Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.08.2023, 19:11:55 xxx.xxx.60.177
Sarah01:

I z potkanů, co tak vím. Za povodní to prý bylo možný i chytit a je to docela hnusná nemoc.


Ono je těch leptospir více druhů, je i třeba Leptospira canicola (psí, ale člověk se může nakazit).

Ježiš, to je asi tak 35 let, co jsem si tuto otázku vylosovala na Infekčním…

A ano, M se nakazil v podzemí, kde tekla stoka se splašky a běhali potkani.

Nějaká úmrtí pak byla při záplavách. Jo, teď koukám, že jsi to také psala - byly na to i úmrtí.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.08.2023, 19:08:19 xxx.xxx.60.177
Zrzavci:

Eh, to jsem tedy netušila, že jsou lidské a jiné 🙄 děkuju. A jak si to člověk pořídí?


Já jsem si kdysi pořídila…na východním Slovensku v jakési osadě - hygiena děs!

Strašně jsem se za to styděla. A zároveň jsem se toho štítila, že to ani popsat nejde!🤮

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.08.2023, 12:08:20 xxx.xxx.63.159
Buggyra:

Babču nikdo stíhat nebude, páč to má pro sebe. 

To až když to dá kámošce na mastičku (jako dala naše babča mně), tak pak ji můžou zavřít, až zčerná 🙂


Tak doufejme, že už se v tomto situace trochu uklidnila… Ale pamatuji doby, kdy tu babču stíhali.

To je asi větší problém dnešní doby kratom.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.08.2023, 12:05:45 xxx.xxx.63.159
assil:

Nechlubí, ale když zavedete řeč ve vhodnou chvíli, tak se často dozvíte věci. 😀

A hulení bylo rozšířený už za mých mladých let a to je fakt hoooodně dávno. 😀


Popravdě na “trávě” neshledávám nic extra zlého. Pokud tedy někdo nehulí denně a nemá z toho vyhulený mozek. Ale stíhat babču, že si vypěstovala pár kytek na Parkinsona mi přijde prostě špatně.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.08.2023, 11:56:06 xxx.xxx.63.159
Sarah01:

Jani, ale do bioodpadu hovínka nepatří, aspoň tak jsme byli poučeni od obce, když nám ty popelnice instalovali. Takže se divím, že to někdo doporučuje. No, už je mi jasný, proč pak lidi blbnou a stejně hážou do těch barevně odlišených popelnic všechno možný.


Ali, já tady tu starost nemám, takže nevím.

Vlastně mám! Použité stelivo dávám do komunálního odpadu.

Ale v tom článku se vyloženě píše, že hoviša do hnědé popelnice. No, nedělám to tak…🤫

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.08.2023, 23:55:31 xxx.xxx.63.159
Orionka:

Buď žijete ve zvláštní bublině, nebo máte jen silná prohlášení. To není o tom, jestli na to někdo má, nebo ne. Asi na to mám, ale ani by mě nenapadlo, někde se o víkendu “sjíždět”. A mám dost známých…a neznám nikoho takového. 

Nakonec - můžem vyhlásit anketu, jsme tu různí: Přiznejte se, kdo z vás se o víkendu “sjíždí” kokainem, marjánou….


Tak třeba já zkouším “něco” na ty moje kruté bolesti…

Koks to ale není…😉😛

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 20.08.2023, 22:54:50 xxx.xxx.61.86
Odberryho:

Ahoj, od včerejška mě vrtá v hlavě, jestli vůbec můžu domů přivést další kočku. 

Mám tři kocoury, přičemž nejmladší už doživotně bude užívat cyklosporiny…konkrétně Sporimun. Vím, že je to dotaz na veterináře, ale sem také chodí a není to akutní dotaz, abych na veterinu volala 😀

Myšlenka přišla včera, když nám na veřejné opékací místo donesla omladina kotě, které se k nim den předtím připojilo a oni nenašli, komu chybí. Doma je s ním rodiče vyhodili a ač prošli okolí místa nálezu, nikdo se nehlásil. Viděla jsem, že výzvu dali i na stránky města. Kotěte se ujala nakonec sousedka. Věděla jsem, že bych ho bez karantény domů stejně nevzala. Dcera ví, že když venku hladí kočky, musí se doma pořádně umýt. 

