Aktuálně: 4 045 inzerátů199 652 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 21:17:11 xxx.xxx.61.49

Jinak přátelé, že by??? Už bych to moc přála sobě a hlavně jemu - Fidýtkovi!💖🙏

Teď je to cca 4 nebo 5h od aplikace Lantusu (musela bych se podívat do zápisků) a AKTUÁLNÍ glymča 10.8!!! To je, když nepočítám těch 7.7 (a to byla spíše chyba měření), nejnižší hodnota snad za poslední měsíc i více! A to ještě dle dr. nebyl dosažen peak inzulínu v plazmě…

Navíc dnes není promočený celý záchod a zatím se nedožadoval vody! Prosím, kdo můžete a chcete, držte nám pěsti. Věřte, že celá situace je ubíjející na mnoha frontách - psychicky, fyzicky až po významné finance, které jsem zatím do Fidovy léčby vložila! 

Navíc právě přišel za mnou a může se upříst!!!👍

Je to opravdu po předlouhé době super zpráva!

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 21:07:34 xxx.xxx.61.49
Sardullah:

No přesně vím, o čem mluvíš. Já tohle období měla taky. Cítila jsem velkou úzkost, až ochromující strach z budoucnosti, nebojím se říct, že to až fyzicky bolelo, až jsem z toho někdy i popadala dech. A přesně, když mi tohle začalo, tak začaly ty problémy s Jessinkou. Takže do toho ještě stres doma kvůli holkám a reakcím manžela. Dodnes jsem přesvědčená, že to byl hlavní spouštěč. Jessinka na mě byla …jak to nazvat…empaticky napojená, stejně jako Sára, u ní jsem taky hodně musela kontrolovat moje psychické rozpoložení, protože každá moje nejistota, úlek, strach okamžitě přepnulo Sáru do bojového režimu a byla jak odjištěná zbraň připravena bránit mě před celým světem. Jsem o tom přesvědčená hlavně z toho důvodu, že když jsem se nakonec posbírala natolik, že jsem alespoň na zahradě, kde jsme nebyly “pod dozorem manžela”, byla v naprostém klidu a pohodě, tak během dvou dnů byl klid. Když jsem byla sama doma, tak jsem to taky dokázala a problém nebyl, holky byly v pohodě. Ale i když jsem si stokrát říkala, že se musím sebrat a fungovat takhle pořád, tak to prostě nešlo, hlavince jsem nedokázala poručit. Taky hlavně z toho důvodu jsem jessince našla nový domov, protože výhledově to nevypadalo, že to se mnou bude v krátkém časovém horizontu lepší a zavánělo to průšvihem. No a teď mám podobné období, ale naštěstí ani jeden ze psů to se mnou moc neprožívá. Gina moc velkej empatik není resp. tý bylo vždycky celkem buřt, co já mám v hlavě, ta si jede svojí a Mates, tak to je takovej rozesmátej troubelínek, toho člověk “opije rohlíkem”, u něj stačí pohodu předstírat.

Neříkám, že to nutně musí být i tvůj případ s kocourem, ale myslím, že u empatických zvířat se ten stres majitele na tom zvířeti projeví. O to víc ti držím palce nejenom s kocourkem, ale aby se ti ten život nějak porovnal a začal plynout v rámci možností na pohodu.❤️


💐💖

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 14:35:10 xxx.xxx.62.98
Dublinbarzoj:

Chápu 😁, cestou v Hornbachu rozhovor s manželem: miláčku co by sis přála k narozeninám? Já odpověď: jé dobře že se ptáš, tady tu Stihl sekeru už si dlouho přeju. 

Pán co nás míjel hledal skrytou kameru, protože to považoval za super fór. Ale ony jsou fakt úžasný 😊🤗


Stihl sekeru jsme shodou náhod koupili já a ještě jedni příbuzní mému strýci ke kulatinám. Dopadlo to tak, že ti příbuzní si ji nechali pro sebe.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 14:29:10 xxx.xxx.62.98
megi-the-pes:

Půjčte si pořádný vodní vysavač. Jako že ne lidl vysavač nebo concept, ale opravdický. Čistič na čalounění. Napatlá to šamponem a za chvíli vysaje. Někde se to v prodejnách koberců i půjčuje, ale nějaký karcher bla bla už má doma hodně lidí.


