Aktuálně: 4 047 inzerátů199 691 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 22.09.2023, 14:05:03 xxx.xxx.63.193
Bobca:

K těm parketam.. Existují tónovací pasty, zkusila bych nějaký podobný odstín. 


Bobi, i Tobě moc děkuju.

Já jsem ve stavu, kdy se mi tyto věci ani moc nechtějí řešit, no…

Nějak jsem to vydrhla, vytvořila jsem flek nový - podstatně větší🤫, ale ne tak do očí bijící. Víc už na to asi kašlu.

Koberec tam původně byl. Ten byl v takovém stavu, že jsem jej rozstříhala (jinak nešel vcelku vytáhnout) a vyhodila.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 22.09.2023, 14:02:52 xxx.xxx.63.193
Buggyra:

Parkety…. Napadá mě leda zkusit odbrousit smirkem tu obarvenou vrstvu a pak znovu natřít lakem.

Než se to dostatečně “zakonzervuje”, dá zkusit i savo, soda, vanish nebo nějaké čistidlo třeba na koberce, atd.

Ale jinak… hodit na to koberec. Prevence i příštích nehod, a navíc to kočkám (ani Vám) na něm nebude klouzat. Moje praktické řešení ;-) Barevné parkety ať si řeší další obyvatel.


Díky moc Buggyro.

Příští obyvatel, to bude možná “stát”; musím už něco udělat s tou závětí…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 22.09.2023, 13:45:06 xxx.xxx.63.193
Zrzavci:

Jakože to zaťukáme na dřevo, tu současnou situaci. sem myslela jako 🙂


Aháááá.

MOC děkuju!!!💐

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 22.09.2023, 13:41:25 xxx.xxx.63.193
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 22.09.2023, 07:48:50

Zrzavci, já se nechytám. Na obrázku je fotka ruky…?

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.09.2023, 23:03:33 xxx.xxx.63.193

Tak včera v noci glykémie 15.9 a TEĎ 12.6.

Nicméně bojím se už cokoli psát, že to zakřiknu…🤫

Snad jen, že jsme objednaní na další vyšetření, včetně RTG páteře a kyčlí, na odběry, infúze a neurol. vyšetření. A dr. říkala, že ona už by se u takto rezistentního pacienta spokojila i s tou glykémií 15.9. Kdyby nebylo pozdě, tak jí teď písnu, že dnes tedy 12.6.

Jo a srst má tedy lesklejší než zbývající dvě kočky a teď jsem jej nesla v náručí a myslím, že zase přibral (což nevím, zda je úplně plus).

Dr. také říkala, že jako pozitivní vnímá i třeba fakt, že o sebe pečuje a to on jo, čistí si všechny možné partie těla.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.09.2023, 19:15:03 xxx.xxx.63.193
Doron:

Je to trochu mimo téma, ale musím vám napsat, co jsem zrovna viděla z okna..

Psi se rozštěkali, tak vyhlédnu a naší docela frekventovanou ulicí si to rychle mašíruje maminka s kočárkem a vedle ní, úplně na volno, spořádaně běží kočka 😊.


Takto chodím po venku s Fidem i já. Ale, pravda, až po setmění.

A minulý chalupový kocour, to byla taky síla. Měli jsme pole, kus za barákem. Tam jsme třeba na půl dne šli makat, tak kocour se sebral, šel s námi, půl dne tam ležel a zase šel domů. A jako úplný vrchol byl, když s námi jednou nebo dvakrát šel na houby.

Nicméně Fido mi také venku chodí “při noze”.😉

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.09.2023, 15:29:12 xxx.xxx.63.193
Trickyvoo:

Právě můj táta, když měl horší cukr, tak to jako první poznal na nohou. Měl v nich horší citlivost, když měl vysoké hodnoty, tak se na nich neudržel.  


Narovinu, já to znám na sobě, vím, co je těžká polyneuropatie…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.09.2023, 12:36:27 xxx.xxx.63.193
Doron:

Tak opravdu se nabízí, že je to diabetická neuropatie, bylo by to asi takový nejlogičtější..

Jak píše Irma, dávala bych béčka, rozdrtila do mletého masa třeba..Ty ovšem zase zvyšují chuť k jídlu.

Nezměnila jsi krmení? Dáváš syrové maso? Jestli mu neschází kyselina lipoová..  A ještě něco se na tu neuropatii dává, ale já to zapomněla, zkusím vygooglit.

Nejlepší by bylo najít chytrýho, analyticky uvažujícího a opravdu vzdělanýho veterináře.

Mně takhle zachránili Guču u Herčíka na klinice , bylo to tak tak.

Je hodně povolaných, ale holt málo vyvolených..


Ono se mu tu zadní nohy jako by rozjíždějí, všimla jsem si toho na kluzké podlaze. A trošku, trošičku, když jde, tak to zezadu vypadá jako by měl ty nohy do X. Moc to neumím popsat.

