Aktuálně: 4 045 inzerátů199 664 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 23:52:09 xxx.xxx.61.94

Zbyňku, zdravím srdečně.

Přemýšlela jsem o příspěvku “mastňáčkka”. Když neobdržíte souhlas, anebo přímo obdržíte nesouhlas někoho se zveřejněním diskuze IF, co s tím? Půjde to zveřejnit? Pokud nebude souhlasů dostatek a museli byste nějak vynechávat ty, co nesouhlasí, nebudou diskuze dávat smysl.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 23:43:21 xxx.xxx.61.94
kometa:

Tak přece nebude vykonávat potřebu do špinavého… Dělají to i někteří koně, když se přivedou z výběhu do boxu. 


Jj, souhlasím.👍 U nás je to stopro čekání na vyčištění WC. A ještě když jim tam nasypu velkou vrstvu steliva, tak fakt je to půlhodina (nebo spíš víc), než vykonají všichni postupně obě potřeby.🙂

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 23:41:53 xxx.xxx.61.94
Doron:

Protože jdete na JEJÍ zachůdek a tam hrabete. Tož si to jde přeznačkovat.


Tak u nás je toto pravidlo a dle mě nejde o přeznačkování. Moje kočky nechtějí chodit do pomočeného (ev. pokaděného) WC. Takže, když jsem třeba celej den pryč a přijdu až večer, tak oni to drží v sobě, chudáci. Začnu čistit a už se stojí fronta…btw, právě před chvílí jsem WC čistila asi 5x po sobě. To jde jeden: močknout, druhej: káknout, první: káknout, třetí: močknout, atd. atd.😊

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 23:38:41 xxx.xxx.61.94
lesnizinka:

Zadavatelka odpovědi dostala, takže budu OT. Je tu ještě někdo, kdo má rád ryby, ale bytostně nesnáší kombinaci rybiny a těstovin, rybiny a pizzy? To nepožiju, se mi z toho navaluje. Dostali jsme předevčírem krásnou pizzu, ale byl na ní tuňák a než jsme to převezli z Prahy do Liberce kolegovi, jsem se v tom autě málem poblila😇 To bych raděj snědla tu přechcanou od kocoura😛


“přechcanou od kocoura”…pomóc!🤣

Noo, tuňáka na pizze nemusím, ale třeba krevetky (ev. mušle) to ano, to já ráda…😜

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 23:35:47 xxx.xxx.61.94
kometa:

A asi proto se vám tak odvděčuje - poloviční člověk. Holt karma.


Snad ano…

Tenkrát si nás (mě a mámu) v tom útulku prostě vybral💞…už jsem to tu psala vícekrát. Za celý svůj život jsem opravdu neměla a ani nepoznala lepšího a hlavně chytřejšího a hodnějšího kocoura!

Včera jsem se zas snažila o stanovování glykémie, a buď jsem fakt gramla nebo je to prostě obtížné, ale já tu kapku vytvořím na uchu třeba až na pošesté…😢 (Btw, měla jsem opět krvácející prsty)

A on si lehne, drží, maximálně, když to fakt zabolí, tak trošičku mňoukne. Plus dnes jej bolela aplikace inzulínu; někdy vůbec nezareaguje, dnes zaplakal…ale ani se nehnul.

A pardon, měla jsem to dát do “Diabetu”.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 15:53:04 xxx.xxx.63.80
Canka:

Ahoj holky,

Nebojte se,nejsem neuctivá vůči svému tělu,jen mi prostě doktor přijde zbytečný…už jsem přešla tolik věcí bez doktora a žiju🙂

Tetanus zkoumat nebudu,já myslím,že ten platný mám..to by mi doktorka určtě napsala,ať přijdu,kdyby byl neplatný..na gyndě mi taky posílají sms,ať přijdu na preventivku. Tak snad i obvoďačka by se ozvala..a já ani nevím,jak často se na prevenci chodí.no a měla jsem zjistit,jestli kocour je očkovaný..ne na tetanus,ale prostě očkovaný…to mi přijde zbytečné..je to domácí kocour,nikdy venku nebyl..možná kdyby to byla nějaká kočka z venku..ale je to domácí pecivál🙂

Akorát teď sedím na chirurgii a čekám na převaz..to bude zase na hodinu..ale hlásím,že je to mnohem lepší a bolí to míň..asi zabrali ty antibiotika..což mi připomíná,že si je musím zapít..jsem zvědavá,jak to bude vypadat,až sundá obvaz..ale myslím,že kromě toho největšího kousance to bude dobré…

Já chci taky vyrazit na houby!!Jenže u náš teď vůbec neprší a je jen vedro…myslíte,že budou,kdybych vyrazila někam nahoru na hory?