Megi, pardon za OT: Už jsem tu kdysi psala o fleku na čalounění auta… Předpokládám (vytvořila jsem další mastný flek - rohlíky promastily sedačku přes sáček), že by toto, co doporučujete Biace, bylo řešení i pro mě.

Akorát teda musím kouknout na ceny, i na to zapůjčení. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 14:23:02 xxx.xxx.62.98
Trickyvoo:

Nevím, jak je to u koček, ale u lidí je lepší určitě víc dávek než jedna velká dávka, zvlášť když mívá kocourek takové výkyvy. Ta velká jednorázová dávka podle mě musí způsobit hypoglykemii.  


Ještě jeden příspěvek: Dr. se také obává hypoglykémie. Třeba teď při změně dávkování inz. na 2x denně mě na to pořád upozorňovala, jak jej mám hlídat, jak hned zasáhnout, kdyby náhodou… Jenže za dobu, co mu měřím glykémii, jsem vlastně hypo nenaměřila ani jednou jedinkrát.

Jak jsem před pár dny psala, že měl hodnotu 7.7, tak mám pocit, že to byla chyba měření. Vybavuji si, že kapka krve nebyla moc velká a další dny měl hodnoty kolem 20 mmol/l.

Ještě edit: Strategie dr. je tedy dávat teď inz. 2x denně a řekla mi, že je přesvědčená, že tímto se mu stav upraví a postupně zase přejdeme na podávání 1x denně. Mně už bohužel nějak chybí to její přesvědčení, že to bude OK.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 14:11:41 xxx.xxx.62.98
Sardullah:

Jani doufám, že to brzy vychytáte a že se kočičák pak už bude cítit dobře. Drž se, musí to být psychicky náročné.


Jani, já zažila asi jedny z nejhorších prázdnin v životě. Strašně moc se toho pokakalo, včetně mojí práce… No a Fido a jeho nemoc…to je pro mě rána a hrůza, a vyčítám si, že on umí vycítit můj stres a bojím se, že jej na sebe přebírá. To už jsem tu psala vícekrát. Já nejsem ani trochu v pohodě a on to pozná.

A jinak moc děkuji za povzbuzení!💐

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 14:04:02 xxx.xxx.62.98
megi-the-pes:

A jak hlídáte jídlo?


Od dr. mám “přikázáno” jej nakrmit hlavní porcí 20min před aplikací inzulínu. Tj. teď je to á 12hod. Mezitím může jíst také, ale menší porce. Zatím preferuje buď syrové maso (rybu) nebo ty granule Vet Life. Dr. ale doporučuje, aby více přijímal kapsičky, resp. konzervy. Ty mám diabetické také, žere je, ale ne tak nadšeně jako granule.

Edit: Dr. chce, aby ještě zhubnul…ale to hubnutí předtím bylo na úkor svalů. Teď se mi zdá nasvalený relativně dobře.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 13:54:46 xxx.xxx.62.98
Irma19:

Ach jo, to jsem netušila, že je tak složité nastavit léčbu. Snad pomůže rozdělení do 2 dávek a cukr mu nebude tak lítat.🙏


Já také ne…

Ono jde i o to, že dr. vše uzavřela jako diabetes. A tečka. A já mám v hlavě maglajz, jestli přece jen ten diabetes není sekundární. Konečně mi dr. poslala všechny výsledky, včetně res., kde píše, že jde o diabetes bez další přidružené nemoci. A já si pořád říkám, že ty dávky inz. už jsou tak vysoké, že nechápu, proč vlastně moc nefungují. Respektive jako by vždy chvíli fungovaly a pak zas propad.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 13:43:52 xxx.xxx.62.98
megi-the-pes:

No, takže šourá nohama jako unavený člověk. ;-)


Je to možné. Je i možné, že jsem z jeho stavu už paranoidní - včera jsem měla pocit, že při sedu se mu zadní nohy rozjíždějí, to bylo teda na kluzké podlaze. Možná jej příliš pozoruji. Z toho se přijde pomazlit, když ležím, v pohodě vyskočí, přede a mazlí se a mazlí. Nevypadá, že by mu subjektivně bylo jakkoli zle…ale stejně cítím, že to dobré asi není.