Ale nějak jsem nikdy nepřemýšlela, jestli vůbec mohu ke kocourovi, který bere léky ovlivňující imunitu, přinést další zvíře. Z očkování je vyloučen, protilátky by si prý stejně nevytvořil. Prodělal bezpříznakově toxoplazmózu (patrně reaktivace…. zbylí dva kocouři neměli ani pozitivní protilátky v době, kdy on byl v aktivní fázi a ani poté při kontrolním náběru). Než jsme snížili dávku na nejnižší možnou, při které ještě Sporimun funguje, vybujel mu na špičce ucha mastocytom. Takže je o půl ucha kratší, ale snad již na nízkých dávkách žádné překvapení nepřijde. 

Jeho zdraví je pro nás prioritou. Nevím, nakolik mu tyto léky ovlivní délku dožití. Je o dva roky mladší, než prostřední. Neumím si představit mít doma jen jednoho kocoura, když celou dobu žijí pospolu. Asi ani on by jako jedináček nebyl spokojený. Ale nebyl by další člen potenciální hřebíček do rakve? 🤔

Za dva týdny jdu na očkování se psem, tak se určitě zeptám. Ale v hlavě mi to tedy teď vrtá hodně 🐱


Popravdě nové kotě bych nepořizovala…

Zkusila jsem si to představit s Fidem a jeho nemocí…a nee. Může se stát, že kocoura příchod malého raubíře bude stresovat a zhorší se jeho zdraví. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 20.08.2023, 13:43:01 xxx.xxx.177.249

Náš první chalupový kocour k nám začal chodit už dospělý. Dožil se 18 let, pak odešel (asi někam umřít), a už jsme jej nenašli. Takže se dožil více než 18 let, ale věk přesně nevíme.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 18.08.2023, 17:48:07 xxx.xxx.177.249
Anonymní:

Dobrý den, jak se chová kocour po vykastrování, ten náš pořád značkuje kocouřím způsobem a postříkal stěnu. Myslela jsem, že to skončí?


Chvilku to trvá (uvádí se, že cca řádově týdny až event. měsíce).

Pravdou ale je, že značkování někdy nevymizí ani po kastraci (viz můj prostřední kocour; onehdá si označkoval mě, když jsem dřepěla🤔).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 16.08.2023, 15:32:20 xxx.xxx.177.249
Kilian:

..já nic takového ve smlouvách neměla…


Evi, asi jak si to který chovatel sestaví, tak to je.

Já to neřešila, ptž Elsa byla stejně plánována jen jako bytová kočka.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 15.08.2023, 16:25:47 xxx.xxx.63.21
Kilian:

…tak naší cestování snáší v pohodě, ale jsou zvyklí cestovat od mala….no možná proto, že jsou to ragdolové a jakoperšanka….


Jj, souhlasím. Myslím, že je to i plemenem.

Ale třeba Elsu bych jako (polo)venkovní nechtěla a i mám ve smlouvě, že je to kočka jen do bytu.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 15.08.2023, 16:19:49 xxx.xxx.63.21
Varaxi:

Já našla houby na místním hřbitově… No, nechala jsem je tam, přece jen, je to hřbitov, ale chuť na houby by byla, ne že ne. 

Moje máma má kuřátka, teda už mají tak dva měsíce. Je to typická dvorková směs, je jich šest a každé je jiné. Dělají radost hlavně synovci. 


Varaxi, já na Tebe čekala jak na smilování!!!💖

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2023, 10:18:15 xxx.xxx.60.200
Kilian:

…u nás po měsíci neomezeného pohybu a chození si domů jak se zachce, tedy na záchod a do misky, jedna kočka doma v Praze zbytek roku doma v bytě, kocour si dvakrát za den projde barák a třetí kočka, ta tedy v domě vysedává na pavlači a pozoruje ruch ve společných prostorách domu, občas obejde sousedy a na chodbě se nechá pomazlit od procházejícih…je fakt, že když je vezu z chalupy mám vůči nim výčitky svědomí, že jim to nemohu dopřát častěji anebo je tam nechat s mamčou..