Vyšetření to jistí, no…

Každopádně v noci glykémie 15.9, což není až takový průšvih. Já už jsem vděčná i za takovéto hodnoty.😟

Ještě přemýšlím i nad páteří, což by ovšem znamenalo, že ze mě přijímá fakt snad všechny moje nemoci.😢

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 21.09.2023, 12:29:12 xxx.xxx.63.193
lesnizinka:

A má nějaké zuby? U něj je problém i se zdravotním stavem samozřejmě, protože u cukrovky se nic nehojí jak má👎


Má všechny zuby a jí úplně normálně. Dr. to diagnostikovala jen pohledem.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.09.2023, 23:52:01 xxx.xxx.61.11

…tak teď lovil kobylku…teda jen velmi laxně…ale to by snad při totálním rozvratu ABR nedělal…

A lovil i Elsu…🙂.

Škoda, že sem nemůžu vložit video, možná, až přijde kámoška. Té jeho chůze. Teď jsem mu ohmatávala tlapky, žádná reakce. 

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.09.2023, 23:03:43 xxx.xxx.61.11
lesnizinka:

Tak kočky tam mají většinou zánět dásní. Ne jen bolavé po trhání, to trhání už je spíš důsledek toho zánětu. Zánět se vyléčí sám, když nejsou zuby. ATB to urychlí, ale nejsou nutné. Mamka měla už teďka pod můstkama parodontózu jako prase, zuby už musely jít ven(těch pár, co držely můstky) dostane klapačky. Zubařka už parodontozu tím pádem ani neřešila. 


Nooo, Fidovi chce vetka ATB na gingivitidu nasadit.

Takže asi v nějakých stadiích nutné nejsou, ale na druhou stranu napomoct k vyléčení samozřejmě mohou.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.09.2023, 22:58:34 xxx.xxx.61.11
Doron:

A nemůže to být prostě artróza ?


No asi ano, nevylučuji téměř nic.

Ale přijde mi, že to přišlo poměrně narychlo a myslím, že bych na něm poznala jakékoli trápení - a nějakou bolestivost prostě u něj nevnímám.

Víš, mně to přijde fakt jak nějaká paréza, ve smyslu slabosti v zadních končetinách.

Bez dalšího vyšetření se dál nehneme, to je jasné.

A možná u toho vyšetření by bylo fajn, aby mu několik hodin zas kapala infúze a doplnily se ionty. Posledně dostal u té naší dr. Duphalyte. 

Bohužel dnes už ionťák pít nechce…a to jsem objednala hned několik dalších (Orolade).

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.09.2023, 22:51:42 xxx.xxx.61.11
Leithian:

To mi prislo pres chat skupinu fandu S. Kinga. Ja ted venovala dva dny marodeni s 39 horeckama hledani ulitleho prcka andulky a na nejakou inzerci a vetsi angazovanost nemam moc energie popravde


Chápu…jenže tady jsme všichni majitelé zvířat a víš, jak jsou kočky těžko udatelné.

Já se můžu pozeptat, ale jednak mě nikdo nenapadá a druhak já jsem hrozně z ruky.

A brzy se uzdrav!

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.09.2023, 22:44:42 xxx.xxx.61.11
Irma19:

Možná špatný nápad, ale co Fidýtkovi naordnovat vitamíny skupiny B? Protože jestli je příčinou slábnutí zadních nohou neuropatie, mohlo by to trochu pomoct. Samozřejmě primární je zkrotit glykémii…


Milá Irmo, myslíš třeba pivovarské kvasnice nebo tak něco?

Zkusit to samozřejmě můžu. Jenže jak to do něj dostanu? Ono “násilím” mu dávat něco ještě perorálně se mi úplně nechce, když jej několikrát za den “trápím” injekcemi a propichováním uší (bohužel obvykle skrz celý boltec).

Jinak ale je to zvláštní příznak. On má totiž dobrou náladu!!! A jinak vypadá OK. Třeba teď jak jsem přišla domů, tak “napadl” Elsu, ale hravě. Mně se úplně vaří mozek, co by to mohlo být. Včera jsem to ještě konzultovala se sestřenicí - árařkou - a ta mi řekla, že se jí to nějak nezdá, že při velkém rozvratu by byl celkově unavený, skleslý (ale tak se nejeví). Plus, že ABR lze jednoduše stanovit. Jestli to dělá ta moje vetka, nevím. Dnes nebrala telefon. Přišla jsem opravdu pozdě domů a Fido samozřejmě ležel. Sestřenice ještě psala o CMP nebo úrazu páteře (jestli jej někdo venku nepraštil do zad), ale to vylučuji. Když chce/potřebuje, tak nejen, že může chodit, ale může i běžet (a nikterak bolestně u toho nereaguje). Nicméně kdykoli to nutné není, hned si lehne. No a ta moje dr. mi OPĚT včera řekla, že polyneuropatie je u koček raritní. On ani “neuropaticky” nechodí. Spíš klape víc drápy, jak jsem někde psala - že když jde po vinylu, tak je slyšet zvuk drápů. Jak psala Megi, je možné, že ty zadní nohy “šourá” po zemi. 

