Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 20.07.2023, 00:24:43 xxx.xxx.61.119
Doron:

Fuj!!!!

Celý je to úplně úchylný a nebezpečný, nebo je ten článek napsanej blbě.

Pesticid 1080 účinkuje i na původní druhy, můžeme předpokládat, že  smrt je podobně trýznivá jako při otravě jinými pesticidy , viz u nás otravy dravců.

Co mi ale přijde nejhorší, je použití těch robotů. Nasadí patnáct robotů na šest milionů koček… Jeden robot asi nezabije čtyrista tisíc koček, že ?

Takže je to testování dost děsivý zbraně, podle mýho.

Nebo to míněj tak, že se v budoucnu budou po Austrálii pohybovat desetitisíce robotů, který budou likvidovat invazivní druhy?

Brrrr, je to jak z nějakýho hororovýho sci-fi filmu..


Ač se mnou nebudou ostatní souhlasit, také se mi to nelíbí. 

Fluoroacetát sodný je sviňský jed!!!

Cituji:

“Toxicita pre človeka je tiež pomerne vysoká, okrem toho neexistuje špecifický protijed a rozvinutú ťažkú otravu je prakticky nemožné zvrátiť. Z tohto dôvodu, ako aj z veľkého rizika pre necielové zvieratá je použitie fluoroctanu ako rodenticídu vo väčšine krajín zakázané.”

Jo a dle mého zdroje je látka zařazena mezi chemické zbraně s možným vojenským využitím.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 20.07.2023, 00:14:08 xxx.xxx.61.119
zbynek:

Musím se přiznat, že vás sleduji docela často, tak to zrovna vyšlo dobře. Snad bude co nejmíň takových reklam.


Počkejte…konkrétně mě sledujete docela často???😀

Já se trochu bojím…😄😉🤩

Nemám dobré období, ale přiznávám, že Vás mám ráda (jako ostatně všichni zde)!👍

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 20.07.2023, 00:11:02 xxx.xxx.61.119

Btw včera na veterině: Ta mladá vetka tam měla někde čičinu. Já furt slyšela mňaučení, ale myslela jsem, že mám nějaký haluze už z toho všeho…🤣

Jenže ona ji pak odkudsi pustila do ordinace a ona se tam promenádovala, i v čekárně, prostě všude. Fido byl v tu chvíli v přepravce a kapala mu infúze. Já a kámoška jsme se mazlily s čičinou, ale zároveň jsem druhou rukou hladila Fida a mluvila na něj. Ani jeden nevydal jediný nelibý zvuk; snad chviličičku Fido více přes stěnu přepravky ňufal a nasával. Ježkovy zraky, když to tady vše čtu, děkuji Bohu, že je Fido takový kliďas.

Sufle, moc přeji, ať vše dopadne OK!!!

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 20.07.2023, 00:03:11 xxx.xxx.61.119
biaca:

Přesně nechat je se vzájemně napadnout. Naopak se snažit vytvořit pozitivní asociaci. Tj. omezila bych pamlsky, které bych dávala pouze v přítomnosti obou - kočkám najednou. Aby si kočka uvědomila, je tady ten blbec (druhá kočka, která mi leze do teritoria), tak dostanu něco dobrého. 

Ps. já, když jsem seznamovala kluky - tak jsem je už druhý třetí den měla spolu. Ale podle mého jsem měla štěstí ve dvou věcech 1. oba mají rádi stejnou sladkost nejvíce. a za 2. je to dáno povahou mladšího, který se dokáže skamarádit s každým (mají ho rádi i sousedky kocouři o patro níže.) 

Nemá smysl uspěchat, protože jakéhokoliv uspěchaní může být krok zpět 


Biaco, opět zdravím…

Já, když čtu tady tyto diskuze, tak si říkám, jakej jsem byla s prominutím vůl…moje kočky byly pospolu hned od prvního dne. Vždy jsem do toho šla jaksi bez bázně, ale měla jsem samozřejmě víc štěstí než rozumu. První byl Fido, pak Kuky, poslední Elsa…

Kuky s Elsou se občas kočkují; já myslím, že Kuky by chtěl být pánem smečky, ale pokud nebude Fido extra oslabený, je pánem, a dobrým pánem😀, on!🐈

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 23:59:24 xxx.xxx.61.119
zbynek:

Nevím, zda je to ono, ale toto video vkládala na iFaunu v roce 2020 Rapotacka 😉


Zbyňku, prosím Vás, smím se zeptat?

