Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 05.07.2023, 17:40:53 xxx.xxx.20.198
Leithian:

Kamarádka má křížence mainky a čistého mainaka původem tedy ze zahraničí. V 9 měsících vážil 9,1kg a furt byl hubeňour 😁


No ale to je fakt nic. 

Elsice byla nejmenší z vrhu a má přes 10kg. Kluci mívají celkem běžně 12kg a více.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 05.07.2023, 17:29:11 xxx.xxx.20.198
Sardullah:

Jani mám pocit, že už si jí sháněla i na fauně…takže se nenašla…


Ano Jani, sháněla, ale neznám Atamanku, která ji zmiňovala…tak jsem si říkala, že se zeptám…😉

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 05.07.2023, 12:43:54 xxx.xxx.20.198
Odpověď na příspěvek uživatele zofre z 04.07.2023, 18:18:41

Btw, pokud jste z oboru, konzultovala jsem s kolegyní event. PADs. Ona dávala některý z derivátů sulfonylurey, bohužel si nepamatuji který (glimepirid, gliklazid…?). 

Já se budu teď striktně řídit novou paní veterinářkou, ale zdá se, že věci rozumíte ;-). Který PAD, kdyby bylo to štěstí, byste doporučovala? Narovinu ta moje kolegyně žádný. Efekt s derivátem SU úžasný, glykémie spadla do referenčních mezí, ale asi za 2 - 3 měsíce fatální selhání jater. Ptám se teď jen tedy čistě z mé zvědavosti a zvídavosti ;-).

Jo a aplikace inzulínu (mám inzulínky s integrovanou jehlou) jde tak, že kocour o aplikaci vůbec neví!👍

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 05.07.2023, 12:38:45 xxx.xxx.20.198
Fikovnice:

Díky moc! Vy jste tu nová?

Ono financí to stálo fůru, jen inzulín 3 tis. Kč (vzala jsem jej zbytečně moc), včera stříkačky 600,- Kč, sehnala jsem fýzák, no a samozřejmě každá návštěva veteriny je drahá (vždy kolem dvojky), ale jak jsem mnohokrát psala, finance vem čert, i když jsem opět ve fázi půjčení si peněz…

Největší problém (technicky) mi dělá stanovení glykémie. Používám vystřelovací pero a je fakt, že lanceta perforuje celé ucho. Proto mám už rozpíchané prsty i já (držím ucho zespodu a probodne to skrz). To už mám vychytané, přidržuji ucho mulem. 

Kocour se nemusí zpracovávat vůbec; budu ukamenována, ale toto není kocour, ale převtělený člověk 😇 - když se mi glykémii nepodaří stanovit poprvé, ještě se mi přijde omluvit a pomazlit se…

P.S. Jste lékařka či veterinářka?


Edit (jak to, že mě to nepustilo vůbec k editaci??): Glukometr mám lidský; ověřený na sobě, že funguje. Vím, že jsou i kočičí, ale koupila jsem sadu, kde bylo i celkem dost dg. proužků a lancet.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 05.07.2023, 12:37:13 xxx.xxx.20.198
zofre:

Nz.

Tak to je dobře, že vše potřebné máte. 

Ta spotřeba  je tedy malá, naštěstí na finance.

Jsou i předplněná pera, tam je volitelnost jemnosti jehel,ale pokud musíte někdy i ředit, bude lepší ta stříkačka, nakonec i na expiraci načatého. Myslítě stříkačka nebo set se zatavenou jehlou? U stříkačky by zas byla výhoda  výběru jehly na míru.

Wellion měl glukometr čipovatelný na kočky, ale klidně bych též měřila člověčím.

https://docplayer.cz/2046139-Gluco-calea-pro-bezpecnost-a-presnost-glukometr-pro-psy-kocky-kone-wellion-gluco-calea.html

Pečovatelky možné náhradní bych zkoušela opakovaně zvát domů při aplikaci inzulinu, pokud to jde snadno, a postupně osmělovat.A pracovat s nimi pozitivkou😀.Naklikat je.

Kočičáka bych též  zpracovávala pozitivkou, nebo alespoň hodně chválila a odměňovala, ale to jistě děláte.

