Aktuálně: 4 052 inzerátů199 720 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 30.09.2023, 23:47:05 xxx.xxx.63.241
Rapotačka:

Bude jen v bytě? Někdy to venkovní kočka špatně snáší.

Hlavně pozor na zdraví!


Ano, mohu potvrdit, však paní M. (Rapotačka) mé smutné příběhy s útulkovými kočkami zná…😢

Ale snad už se dnes víc testuje na ty hnusné nemoci…

Já jsem špatná nejen z Fida, ale také z inzerátu, který se včera objevil vylepený na vchodových dveřích u nás… Někdo tam prosí, aby se někdo ujal “gaučového” kocourka (21 let!!!), kterého mají jako dědictví, ale nemohou se mu nějak věnovat či co…

Kdyby Fido nebyl tak moc nemocný, už ten telefon vytáčím…a to mám to mrnění tam zavolat pořád.

Tak kdyby se zde nějaká dobrá duše našla…asi bych byla schopná to zprostředkovat, včetně odvozu kocourka.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 30.09.2023, 23:38:33 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 30.09.2023, 22:45:33

Krásné, miluju člověčenství! A z toho příběhu jen tryská.

Jen tak mmch. dávám do pléna dotaz: Viděli jste dokument Jednotka intenzivního života? Paní prim. Kateřina Rusínová na mě udělala veliký dojem!💝Je dobře, že se nestala herečkou, a přitom jako malá a obsazovaná do dětských rolí, měla určitě dobře našlápnuto… Byla by možná slavná, bohatá, ale tato profese (kterou teď dělá) se nedá žádným bohatstvím vyvážit.👏

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 30.09.2023, 23:32:02 xxx.xxx.63.241
kometa:

Nejste. Mám výhodu, že jsem zvyklá luštit školní písemky, takže leccos přečtu.🙂


Víte, co jsem zas četla já? Pope! A spojila jsem si to s mákem! Ale pak jsem si říkala, že na paní Zrzavcovou mi tedy nesedí nějaké experimentování s mákem (opiem; mák/popy)…😉

Věřím, že bude v pořádku!🍀

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 28.09.2023, 16:21:48 xxx.xxx.177.249
Mi:

U psů jsem nezkoušela,ale u sebe.Chtěla jsem úlevu od bolesti páteře a na lepší spaní. Po využívání jedné hlavičky nic. Možná to chce brát delší dobu.


Mám též zkušenost, ale ne s CBD, něčím podobným, účinnějším (ze stejného zdroje😉).

První užití = myorelaxace a zmizely moje bolesti 24/7! Považovala jsem to za zázrak!! Bohužel každé další užití jsem pozorovala o něco menší úlevu, až jsem nabyla pocitu, že už si tu úlevu jen vsugerovávám.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 28.09.2023, 16:18:03 xxx.xxx.177.249
kometa:

Můj názor - nekastrovaný kocour je díky testosteronu agresívnější v boji o území. Ale poprat se můžou i kastráti. Ze stejných důvodů.


Myslím, že mohu souhlasit + Fido, bohužel, vůbec nezná význam slova agrese.

Nikdy se útočníkovi nebránil, jen útěkem. Také to dopadlo tím děsivým abscesem po pravděpodobném kousanci do zad.😢

Stran psů, vždy jsme měli kluky a vždy nekastráty. A opět se lišili jedinec od jedince třeba svojí sexuální náruživostí. Např. předposlední měl jediný zájem - byl závislý na balónku, a ještě takovém speciálním - vždy jsem jej kupovala v jednom konkrétním obchodě, jinde nebyl k sehnání.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 28.09.2023, 14:49:02 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 28.09.2023, 14:43:04

To bohužel nevím…

Však víš, že jsem od Tebe daleko. Já bych pro Elsu také ráda nějaký bytelnější strom. Ale vlastně ani nevím, kam by se v panelákovém bytě umístil…😟🤔

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 28.09.2023, 14:40:23 xxx.xxx.177.249
Doron:

Nojo, ale je rozdíl, když někdo mluví, jak mu pusa narostla a je případně i vulgární ( to mi taky nevadí), nebo je někdo opravdu zlý .

