Aktuálně: 4 044 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.08.2023, 02:17:26 xxx.xxx.63.255

Tak, že se současná vláda nechová sociálně, je asi patrné a dotýká se téměř všech.

Ale příspěvek Balu byl o něčem jiném. Lepší něco než nic…když s tím (asi) stejně nejde dělat nic jiného.

Nečetla jsem vše: To se vztahuje k Tobě, Rezzzy? Jestli se můžu zeptat, manžel už je tedy OK? Já si nevšimla, kde jsi to zde psala (jinak samozřejmě jsme si psaly ve Ficusu; ale tady jsem to nepostřehla). 

Já na PN nejsem už vůbec schopná vyjít s penězi. Jenže mně jako zaměstnanci platí, tuším, 60% hned od začátku nemoci. To, že OSVČ prvních 14 dní dostávají nula peněz, je ostudné.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.08.2023, 02:05:34 xxx.xxx.63.255
kometa:

Protože si lidi nejdřív nehledají, jestli tady už něco takového není. To bylo i na IF. A tam kolikrát stačilo podívat se na příspěvky o dva, tři níže.

Myslím, že suverénně vedlo - pomoc, štěně je agresívní a kouše!

Ale asi ještě úplně nefunguje vyhledávání podle klíčových slov.


Ale vzpomeňte si, že na IF vyhledávání lupou nefungovalo téměř vůbec. Já, když jsem se chtěla vrátit k nějakému tématu, jehož název jsem pozapomněla, tak jsem to zadávala normálně do Googlu. Ifauní vyhledávač byl prostě divnej.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.08.2023, 02:01:10 xxx.xxx.63.255

Téma Všeobecný pokec, tak se ptám zcela nezvířátkově, jestli by někdo neuměl poradit.

Noťas mi téměř pořád sám od sebe roluje dolů. Napsat něco (třeba i sem) je porod…píšu, třeba se chci vrátit a něco opravit a šup - už je kurzor zas na konci textu.

Já vím - asi dát do opravny. Jenže u mě se pokazilo snad vše najednou. Tak třeba jestli jste někdy někdo už podobný problém řešil, jestli jde o větší závadu…takové zkušenosti uvítám.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.08.2023, 01:56:23 xxx.xxx.63.255
Nepřihlášená Varaxi:

Jo, tak to jo. Jako já bych do toho nešla, prostě proto, že si nejsem jistá, kdo je krmil přede mnou, ale budiž. 
Ono to teče dlouho, když se to správně neošetří, ale trošičku. 
Já si spíš myslela, že si někdo zaplatil takovou terapii - a to by fakt bylo na žalobu. Takhle by to fakt vypadat nemělo. 
A ono to vypadá jako hodně krve, ale krev prostě vypadá, že jí je hodně, když teče… Na to téma jsou pokusy, že máte deci vody a deci červené barvy simulující krev, vylejete to na podlahu a necháte ostatní hádat, kolik toho je. Prakticky nikdo nehádá, že stejně, průměr je cca polovina vody oproti falešné krvi. 
 


"Pijavice lékařská v častých případech umožní zachránit člověka od operace. Obvykle se léčebné látky ve slinách pijavic využívají při pomoci s děložními myomy, hemeroidy, cysty na vaječnících, hypertenzi nebo artritidě. Sliny pijavice mají rovněž kosmetické účinky při celulitidě, vráskách, jizvách nebo při akné."

Varaxi, toto jsem teď vygooglila, vůbec se o tuto problematiku nezajímám a většinu z toho, co jsem ocitovala, beru s rezervou. Třeba léčba myomů, ovariálních cyst…?!😲

Písneš, proč tuto proceduru podstupuješ Ty?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.08.2023, 01:49:12 xxx.xxx.63.255
Doron:

A obyčejnej Pantheon jsi zkoušela ?  Ten ve spreji ? To mi vždycky pomohlo na popáleniny nejvíc..


Myslíš Panthenol?😉

Víš, já jsem líná se nějak ošetřovat, jinými slovy dost na sebe kašlu…🤫

Ono to teď fakt hlavně svědí, strup je hyperobří, takže mám jen strach, aby se nesloupl celej nějak brzo a do živého. Takže si téměř sedím na rukách, abych to neškrábala.

Ale fakt takovej minizážitek - těch max. 20 vteřin “připalování masa” ke žhavé trubce v motoru…a stačilo mi to na to udělat si představu, jak strašlivé musí být hořet, mít popáleniny na mnoha procentech těla, mít rány do živého (až zuhelnatělého).😢 Vzpomněla jsem si i na tu Romku Natálku (kdysi záměrně popálenou) - musela v životě vytrpět šílené hrůzy, a asi bude trpět celý život. Anebo na oblíbený trest kdesi v Africe - upálení tím, že dotyčnému dají pneumatiku kolem pasu a zapálí ji!👎

U mě tomu byla prostě blbost, resp. neodhad, že se mi tam ta ruka šprajcne. Já jsem si jistá, že se to zhojí jizvou (asi nehezkou), ale tak to je to poslední.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.08.2023, 01:35:10 xxx.xxx.63.255
Doron:

Nojo, to je ten šok na červenou barvu 😅.

