Aktuálně: 4 042 inzerátů199 675 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 22:12:13 xxx.xxx.61.77
lesnizinka:

No asi takto: na doktory jsem alergická, k léčení skeptická, ale když už si na něco nechám napsat  ATB tak z důvodu, že ho fakt potřebuju(zánět zubu, angína) A nikdy by mě nenapadlo vynechat právě proto, že už jsem je sakra potřebovala. Na ATB se nesmí chlastat? Netýká se mě, proto ani nevím. Vím, že je plno léků, co nesmí, třeba proto, že mají vliv na játra. Proč ATB?


Ono strašně záleží na tom, o jaké ATB by šlo…

Některé kombinace můžou být až život ohrožující, jiné tak nebezpečné nejsou.

A jinak metabolizace játry se děje u většiny léků.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 14:58:12 xxx.xxx.63.54
Zrzavci:

Fíkovnice - držím palce, moc.


Zrzavci, já Vám strašně moc děkuji. Každé povzbuzení je teď pro mě balzám na duši…

Já četla o tom pesanovi s rozežranýma ušima, že mu vazelína nepomáhá. Už se teda našlo něco lepšího??

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 14:56:29 xxx.xxx.63.54
assil:

Dík za nasměrování, tak to vypadá na vroubenka smrdutá. Ještě že jsem jí nevyhazovala z okna násilím. 😀


Vroubenky jsou ty, co umí stříkat ten svůj smrádek?

My je máme v paneláku a kočky se jich bojí, jinak hmyz loví. Předpokládám, že párkrát dostaly zásah do oka.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 14:50:13 xxx.xxx.63.54

Píšu a píšu, tak mi to promiňte, potřebuji se z toho vypsat.

Teď zas Fido vyskočil do postele (já jsem si musela jít lehnout) a mazlil se. Čekala jsem jak zvládne seskok a celkem OK. 

Krom mazlení se slastně protahoval. Celé mi to připadá jako ztráta síly, ale nejvíce v těch zadních nohách. Jinak se tváří, že je v pohodě.

Nezadýchává se, váhu má teď celkem OK, “jen” mě obě vetky včera k smrti vyděsily. A mně je taky celkem jasné, že když dělá Fido skoro vše v lehu, že to není OK. On i žere a přitom leží.

Jo a dnes už i “lízl” ten ionťák Aptus, tak se omlouvám, ale už jej nenabízím někomu jinému (zprvu to vypadalo, že by nám byl k ničemu).

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 14:35:27 xxx.xxx.63.54
Věžička:

Vetoryl je prostě pro jinak zdravého psa, který trpí pouze cushingem. Jenže cushingem trpí hlavně starý psi. Není to tedy dobrý byznys? Než stanoví jak silnou dávku pes dostane musí podstoupit v podstatě celodenní pozorování, píchnou mu určité množství kortikoidu a po 3 hodinách odebírají krev, aby se zjistilo jak se nadledvinky vypořádají se zvýšeným množstvím hormonu a to 2x. Moje fenka je vystresovaná při každé návštěvě veteriny. Takže už fakt, že jsem ji musela nechat v cizím prostředí (vet je 25 km od nás) jí moc neprospěl když skoro nevidí a neslyší. Fakt si vyčítám, že to podstoupila. 10 dní po 24 hodinách 1 vetoryl 30 mg, protože 25mg na její výsledek množství hormonu neexistuje, respektive ano ale v podobě 2 balení 10 mg a jedno 5 mg. Zatímco 30mg stála na 10 dní tisícovku v té druhé variantě by to bylo 2 a pulkrat dražší. Efekt žádný, třes zadních nohou, občas ublinkne. Mám ji celodenně na očích, pelech u počítače - práce z domova. Venku je v pohodě i pomalu kluše, přijdeme domů a projev Alzheimera. Po 10 dnech mi bylo řečeno že musí absolvovat pozorování znova, aby se zjistilo, jak vetoryl hormonálně nadledvinky zvládají. Tak jsem řekla, že bez efektu, a jelikož mi nebylo sděleno dopředu, že pozorování (bratru za 3 tisíce) se musí absolvovat po každém měsíci, aby se případně snižovala dávka, odmítla jsem další léčbu. To ale není možné. Najednou přestat, takže jsme dostali na měsíc 10 mg denně (pije po nich trochu méně). Vyžádala jsem si rtg jater, kde se zjistil nádor. Štítná žláza zhoršená. Takže dieta granule Fortify hepatic ( ty jí moc chutnají) a Hepatiale forte kapky na měsíc. Takže zůstaneme u diety, plus ostropestřec jí smíchám s trochou jogurtu a nechám ji v klidu. Chuť k jídlu má. Celý tenhle candrbál 12 tisíc a ty nervy okolo. Prostě chceme snad, aby se psi dožívali stejného věku jako lidi? Není to náhodou tak, že nás o tom chtějí veterináři přesvědčit? Je to můj třetí pes a dva před ní se dožili 15 let. A všichni miláčkové. Takže si kometo vyberu klid a nutné smutno nakonec.


