Aktuálně: 4 045 inzerátů199 657 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.09.2023, 23:49:14 xxx.xxx.60.57
Lenocka:

Hahaaa, to jsem si myslela taky s těmi chovateli. A kulový! Kolegyně letos prvně kryla, PP vrh …a nevěděla NIC! Už od progesteronu spoléhala na to, že plemeno rodí dobře a že jí vždycky chovatelka či vetka dají návod na všechno. U 10 štěněte se dost divila. A pak ještě mnohokrát potom…

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


A co konkrétně se stalo?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.09.2023, 23:34:51 xxx.xxx.60.57
Doron:

Tak drsná část houbičky na nádobí se docela strukturu  podobá kočičímu jazýčku 😊.

Dělám to bez Jaru 🤣…


Pomóóóc! Ale fakt je mi líp!😀👍

Prý kočičí jazýček a houbička…já nemůžu…působíš na mě pozitivně!

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.09.2023, 23:27:35 xxx.xxx.60.57
Sarah01:

Polská Nysa je kousek od nás a dost se tam už dřív jezdilo nakupovat, takže vím, jak se vyslovuje i píše. Ale u nás řeka vždy Nisa s měkkým. A teď když nad tím tak přemýšlím, tak u nás je obec Široká Niva, nikdy mě nenapadlo to vyslovovat tvrdě Nyva, ale jela jsem v autobuse, ve kterém hlásí zastávky a tam tedy Široká Nyva. 😄I když v tom autobuse je většina blbě, mám pocit, že kdo to namluvil, neuměl anglicky, protože názvy firem Styroprofile a Alfun čte úplně blbě.


A jak Ali?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.09.2023, 23:25:20 xxx.xxx.60.57
Buggyra:

Tak jsem zabrousila na stránky Ústavu pro jazyk český, neb jsme se nedávno s mým chlapcem dostali do názorového nesouhladu ohledně výslovnosti názvu řeky “Nisa”.

Já ho vyslovuji měkce, ačkoli jsem již slyšela pár lidí, jak vyslovují tvrdě. Já to tak mám prostě zažito od svého okolí (Jablonec nad [Ňisou]). Chlapec žije v Liberci a podle něj zase Liberečáci vyslovují tvrdě ([Nysa]). Tak to má zase zažito on od svého okolí. A prý jen přistěhovalci to vyslovují měkce. A dokonce že název řeky v některém příbuzném jazyce viděl napsaný s tvrdým “y”. (zjistila jsem, že se jedná o název obce v PL)

Ona ta jeho komunita je teda ohledně pojmenovávání světa kolem nich vůbec nějaká “jiná”, křovinořez říkají plotostřihu a křoviňáku říkají strunovka, i když je dole ocelový kotouč 😀.  A on tomu tak bude říkat do smrti, i když u našich koní sekal kopřivy křoviňákem (teda tím na tyči, páč na plotostřih ještě ty kopřivy nedorostly - že bychom je začali tvarovat…). Takže jsem byla vážně zvědavá, jak to je.

Tak jsem se podívala, připravena popřít, že jsem to kdy hledala, kdybych našla, že to on říká dobře, - a říkám to dobře já!! 😇 chichi


Z celého příspěvku nejvíce oceňuji přítomnost a zmiňování toho chlapce!😉

A píšu to teď zcela vážně…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.09.2023, 23:15:35 xxx.xxx.60.57
Doron:

Tak zaplať pánbůh, antibiotika máte ! 

Víte Canko, já k doktorům taky nechodím, ale v tomhle případě bych šla.

Kočičí kousnutí je blbý, zuby jako jehličky můžou zanést bakterie hluboko do tkáně, poškodit šlachy nebo klouby, nevím, kde to přesně máte.., i celková sepse hrozí..

A mají pravdu, je to často nutný chirurgicky otevřít 😔.

Pitomej obézní kocour a pitomá jeho panička, mohla ho průběžně umývat houbičkou na nádobí, taky to tak dělám..😅

Ať léčba zabere 🙏!


Ty umýváš kočky houbičkou na nádobí?🤣

Promiň, ale asi se cítím líp!😂👍

Edit: A asi přijedu!😂🤣

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.09.2023, 23:09:03 xxx.xxx.60.57
Bobca:

Houby rostou❗

Holky měly i kováře-vlezly do jiného lesa ještě,zatím,co já kolem cesty našla asi 20babek s hezkýma hlavama..Pak jsem je šla hledat(holky),a cestou narazila na ty žluté..Jak v Rusku.tam jeden trčel,opodál další,a asi 6-7jich bylo,a kousek od cesty..A ta bedla..

Micinka nás vítala..🐈

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

BOMBAAAA!👍

O víkendu vyrážím!

Takové foto jsem potřebovala!😘

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.09.2023, 22:43:31 xxx.xxx.60.57
Ki-Ra:

🐈🐈‍⬛Ahojda, prosím o zkušenosti těch co ví o kočkách víc než já. Co je pravdy na tom že jsou kočky velice mstivá zvířata. A když jim člověk něco provede budou se mu za to “odvděčovat” ještě pěkně dlouho. Po kastraci dokáží udělat svému páníčkovi prý peklo, třeba tím že budou čůrat na nevhodná místa mimo záchůdek. Může být něco takto hrozného pravda nebo se spíš jedná o náhody? Děkuji, Ki-Ra 🐈🐈‍⬛


Aaaale prt!!!😀

Mně se kocour občas “pomstí”, ale má to svůj důvod a tomu, že by obecně zvířata byla mstivá, snad nevěříte?😉

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 13.09.2023, 22:39:06 xxx.xxx.60.57
assil:

Do oblaku právě odpáleného slzáku se mi podařilo vběhnout v 89 a musím teda říct, že je to zážitek, kterej nechcete opakovat. Nadejchání je ještě to nejmenší.