Fakt? Tak to je pro mě překvapení. Já to zažila třeba i s chalupovým kocourem. Když byl nemocný, odvezla jsem jej do Brna do bytu a jakmile mu bylo trochu líp, už chtěl jít ven.

A Fido, kdyby měl zůstávat jen v bytě, tak se asi utrápí. A právě cesty z chalupy do města bývaly utrpení největší. Nejen kvůli jeho kinetóze, ale i proto, že věděl, že už zase jede zpět do bytu.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2023, 10:14:16 xxx.xxx.60.200
Kilian:

….byla nádherná, ale ty oči mně prostě fascinovaly….stáří a nemoci jsou neúprosné, ale i když to člověk ví, smířit se s tím u milované osoby nebo zvířete, je někdy opravdu strašně těžké…..na Tebe a kocourka myslím každý den a moc držím palce..


💖🌷

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2023, 09:27:28 xxx.xxx.60.200
Kilian:

…teprve teď to čtu a je mi to strašně moc lito, jeji oči byly neskutečné, držela jsem moc moc palce….udělala jste  pro ní maximum, ale někdy to prostě už dál nejde i kdyby člověk dělal nemožné…hodně sily🌹🌹


Také se mi moc líbily oči pesanky. Teda mně se líbila celá, byl to prostě “můj typ” psa…

Ale je pravda, že už když jedla “okurčičky z naší zahrádky” byla fakt hodně vyhublá. 

Je to strašně smutné, ale už ji nebudou trápit průjmy a bolesti břicha. Jen ta díra v srdci člověka se zaceluje sakra dlouho.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2023, 09:14:31 xxx.xxx.60.200
Anýsek:

Už se to začíná každým dnem zlepšovat jak si uvyká na domácí prostředí. Vypadá že se mu stýskalo po větší volnosti, že si zvykl na venek a tak mňoučel a chtěl ven. Děkuji za rady.


Zažívala jsem to stejné před cca 10 lety, kdy jsem Fida vozila na chalupu. Po návratu do města a do bytu býval nešťastný. A seděl u dveří, chtěl ven.

U nás se to vyřešilo tak, že chodí každou noc ven, ač bydlím skoro v centru velkého města. Nicméně to je asi řešení spíš raritní. Vím, že kdybych vypustila takto své dvě další kočky, tak se nechají zajet nebo se splaší a někam utečou. Kocour, co chodí ven, je neuvěřitelně chytrý, nad ránem na zarachtání klíčemi😄přiběhne ke mně a jde se domů. Den v bytě pak obvykle prospí.

Takže moje rada: Vašemu kocourkovi už nikdy venek neukazujte, pokud nemáte možnost, aby venku býval. Myslím, že pobyt v bytě je po té zkušenosti pro něj stres.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.08.2023, 09:03:07 xxx.xxx.60.200
Anonymní:

Většina těch německých sviní zdrhla do džungle a na pampy do Jižní Ameriky. Nikdy ta cházka nebyla potrestána. Kolik zločinů pak ještě napáchali, radši nemyslet.


Tak ti, co zdrhli, pak už zločiny nepáchali…domnívám se. Ale spravedlnosti utekli, to jo.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.08.2023, 18:30:24 xxx.xxx.60.200
Doron:

Emmo, nebuďte jako malé dítě ! Když Vám přeběhne černá kočka přes cestu, musíte si přece třikrát odplivnout přes levé rameno a je všechno v pořádku 🤣🤣🤣. 

Je to ovšem trochu zapeklité, když zrovna řídíte auto 😅.

Ale promiňte, já se Vám neposmívám, když člověku vštípí už v dětství magické myšlení, obtížně se toho zbavuje. Taky se vždycky leknu, když rozsypu sůl nebo rozbiju zrcadlo 😅 i když už dávno racionálně chápu, že je to blbost.

Černé kočky jsme měli a nosily nám jen radost.

Filipína, její syn Lucifer a teď má dcerka prostě Černou..😊


My měli černou kočku jménem Čočku!😂