Jinak dneska ráno u nás jen 8 °C!!To je hnus!


Taky nesnáším doktory…ale myslím, že na tetanovku přeočkování dr. nezve. Aspoň co si pamatuji, tak já byla vždy přeočkovaná tak nějak spíš náhodou. Jednou mě pokousal psoun, podruhé už ani nevím, pak jsem to i jednou měla propadlé. Co vím, vakcíny by měly držet 20 let.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 15:49:10 xxx.xxx.63.80
hmn:

ne že by to mělo připomínat kočičí wc, ale je to vetřelec v domácím prostředí, ležíc na zemi. A nejjednodušší působ, jak ji označkovat, je na ni vlézt a přidřepnout.


A tak je to možné…jenže já jsem bordelář. Teď jsem se tři dny vracela fakt vyčerpaná a unavená a vše jsem večer mrskla nejdříve na zem…ale je fakt, že ty tašky teda asi znal.

Každop. ta krabice na STEJNÉM místě neležela rozhodně poprvé. 

Ale jak píšu, vždyť je to fuk, já se na něj zlobila, ale jen vnitřně, navenek jsem nedala nic znát.

Edit: Rozhodně nepovažuji kočky (psy, atd.) za mstivá zvířata; jen zastávám názor, že naschvál udělat umí (obvykle ale předchází moje nějaká chybka).

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 15:45:27 xxx.xxx.63.80
Zrzavci:

díkec, tak probereme s panem dochtorem.

Bubrdli v peci naštěstí zatim nikdo nemá 😀 (musím říct, že ta péče, bez té diakritiky vytvořila zajímavou souvislost 😀


Vy se smějete, ale Fido měl fakt zaživa skončit v kamnech…😢

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 15:42:52 xxx.xxx.63.80
ančovička:

Kocour si novou , cizí věc prostě jen označkoval..to normálně zvířata dělají,jako i psi..


Ne, souhlasím se vším možným, ale s tímto ne.

Hádat se nebudu😉, každopádně já jsem dost “pizzová” a krabici (horkou) jsem na stejné místo pokládala snad 100x předtím. 

Ale fakt je to fuk…teda, pokud kocour nezačne močit nějak víc mimo záchod. Od té doby vše zase OK!👍

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 15:40:49 xxx.xxx.63.80
hmn:

“Mně se onehdá stalo, že mi můj prostřední kocour pomočil přinesenou pizzu (krabici).”

fíkovnice, plochá krabice na zemi o počurání přímo volá, tohle by mě nepřekvapilo


Hmn, přece víš, že zas až takovou vědu jsem z toho nedělala a pizzu, sice s nechutí, jsem zkonzumovala.

Ale zajímá mě, proč plochá krabice volá o pomočení. Tam není žádný rantl, mně to tedy kočičí WC nepřipomíná! 🙂

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.09.2023, 23:44:03 xxx.xxx.63.80

Dobrý večer. Jen jsem chtěla upozornit, že se mi před chvílí tady někde zobrazila sekce (ani nevím, zda to bylo v diskuzi nebo v inzerátech) s názvem “Nejnovější žvířata” (nebo tak nějak, zkusím to ještě dohledat). 

A vlastně ten překlep je roztomilej…tak si to opravte, jen pokud chcete.😉

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.09.2023, 23:39:14 xxx.xxx.63.80
Ki-Ra:

🐈🐈‍⬛Ahojda, prosím o zkušenosti těch co ví o kočkách víc než já. Co je pravdy na tom že jsou kočky velice mstivá zvířata. A když jim člověk něco provede budou se mu za to “odvděčovat” ještě pěkně dlouho. Po kastraci dokáží udělat svému páníčkovi prý peklo, třeba tím že budou čůrat na nevhodná místa mimo záchůdek. Může být něco takto hrozného pravda nebo se spíš jedná o náhody? Děkuji, Ki-Ra 🐈🐈‍⬛


Heleďte, někde tu je vlákno o tom, zda kočky (nebo psi, to je fuk), umí dělat naschvály.

Mně se onehdá stalo, že mi můj prostřední kocour pomočil přinesenou pizzu (krabici). Tak se pak rozjela debata, jestli kočka umí udělat “naschvál”. Já si myslím, že jo, ale beru to velmi specificky…jako že když se u nás stane něco, co se mi nelíbí, tak obvykle pak dohledám, že jsem někde chybu udělala já.

Ale nikdy by mě nenapadlo, že by se kočka mstila za kastraci, to je úplný nesmysl! Ony se kočky mohou změnit; já si třeba myslím, že kastrace dílem může za to, že můj nejmilejší kocour ztloustl…a dostal těžkou cukrovku. 