Vy máte přece jen přístup k některým IF diskuzím?

Já si toto video od Rapotačky dobře pamatuji👍, ale trochu jste mě šokoval tím zdrojem…😉

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 22:25:16 xxx.xxx.61.119
biaca:

Ale v případě granulí zase budeš muset zajistit dostatečný pitný režim. /nevím, jestli je dobré držet kocoura jen na granulích/

A určitých značek jsou - viz. 

Concept for Life Veterinary Diet Weight Control 

Specific FRW Weight Reduction 7x100g

Ps. nepoužívám tedy pro diabetiky, ale gastro, ale tyto dvě značky se mi nejvíce osvědčili. 

A co by bylo špatné na mase? I když už vidím, jak dáváš pouze Fidovi a ostatní jen koukají.


Díky moc Biaco!🌺

Jinak pro Elsu je jakékoli maso fuj! 🙂 

Zato Prostřední má na maso těžkou závislost!!! 😀

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 19:56:31 xxx.xxx.61.119
Fikovnice:

Já jsem v šoku, den blbec…

ALE: Teď jsem přišla a změřila glykémii (před jídlem; s tím, že ale už dnes jedl): 5.8 mmol/l!!!

Hned jsem to volala dr. Podle mě je to trochu náhoda, dle ní hraje roli i doplnění iontů a i ta pididávka Caninsulínu…

Fruktosamin bude až zítra, ionty také…

Proboha, jen tak dál!

Bohužel zítra zas bude ve stresu z té VFU, tak se uvidí…


Jsme cca 20 hod od aplikace 6 UI Lantusu. Dle dr. peak v plazmě 16 hod od aplikace…

Bavily jsme se o postupném posunu času podávání Lantusu - řekněme na 22.h. 

Dnes ještě nejdříve ve 23h, takže dnes budu mít pro změnu strach z hypo, ptž ten čas není až tak daleko… 

Takže ještě jedna perforace ucha přinejmenším bude, i když mi dr. říkala, že včera toho stresu zažil ažaž, a že pokud se mi jeví OK, nemám jej dnes otravovat. Myslím, že jej ale otravovat budu…

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 19:49:39 xxx.xxx.61.119
kometa:

A tak v mase moc cukrů není, ne?


Jj, dr. nedoporučuje vnitřnosti, které on miluje, bohužel…

Ale rybu schválila.

Jo a ten můj kamarád odjel na 10 dní na Jadran a Lantus zapomněl doma. Vůbec to neřeší, i když jsem mu telefonovala, ať jej tam jde nějak sehnat (jsou pojištění, i když na blbost asi ne…😉). 

No nic, to píšu vlastně jen tak…😂

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 19:44:10 xxx.xxx.61.119
biaca:

Fikovnice, kdyby bylo nejhůře existují tzn. krmítka na čip - kdy by každá kočka měla přístup pouze ke svému krmivu. 

Ale po mé zkušenosti, mám jedno automatické krmítko - aby se Iginovi nezkazilo jídlo, tak jsem si představovala jak ho budu používat, aby malý nežral, krmivo (granule pro dospělé) na které není zvyklý - ale chyby lávky (malý si nahnal před krmítko Igina, který mu ho otevřel a malý ho sežral) 


Stran krmiva bude dr. shánět dia krmivo - dnes měla poslat odkaz, pošle asi zítra nebo nevím…možná seženu sama.

Co je, dle ní, hodně blbý, že Fido moc nemusí granule… 

Teď, v době té nemoci, víc preferuje kapsičky, event. maso.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 19:39:32 xxx.xxx.61.119

Já jsem v šoku, den blbec…

ALE: Teď jsem přišla a změřila glykémii (před jídlem; s tím, že ale už dnes jedl): 5.8 mmol/l!!!

Hned jsem to volala dr. Podle mě je to trochu náhoda, dle ní hraje roli i doplnění iontů a i ta pididávka Caninsulínu…

Fruktosamin bude až zítra, ionty také…

Proboha, jen tak dál!