Na odběry glykemií bych volila co nejjemnější clix s nastavením hloubky  vpichu na míru, ty lancety jsou fakt ostré, nebolí /skoro🙂/.

Tak ať to jde!


Díky moc! Vy jste tu nová?

Ono financí to stálo fůru, jen inzulín 3 tis. Kč (vzala jsem jej zbytečně moc), včera stříkačky 600,- Kč, sehnala jsem fýzák, no a samozřejmě každá návštěva veteriny je drahá (vždy kolem dvojky), ale jak jsem mnohokrát psala, finance vem čert, i když jsem opět ve fázi půjčení si peněz…

Největší problém (technicky) mi dělá stanovení glykémie. Používám vystřelovací pero a je fakt, že lanceta perforuje celé ucho. Proto mám už rozpíchané prsty i já (držím ucho zespodu a probodne to skrz). To už mám vychytané, přidržuji ucho mulem. 

Kocour se nemusí zpracovávat vůbec; budu ukamenována, ale toto není kocour, ale převtělený člověk 😇 - když se mi glykémii nepodaří stanovit poprvé, ještě se mi přijde omluvit a pomazlit se…

P.S. Jste lékařka či veterinářka?

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 05.07.2023, 12:27:18 xxx.xxx.20.198
Atamanka:

Nejsem nová tvář, jsem ze staré IF -od cca 2002r a tady jsem sledovala váš úprk u IF koncem května  🙂 Pamatuji ještě Koňadru, Sdyllu, Clayton a ostatní -Ketty Sharp taky -nyní assil 😉


Víte něco o Koňadře???

Už několik let po ní bezvýsledně pátrám…

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 23:23:47 xxx.xxx.20.198
Sardullah:

Holka kupovala mainku cca před třemi lety 18 tis.


No mně se plete něco, že buď 10 (11) nebo 15 tis Kč. Takže je možné, že to byla ta dražší varianta, musela bych pohledat smlouvu…

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 23:20:18 xxx.xxx.20.198
Odpověď na příspěvek uživatele zofre z 04.07.2023, 18:18:41

Inzulín je už vyřešen - Lantus. Mám jej takové množství, že je to na život několika koček…také byl patřičně drahý.

Vlastně propriety potřebné mám již všechny, ode dneška dokonce i fýzák (na event. ředění Lantusu a snazší aplikaci). Kocour je aktuálně na 2 IU.

Aplikuji stříkačkou.

Glykémie se stanovuje klasickým glkm - u koček je zvykem stanovovat z boltce ucha (varianta záložní z prstů tlapek, ale to je pro kočky velmi citlivé místo…).

No a…děkuji za reakci.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 15:38:47 xxx.xxx.61.255
biaca:

Tak jsem tam také ze zvědavosti nakoukla - ani jeden útulkový kocour. A to se Šarka dušovala jak se tam nebudou moci objevit podvodníci MMK za 5100 s PP z Tábora od Kaime no neber to. Alespoň jak já znám chovatelku Manských tak je prodávala za 16 tis. tedy loni. Ale v Táboře ji asi mají za symbolickou cenu. Mám zkusit napsat Šárce? 


Já mám Elsu od r. 2018 a tuším tehdy za 11k.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 15:34:14 xxx.xxx.61.255
Odberryho:

Jo a ještě praktická poznámka….i přepravka musí být velikostně úplně jinde, než pro běžné kočky. Když jsem jednou musela vézt na veterinu všechny tři kocoury, musel přijet manžel a pomohl nosit. Jednoho v neskladné přepravce unesu, dva už ne 🐱


K přepravce, jelikož jsem ji teď urgentně řešila a jak jsem psala, nejsou peníze nazbyt, kamarádka mi sehnala textilní přepravku v Pepcu (nebo nějakém takovém obchodu). A je i na menší psy…no, a stála snad kolem 400,- Kč, což je přijatelné.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 15:30:34 xxx.xxx.61.255
Bodlinka:

však to už jsem se pokoušela, asi neúspěšně, vysvětlit bůhví kdyže renálka není vůbec vhodné krmivo, protože je postavená na omezení bílkovin, ale cukrovkář kočka potřebuje naopak krmivo, kde jsou bílkoviny hlavním zdrojem energie


Zde citace nové dr., které věřím: 

“Co se týče těch ledvin, i když je SDMA docela vysoko, a je potřeba ho řešit nad 19, tak si stále myslím, že je to důsledek té hyperglykémie….”