Do těch diskuzí pod články přispívá opravdu hodně zlých a hloupých lidí. Zvláštní fenomén…


Popravdě, třeba na iDNESu jsem registrovaná a občas tam něco písnu…😛

Ale je fakt, že - jak se dnes říká - někdy tam to prostředí bývá toxické, obzvl., pokud se otevřou nějaká ožehavá témata. Např. manželství pro všechny, apod.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 28.09.2023, 14:36:31 xxx.xxx.177.249
Arziska:

Řekla bych,  že něco jsme se už dozvěděli. Např že kastrati bývají často napadání psy, páč jim nevoní ani jako pes, ani jako fena. A co je podezrele, to spousta psu vyhodnotí jako nebezpečné. Také jsem viděla par kastratu, kteří na tom nebyli psychicky nejlépe a po kastraci se ostatních psu začali stranit. Vždy se jednalo o psy, u fen jsem to, co se tyče chování k ostatním psům a opačně nikdy neviděla. 


Tak můj kastrovaný kocour býval venku často napadán nekastráty. Ale byla jsem poučena, že je to spíš tím, že jej vnímali jako vetřelce na svém území, než že by jim jinak “voněl”.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 28.09.2023, 14:34:00 xxx.xxx.177.249
Anonymní:

Cholesterol velmi úspěšně marketingově  zpracoval farmaceutický průmysl, klobouk dolů. Ta kvanta  z valné části zbytečně podávaných a  prodávaných statinů….


Na statiny nebývají mega doplatky.

A snížit LDL cholesterol z hodnoty třeba 7 nebo 8 se sakra vyplatí.

Jako je “overprescribing” hypolipidemik, ale nemyslím si, že by se statiny “z valné části” nasazovaly zbytečně. Ony mají i poměrně nepříjemné a nebezpečné NÚ. A to snad preskribující lékař ví.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 28.09.2023, 13:47:19 xxx.xxx.177.249
biaca:

Dnešní praktika z portugalštiny. Něco takového bych chtěla pro kluky - oni by se mohli zbláznit. 

https://www.instagram.com/reels/audio/236213375966948/


Já už pár takových bytů viděla, teda jen na obrázcích…

Je to můj sen, samozřejmě neuskutečnitelný. Ale kochám se jen tou představou, jak by se na tom kočky vyřádily!👍

Btw, Biaco dávala jsi někdy třeba fotky stromů, které máš pro ty svoje pardály? ;-) Kolik oni vlastně váží? A jak moc jsou aktivní?

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 28.09.2023, 13:23:58 xxx.xxx.177.249
kometa:

Ano, město může být pro kočku bezpečnější než vesnice, aspoň co se týče provozu. Ale záleží, no.


Já myslím, že je to i kus od kusu.

Jak teď Fido asi dvakrát šel v noci ven a lehl si na parkoviště, tak jsem trnula hrůzou. Ale jen v dálce zasvítila světla auta, už se ze silnice klidil. Jak jsem také psala, mysím, že už i pozná mé auto a dost často bývá pod ním.

No a jinak má venku “svá” místa, pod balkóny (ideální je, když je tam neposečená tráva), no a pokud ráno zaspím, tak je tam ta “opuštěná” zahrada. Ona něčí je, ale lidi se tam pohybují výjimečně. Tak tam pro něj chodím téměř najisto. Co je zajímavé, Fido absolutně nemusí děti - ve smyslu strachu z nich. Někdy mívám i pocit, že z nich má větší strach než třeba z psů.

A jak jsem mnohokrát psala, vypustit ven Kukyho nebo Elsu, myslím, že by to byla jejich první a zároveň poslední procházka po venku.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 27.09.2023, 14:14:29 xxx.xxx.177.249
hmn:

noo
ono hlavně - chce být ta nějaká kočka po celý rok venku? a jenom venku?
nemyslím si
každý rok se mi sem na zimu ilegálně stěhují ti jenom venkovní “šťastlivci”, do sklípku, do garáže, ale i do kuchyně. Nažrat, přespat….někteří svůj pobyt zlegalizují (Murášek, Bedříšek)
 (Tedy stěhovali, co mají moji na noc kasárníka, tak mají smůlu).
Kočky rády plné bříško a teplý pelíšek, ne že ne.


