Aktuálně: 4 042 inzerátů199 675 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 18.09.2023, 21:18:12 xxx.xxx.60.31
Kilian:

..Jani vůbec nevím co na to říci….moc na Tebe i Fiďaska myslím….asi tuším jak Ti je, ja jsem s kamarádkou vyprovazela jeji třetí kočičku..jsem ráda, že to zvládla, bylo to jeji všechno, nikoho jiného nemá….je to silná diabetička, léčí se s depresemi a s mnoha dalšími těžkými  zdravotními problémy, měla jsem o ní velký strach…


💐🍀

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 18.09.2023, 20:21:06 xxx.xxx.61.97
Kilian:

….držím moc palce aby se stal zázrak….  


Evi, já tu pláču…a Fido přišel, vyskočil za mnou a dal mi zas tvář na tvář a přede…on uklidňuje mě, místo, aby to bylo naopak.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 18.09.2023, 19:24:42 xxx.xxx.61.97

Zdravím přátelé!

Mám extrémně nedobré zprávy. Dnes byla v práci vetka, která mi s Fidem pomáhala ze začátku jeho nemoci. Na moji info, že Fido stále polehává, mi řekla:"To je velmi zlé! Nevidím to dobře!" Takže jsem teď volala té naší dr. V podstatě sdílí názor mé kolegyně. Polehávání není na 99% způsobeno bolestmi, ale rozhasením jeho vnitřního prostředí. Opět zvyšujeme inzulín. Dr. stanovila strop na 14 U.I., teď jdeme na 12 U.I. (2x denně 6 U.I.). Záložně je plánován Caninsulín, anebo přidat do terapie nějaký PAD. Oficiální vetka chce do zítřka večera ještě vše promyslet. Pokud by se Caninsulín musel podávat 3x (nebo i vícekrát) denně, je to stejně nereálné.

Nezvládám to …  

Kdyby sem náhodou zavítala Zofre,  velmi bych uvítala jakékoli info. Respektive od kohokoli.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 16:15:56 xxx.xxx.63.26
Vahine:

Ach jo, tak to musí být pro Tebe hrozné 😪 děláš pro Fida, co můžeš a teď tohle….nejde s tím něco dělat?  Jde to zastavit? Jinak je zdravíčko Fida lepší? Já víím, jsme na psech, ale tak snad neva ..


Ne, bohužel to strašně varíruje.

Mám strach, co se mu děje s chůzí (viz jiné vlákno) a před chvíli měl glykémii zase 23, ach jo!!! Předtím to pár dní bylo kolem 14 (i méně), a to jsem už už začínala být aspoň trošku spokojená. A teď zas taková hodnota! 😕

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 16:12:48 xxx.xxx.63.26
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 17.09.2023, 13:57:23

Pí. Drvodělková (tak Vás označila Zrzavci a mně se to zalíbilo😀), až Vám bude zdravotně lépe, tak ještě to video s Kačákem, jo?

Stejně máte super pet zvířata!😄👍

A jinak teda Gusta Kačákovi spíše vládne? Má navrch?

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 16:06:44 xxx.xxx.63.26
orionka:

Svinka obecná je suchozemský korýš z kmene členovců. Patří do rodu svinka z řádu stejnonožců. Vyskytuje se hlavně v Evropě. Jedná se o nejvíce prozkoumaný suchozemský druh řádu stejnonožci.

Přišlo mi to divné na brouka. Tak jsem si to našla. Že je to korýš, mě překvapilo neméně.


U nás se tomuto zvířeti říká autobus.😀

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 16:04:37 xxx.xxx.63.26
Vahine:

Fakt tu srst má Finneček krásnou! 👍 Pěkně se vyklubal, co je u paničky Keriton…jaký máte esa v rukávu, že se tak leskne? Už mu štramákovi chybí jen motýlek pod krkem 🙂😉


Já mám teď, milá Vahine, srovnání.