Co bych dala za to, kdyby mi u mého kocoura byl JASNĚ potvrzen Cushing a já mu mohla nasadit lék, který by mu pomáhal!!!

Bohužel tomu tak není…

V podstatě nechápu, proč váháte s léčbou Vetorylem. 

Jaký klid si vybíráte? Píšete, že pes má jasné problémy - špatný zrak, třes a zmatenost - to tomu psovi moc klidu nepřináší. Mmch. prakticky každý lék má své NÚ.

Edit: A i když tedy Vetoryl neměl takový efekt, jaký jste asi očekávala, tak aspoň něco ano. Přestala tolik pít. Víte, jak taková pu/pd (nadměrné pití a močení) rozhasí vodní a iontovou bilanci v organismu?

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 14:23:37 xxx.xxx.63.54
kometa:

A pokračování - mám zastaralé názory a kvůli takovým, jako jsem já, se množí psi a vznikají další a další nechtění kříženci. A taky nemám mozek.😲

Jo a ročně vrážejí do psů 3,5 miliónů… Asi dobří sponzoři.

Tady je svět a lidi, naštěstí, pořád normální.


To Vám napsali???😠👎

Btw, nečetla jsem to celé…do kolika psů??

3.5 mega přece není u útulku/spolku moc, nebo se mýlím?

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 14:21:14 xxx.xxx.63.54

Ještě jeden vstup: Včera mi vetka řekla ještě tu věc, že je podzim (?) a že to se horší všechny kočky, včetně kastrátů. Možná myslela tu srst nebo nevím. Já teda u chalupových kocourů na podzim naopak pozorovala, že nabírali na zimu a rozhodně nějak zdrchaně nepůsobili…

No, večer mám vetce volat; druhá si zas vyžádala Fidovu veškerou dokumentaci. Každopádně mi bylo řečeno, že PADy jsou strašně drahá záležitost. Je to vše na dvě věci. Inzulín mě stál kolem 3 tis. Kč, což je ještě únosné. Plus milióny popriet k inzulínu.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 14:16:53 xxx.xxx.63.54
keriton:

Nebo něco takového: https://www.falcokrmiva.com/masove-konzervy-s-mletym-masem-pro-kocky/kat21.html


Ona ta mletina bývá u vybíravek problém. Včera do mě ta naše vetka hustila, ať Fido víc jí mokré krmení, jenže mu mletina vůbec nechutná. A ani mým dvěma dalším kočkám. Kapsičky s kousky “masa” to ano, a to by mohla i bezzubá kočka. To se dá také polykat a nekousat…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 13:47:36 xxx.xxx.63.54
lesnizinka:

A pro jistotu to poslala 2x, aby bylo jasno😛

A co ta ruka dnes, po tom čištění už dobrý? To se musí pustit ven ten hnis. Netvrdím, že tak debilním způsobem, nějak nechápu, co dělal s jakousi špachtlí, když dírky?!? Já jsem tam vždycky, ať už zvířectvu, či sobě, či mamce, prostě vrazila jehlu, vymačkala hnis a propláchla betadinou. 

