Aktuálně: 4 064 inzerátů199 619 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 18:28:27 xxx.xxx.60.200
Lily:

Já nechtěla být hned tak tvrdá. 😀 Když se na to někdo ptá, tak tím asi krmí, tak jsem si říkala, že budu jemnější. 😀 

Přijde mi, že když se napíše těmhle lidem, že to je odpad, tak se jen zaseknou a kupují to dál… nebo koupí Chappi, či jak se to píše. 


No máte pravdu, že Chappi je snad ještě horší…a to je co říct!😄

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 18:23:41 xxx.xxx.60.200
biaca:

Protože jim to chutná - bylo to jak jsem bojovala s Iginkovým zvracením a tririchomasis. Nyní musím zaklepat skoro budeme měsíc bez blinkání. Mám i obyčejné konzervy /Piper, Granatu nebo Bozitu/, ale ty nejsou takový hit jako Concept Gastro. (a pokud bych měla kupovat pouze Cosmu či Scheir - tak bych se nedoplatila.) Takhle je to jedna konzerva, jedna Cosma, a maso. 


Já jsem si všimla, že už jsi párkrát spletla název té potvory.

Je to trichomoniáza nebo Trichomoniasis.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 18:21:10 xxx.xxx.60.200
biaca:

Podle mého bengálka říznutá obyčejným evropským kocourem. Bengálka nesmí být zrzavá. 


Normálně, já kdybych si ještě někdy pořizovala papírovou kočku, tak si Tě vezmu jako poradce!👍 A samozřejmě Ti za to zaplatím. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 17:40:32 xxx.xxx.60.200
biaca:

Fikovnice u nás v Jbc máme jeden obchod, kde prodávají jeden druh vet-krmiva. Ale mají tam pouze jednu značku, 4VETs a ta klukům nechutná (možná to ani není VET-krmivo.)

Jinak u nákupu zboží u veterináře u nás je neustále Hill (nechutná), Purina (po tom se mi akorát poserou.), Vetlife má tu nevýhodu, že jsou to maličké konzervičky. 

Např. mí kluci dají přednost Conceptu gastro před obyčejnou konzervou.


Jéé, tak to moc děkuji za zkušenosti.

Já momentálně neoplývám penězi, ale chtěla jsem do budoucna zrovna Tebou uváděné značky vyzkoušet; na Hills bych asi měla i jakousi slevu od té vetky (nevím, jak to funguje, ale mám od ní kartičku a prý díky ní budu mít krmivo levnější).

A Ty tedy krmíš jen vet krmivem??

P.S. Ta nová vetka má úplně pidiordinaci, takže ani krmiva neprodává.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 17:37:24 xxx.xxx.60.200
biaca:

Ps. Fikovnice vlastní kočky jsou vždycky hezčí. 


Asi máš pravdu!😄

Ale zase na té cizí MCO oceňuji fakt krásnou stavbu lebky a tu mohutnost.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 17:33:58 xxx.xxx.60.200
sutrik:

Nespletla jste se. Dlouho jsem nenatáčela, zahrada je teď často obsazená sousedy (je společná), tak za hezkého počasí jen procházím. Ale přikládám jedno červnové video a přeji Vám, ať blbé období brzy skončí.


Jednak Vám moc děkuji a druhak - už se tu zas chechtám! Toto jsou jedna z nejlepších zvířecích videí, jaká znám!😍👍

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 17:30:47 xxx.xxx.60.200
biaca:

A Fikovnice, už jsi přišla na to jak jim oddělit stravu? Nebo je všechny krmíš diabeticky (i Elsičku a druhého kocoura /ps. nevím, jestli jsi někdy zmínila jméno?)

Máš nějakou značku, která Fidovi chutná? 