Fidovi OPĚT strašně vypadává srst, při pohlazení úplně v trsech.😔

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 15:11:42 xxx.xxx.63.26
Rezzzy:

Ja byla s Messim v lese, trochu jsme zabloudili, chudák šel 10km, měla jsem sebou jen pamlskovnik. No a co se nestalo, všude!!! Na cestě, mimo cestu, všude samej kovář, to jsem ještě neviděla. 

Za odměnu mohl pak do rybníka, on je strašný vodomil, den na to měl pak klidovější režim 


Rezzzy, už to pošlete sem víc dolů - Blanensko, Boskovicko.😉

Houby prd, i když včera přátelé po výletu mi darovali pěkných pár kozáků. Ale našli je až za lesem v trávě. V lese prý příšerné sucho…

No a já se včera vrátila z chalupy až někdy kolem 23.h a co se nestalo - houby zůstaly v autě, prostě jsem na ně zapomněla. Takže prd smaženice…😟

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 14:27:10 xxx.xxx.63.26

Kočky jsou noční zvířata…

Moje tři jsou také v noci aktivní. S kotětem je třeba si řídně vyhrát, udička, myšky a jiné hračky; u nás frčí žaludy z lesa…😉

Nicméně, i když bývají moje kočky v noci aktivní, OBVYKLE mě vyspat nechají. Tedy kromě toho, že stejně musím brzy ráno jít pro nejstaršího kocoura ven a přivést jej do bytu.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 14:18:16 xxx.xxx.63.26

Ještě jedna “zajímavost”: On (Fido) na 99% ten noční venek proleží. Zjistila jsem dokonce, že ví, které je moje auto…a v posl. době, když pro něj nad ránem jdu, obvykle vyběhne zpoza mého auta. Takže vlastně on běhat může, ale “šetří se”, jak jsem psala - buď únava nebo něco jiného.

Přitom zase přibral, to je jedno z pozitiv léčby - zastavil se ten rapidní úbytek váhy…a naopak zase na hmotnosti něco nabral.

Znovu edit: Bolesti dle mě nemá. Třeba v tom výtahu se svalí na bok a začne vyžadovat mazlení. No a u toho se může upříst, všelijak se slastně protahuje, vrká, nastrkuje hlavu na pomazlení.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 14:12:04 xxx.xxx.63.26
keriton:

Musím se podělit, jak ten pes hrozně rád spí… pořád na to musím fascinovaně koukat. Další možnost je přímo na zádech, s rozcapenýma tlapama do všech stran.

Obrázek

Ten má krásnou a lesklou srst!👍

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 14:06:48 xxx.xxx.63.26
hmn:

fíkovnice, hodně bych se rozmýšlela ho pouštět v noci ven.


Hmn, to mi říká dost lidí…to, co Ty.

Jenže vem si, že je mu deset let. Deset let chodil ven, já to teď redukuji, že chodí třeba každou druhou noc. Ale když jej tedy nepustím, nedávám ten jeho pláč.😢Nejdřív sedí u dveří, naštěstí přestal rvát vše, co bylo v dosahu, když jsem hned nevyskočila a nešla s ním ven. Ale začne opravdu plakat a odejde do zadního pokoje a fakt se nebojím napsat, že to mňoukání je pláč.

Každopádně nechávám jej venku výrazně kratší dobu a když to jde, sedím s ním pod balkóny. On je nadšený, obvykle se mi usadí na klín a přede + jemně se do mě zatíná a pozoruje okolí. Jenže to bohužel nemůžu praktikovat pořád, sama jsem už tak “vycimbaná” (nebo jak se to píše 😀), prostě nevyspalá, unavená, frustrovaná z jeho nemoci. 

Teď (i když je neděle) jsem fakt začala organizovat další vyšetření (tentokrát asi na VFU). Já blbka si nezapsala jméno dr., která mi tehdy v nouzi darovala vhodné stříkačky. Byla velmi milá a vstřícná…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 13:56:30 xxx.xxx.63.26
kometa:

Viz bodlinka. Jiný veterinář.