Bohužel zítra zas bude ve stresu z té VFU, tak se uvidí…

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 17:29:58 xxx.xxx.61.89
biaca:

Domnívám se, protože není přesně určená míra jedu. Pokud se kočka olíže více umře okamžitě, ale pokud jen trochu jed podle mého bude v systému kočky působit pomalu a kočka bude mít bolesti. Pokud nebyli schopni zajistit kastrování koček, měli by nyní vynaložit úsilí na odchyt a usmrcení smrtící injekcí. 


Biaco o jaký jed konkrétně půjde? Odkaz jsem nerozklikávala. Zatím.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 17:28:42 xxx.xxx.61.89
Anonymní:

Ale ta moje koťátka jsou raritní. Narodila se kocourovi - vykastrovanému. No, kdo to má - takovou vzácnost. Kočku nemám.


Orionko, toto už v dnešní době, kdy bývají těhotní i muži, nikoho neohromí!😄😜

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 17:16:17 xxx.xxx.61.89
kometa:

Já jsem holt nevěřící Tomáš. Co nevidím na vlastní oči.. Já bych se na vašem místě do té tlamičky chtěla podívat taky. Ale mám dvorní veterinářky, které by mi to nabídly samy, abych se přesvědčila.


Popravdě, já byla sama vystresovaná. Ta jízda byl horor - je to přes celé město, navíc v tom vedru…

Ještě, že mám kamarádku, která mi strašně moc pomáhá. Přijela, s naložením Fida a transportem pomohla, mě podržela…👍

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 17:12:49 xxx.xxx.61.89
Odpověď na příspěvek uživatele zofre z 19.07.2023, 15:46:09

Žofré, teď nevím, zda jsem to psala Vám nebo někomu jinému…

Mám tři kočky, odmala zvyklé jíst spolu. U jídla se nepošťuchují, nežárlí. Klidně žerou z jedné misky. Odvažování krmení v situaci, kdy často většinu dne nejsem doma, si snad ani neumím představit. Prostřední je atletické postavy a žere jak prokopnutý. Neumím si opravdu představit, že by aspoň ty granule neměli k dispozici ad libitum.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 17:06:19 xxx.xxx.61.89

Stran té Fidovy síly zajímavá historka:

Předevčírem večer se kočkovali Elsa a Prostřední. Dělávají to. Elsa ječela, ptž ji Prostřední nějak zalehl. Nicméně ona je pokušitelka a párkrát jsem byla svědkem jak Prostředního třeba kousla do ocasu. Takže jejich “hrátkám” z 90% nechávám volný průběh, zakročuji, až když vidím, že jde fakt o velké napadení. Fido ležel nalepený na mě a mazlil se. Jakmile ale Elsa začala ječet, vystřelil, z postele vyhodnotil situaci (koukal na Prostředního, který zalehával Elsu) a jal se krotit Prostředního. Ten mu začal zdrhat, skočil na kočičí strom, nicméně Fido jej oběma tlapama stáhl dolů. A to jsem snad viděla poprvé v životě. Takže pro změnu ječel Prostřední. A protože na takováto extempore tedy zvyklá nejsem, tak jsem Fida šla zklidnit. V ten moment už tam byla i zvědavá Elsa - takové…poněkud divadlo. Ale fascinovalo mě, jak moc šel Fido Elsu bránit. Nicméně, jak píšu výše, vůůůbec bych se nedivila, kdyby všemu předcházela nějaká Elsina poťouchlost vůči Prostřednímu…

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 16:54:25 xxx.xxx.61.89

Žofré:

“Že trochu přibral je logické, alespoň se zbrzdil nebo zastavil katabolismus a dehydratace, v čemž byl před první dávkou inzulinu.”

Ano, toto je prozatímní největší výhra… Ono opravdu je výrazně menší i to pu/pd.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 16:52:20 xxx.xxx.61.89
zofre:

Fíkovnice, děkujeme sa sdílení !

Taky to moc nechápu, ale nejsem vet-snaha doplnit vitaminy a minerály, a odhad inzulin-sacharidového poměru, odhad citlivosti na inzulin, hodně hrubým odhadem? Caninzulin dostal do infuze na vykrytí té glukozy, uvádí se obsah  glukozy 45mg na 1 ml Duphalytu, na podporu anabolizmu asi, dávka nestačila. 

Že trochu přibral je logické, alespoň se zbrzdil nebo zastavil katabolismus a dehydratace, v čemž byl před první dávkou inzulinu.