A zase zmrzá v autě…už jsi dlouho nebyla nachcípaná viď!?😏


“A zase zmrzá v autě”…

Já nad tím teď tak přemýšlím; byla jsem v pátek nebo kdy posedět v hospůdce a šla jsem naboso. Večery jsou už chladnější…pak jsem jela na chalupu (v sobotu). Tam jsem se zas řádně zpotila na zádech, no a hned druhý den jsem šla asi 100x močit. Poslední pobyt na chalupě jsem odnesla právě urosepsí. 

Každopádně, vynechání ATB, i když se na mě Čanka bude třeba zlobit, se mi nelíbí. Kdyby viděla ty farmakokinetické grafy, co to udělá s hladinou léku v krvi - vynechání jediné dávky! O rezistenci nemluvě.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 13:39:55 xxx.xxx.63.54

Ještě tu dám jeden dotaz: Ta naše ofic. dr. má teorii (ona to není teorie, je to známá věc), že Fidovi může inzulín nefungovat kvůli té gingivitidě a kameni na zubech. Hned jsem se jí zeptala, zda by u takovéhoto pacienta vůbec šlo udělat narkózu a plak vyčistit. Řekla mi, že uspání se až tak nebojí, ale že by zuby rovnou vytrhala. Prý čištění nedělá!😲

A do toho se mi tedy nechce ani trochu! Říkala, že kočky nemohou bolestí jíst a takto se to u Fida vůbec neprojevuje. Naopak jí až moc (kvůli diabetu), včetně granulí, na chuť k jídlu si stěžovat nemůžu (nevím, zda mám být ráda, ale asi spíš ano).

Takže dr. zvažuje i nasazení ATB. Asi ko-amoxicilin. 

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 13:23:01 xxx.xxx.63.54
Trickyvoo:

Tohle napojení jsem měla na svého prvního psa. 

MOc na vás oba myslím a doufám, že to bude lepší. Fido je úžasňák a bojovník a vím, jak moc je to nyní těžké. 


Trickyvoo, takže to znáš?💖

Pro mě je on opravdu nejbližší bytost na světě; pár lidem jsem včera napsala:"On je já a já jsem on!" A jestli si o mně někdo myslí, že jsem magor, je mi to fuk. Cítím s ním ztotožnění.

Udělalo mi radost, že po strašně dlouhé době si včera venku chtěl hrát. On má takové své oblíbené místo u sloupu veřejného osvětlení (radost z toho nemám, ptž to tam bude označkovaný ad maximum), tam přišel, začal se vyvalovat, já jej hladila a on začal dělat výpady na mě. Dokonce na tomto místě vždy dostane chuť mě kousnout…a to sebezapření, že nesmí stisknout!😄 Už na tom místě párkrát chytil moji ruku/prsty do huby a jen se sebeovládal, aby nestiskl. Nebo třeba na tom místě se začne “plížit” ve smyslu, že se plazí po zemi jen přitahováním “rukama” a podobné vylomeniny tam dělá… Ale i v tom venku většinu věcí dělá vleže…anebo, když jsme tam byli spolu, tak seděl vedle mě, byl vysoce obezřetný a pozoroval okolí. Takže usuzuji, že se netrápí…ale dobré to není ani trochu.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 12:18:04 xxx.xxx.63.54
Fikovnice:

Mně to také vrtá v hlavě, i jsem to sem opakovaně psala…

Jenže už byl hodně proklepnut a dr. to uzavřeli jako primární diabetes. Je fakt, že on byl přímo obézní.

No a obě včerejší dr. mi řekly, ať jim dám chvilku čas (den dva), že zkusí vymyslet, co do léčby ještě zakomponovat nebo co změnit. Tak holt teď čekám.


Ono je to celé zvláštní…

Fidovi se rozhodně zastavil ten katabolismus, když jej pohladím po zádech, tak hladím “maso”, dřív to byly kosti. Teď jsem se dívala na jeho srst, navenek je krásně lesklá.

Jinak ionťák byl přes noc vypit celý - teda to, co jsem nalila do misky. Fido byl nakonec venku nějakou dobu sám neb jsem usnula. Když jsem pro něj nad ránem šla, tak tryskem přiběhl…no, ale ve výtahu si zase lehl. 

Oficiální dr. mám volat dnes pozdě večer, že prozkoumá moudré knihy. 