Např. dnes už mu zas vypadávaly úplné trsy chlupů, jen při pohlazení.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.09.2023, 13:40:33 xxx.xxx.62.98
Trickyvoo:

Nevím, jak je to u koček, ale u lidí je lepší určitě víc dávek než jedna velká dávka, zvlášť když mívá kocourek takové výkyvy. Ta velká jednorázová dávka podle mě musí způsobit hypoglykemii.  


Já Ti nevím. Já jej u té velké dávky měřívala v různé časy, klidně třeba ve 4h ráno a do hypo se nikdy nedostal…ani když jsem měřila v době, kdy měl být peak inzulínu v plazmě.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 22:50:33 xxx.xxx.62.98
Bodlinka:

lidská medicína nepoužívá termín leukóza právě proto, že nejsou popsané žádné infekční působky, které by mohly lymfom nebo leukemii přímo způsobit.


Právě! Zaujalo mě, že třeba u koček jsou tedy lymfomy virového původu běžnou věcí…pokud jsem to dobře pochopila.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 19:34:13 xxx.xxx.62.98
Fikovnice:

To já taky, to je jasné. Ale i tak jsem nevěděla, co mi bude Fido ochoten jíst.

Takže když jim (všem třem) nejvíc chutná Vet Life, beru to jako minivýhru. A ano, je od Farminy.


Obávám se, že už budu mít všechny kočky jen granulové (na Vet Life). Kuky, který granule žrával jen se sebezapřením, pojídá Vet Life teď preferenčně.

I když syrové maso bude on a Fidýtek asi upřednostňovat pořád. Respektive Fido je takový univerzál žravec.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 19:27:49 xxx.xxx.62.98
kometa:

To já vím, že se nepřete, že to psala bodlinka. A že humánní medicína pojem leukóza vůbec nezná a nepoužívá.

Ono se to všechno trochu prolíná a zaměňuje, ale ve finále je to jedno. Viz výše.

Děti třeba učím, že encefalitida není totéž co meningitida. Ale že je to stejně debata čistě akademická, protože umřít se dá na obojí.


Jj, já tu leukózu opakovaně četla a furt přemýšlela, co to je…😛

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 19:22:29 xxx.xxx.62.98
kometa:

Ad neuropatie. Od kolegyně vím, že u koček se projevuje spíš plantagrádním postojem a pohybem.


Vím vím, vyhýbají se chůzi po prstech, někdy tlapky vybočují - prý to napodobuje chůzi medvěda.

Ale začíná mě to děsit. Včera nebo kdy jsem psala o tom, že klape drápy o vinylovou podlahu. A fakt pořád polehává. Bože, to je trápení.😢 Navíc mám tedy pocit, že L. 2x denně nefunguje vůbec (v těch nižších dávkách). Já byla pro navýšení té jedné dávky (chtěla jsem jít už na 10 UI), ale dr. nechtěla. A já se (prozatím) rozhodla ji poslouchat.

A touhu po venku má také menší než dřív.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 19:16:00 xxx.xxx.62.98
kometa:

My se učili to, co jsem napsala. Leukémie = změny v KO. Leukóza = změny orgánové (v podstatě nádory mízní tkáně). A všechno to dělají retroviry.

Takže možná trochu slovíčkaření? Protože tak jako tak je to onemocnění vážné a povětšinou smrtelné.


Ne ne, já se s Vámi nepřu. To psala Bodlinka. Nehledě na to, že já leukózu (termín) ani moc neznám (z h. medicíny). U “nás” se používají termity: lymfomy, leukémie a pak něco z jiného rance - leukocytóza, což ale není nemoc, nýbrž symptom.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 19:12:20 xxx.xxx.62.98
Doron:

Jj, jen přijeď, budeme mít fotky ze společného venčení 😊.