Edit: SDMA měl 22.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 15:27:23 xxx.xxx.61.255
Bodlinka:

však to už jsem se pokoušela, asi neúspěšně, vysvětlit bůhví kdyže renálka není vůbec vhodné krmivo, protože je postavená na omezení bílkovin, ale cukrovkář kočka potřebuje naopak krmivo, kde jsou bílkoviny hlavním zdrojem energie


Tak přesně toto jsem ale psala i já…dá se to dohledat. A psala jsem to opakovaně.

Jenže je problém, když se svěříte do péče někomu, komu, alespoň ze začátku, věříte. Ten někdo je MVDr., konkrétně tři lékařky, a ty mi tvrdily, že renální dieta je pro něj mnohem mnohem důležitější než diabetická. Přestože jsem opakovaně zdůrazňovala, že hubne a ztrácí svalstvo. Takže jsem se holt řídila jejich radami… To už skončilo.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 15:24:24 xxx.xxx.61.255
kometa:

Jsem se v tom množství příspěvků ztratila. Proč renal dieta na hyperglykémii? Nebo vyšetření krve zavdalo podezření na renální selhání?


Bohužel ano.

Urea a krea - normal.

SDMA - zvýšené.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 15:22:20 xxx.xxx.61.255
biaca:

Protože by to mohlo zastavit zvracení - po Velafloxu to šlo být bez zvracení. 


Kometa se Tě snaží odradit od zbytečné chemie a léčby úplně naslepo…

Souhlasím s ní a moje rada je neodčervovat. Alespoň ne teď. Můžeš mu trávení rozhasit ještě víc.  Opravdu…

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 14:21:06 xxx.xxx.61.255

Ještě jedna zajímavost: Ta nová dr. zamítla ihned renal dietu, tu, kterou jsem poměrně ve velkém zakoupila na původní veterině… Tady těžko říct, zda mi vrátí peníze…spíše to neočekávám.

Říkala, že problém je nejen nízký obsah proteinů, ale především vysoký obsah tuků. A ty, jak známo, se štěpí na cukry…

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 13:49:16 xxx.xxx.61.255
biaca:

Ifauna je běžný inzertní portál, garantují stejnou bezpečnost jako na bazoši - nyní na Ifauně hrají největší prim, placené inzeráty - mají tam alespoň jednu útulkovou kočku nebo psa?


Hmm, já tam prakticky už nechodím.  Jen jsem se ze zajímavosti dnes nakoukla.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 13:47:40 xxx.xxx.61.255
biaca:

I když nedělejme si iluze - i menší kočka může vážit hodně. Starší kocour na vrcholní hranici váhy plemene tj. 6,5 kg. Mladší - ten je tedy ideál, když jsem si ho pořizovala 4 kg. 


No tak Fido loni…kolem 10kg!!!

Ale on je tedy i hrozně vysoký a dlouhý.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 13:06:20 xxx.xxx.61.255
biaca:

Nechceš dát foto Elsičky - ať má zájemce představu a já ať se pokochám. Ps. kolik prosím Tě ti váží? Ta váha mě u MMK vždy odrazovala. 


Jo a to je také dobrá poznámka: Váha!

Jednak samozřejmě větší spotřeba žrádla, ale třeba já mám pro ni v relativně malém bytě ne moc vhodné kočičí stromy. Mainky potřebují fakt bytelné, velké.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.07.2023, 12:43:19 xxx.xxx.61.255
Rezzzy:

Já bych jen k tomu dodala, že je dobré si vzít kotě od někoho, kdo má děti, je to úžasná socializace a pak kotě nepřekvapí dětské různé skřeky, pohyby, …Koukat na povahy rodičů, tedy alespoň matky, jak reaguje, jestli nejde do agrese nebo není naopak bázlivá, ..Mainy vídám na výstavách, jsou to opravdu obři, ale roztrhl se s nima pytel, tak bych hledala opravdu pečlivě CHS, protože jak už se u módních plemen stává, chová se na všem. 


Jj, “moje” chovatelka měla doma dvě nebo tři malé děti. Koťata byla omazlená a “otrkaná” od děcek, to je pravda.