Ještě OT: Včera u výtahu v baráku jsem se potkala se slečnou a ta měla na rameni…Elsu!!!🐈

Normálně fakt kopie Elsy, nádherná MCO! Tak jsem se hned začala vyptávat, kde v našem domě bydlí taková nádherná čičina. Majitelka je asi nějaká nová podnájemnice, vůbec jsem ji neznala. Její čičina se nechala pohladit…a musím říct, že Elsa má zbarvení hezčí😘, ale ta MCO slečny měla zase hezčí tvar lebky a celkově se mi zdála mohutnější. Tak jsem ji odhadovala na samce, ale ne - je to také holka. Prý ji má z Polska.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 17:24:18 xxx.xxx.60.200
biaca:

A Fikovnice, už jsi přišla na to jak jim oddělit stravu? Nebo je všechny krmíš diabeticky (i Elsičku a druhého kocoura /ps. nevím, jestli jsi někdy zmínila jméno?)

Máš nějakou značku, která Fidovi chutná? 


Jo a poněkud mě děsí, že Kuky žere jako prokopnutý a taky se mi zdá, že víc pije. Možná už jsem ze všeho paranoidní. 

Víš, já teď řeším opravdu velmi vážné problémy ve svém životě. Navíc nevycházím vůbec s penězi; jako bonus mi přišla obsílka od Policie (rychlost a moje blbost, no). 

Každopádně si myslím, že Fido skutečně ten stres, který teď prožívám, ze mě vycítí.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 17:17:54 xxx.xxx.60.200
biaca:

A Fikovnice, už jsi přišla na to jak jim oddělit stravu? Nebo je všechny krmíš diabeticky (i Elsičku a druhého kocoura /ps. nevím, jestli jsi někdy zmínila jméno?)

Máš nějakou značku, která Fidovi chutná? 


Zatím Vet Life, ale těch značek je víc. Zajímavé je, že to nesmí prodávat v kamenných obchodech.

No a od dr. mám povoleno i syrové maso, to kupuji především ryby - tresku.

Edit: Prostřední je Kuky ;-)

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 17:14:45 xxx.xxx.60.200
impact:

Děkuji všem. ❤️💔🤍


Také se přidávám s vyjádřením účasti!💐

Ta pesanda byla neuvěřitelná sympaťačka a Vy jste dala do boje o její život všechno! Teď už pesandu nic nebolí, ale Vás bolí srdce… Ach jo, držte se!

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 17:08:54 xxx.xxx.60.200
ančovička:

Liška určitě ne..ta by si slepici odnesla.. nejspíš nejaky dravec..


Taky mi to tak přijde. Vypadá rozpáraná na hřbetě.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 16:52:53 xxx.xxx.60.200
Irma19:

Mně na té jeho diagnóze pořád zaráží to, že zpočátku reagoval na 2-3 jednotky inzulínu dobře a najednou se musí tolik navyšovat.

To je u diabetiků běžné?

Dělala se v poslední době znovu glykemická křivka? Možná by to stálo za to…

Rozhodně se připojuji k držení palců a tlapek, ať se to všechno povede nějak vyřešit 🍀


Víš, já mám pocit, že stejně ten efekt u těch nižších dávek byl vždy krátkodobý. Mám vše zapsáno, ale glykémii jsem nedělala pak už pravidelně. Občas ji dělám samozřejmě i teď, poslední hodnota 19😢.

Stanovení glykémie je stres pro mě i pro něj, ale možná nebude zbytí. Nicméně s dr. máme novou strategii. Já bych měla ještě jednou krátce odjet z Brna a po návratu dr. chce, abych Lantus začala aplikovat 2x denně. Je to blbé, ale asi teď jediné východisko…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 16:49:29 xxx.xxx.60.200
balu:

Fíkovnice, já taky problematice nerozumím, naštěstí diabetes nikdo v rodině nemá, tak se o to zatím zajímat nemusím. Fidovi můžu jen držet palce a to teda dělám!

A držím palce i vám, aby se problém v práci buď vyřešil, nebo abyste našla odvahu udělat krok do neznáma. Držte se!


Balu MOC děkuji…🌹

Podnikám ve věci práce určité kroky, téměř každý den…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 16:29:38 xxx.xxx.60.200
kometa:

Tak to měl kocour štěstí. Injekční ivermectin je určený jenom pro přežvýkavce a prasata, u psů, koček a koní se těžce nedoporučuje.


Tak ono je to cca 25 let zpátky. Ale fungovalo to dobře. 😉

A samozřejmě to nebyl můj nápad, injekce jsem tehdy obdržela od veta.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.08.2023, 21:29:53 xxx.xxx.62.91
kometa:

Veterinář, který léčí svrab injekcí? To se nedivím, že je jí hůř.

