl tak sám. 

Ale on je nakrmený předtím než odejdu v případě, že je jiný režim , pro jistotu čerstvým masem - takže by měl vydržet. 


Biaco a jak vlastně snáší toho kočičího kámoše?

A ten režim…? Jak to tedy má přesně s jídlem? Kočky jsou:

a) strašně konzervativní

b) v jídle šíleně vybíravé

c) extrémně citlivé na jakékoli změny

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 20:18:27 xxx.xxx.61.255
hmn:

nebo že v rámci té změny nějakou delší dobu nežere?


I to je možné…

Každopádně se zde vlastně podařilo vystopovat, že je to zvracení na něco navázané…👍

Já osobně bych si nemyslela (bez jasného průkazu), že jde o giardiózu. A bez jasného průkazu bych kočičáka neléčila dalšími antiprotozoárními látkami (vlastně teď nevím, zda je ve vlákně uveden plánovaný lék/léky?).

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 20:13:28 xxx.xxx.61.255
Fikovnice:

Také Vás Plako moc ráda vidím🌹, a jsem ráda, že Librela u Vašeho hafana perfektně funguje…👍

No, v podstatě máte vlastně pravdu: Tato monoklonální protilátka cílí na tzv. neuronální růstový faktor (NGF), který je u osteoartritidy velmi důležitým mediátorem bolesti. Ale tento lék má nejméně duální efekt. Zároveň inhibuje uvolňování mediátorů zánětu. A osteoartritis už svým názvem evokuje, že jde o zánětlivý proces. To klasická analgetika tak úplně neuměla (i když částečně ano). Každopádně měla/mají mnohem více NÚ a obecně nesnášenlivosti (mám na mysli klasické NSAIDs).

Uf, teď jsem to napsala jen tak narychlo, budete-li chtít, sepíšu ještě něco třeba do SZ (?).


Až teď koukám, že podobně Vám napsala Janaa… 👍

I přes tak příznivý efekt bych pesana, pokud má klouby nějak výrazně poškozené, nenechávala dělat extra skopičiny či vylomeniny…ptž samozřejmě, že platí, že bolest je i ochranný faktor. Zbavím sebe/psa/kočku/atd. bolesti a co nastane? Budu/budou moct vykonávat třeba i takové pohyby, které s tou bolestí nemohli…a tím roste riziko dalšího poškození.

Pro zajímavost Plako: Kolik jste za lék platila?

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 20:08:27 xxx.xxx.61.255
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 03.07.2023, 18:14:57

Také Vás Plako moc ráda vidím🌹, a jsem ráda, že Librela u Vašeho hafana perfektně funguje…👍

No, v podstatě máte vlastně pravdu: Tato monoklonální protilátka cílí na tzv. neuronální růstový faktor (NGF), který je u osteoartritidy velmi důležitým mediátorem bolesti. Ale tento lék má nejméně duální efekt. Zároveň inhibuje uvolňování mediátorů zánětu. A osteoartritis už svým názvem evokuje, že jde o zánětlivý proces. To klasická analgetika tak úplně neuměla (i když částečně ano). Každopádně měla/mají mnohem více NÚ a obecně nesnášenlivosti (mám na mysli klasické NSAIDs).

Uf, teď jsem to napsala jen tak narychlo, budete-li chtít, sepíšu ještě něco třeba do SZ (?).

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 19:50:24 xxx.xxx.61.255
biaca:

kometa, já už mám většinu vyšetřeních udělaných, všechny v pořádku. Minulý týden krev, která vyšla v pořádku. V moči se také nikdy nic nenašlo nyní jsme ji nedělaly, ale v březnu byla ok. Stolice také vždy byla bez nálezu, pokud někdo měl nějaký nález tak vždycky u mladšího Klimenta. 

Právě, že s tím kocourem už běhám dlouho a nikdy nic. Udělala jsem mu už různá vyšetření - sono 2x, moč 4x, krev 3x - rengen a endoskopii ne

Teprve až nyní mám hodnoty, které vyšly nehorázně vysoké Vitamin B12 má mít kočka do 984, a kyselina má být nejvíce 49. 

Folic acid - tedy kyselina 77, a vitamin B12 1937

Trávu už mám pouze jednu a nikdy jsem ho neviděla, že by k ní nějak horečně běžel. 

Žrádlo má k dispozici neustále granule (u bengálu nezbytnost), k snídani dostává konzervu, k obědu má cosmu, k první večeři zbytek konzervy, a večer má kuřecí maso čerstvé. Navíc ke mě chodí často, abych ho nakrmila granulemi rozcapený kocour. 