Co to znamená “mít na noc kasárníka”?😀

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 27.09.2023, 12:46:10 xxx.xxx.177.249
Buggyra:

Jop, u žaluzií mi kocour odkousal ty vlasce vespodu u okna. Náramně mu tam překážely. Tak už mám žaluzie taky “vlající”, jako jiní 😀

A poleze vám do všech skříní, do kterých se dostane - tak jestli nechcete mít třeba v oblečení chlupy, tak pokud vám skříně nedrží dobře zavřené, doporučuji pořídit nějaké zajišťovací háčky nebo nalepit sucháče 🙂


Ty skříně kočky strašně zajímají, že?

U nás tedy Kukyho! Stačí, abych pootevřela na škvíru, nepozorovaně tam vleze a už si tam lebedí mezi kabáty, nejlépe se zapasuje někam dozadu, abych jej nemohla snadno vytáhnout!😄

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 26.09.2023, 13:01:49 xxx.xxx.177.249

Mám kocoura ve velkém městě, který chodí ven - na noc. Brzy nad ránem jde zase domů, den v bytě obvykle prospí.

Ale stejně jako ostatní nade mnou se domnívám, že je to prostě výjimka, pro mě zcela výjimečný kocour, a neumím si představit, že bych toto praktikovala třeba s Elsou (= MCO).

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 25.09.2023, 15:11:10 xxx.xxx.177.249
megi-the-pes:

Nu, já si pamatuju blízko blackspar, takže za to nemůžu. Ale bych tam bydlet nechtěla, kdyby kamery ze všech stran. Na vchody jo, jinde ne. To není normální. To je předpoklad katastrofy. Policejní stát. Krádež svobody. Ale levnější než víc hlídek, to musíme chápat. Musíme.


Já s Vámi souhlasím. Když jsem ten příspěvek psala, přemýšlela jsem nad plusy a mínusy těch kamer.

Onehdá mi jedna důležitá sousedka říkala, že pošťačka zvracela za panelákem. Tak asi tak, no…🤔

Přemýšlela jsem, že jsem ráda, že jsem zažila devadesátky v dobrém věku, byť byla kriminalita hrozná a já sama jsem byla zrovna ve vchodu paneláku loupežně přepadená.

No a pak máme kamery uvniř baráku…a stejně se tam krádeže staly a velké. Zakuklenci přišli a kamery zasprejovali. Pak přišli za nějakou dobu a ukradli několik velmi drahých kol. Ex post se přišlo na to, že o zasprejování kamer věděl předseda sdružení vlastníků…a nic nehlásil, nikomu nic neřekl.👎

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 25.09.2023, 13:32:09 xxx.xxx.177.249
megi-the-pes:

Ale Vy jste z Cejlu, ne? Tam musíte mít kamery. 🙂 Ale mluvím o prostoru na boku paneláku, ne u předních a zadních vchodů.


Kdepak z Cejlu…tam fakt kamery být musí!😉

Já jsem právě blízko Lískovce, ale jak píše Balu, tak u nich také nejsou. Já měla zato, že už jsme prošpikovaní Velkým bratrem téměř všude. 

Jinak my máme na paneláku i na všech sousedních kamery opravdu na všechny strany, nejen na vchod. Už jsem je mnohokrát využila, jednou třeba, když byla ztracená Elsa. Ta mezitím chrupala zapasovaná do kostry sedačky.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 25.09.2023, 10:41:54 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 25.09.2023, 10:38:19

Dneska jsou kamery na každým paneláku.

Bydlím blízko. Kam nedosáhne “naše” kamera, už míří kamera sousedního baráku. No, uvidí se, co se dostane navenek za info.