Inzulinovou rezistenci / odpor k inzulinu/ zvyšuje nadváha, zánět v těle, stresové a jiné hormony, snížení pohybu jedince.

Známe prostě jen střípky informací. Kdyby to byl můj kočka,navrhla bych vetovi, že aplikuji třeba těch 6 jLantusu  a 24 hodin udělám si  podrobný protokol:

-kolik je glykemie těsně před vpichem

-kolik je glykemie  za 4 hodiny po vpichu

-  kolik je glykemie za 8 hod po vpichu,

-kolik je glykemie za 14 hod po vpichu

-za 20 hodin po vpichu

-za 24 hodin po vpichu, těsně před dalším

a trochu bych ty navržené časy upravila, abych tam určitě měla glykemii těsně před jídlem/ a zapsala bych kolik g čeho koček snědl/ a za 1-3 hodiny po tom jídle.

A pokud by mi ten vet neřekl pádné důvody, proč to nedělat,  tak bych z toho protokolu vyšla zpětně ve stanovení velikosti dávky i toho, jestli to dát v jedné dávce nebo dvou po 12ti hodinách. A dodržovala stále stejné množství sacharidů i čas krmení.Za prozatímní báječný cíl bych si vytkla glykemie mezi 7 a 15  a stojící váha kočky/ani hubnutí, ani tloustnutí/ a nepřítomnost nadměrné žízně a močení.

Jistě se to snadněji linkuje, než dělá🙂.


Děkuji Žofré a srdečně zdravím!🌷

Ono možná najít fakt super kvalitního veta bude ten největší oříšek! Že má paní dr. malé dítě, jsem věděla. Ale že ordinuje jen jeden den v týdnu a jen odpoledne, ne. Do toho mi řekla, abych přijela později, že je tam strašně rozbitá kočka (po mém pozdějším dotazu jsem se dozvěděla, že měla oboustr. pneumothorax a po ošetření byla odeslána na VFU). No a večer jsem paní dr. odvezla autem domů…ale to byla moje iniciativa.

Popravdě včerejší akce pro mě moc smyslu neměla… Tedy takto: Že budu vědět, zda a jak se pohybuje fruktosamin, jsem ráda. Ionty se nedělaly nikdy, takže opět jsem vděčná… Dále jsem ráda za komplexní vyšetření - viz výše. Zapomněla jsem napsat, že poslechově je Fidko také OK.

Smysl pro mě nemělo to nastavování inzulínu, které se de fakto vlastně prakticky nedělo.

To, že se bude Caninsulín podávat spolu s Glc, jsem věděla a měla jsem tak menší děs z nějaké těžké hypoglykémie. Ale čekala jsem:

a) vyšší dávku Caninsulínu

b) delší pobyt na veterině

c) alespoň 4 odběry glykémie

Takže závěr: Opět je nastavení ponecháno na mně. Já se poněkud obávám, že zítřejší UTZ je tak nějak k ničemu. Vlastně v to pevně doufám - že se nenalezne něco závažného…

Tedy příběh zatím nemá konec, který bych si přála, tj. jasnou dávku inzulínu a upravení glykémie.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 16:33:56 xxx.xxx.61.89
kometa:

Skoro 20 euro? Obávám se, že bych to zkusila maximálně jednou. Prsknout do tlamičky. To už je lepší mechanické odstranění nějakým hadříkem nebo gázou. Ale většina koček se na to prostě víte co….


Právě! Já jí i říkala, že Fidovi budu píchat injekce jakýmkoli způsobem, ale cokoli do tlamy je pro nás (oba) problém. Tak mě to učila na plyšákovi…ale to se holt lehce zkouší na “kusu látky”…

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 19.07.2023, 16:32:14 xxx.xxx.61.89
kometa:

Upřímně, zubní kámen ani gingivitidu jsem nikdy řešit nemusela. A moc často jsem ji neviděla ani při pitvě, na rozdíl od starších psů malých plemen. Vy jste to viděla na  vlastní oči?


Neviděla! Držela jsem Fidka (i když to téměř nebylo potřeba) jako by zezadu a ona mu koukala do tlamky a projížděla zuby - myslím, že i pohmatem. Nijak bolestivě nereagoval, žere normálně, a to měkké i granule.