Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.08.2023, 13:26:14 xxx.xxx.60.83
Rapotačka:

Malé děcko nepozná, že už se “to” kočce nelíbí a když člověk její signál nezaregistruje, tak kočka sekne. Zažila - viděla jsem tříleté dítě, kterému pořídíli kotě. Kočka spala pod stolem, kluk vlezl za ní, spící ji popadl do náruče, dospělí ho nechali. Nedalo se na to dívat. Ale musím přiznat, že mezi nimi vznikl a byl nádherný vztah . Kočka ho měla nejraději ze všech a byli si moc blízcí. Kotě může chtít v určitém období “zápasit”, hry mohou bolet … takže NERADÍM.


No anebo, jak zde často radíme, rovnou pořídit koťata dvě. Pak se ty bojůvky budou dít mezi nimi.😄

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.08.2023, 13:19:08 xxx.xxx.60.83
Orionka:

Moc jsem nepochopila…..inovace…..ale křížovky a doplňovačky ? Hraní si snad odbyli v MŠ. Dospělí lidé (na VŠ už jsou dospělí, i když jim stále říkají chlapci a děvčata) by měli pracovat na své odbornosti zcela zodpovědně a samostatně…

Živě si dovedu představit, jak si doktor místo vyšetření pacienta vyplní křížovku. A když mu nevyjde tajenka, je pacient zdravý ( nebo mrtvý?)


Ano, moji přátelé vědí…našel se jeden aktivní pitomec, který se rozhodl výuku “inovovat” a jeho “inovace” spočívá v uvedených aktivitách. Já na toto nemám slov ani další komentář.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 07.08.2023, 21:25:06 xxx.xxx.60.83
Daja:

Dobré odpoledne 😉 bálu,

paní neznám. Ano polohování na pejskovi hmmm to už je jiný level. To já radši ty svoje babičky, dědečky a trochu jiné ( říkám jim bludičky ), bez polohování.

Dája


Dájo, je dobře, že jste to zde rozepsala…

I já se přidávám k těm, kteří Vám jednak fandí, druhak se dozvěděli něco nového o canisce a to hlavní - pomáháte starým lidem, kteří jsou mnohdy osamoceni!💐

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 07.08.2023, 21:21:38 xxx.xxx.60.83
Orionka:

To, že naše školství vychází z toho rakousko-uherskeho není vůbec na škodu. Jací jím prošli géniové. To USA nemá na co navazovat. Měla jsem o Matějů vyšší mínění. Pamatuju, jak soc. školství mělo zvláštní režim a speciální třídy pro děti nadané sportovně. Deti nadané k jiným oborům měly smůlu. Hodně jsem uvítala vznik matematické třídy. A posléze osmiletá gymnázia. Jaképak elitářství ? Ten umí ten a ten zas tohle. Bylo by lepší přemýšlet nad pozdvihnutim ZŠ, než spoléhat na to, že to zachrání nadané děti. Spíš to bývá naopak, že nikoho netáhnou, ale sklouznou do průměru.

Navíc, jaképak dělení v 11.letech? Ve 14.maji možnost jít na gymnázia čtyřletá. Ti kdo se probudili. Osmiletá gymnázia jsou to dobré z mála.  Tak je pro jistotu zrušíme?-


“To, že naše školství vychází z toho rakousko-uherskeho není vůbec na škodu. Jací jím prošli géniové.”

Víte, Orionko, na vlastní kůži zcela aktuálně zažívám “zcela novou koncepci výuky”. Takže součástí praktik a seminářů je např. vyplňování křížovek, doplňovaček, apod.

Interaktivní výklad, tj. to, jak si představuji výuku VŠ studentů já, je prostě passé. 👎

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 17:51:49 xxx.xxx.61.200

Já mám tři kočky. Byt mám větší než dámy nade mnou (Kometa, Kilian, Biaca), ale kočky se stejně 90% času zdržují v mé blízkosti, a já se zas pro změnu většinu času zdržuji ve svém pokoji. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 17:40:04 xxx.xxx.61.200
Doron:

Děkuju moc za rady, jsem si teď něco na alergii vzala, takovou modrozelenou pilulku mi dal kamarád😊.

Mám pocit, že mi to rozjelo autoimunitní reakci, je to jako revmatická bolest v kloubech celý PRAVÝ😠 ruky. Jsem pěkně naštvaná !

Ale aspoň dneska nemusím nic dělat 😅.


Hele, tak s tím radši zajdi k dr.

Už to trvá nějak dlouho…😕

Já jeden rok dostala asi 3 žihadla naráz a byla to taky strašlivá bolest, navíc otok jak blázen. Ale já jsem alergik a byla to 3 žihadla najednou.