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 19.09.2023, 11:53:06 xxx.xxx.63.54
hmn:

fíkovnice ta vfu bude kdy?

furt mi nedá, jestli ten dia je primární….

srdíčko má OK?


Mně to také vrtá v hlavě, i jsem to sem opakovaně psala…

Jenže už byl hodně proklepnut a dr. to uzavřeli jako primární diabetes. Je fakt, že on byl přímo obézní.

No a obě včerejší dr. mi řekly, ať jim dám chvilku čas (den dva), že zkusí vymyslet, co do léčby ještě zakomponovat nebo co změnit. Tak holt teď čekám.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 18.09.2023, 22:24:58 xxx.xxx.60.31
Kilian:

….mně takhle doktor osetroval silně zhnisany nehet ukazováku a neopichal také, sice jsem při tom měla mžitky před očima a chuť několikrát doktora nakopnout, ale představa  jak mi ten ukazovak opichuje mně rychle vzpamatovala, jednak by to bylo velmi bolestivé a jednak by to ani nezabralo… navíc kdyby Canka šla na chirurgickou pohotovost hned, bylo by to vyčištěno a zadrenovano a nemuselo to být v takovém stavu a tak trpět, ono i vynechání  ATB jen aby mohla popit je  dost úsměvné….já jsem sice flink, ale když jem viděla co mi udělal s rukou kousanec od osmaka a pohrozeni hematologa,  co by také mohlo nastat, tak jsem hezky poslouchala….ona ta otrava krve není žádná legrace,jako dítě jsem ji prodělala a byla to tehdy síla…..pobyt v nemocnici, kopačky a domů mně nesl taťka v náručí v jakém jsem byla zbědovaném stavu….takže nepodceňovat, nesmlouvat,nefrajerit… 


Njn, však já mám sepsi v průměru 2x ročně…

A každá mi vezme nějaké % z mých celk. sil. Po jedné z nich jsem se vzpamatovávala více než půl roku.

O vynechání ATB jsem nečetla.

A…taky nesnáším špitály…ale jsou stavy, kdy se tam jít musí.

Edit: Jak jsem psala jinde (stran psů a ATB), tak takto se vyrábí rezistentní baktérie (už jsem si to o těch ATB přečetla)…😕

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 18.09.2023, 21:32:57 xxx.xxx.60.31
Doron:

Čanko, mám úplné pocity viny.😔 Člověk Vás přemlouvá, ať jdete k doktorovi a oni jsou pak na Vás tak hnusní.., jak nějací felčaři ve středověku..

Jak píše Bobča, případného “řezání” se nebojte. 

Je to mnohem méně bolestivé než to, či Vám doktor dělal teď. Dělá se to pod lokální anestezií.

Ale asi bych si vyžádala jiného lékaře..


Já bych nebyla až tak kritická.

Hnis už tam mohl být ve stavu, kdy nešel punktovat. Popravdě, někdy se to seškrábe třeba kyretou. Pravda, lokálně opíchnout to mohl…ale i to má své “proti” - v zánětlivé tkáni se významně oslabuje působení lokálních anestetik, mnohdy nefungují vůbec.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 18.09.2023, 21:24:02 xxx.xxx.60.31

Děvčata, děkuji za podporu, moc!

Teď se Fido napil ionťáku a byli jsme spolu venku, tam je nejšťastnější…ale už tam s ním musím být já, což logicky přes noc nezvládnu.

Ale přišel k jeho oblíbenému místu a tam se zase extrémně mazlil a dokonce si chtěl hrát!

Nicméně, jakmile jsem mu řekla jemu známé sousloví:"Fido bude opatrný, já přijdu!", tak šel hned zpět se mnou domů. Tak plánuji s ním dnes v noci takto občas zajít chvíli posedět ven. Je neuvěřitelné teplo a Fido to tam miluje. I okusoval trávu…jen téměř jakýkoli úkon dělá vleže.

Nicméně ten ionťák, že se dost napil, tak to mi udělal radost. On je jinak nechce. Mám tu jedno drahé balení….kdyby měl někdo zájem, zdarma pošlu. Nám to k ničemu není. Je to ten Aptus, toho se ani nedotkne. Větší úspěch je s Orolade.