Pomoci jiným veterinářem. Pokud už není pozdě.


Noo, já si kdysi chalupového kocoura také vyléčila injekcemi. Tuším byly 3 aplikace s odstupem a dávala jsem Ivomec (ivermectin). Ale to zlepšení bylo neuvěřitelně radikální hned po té první injekci.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.08.2023, 21:23:10 xxx.xxx.62.91

My tedy nikdy psa a fenu zároveň neměli.

Ale kdyby hypoteticky ano, klonila bych se k separaci v “oněch” dnech. Kastraci feny bych volila až jako druhou volbu. Samozřejmostí je to u průšvihů typu pyometra.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.08.2023, 21:08:22 xxx.xxx.62.91
Sardullah:

Zlatí…upřímně většina toho, co sem píšete…jaká je hodnota čeho apod….to je pro mě španělská vesnice, nerozumím tomu, takže to většinou prolítnu a koukám jen na infa od tebe, kde píšeš jak na tom kočičák reálně je.

Tak jediné, co mohu dělat je držet Fidovi palečky, aby byl na tom, co nejlépe.

Někteří z vás ví, že se u mě podělalo všechno, co mohlo…

No tohle důvěrně znám…nezbývá než vydržet a doufat, že bude lépe…přála bych ti, aby bylo lépe brzo, brzičko..😘


Janinko, Ty jsi strašně dobrá duše…💐

Když tak Ti napíšu SZ, ale ke všem problémům se přidal velký problém stran práce. Vlastně ten největší…😢

Já se to snažím nějak řešit, ale nevím nevím…proti některým nechutnostem se snad ani bojovat nedá. A jsem přesvědčena, že Fido to ze mě vycítí. Když mi bylo nejhůř, vyskočil za mnou do postele a přísahám: Jeho tvář přitiskl na moji a objal mě packou!!! A u toho předl a předl. Strašně mě mrzí, že jsem neudělala selfíčko (jako že jsem jinak odpůrce těchto blbin).

No a cizí výrazy: Fruktosamin je indikátor cukrovky a jejího vývoje (u lidí se stanovuje glykovaný hemoglobin)…tak ten šel nahoru, ale ne nějak radikálně.

Ionty (chtěla jsem je nechat udělat kvůli pu/pd = polyurie/polydipsie, tj. nadměrné pití a nadměrné močení). 

Glykémie u koček, tj. hodnota glukózy v plazmě má prý cca stejné rozmezí jako u lidí; u koček prý je horní hranice 6.5 mmol/l (teď to lovím z hlavy, tak můžu být nepřesná). Fido měl zatím nejhorší hodnotu 30, ale to bylo v ordinaci. Kočky jsou tzv. sympatoadrenální zvířata, jinými slovy extrémní stresaři a tedy ve stresu jim vylítne právě ta glukóza. Před nasazením inzulínoterapie měl pravidelně kolem 25. Teď už jej měřím méně (ono to je samozřejmě horší než píchnout inzulín); odebírá se z boltce ucha a to víš, že už se mu to nelíbí, nehledě na to, že občas (a není to bohužel zřídka), se mi nezadaří vytvořit pěknou kapku krve, z níž by se na glukometru dala stanovit hodnota Glc, takže jej musím píchnout 2x, nebo i vícekrát…😢

Tak jsem se snažila to teď trochu přeložit do srozumitelné a laické řeči.

No a jinak dif. dg. se uvažovalo i o jiných nemocech, např. Cushing, onemocnění štítky, atp., ale dle té nové dr. se jedná prostě o diabetes. 

Jo, a včera u mě byla kámoška, tak vždy vyzvídám, jak se mým známým a přátelům Fidýtek jeví. Řekla mi, že pořád stejně, ale že se jí zdá, že má kvalitnější srst! A to mně taky. Ještě třeba, když byl na tom UTZ vyšetření, tak jej stačilo jen pohladit a hned měl člověk v hrsti chomáč srsti. Ale neplešatí a neplešatěl tak, že by měl lysiny, což by ukazovalo třeba na ten Cushing.