Dr. ještě navrhuje naslepo nasadit analgetika (v podstatě jako diagnostickou metodu, zda po nich nezačne víc chodit)…ale popravdě to se mi úplně nelíbí.

Jo a jestli by někoho něco napadlo - teď jej vídám ležet spíš “sfingoidně” - jako na břiše, přední packy natažené dopředu. Ale samozřejmě ty polohy mění, takže občas i na boku. Před tím jsem byla varovaná - před laterální polohou, ale bylo mi jasně řečeno, že kdyby byl třeba v hyperglykemickém těžkém stavu, tak by ani nijak nereagoval. Ale on přede, mazlí se, čistí se, jí, pije, reaguje…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.09.2023, 22:29:20 xxx.xxx.61.11
Cvrk:

Není to brouk, ale ploštice. To je rozdíl, je to jiný hmyzí řád. Asi jako např. moucha, včela, blecha, kobylka, motýl, vážka, to jsou všechno zástupci různých řádů. 


Nám to leze do paneláku…

Tedy možná jde o jiné druhy ploštic, ale že jsou to ploštice, tím jsem si skoro jistá.😉

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.09.2023, 22:24:33 xxx.xxx.61.11
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 20.09.2023, 21:31:21

Jani, a co spíš inzerce?

Obzvlášť, když jsi ochotná i zajistit dopravu…👍

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.09.2023, 22:22:59 xxx.xxx.61.11

Holky, vy jste zde takové praktické všechny!

Já ani nemám chuť nebo náladu cokoli řešit (jsem strašně špatná z Fida)…ale: v pokoji, kde spím, mám parkety. Jestli vůbec byly lakované, tak někdy před sto lety.

Včera mi na ně kočky vylily rozpuštěnou zmrzlinu (samozřejmě moje chyba a samozřejmě třešňová, takže se barvička “pěkně” zapila). Neměla jsem náladu to nějak důkladně čistit. Dnes jsem přišla z práce až strašně pozdě, někdy po 21.h, no a na parketách - o kus dál - nablito (s prominutím). A s prominutím nablito tmavě hnědou barvou. Můj byt je už de fakto squat, ale zas takové fleky na parketách nemíním mít. Nějaké drátkování, lakování - na to ani náhodou nemám peníze (včera jsem Fidovi objednávala další ionťáky a vet krmivo - opět přes dva tisíce Kč). No a omlouvám se, že to píšu vám sem, ale fakt vás vnímám jako praktické ženy😉, tak prosím o radu: Čím ty fleky na parketách aspoň trochu odstranit. 

Děkuju, jestli někdo pomůžete zkušeností/radou.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 20.09.2023, 22:16:09 xxx.xxx.61.11
Canka:

Ahoj holky,

Naprosto chápu,že se zlobíte nebo teda spíš nelitujete..je to jen a jen můj problém..nebo spíš blbost..ale opět se mi jen potvrdil přístup doktorů..antibiotika jsem dobrala,nemůže na to nikdo říct nic..a že jsem jedno vynechala?No on se svět nezboří🙂Neopila jsem se nějak do němoty..jen do nálady..a byla to fajn atmosféra..nejsem žádný alkoholik,piju jen příležitostně..takže radši jsem zvolila vynechat,než pít na antibiotika..a v Řecku jsem pila koktejly taky na antibiotika a žiju🙂Nebojte,pak budu brečet,až mě to dožene na zdraví🙂Jinak ruka už ok,funguje na 100% a vypadá skoro normálně🤗

Raduš ty lísky…no..co ti budu povídat..jako jsou malinký..však to byly jen pahýlky..ale jako obrostlý listama..ale než budou plodit,to potrvá asi pár let🤔Trošku pro mojí mlsnou pusu škoda,ale co naděláš🙂I mě letos teda zklamalo,že cukety nic moc..nevím proč. Loni nádherný cukety,letos bída a děs..papriky už se klubou,ale zelený..loni touhle dobou už jsem sklízela..za to rajčata mi jedou bomby..nestíhám je jíst..

Za chvilku si frčím pro skútra..štve mě,že nebude opravený..ale holt neudělám nic.. 


Čanko, tím vynecháním ATB přispíváš k vytváření rezistence baktérií. A dále jsem psala, že bych Ti přála vidět graf farmakokinetiky po vynechání jedné dávky…

No nic, nejsem Tvůj mentor. 

A mmch. lituji Tě, ne, že ne! Chtěla jsi pomoct a takto jsi dopadla!