…já to tehdy dostala taky do očí, ale ne samozřejmě napřímo.

V 89. jsem byla “jen” pocákáná vodním dělem.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.09.2023, 22:58:36 xxx.xxx.61.96
megi-the-pes:

Rezistenci neudělá? To asi rozveďte. Rezistenci nezpůsobil jeden pes; neexistuje pouze jedno podání jednomu psovi. To je asi celý problém, co dnes máme. 


😉

“It is not difficult to make microbes resistant to penicillin in the laboratory by exposing them to concentrations not sufficient to kill them, and the same thing has occasionally happened in the body. The time may come when penicillin can be bought by anyone in the shops. Then there is the danger that the ignorant man may easily underdose himself and by exposing his microbes to non-lethal quantities of the drug make them resistant.” Alexander Fleming, 1945

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.09.2023, 22:26:35 xxx.xxx.61.96
zbynek:

Dobrý den, kdo stojí o zveřejnění archivu diskuze iFauny, udělte nám souhlas se zveřejněním vašich příspěvků zde:

https://www.chovzvirat.cz/souhlas/

  • opět ji zveřejníme v plně funkční podobě s možností vyhledávání
  • provedli jsme zálohu diskuze ifauny ještě před jejím ukončením. Provozovatel se několikrát vyjádřil (veřejně i přímo nám), že ji znovu zveřejňovat nebude. Usilujeme tedy o zveřejnění této zálohy u nás na webu
  • máme plně funkční verzi (včetně fotografií) uloženou přímo do databáze. Není tedy problém obnovit původní témata včetně možnosti vyhledávání v nich
  • nechceme nijak vydávat tyto diskuze za vlastní. Zřetelně označíme, že se jedná o zálohu diskuze ifauny

Zbyňku, omlouvám se, že si vylívám srdce, ale dnešek stál opravdu za 💩💩💩.

A tato Vaše zpráva mi teď udělala fakt radost👏, sama jsem hledala nějaké vlastní fotky, co jsem měla na IF, a nedohledala…

Můj souhlas jsem právě odeslala a za sebe Vám strašně moc děkuju!

Uf, a já se cítím aspoň o ždibec líp, než před pár minutami!🌷

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.09.2023, 19:10:47 xxx.xxx.61.96
kometa:

To jako fakt? My samozřejmě máme ŠVP, ale jak pojmeme hodiny nebo cvičení je naše věc a nikdo nám do toho nekafrá. Podstatné je připravit děti k maturitě.


Bohužel…

A patří to mezi důvody a plány, o nichž jsem Vám soukromě psala… 

Nevím, zda je OK chodit do práce s nauzeou a staženým žaludkem, co zase bude - ale to je fakt na delší psaní.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.09.2023, 19:05:38 xxx.xxx.61.96
Anonymní:

Dobrý den, co může znamenat zápach z tlamky kočky? Normálně nikdy nepáchla ale teď při zívnutí jde cítit nepříjemný zápach. Mám strach aby to neznamenalo nějakou nemoc? Krmení je pořád stejné, převládají granule a občas maso. Zkažené zuby jsou také možnost?


Dá se ten zápach popsat???

Jinak bude smrdět zvíře se zánětem v tlamě, jinak se selhávajícími ledvinami, jinak, pokud by (hypoteticky) kočka šla do ketoacidózy (poslední měsíce je to můj strašák - kocour mi onemocněl diabetem).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.09.2023, 21:21:31 xxx.xxx.61.6
Plaka:

Ano, tetracyklin. Vadí, nevadí? Proto mě zajímá názor veterinářky od drvodělky. Stříknout atb na hmyzem rozpíchaná ušiska u psa? Proč, když by stačilo zabránit pokousání od hmyzu jinými způsoby, nebudu psát viz výše. 🙂 Proč to stříkat na psa, který ani atb nepotřebuje?


Jako ano, souhlasím… Takto se vyrábí rezistentní baktérie.

Já to spíš myslela tak, že by TTC psovi neměly ublížit.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.09.2023, 21:19:54 xxx.xxx.61.6
lesnizinka:

Já četla ,,sýrové"😛 

Jo tak, ony jsou zase rozdělené na ryby první a ryby druhé kategorie🙄


Raduš a Tvoje kočky nemají tendenci lovit ryby, co máte? Nebo máte jen velké kusy?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.09.2023, 21:18:20 xxx.xxx.61.6
Zrzavci:

Jo to je fakt, dostat klíčema bolí hodně, to mám vyzkoušený od našeho chemikáře, co je házel furt.


No týýý brďo. Náš učitel házel křídou nebo houbou! To by na psa nezabralo…😀

Osobně jsem na vlastní oči, nos, pusu zažila slznej plyn…na nádru v Brně - možná to tam tehdy stříkli poldové při nějaké rvačce. Můj exexex byl voják a ihned věděl vocogou a vlekl mě pryč…ale i tak jsem se toho nadejchala a hnus!!!

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.09.2023, 20:41:48 xxx.xxx.61.6
Plaka:

Lokální atb pro prase, ovce, skot? To bych psovi na ušiska nedala, neteř s tímto použitím souhlasí a nemá výhrady? 


Koukala jsem, že je to tetracyklin. To by pesanům vadit nemělo; teda pro psy jsem dohledala, že se dává doxycyklin (mám na mysli vnitřně; a to je ATB ze skupiny tetracyklinů).