Na Tvém místě bych radši, obzvl. při Tvém podezření na autoimunitu, k dr. zašla.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 17:26:55 xxx.xxx.61.200
balu:

Tohle je na mě moc - https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-novou-mluvci-ukrajinske-armady-byla-jmenovana-transgender-americanka-40439847#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Je mi líto všech, co se doopravdy “narodí ve špatném těle”, ale připadá mi, jako by se s těmi lidmi roztrhl pytel, jako by to byla móda. To dost dobře vystihuje příběh, který tu byl zmíněn, kdy dotyčný/dotyčná lituje změny pohlaví. Je hrozivé, jak málo stačí v naší republice (vyspělém světě?) k závažné nevratné chirurgické změně. A ještě hrozivější, že si o tom může rozhodnout vlastně jen samo děcko. 


Já myslím, že to snad i móda je.☹️

Bavíváme se o tom s výše uvedenou mojí kamarádkou, a ta říkává, že ten enormní nárůst počtu žádostí o tranzici jí skutečně připadá jako “módní výstřelek”. 

Co jsem zaznamenala (ale až tak podrobně to nesleduji), tak Německo snad schválilo (nebo uvažuje o schválení?), že by si lidé sami mohli intersexuálně měnit identitu…? Prostě žena by se prohlásila mužem a naopak. Pokud by to byla pravda, nemám slov.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 02:01:07 xxx.xxx.62.239
lesnizinka:

Já vím😉 jen si nedovedu představit, protože jsem se s tím nikdy nesetkala analgetikum, které právě v tomto případě funguje. Všichni příbuzní u nějakých vyšetření či menších zákrocích dostávali do žíly. 


Ptž se to dělá dnes v analgosedaci, a ta se dává výhradně i.v.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 01:58:24 xxx.xxx.62.239
raven_kix:

Pokud se dnes zadaří, tak budu v noci převádět web na nový server. Bohužel to bude asi znamenat odhlášení pro všechny a několik hodin výpadek webu. Bude to ale pozdě v noci, tak to bude snad OK.


Už??? 😉

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 01:45:17 xxx.xxx.62.239
kometa:

Kvůli analgézii.


Kámoška aktuálně po kolono: Obdržela pethidin (Dolsin) a midazolam (Dormicum) a tuze si medikaci vychvalovala…😀

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 01:32:42 xxx.xxx.62.239
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.08.2023, 11:50:53

https://www.youtube.com/watch?v=qvJsHumWVRI&t=5s

Alžbětko u M. Bittnerové. Ta holka (podle mě je to holka) má dle všeho nějaké psychické obtíže. To je věc, kterou ani trošičku nebudu zlehčovat. Jen mám pocit, že tou sebeprezentací jakožto nebinárního člověka se snaží tu psychiku nějak sama opravovat. Pokud opraví, tak je to jen dobře. Ale lepení se na silnice, apod., to fakt ne.

Osobně, asi i proto, že trans lidí znám víc (nejen tu moji kamarádku), genderovou dysforii považuji za megaprůšvih, medicínský problém, který se danému jedinci stal. Nebinaritu neberu, a pokud ano, tak jen jako okrajovou záležitost.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 01:24:24 xxx.xxx.62.239
Trickyvoo:

Mně se Česká pošta rozhodla balíček nedoručit. Vůbec tu dneska nebyli, ale za to mi poslali mail, že po dohodě s adresátem mi dali balík na poštu. Kdy se se mnou jako dohodli, mi je opravdu záhadou. Možná by ušetřený peníze za dva zrušené doručovatele měli investovat do toho jednoho, co má tři rajóny a hned by se mu líp doručovalo. Nicméně mi teda přijde příjemnější, když předstírají, že nejsem doma. Dost mi vadí, že si i vymysleli, že jsem se o tom rozhodla já sama. Úplně ten rozhovor vidím, jak mi pošťák cpe balík a já “nene, jen mi to hezky dejte na poštu, maminka mě učila, že si nic nemám brát od cizích lidí” 😂


Koukám Trickyvoo, že máš podobnej problém jako já. 

Také info, že adresát nebyl k zastižení (a já byla ten den celou dobu doma), bohužel ve dvou případech ani nehodili ten informační  lístek, že mám doporuč. psaní na poště.😟

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.08.2023, 01:12:16 xxx.xxx.62.239
Doron:

Fifková je stará docela. Ale kdysi měla nějakej sloupek v Mladým světě, nebo kde. Možná se pletu.

Je to známá sexuoložka, pořád se někde vyjadřuje..


V Mladým světě měla, tuším, sloupek Sally.

Fifková se ale k sexuálním otázkám a problémům také vyjadřovala, jen to bylo v jiném časopise (Bravo?, Bravíčko? Nebo jak se to jmenovalo…).