Nasadila Amoksiklav, nic jinýho doma neměla, ale bylo mi po tom blbě. Jsem vzteklá a dusím se a kašlem mám už skoro polámaný žebra 😬😅!

Jinak je u nás nádherný počasí , na koupání a já taková lemra☹️.


Hele, on se dost na COVID doporučoval klarithromycin (pokud tedy byly indik. ATB). Pravdou je, že má celkem dost interakcí s jinými léky. Já měla u jednoho svého COVIDu klarithromycin a u druhého tuším azithromycin. Prostě něco z makrolidů. 

Ko-amoxicilin (Amoksiklav) mi taky dělá blbě. Ale je dost širokospektrý, no… Hlavně nějak neukonči ATB léčbu v půlce užívání. Resp. aspoň teda sputum na mikru by to chtělo a přenasadit jiné ATB. Drž se!💐

Další věc je, že ATB mají výpadky.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 19:08:57 xxx.xxx.62.98
sutrik:

Ano 🙂 Ratloraptor plížení moc rád. Bonnie s tím začala už v 5,5 měsících. Asi si nepřečetla, že to pro štěňata není zdravý pohyb. Během dalších dvou měsíců to dotáhla na plazení i až na několik metrů. Jde, jde a najednou sebou plácne a začne se s mohutným vrtěním ocasu plazit.


Jj, já si fakt ty videa pouštím, když mám chmury! A plazení kolem kocoura mně stoprocentně vykouzlí úsměv!😀👍

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 16:53:26 xxx.xxx.62.98
sutrik:

Byly jsme s kamarádkou a psími puberťačkami na dovolené “vedle” ve Žďárských vrších. Tři měsíce věku navíc oproti první dovolené byly u holek znát.        Chovaly se rozumněji. A piraňa v noci už neštěkala. Zato Ratloraptor měl tendenci v druhé půlce nocí chodit vítat kamarádku, kdykoli se v posteli otočila. 

Povel lehni a zůstaň měl vypadat jinak než u fotky u sochy 🙂 Další fotky jsou z výletu na Devět skal a z Velkého Dářka. Na skalky leze malá sama.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ratloraptor je ten můj plížící se oblíbenec?😄

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 16:48:11 xxx.xxx.62.98
Doron:

Jj, myslím, že mám covid. Ale co už pořád 😅. Držím se dál a odmítla jsem hlídat roční vnučku, aby to ode mne nechytla.

Stejně to dostanou všichni, malý děti jsou strašný bacilonosiči..

Nasadila jsem si přes protesty mojí lékařky antibiotika, cítím, že virová infekce se na plicích změnila v bakteriální..

Framík je opravdu ryzí flegmatik, nikdy jsem takovýho pejska neměla. Je naprosto vyrovnanej, ovšem trochu pomalejší, nevím, jestli bych s ním ve sportovce uspěla ( uspěju) 😅. Dneska po něm skočil kohout a reakce taky nula nula nic, stál jako skála 🤣. Ale je inteligentní, ta jeho povaha je mi hodně příjemná. No, a poslouchá jenom mě, povely ostatních, jsou jen bzučením mouchy v jeho uších 😂.


Co to čtu? Já toto vlákno navštěvuji minimálně…

Ulo, uzdravuj se (mi)!🌷 Víš, že se Tě chystám přepadnout…?😉

A ATB, pokud cítíš, že máš bakt. infekci DCD, to je OK. Co máš nasazeno??

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 09.09.2023, 16:46:15 xxx.xxx.62.98
Buggyra:

To je dobře, že dáváte i sem, já na fejsbůku nikoho odtud nemám, a pobudu tam denně jestli hodinu tak hodně, takže ani není šance si to nějak prohlížet 🙂 Máte to tam krásné, včetně Jůlinky - děkuji!


Jéé, ale já bych Vás celkem ráda na FB měla (chodím tam teda ještě mnohem míň než Vy). Byla byste pro?