Vám řeknu, co se mi stalo, ale nesmíte to nikomu říct 🤣.

Jsme postavili psům boudu velikou, jen tak aby se přes den mohli schovat před deštěm, nebo ležet na plochý střeše a pozorovat ulici, jinak spí doma.

A já učila Gučáka :“ Běž do boudy." a :“Hop na boudu." No, nakláním se dolů a : “ Běž do boudy!”, a on si to spletl a s obrovskou razancí vyskočil nahoru a dal mi šílenou ránu do nosu. Krev začala stříkat proudem, bílý šaty od krve, boty od krve, na zemi kaluž, ruce od krve..

A já se slyším jak volám: “ Mámoooo!!!”🤣🤣🤣

Teda docela trapas, v mým věku, už jsem byla trojnásobná babička 😅.


"A já se slyším jak volám: “ Mámoooo!!!”🤣🤣🤣 Teda docela trapas, v mým věku, už jsem byla trojnásobná babička 😅."

😄🤣

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.08.2023, 16:36:13 xxx.xxx.60.15
Doron:

U nás taky trochu divočina, ale odnesla to jen větev z vrby.

Co ruka Jani? Trochu lepší?


Jéé, děkuji za optání…ale spíš horší.

Je na tom superstrup, svědí to a okolí je dost rudé.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.08.2023, 16:31:28 xxx.xxx.60.15
Anonymní:

Známá se účastnila výstavy a zarazilo ji, že na prodej byly nejen koťata s PP ale právě i bez papírů za poloviční cenu co papíráci. Že by výstavy podporovaly množky? 🐈


A o jakou výstavu šlo??? Kde, kdy, pod čí záštitou?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.08.2023, 16:29:59 xxx.xxx.60.15
list:

Ono ty vteřiny se právě počítají, proto se má omráčit. Na jatkách se zvířata také napřed omráčí a teprve po té vykrví, konkrétně drůbež se omračuje elektrickým proudem. V malochovu je možné použít omračovací pistoli, nebo omráčit úderem do zátylku a po té vykrvit, nebo právě dekapitovat zezadu, aby došlo k přerušení míchy a okamžité smrti zvířete. 


Sice slepice nechovám, ale souhlasím s Vámi.

Ten stres před smrtí ☹️, plus vyplavení stresových hormonů do těla zvířete…

Teď jsem se jakýmsi omylem dívala na Výměnu manželek (nějakej starej díl) a chlápek tam zabíjel slepici tak, že ji uvázal na strom hlavou dolů, visela za pařáty. Na ty měl na stromě kličky z provazu. Jenže se mu nedařilo dát tam slepici druhou nohu, ta se škubala. No, přiznávám, stopla jsem to a přesunula o kus dál.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 27.08.2023, 16:24:54 xxx.xxx.60.15
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 27.08.2023, 15:30:46

Tak to je síla!!!

Brno - bouřky kolem 22.h - setrvalé blesky, úplně osvětlená obloha. Jednou to prásklo úplně blizoučko, vítr také byl, ale o škodách zatím nevím.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 26.08.2023, 17:41:56 xxx.xxx.60.15
lesnizinka:

Alespoň se tu pobavíme😄 Koukni na radar, chytila nás pěkná šutora, kroupy, škody budem sčítat, až obejdem zahradu a barák. Byli jsme bez signálu, nešly mobily, ani internet. Asi 10minut. Voda ještě nějaká padá, tipuju to, až to doteče na 25mm. Ale jinak hrůza, nestíhali jsme ani zavírat ventilačky. Když jsem viděla tu ,,bílou tmu" ze západu napadlo mě, že mám raděj zavřít skleník, aby to nevyrvalo dveře. Tak jsem sprintovala k domku. Zavřu to, podívám se na protější kopec a tam už bílá zeď. Dopr…máš tak 10sekund. Myslím, že by mě neporazil ani Usain Bolt😛 Přiběhla jsem zatáhla francouzká okna v obyvču, nedechla se a začalo peklo😈Teplota venku spadla z 29 na 17st (konečně vyvětráme, ráno bylo na zdechnutí, noc děsná, 24st) A muže obligátní: a totos chtěla?!?(vichřici, kroupy) Néé kuva, v Praze prší každý den a mají tam toto? Ne, normální bouřku, sprchne. U nás ho.no a pak nám to umlátí zahrady. Klasika. 


Raduš, a odkud teda jsi (přesněji)? Já vím, že jsi mi kdysi posílala pro kočky kozlík a beztak tam byla zpáteční adresa, ale já jsem hlava děravá…

Pokud to nechceš psát veřejně, tak nějak naznač - nejbližší větší město…?