Nicméně veeelmi pravdivé jsou příspěvky někde nade mnou, že spíš Vám bude občůrávat nevhodná místa kočka/kocour nekastrovaní. Ostatně začátky pohlavní dospělosti třeba u kocourů se takto mohou začít projevovat. Moji dva kluci tedy “jen” začali houkat (volat si po nocích nevěstu, což je v paneláku poněkud pitomé) a začala jim poměrně šíleně čpět moč. Takže to pro mě byl věk, kdy jsem si řekla, že je čas kastrovat.

Tipuji, že jsme zde většinově pro kastrace koček, jejich populace se fakt šíří geometr. řadou, proto opravdu s kastrací Vašeho zvířete neotálejte.👍

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.09.2023, 23:30:46 xxx.xxx.63.80
Neverend:

O Brňácích nic nevím, ale vím jak vznikla Praha. To pánbůh nese pytel čů*áků a tu se mu pytel roztrhne. Kouká ,přemýšlí a pak mávne rukou se slovy: To je fuk, tak Praha bude tady.😀😀


Vůbec nechápu a nikdy jsem nechápala rivalitu Praha vs. Brno.

Ale co nechápu absolutně, proč se snižujete k primitivním a vulgárním urážkám.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.09.2023, 23:21:14 xxx.xxx.63.80
impact:

Tak tahle má taky chovku a ještě spolek na záchranu slepic. 😂

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/tyrani-zvirat-chovatelka-borovnicka-dvur-kralove-trutnovsko.A230901_114912_hradec-zpravy_kvi


Impact, a Vy tedy - pochopila jsem - znáte tu Denisu z TT. Jak jsme tady někde o ní psali tak před týdnem. Byla agresívní na soc. sítích a Vy jste psala, že to vypadá, že jí definitivně hráblo…nebo nějak tak.😉

Má to nějaký vývoj, nevíte? Ptám se třeba i na nějaké ty kontroly z vet správy, o nichž jsme, tuším, také zde psali.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.09.2023, 23:17:27 xxx.xxx.63.80
Zrzavci:

Prohlídku měla nedávno, před tou operací, te´d náš čeká kontrolní RTG. Já se bojím abych ten karsivan nedala třeba zbytečně brzoK, že jako abych si nevystřílela náboje zbvytenně no brzo,


Jestli se můžu vmísit, tak bych se nebála nasazení. Je to nootropicky působící lék, nevím, že by na něj vznikala třeba tolerance, takže bych také neotálela. Prostě lék “roztahující” mozkové cévy, zlepšující využití Glc mozkem a má reologické vlastnosti, což znamená, že krev v cévách jako by lépe, plynuleji, snadněji proudí.

Navíc je tam příznivé působení i na srdíčko.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.09.2023, 19:00:40 xxx.xxx.63.80
Chingis:

Torinka zdraví do Čech. Má se v rámci možností dobře, jen už hodně špatně chodí, podle veterinářů degenerativní změny, nic moc se s tím dělat nedá. Předepsali chondro a gabapentin. Straně ráda chodí ven s Balúem, jenže pak s ním chce běhat a honit se, a následně nemůže chodit. A to je jí jen 8. 

Obrázek

💖💐

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.09.2023, 18:54:29 xxx.xxx.63.80
balu:

Vám se muselo v Brně přihodit něco moc špatného (nějaký Brňák vám dal kopačky?), když neopomenete jedinou příležitost se o Brno otřít. 


Balu, to už je takový místní folklór. Nejlépe nereagovat.😉

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.09.2023, 18:53:31 xxx.xxx.63.80
Varaxi:

No, já tě nechtěla lámat na svou pravou víru, ono mi je celkem jedno, jestli se zjištěnými poznatky souhlasíš, nebo se k nim stavíš skepticky. 🙂 Naopak jsem ráda, že mám s kým diskutovat, ale rozhodně nebylo smyslem ti nějak upírat tvůj názor. 
Hypotéza, že koně jsou odolnější výlučně či zejmána díky kvalitnějšími menežmentu chovu, je samozřejmě také jednou z variant, i když většina závěrů vede k opačné hypotéze. Pořád to jsou teorie, a dokud jednu z nich nepotvrdíme, nemůžeme žádnou z nich vyvrátit. Do toho všeho vstupuje element náhody a tak a vlastně se dostáváme k tomu, že toho víme (jako fakt víme, ne že si myslíme, domníváme se nebo tvrdíme) opravdu málo. 


Varaxi, jednak moc zdravím!🌻

A druhak, pokud se neptám indiskrétně, Ty se vyloženě specializuješ na genetiku, šlechtění atp.?

Dost mě Tvé znalosti zaujaly.👍