Kometo, proč mi nechcete odpovědět na můj dotaz (SZ)? Přísahám, že v těchto věcech jsem naprosto diskrétní… 

Ostatním omluva za OT.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 13:54:41 xxx.xxx.63.26

Andulkám nerozumím, jen jsem kdysi chovala kanáry.

Sípání, těžké dýchání - předpokládám, že to může být cokoli.

Ale plně souhlasím se Zrzavcovou, běžte na veterinu a raději co nejdřív, tj. nejpozději zítra. Nebo také třeba žádnou andulku už mít nebudete.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 13:44:44 xxx.xxx.63.26

Přidávám se…😢

Fido chodí stále méně. Neochrnuje, nepadá, jen pořád polehává. Když jde, klape fakt drápy zadních nohou. Ve výtahu si opět lehl na podlahu a dnes jsem jej šla v noci vypustit a on si lehl doprostřed silnice! Nebojím se, že by neutekl, kdyby náhodou jelo auto, ale teď už to vše je podezřelé. 

Buď teda diabetická polyneuropatie nebo únava…anebo něco ještě jiného. Domlouvám návštěvu na VFU. Ta naše nová paní dr., nevím, zda to byla dobrá volba. Má malé dítě, ordinuje jednou týdně, nestíhá…

Edit: Ale třeba na postel, kterou mám dost vysoko, za mnou vyskočí. Nevím. Vím, že bez veta se nehneme dál. Přesto se ptám, nemáte někdo nějaký nápad, oč by mohlo jít? Dělala vám to někdy některá z vašich koček?

Noční glykémie: 14. Není to dobré, ale není to až taková hrůza (na jakou jsem u něj byla zvyklá).

Ještě jedno edit: Jak jsem jej v noci vedla ven, prohrábla jsem mu srst a hlavně u ocasu zas mi zůstávaly trsy chlupů v ruce.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.09.2023, 13:10:30 xxx.xxx.63.26
drvodelkafialova:

Mám chvilku času a taky chřipku. Tak aspoň posílám video našeho hladovce. Žebrání u stolu přítomností gustíka získalo nový rozměr. Psi loudí maso a gusta krade chleba. občas na mě něco zbude😂

https://www.youtube.com/shorts/t1yzAhW-xw0?feature=share


Já nejdřív četla “našeho hlodavce”, tak jsem si říkala co že to všechno nechováte!😄

Přeji brzké uzdravení 🌷 a víc videí s Gustou I S KAČÁKEM, prosím!

A jinak, pokud to tu bude číst admin, mně se u této diskuze nezobrazilo očičko, ač jsem ji navštívila mockrát. Děje se mi to u více vláken, lze to nějak napravit?

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 16.09.2023, 12:53:32 xxx.xxx.60.168
bambule:

Protože sedím v čekárně u zubaře,tak posílám něco pro dobrou náladu 

Obrázek Obrázek Obrázek

Kam na to Bambule chodíte?👍

Obzvlášť ten prostřední mě permanentně rozchechtává…🤣

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 16.09.2023, 11:58:27 xxx.xxx.60.168
Anonymní:

Aha takže vaše zkušenosti jsou hodně podobné, to jsem myslela že dělá jen naše. Ale oni spíš opak toho než píšete…honem kálí do ještě nevyčištěného.


Kálí do ještě nevyčištěného?😲

Tak to u nás fakt neexistuje, anebo jen když se panička prostě moc zdrží a není zbytí.

Naopak preferují logicky co nejvyšší vrstvu steliva a čisto.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.09.2023, 23:54:02 xxx.xxx.61.94
Thielli:

…protože minimálně Praha je už plná JO-KŠÍRŮ, kteří stěží obejdou blok… :-/  než je začnou bolet nožičky. A žel jsou všem na očích, tedy může vzniknout představa, že mašlička v barvě polštářku na gauči bude asi tak jedinou potřebou toho zvířete. 


To jsou jorskiri, Thielli.😂 Pamatujete na tu výživnou diskuzi na IF?