Já si kolikrát říkala, že bych tě někdy navštívila 😛, ale teď je to vše nějaký špatný (vč. toho auta). Navíc ty Tvoje užovky…🙃

Jo a jinak spálenina na ruce se horší!😔 Zarudlé je celé okolí, tak jsem včera v lékárně koupila sprej se stříbrem. Ale zas na druhou stranu krom toho, že to bolí, tak to už i místy pekelně svědí (mám co dělat to neškrabat), tak doufám, že se to už začíná hojit.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 25.08.2023, 14:02:04 xxx.xxx.62.96
orionka:

Škoda, polsechla byste si, jak se německá ekonomika řítí do…černé díry a nás bohužel vezme s sebou.


Já myslím, že většina Evropy se řítí do…

Imigrační politika, válka a další faktory jsou za všeobecnou recesí.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 25.08.2023, 13:48:09 xxx.xxx.62.96
Doron:

Jenže já od toho potkánka chytla žloutenku.., ale byl to potkan městskej, asi fakt vylezl někde z kanálu.. Když pes chytí myš, to mi nevadí, ale s potkanem mám spojený, že jde o život, byla jsem tenkát  měsíc na kapačkách..

Možná trochu iracionální, no..😊.


Už pár lidí tu napsalo, že nemusí potkany.

Mě potkan pokousal v býv. Jugošce - vlezl mi v noci v bungalovu do postele. A bylo z toho očkování proti vzteklině (to byl ten “úspěšný” pobyt, kdy mi tam praskl slepák a ještě mě pokousal potkan).

Ale pak kolem 25 jsem si pořídila černého potkana jménem Krtek 🙂. Byl to mazel, moc chytrý, ale bohužel měl teda šílené sklony k tloustnutí. Dokonce si jej oblíbila máma, která takováto zvířata nikdy nemusela.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 25.08.2023, 13:45:08 xxx.xxx.62.96
hmn:

jo, naprosto super věc, která stojí za nemalým množstvím zánětů dělohy, např.

prosím např. zde:

“Většina veterinářů hormonální antikoncepci nedoporučuje Mnozí veterináři antikoncepci zásadně nedoporučují a raději volí kastraci. Je nutno předeslat, že hormonální antikoncepce není pro kočky ideální a už vůbec ne dlouhodobě možné řešení pro předcházení říje. Steroidní hormony, které se k antikoncepčním účelům používají, bohužel negativně ovlivňují hned několik důležitých metabolických procesů. Mezi nežádoucí účinky patří hnisavé záněty dělohy, nádorová onemocnění mléčné žlázy a dělohy, obezita často spojená se závažnou metabolickou poruchou vstřebávání cukrů – diabetem a poruchy funkce ledvin. Již po jediné injekci může dojít k poškození zdraví zvířete, proto většina veterinářů hormonální antikoncepci nedoporučuje.”

https://www.zooo.cz/antikoncepce-pro-kocky/


No, také bych se toho bála…

A je to teda ještě něco jiného než chemická kastrace, jsem pochopila…?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 25.08.2023, 13:40:08 xxx.xxx.62.96
Varaxi:

Pijavic je fúra druhů a jen některé mají léčivé účinky a jen některé mají tolik protisrážlivých látek, aby na to tak velký savec, jako je člověk, reagoval. 
U pijavic je největší riziko dvojí: Alergická reakce a přenos nakažlivých chorob od předchozích dárců krve. Proto bych se od jiné než důvěryhodné pijavice cucat nenechala. 
Všechna ostatní rizika jsou poměrně zanedbatelná (pro jinak zdravého člověka). Základem je přiložit pijavici na rozumné místo (místní doktorka vzpomíná, jak jednou tahala pánovi pijavice z přirození, prý fakt fajn zážitek - pro ni to bylo z profesního pohledu velice obohacující a pro něj vůbec, takže v průměru fajn zážitek) a nedrbat si to, nebo to nateče. Nenamáhat se zejména po první cuconi, protože nevíte, jak na to zrovna Váš organismus zareaguje. A mít to pořádně zavázané nějakým savým materiálem. Já si na to plácnu dámskou vložku a oblepím to dokola leukoplastí a na 90 % je to v pohodě. Pokud jedu domů autem nebo busem a nechci riskovat pošpinění sedaček, obalím si to ještě takovou tou podložkou pod mimina nebo ležáky. Ničím nemazat, pokud nejde jinak, tak jen velice jemně potírat alkoholem. 
Jinak se musím teda ohradit některým znechuceným výrazům. Pijavice je krásné zvířátko, na těch nacucaných cuconích je vidět, jak má každá jinou kresbu. Mají zelená bříška a hnědá zádička s měděným vzorkem, který se kus od kusu liší - jedna měla na zádech vykříčníky a jedna celkem velké hvězdičky, další zas nepravidelné skvrny skoro jako levhart. Prostě krása. Radost pohledět. A jsou na dotek jemné, skoro až hebké, a skoro vůbec nejsou slizké. Přísavku mají na hlavě i na ocase a je někdy problém poznat, kterým koncem která cucoňa vlastně cucá. Jsou to nádherná a obdivuhodná stvoření. 
Nebo jsem divná a mám ráda zvláštní tvory. To je taky možnost. 


Promiň přítelkyně, ale představila jsem si, jak jedeš busem a máš třeba na ruce nalepenou dámskou vložku!🤣😉