Aktuálně: 4 043 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 16:37:12 xxx.xxx.62.98

Tak dávám zas nějaký update: Po domluvě s dr. je Fido již na dvou dávkách inzulínu denně. Ale je to logicky menší počet jednotek, než když měl dávku jednu; akt. 2x denně 5 UI Lantusu.

Ještě doplňuji: Něco přibral, myslím, že katabolismus se zastavil, když jej pohladím, cítím svaly. ALE: Víc mi polehává, nejvíc, když jde domů z venku. Dříve to nedělával, teď si ve výtahu lehne (dost pravidelně) na zem. Celá vyplašená jsem to dr. telefonovala, že mám strach z diab. neuropatie…a ta mi řekla, že prý je u koček vzácná. Že prý spíš půjde o problém s klouby. Ach jo… Při další prohlídce koukne i na toto.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 16:33:51 xxx.xxx.62.98
megi-the-pes:

Ale chci říct, že když jde o dietu, která je opravdu jakože životně důležitá, tak je mi zcela ukradené, co říká internet, budu krmit tím, co to zvíře jíst je schopno a na čem se dobře drží.


To já taky, to je jasné. Ale i tak jsem nevěděla, co mi bude Fido ochoten jíst.

Takže když jim (všem třem) nejvíc chutná Vet Life, beru to jako minivýhru. A ano, je od Farminy.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 16:29:28 xxx.xxx.62.98
Fikovnice:

Gina se u toho rozcupovanýho plyšáka chechtá!😄👍


Jo a Mates je sám jako plyšák!👍

Flokyho si fakt pár lidí na štěněcí fotce spletlo s plyš. hračkou… 😀

Hledám fotku a prd (byla na IF a já ji mám někde zaharaburděnou).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 16:08:03 xxx.xxx.62.98
Buggyra:

A taky že žák, který strčil do mě, dostal od rodiče naloženo tak, že se neposadil měsíc. A od té vteřiny nejuctivější dítě, nosilo mi kazeťák, běhalo pro třídnici - já ho pak měla snad i ráda! 😀


A proč jste vlastně Buggyro přestala učitelovat? Nebavilo Vás to?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 16:06:07 xxx.xxx.62.98
biaca:

Ano, moji kocouři mňoukají hodně. Mladší tímto způsobem vydírá - když si chce hrát vydrží i půl hodiny. A starší, když loví mouchy - přeci musí oznámit, že mě zbavuje havěti 🙂 

Navíc některé rasy mňoukají více jiné méně. Plus do toho přistupuje povaha. Jestli chlapec vždycky, když mňoukal dosáhl svého tak to mňoukání plní smysl. 

Ale pozor mouhou také mňoukat bolestí, či steskem, či když se jim něco nelíbí. 


Jj, vydírací mňoukání dobře znám! “Koukej mi jít házet oříšky a žaludy!”😄

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 16:04:16 xxx.xxx.62.98
Sardullah:

No a ještě trochu se vetřu na téma plyšáci….tady je důkaz místo slibů…😉

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Gina se u toho rozcupovanýho plyšáka chechtá!😄👍

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 12:19:37 xxx.xxx.62.98
Bodlinka:

se vám pletou ty diagnózy

lymfom = nádorové onemocnění lymfatické tkáně, které začíná v “pevné” formě, tzn. nejdřív prostupuje orgány jako je slezina, brzlík, uzliny, ledviny, střevo atd atd.
leukémie = nádorové onemocnění kostní dřeně, při kterém jsou nádorové elementy přítomné v krvi, ale primárně (protože lymfom časem taky může přejít do dřeně a krve)

leukóza = infekční příčina výše zmíněného

ale u kočky teda lymfom nemusí být zdaleka jen infekčního původu

no a myslet si, že zvětšená játra jsou automaticky něco z toho, to není medicína, ale naprosté zoufalství. 


Toto vyplivl Google o leukóze, zároveň ale kdesi dávali rovnítko mezi leukémií a leukózou (takže chyba):

“Virové onemocnění způsobuzájící lymfosarkomy na různých vnitřních orgánech. Klinické příznaky závisí na umístění tumorů a mohou dále zahrnovat nechutenství, chřadnutí a ztrátu hmotnosti.”

A ještě chybí leukocytóza = zvýšený počet Leu.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.09.2023, 13:07:48 xxx.xxx.62.71
Rapotačka:

A jaké národnosti byl žák, co napadl učitelku? A co na to jeho matka?


Teda podle mě jaké národnosti byl, je úplně jedno.

Vím o tom jen okrajově. Takže nevím (v tuto chvíli), zda učitelku nějak vážně zranil. Každopádně jako první trest měl dostat přes zadek, že by se týden neposadil (můj názor).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 07.09.2023, 22:21:35 xxx.xxx.63.173
J5:

Osenice šťovíková.