A ano, častěji zvrací, když si prohodím kvůli španělštině směny a jdu do práce odpoledne. 


Tak není v tom hodně psychika? Jestli je na Tebe nějak extrémně navázaný…?

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 19:48:34 xxx.xxx.61.255
Doron:

Vypadá to, že zvrací na lačno. Čistá žluč to  není. To by bylo víc zelený, ne?

A nemůže to být tím, že mu granule nechutnaj? Že nežere a nažere se, až když je mu z hladu blbě? Má i maso? Nebo, že se prostě někdy z nějakýho důvodu ( stresu) zapomene nažrat?

Já takový občasný zvracení nikdy neřešila, asi jsem nedbalá.. 

A ještě taková blbá otázka, když opravdu zvrací jen jednou za týden, je to nějaký konkrétní den? Třeba o víkendu? Mířím k tomu, jestli si s ním nějak horečně nehrajete, nebo neuklízíte nebo prostě jestli něco není jinak…


Popravdě, já takovéto zvracení také neřeším. A souhlasím s Tebou, že to není čistá žluč. Mně blejou možná i častěji než Biace. Jenže já moc ani nemám šanci poznat kdo to byl… Každopádně Prostřední je téměř z obliga - ten má kachní žaludek. Nejvíc chuděra Elsa - kvůli té srsti…

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 15:58:49 xxx.xxx.62.132
assil:

Já teda nevím co jsou ty zkratky, ale u trocoxilu mi tenkrát říkali, že to poškozuje ledviny nebo játra, už přesně nevím a že testy na to byly dělaný jen na max půl roku užívání.

Jenže když má člověk starého psa po dvou operacích nohy, kterej bez bolesti neudělá ani krok, tak takovýhle věci moc neřeší.


Pardon:

GIT - gastrointestinální trakt

AIM - akutní infarkt myokardu

CMP - cévní mozková příhoda

Osobně si ale myslím, že právě ty zjištěné AIM a CMP budou spíše “class efekt”, už teď je totéž varování třeba pro propyfenazon (ten je např. ve VALETOLu). A není to koxib, je to staré nesteroidní antiflogistikum.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 15:41:15 xxx.xxx.62.132
biaca:

Ne jedná se o čistou žluč - granule má stále k dispozici. 

Obrázek

Toto mi ale Elsa občas také vybleje.

Zrovna včera jsem jim koupila novou kočičí trávu a posléze jsem našla vyzvracený “bobek” a pak ještě to, co Ty.

Každopádně bych u giardiózy očekávala průjmy, zvracení ani příliš ne.

Pro Hmn: ELISA je přesnější - stanoví cysty giardií reakcí pl + Ag. Předpokládám, že dříve se cysty stanovovaly jen mikroskopicky. ELISA je diagnostická metoda založená na imunitní reakci.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 15:15:41 xxx.xxx.62.132
assil:

Tak mě to zajímá taky jen teoreticky, ale člověk neví kdy se mu co může hodit, takže takovýhle info o novinkách je dobrý. I když teda doufám, že to ještě dlouho nevyužiju.


Ono je třeba zajímavé, že koxiby, když přišly na trh, tak boom a radost, že máme něco, co nebude ničit GIT, dělat krvácení z GIT, ptž původní nesteroidy mají více než 50% NÚ ze strany GIT. Od nesnášenlivosti, přes eroze po vředovou chorobu až třeba krvácení z GIT.

Jenže…postupně se přišlo na to, že např. rofecoxib, valdecoxib (a další) významně zvyšují riziko AIM a CMP. Takže se stáhly z trhu… Pár jich zůstalo, ale léky první volby už tedy nejsou…

No, a zda třeba mavacoxib (= Trocoxil) může totéž udělat u psů (resp. všeobecně u savců), to nevím. Ale proč ne… Takže u koxibů mi v hlavě blikne vykřičník…že je tam toto riziko. Nicméně tím neříkám, že biologika jsou úplně bezpečné léky. Nejsou.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 03.07.2023, 14:40:53 xxx.xxx.62.132
balu:

Nějak nevím, proč na ifaunu a na Šárku plýtvat energií a časem, když se nemůže nic změnit.   


Přesně! Já jí své napsala, když to bylo úplně aktuální, ale teď je finito! Web je prodán, a majitelé si jej předělávají k obrazu svému. Může nás to štvát, můžeme třeba plakat, ale na stavu věci to nic nezmění.