Moc fér to ale není. Gůgl ví všechno.🙂


Můra jitrocelová (nebo hnědásek jitrocelový) to být nemůže? Ta mi ještě loni v noci lítala do bytu, fakt obrexempláře a kočky je honily a snažily se ulovit. Letos vůbec nebyly můry, alespoň ne v mém bydlišti…jestli mi jich do bytu vlétlo kolem 10ks, tak je to moc. Jiné roky bylo 10ks minimum za noc.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 07.09.2023, 18:44:08 xxx.xxx.63.173
Arosek:

No, ona kamoska prave dela sestricku na veterine. 
Gabapentin si moc pochvaluje, Librela jim nezabrala, Trocoxil davat nechce. Proc netusim - bud tez zabiral mene nez GP nebo ho pes mozna blbe snazel. Nevim. 
Ale prave me to taky zaujalo, ja ho znam jen jako antiepileptikum. Ze se da pouzit i na bolest je pro me taky prave hodne zajimava informace, i kdyz tise doufam, ze zustanu jen u teorie a nebudem u nas prevadet do praxe … 


Ono v h. medicíně se gabapentin používá už na víc věcí, na některé i of label.

A právě na neuropatickou bolest nebo preemptivní analgézii je doporučován…a podáván.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 07.09.2023, 12:13:24 xxx.xxx.63.173
hmn:

“Pitvou byla diagnostikována zvětšená játra a tím pádem leukémie”

přiznám se, že tady tomu rovnítku mezi zvětšenými játry a leukemií nerozumím.

jinak kočičí leukemie = FELV a tu lze diagnostikovat jednoduchým testem s výsledkem v řádu minut


Jenom potvrzuji.

Umřel mi kocourek na FeLV. Játra být zvětšená samozřejmě mohou, ale samozřejmě neznamená zvětšená játra = automaticky FeLV.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 07.09.2023, 12:11:11 xxx.xxx.63.173
lesnizinka:

Aha, už jsme u drápů. Ne, nikdy jsem nestříhala, jsou venkovní a nejraděj drápou tepich, co dávám pod stolek na léto, protože je smyčkový. Na zimu je s chlupem a ten je na drápání dle nich na prd. 

Jinak co jsem se dočetla…boha, já to tušila. Ještě, že jsem si dnes místo pizzy dala rizoto, protože bych ji po tomto čtení asi ,,vyhodila". Teda nejsem cimprlich, ale musela bych snad umírat hlady, abych to snědla🤪


“Jinak co jsem se dočetla…boha, já to tušila.”

🤣

Raduš, já jsem chuďas, já nemůžu celé jídlo jen tak vyhodit…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.09.2023, 16:04:46 xxx.xxx.61.132
Orionka:

V 68. vítali, v 89. studovali, v 23. podepíší dodatečně Chartu 77. 🙂) (doufám, že  toto je hoax…..)


Teď nevím, nač narážíte…

Pokud někdo v 68. vítal, tak jaksi nemohl v 89. studovat.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.09.2023, 16:01:10 xxx.xxx.61.132
Arosek:

Jezis to je pech ☹️
Asi bych se bala zasadit si trpaslika, bh vi co by vyrostlo … 

Osteopen neznam, takze neporadim. Ale psoci od kamosky L. vubec nezabrala, tak s uspechem pouziva Gabapentin. 

Pry po nem muzou nekteri psy byt oblbli, ale jeji ne, pry on je uplne v pohode. A zabira ji na spondylozu (jasne) i na artrozu. 

Jen u ledvinaru je to o doporuceni lekare a uprave davkovani, tak pres ledviny to jde … jenze to v podstate vsechny leky na bolest, prave krom Librely ☹️


Týýý brďo. To mě zaujalo. Gabapentin je velmi zajímavá látka, primárně antiepileptikum. Ale o jeho využití v terapii bolesti (především neuropatické) se ví, tedy píšu o humánní medicíně. Že se dostal už do vetmedicíny, jsem netušila.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.09.2023, 15:56:58 xxx.xxx.61.132
balu:

Podobnost není v ničem. 

Nebo naše území obsazují vojáci cizí země? 

Obsazují úřady, televizi, rádio, vysílače? 

Míří na naše občany zbraněmi? 


To je také pravda. Ono těch mrtvých při okupaci a při výročí okupace úplně zanedbatelně nebylo.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.09.2023, 15:55:57 xxx.xxx.61.132
Orionka:

Jé, fikovnice vy se mýlíte. Přečtěte si životopis, však vy víte koho ( skoro jako Woldemort). Byli lidé, kteří vítali. A bylo jich dost. Hlavně generálové.


Ale tak ano, byli vítači.

Nejnechutnější jsou pak pro mě převlékači kabátů - v 68. vítali a v 89. cinkali na Václaváku klíčemi.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.09.2023, 15:53:49 xxx.xxx.61.132
hmn:

“Ty jsi sem zamíchala studentstvo, já ne”

 “každý má nárok na svůj názor”, byť nemá oporu v poznání : každý = i studenti, ne?


Ano, má nárok i student. Proto jej (obvykle) vyslechnu a poté mu řeknu, že mi povídal nesmysly. A snažím se jej navést na správnou cestu…a po chvíli vidím, jestli ty znalosti má nebo ne.

Takže ano, a asi se i ví, že studenti se o svůj názor hlásí čím dál hlasitěji (to teď nesouvisí se zkoušením). Jsou jiní než jsme byli třeba my; a toto není jen můj názor, zastává jej řada VŠ pedagogů. Ale to jsme fakt někde úplně jinde.

Má zde někdo zkušenost s těmi drápy?