Aktuálně: 4 052 inzerátů199 725 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 02.10.2023, 13:35:25 xxx.xxx.61.102
Vahine:

A jak to prosím s Fidýtkem pokračuje ohledně glykémie, Fíkovnice? Ale možná už spíš, musíš být hrozně unavená z toho stresu….


Vahine, děkuji moc!

Fido se včera tvářil, že je úplně OK. Pokles glykémie jej vůbec nevyvedl z míry, zdaleka ne tolik jako mě. Večer se zas mazlil jak blázen (to je jeho mírná vyčuranost - přijde se mazlit přesně v době, kdy chodí ven a chce, abych jej pustila😀). Ale včera jsem nevyměkla a noc trávil doma…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 02.10.2023, 13:21:13 xxx.xxx.61.102

Už jsem do toho vůbec nechtěla vstupovat…ALE:

Přečetla jsem si ten inzerát znovu. Nemám jej ofocený, budu tedy jen parafrázovat:

“Kocour je z dřívějšího dědictví. Je gaučový a vyžaduje mazlení. My teď více cestujeme, proto se mu nemůžeme věnovat.”

Podepsáni: Dvě křestní jména.

Tudíž jde zřejmě o mladý pár. Chápu potřebu cestovat. Líbí se mi, že tedy kocoura SNAD nechtějí vyhodit na ulici. Ale jak dlouho tady takový kocour ještě bude? Nejde to cestování o něco odložit? Navíc kocour je tedy na ten, dle mého mladý pár lidí, zvyklý.

Více se k tomu nevyjadřuji, stejně to asi nemá žádné dobré řešení.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 15:41:20 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 01.10.2023, 15:32:55

No já si to tak nějak myslím, že útulky (normální) by jej už nepřijaly.

Souhlasím, že nové prostředí by nemusel ustát (ale jisté to není). Jenže: Když se nikdo nenajde, tak kdo ví jak skončí. No nic, nemůžu to změnit, nemá cenu se tím dál trápit.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 14:52:35 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 01.10.2023, 14:18:19

Tak asi takto: V tom inzerátu je napsáno, že nemají čas se mu věnovat (v plurálu).

A reakce na můj příspěvek byly takové, že tak stará kočka většinu dne prospí a nějaké řádění a ničení asi není na programu dne.

Není tam nic o zdravotních problémech v rodině, není tam nic o malých dětech. Nevím, jestli zde někdo soudil nějak extrémně, to jsem si nevšimla. Psala jsem hlavně, že je mi kocoura líto a že kdyby to šlo, ujala bych se jej.

Souhlasím s tím, že ne každý má rodinu, která by se o zvíře postarala. Moje velmi pravděpodobně také ne. 

Cílem mého příspěvku bylo se hlavně zeptat, zda by se jej někdo neujal s tím, že jsem nabízela i odvoz…ač ty lidi vůbec neznám.

A nevím nevím, zda by útulek kocoura přijal. To už by pro něj asi stejně byla humánnější ta eutanázie.

A mimochodem Vy jste ke kočkám přišla jak? Předpokládám, že jste si je nepořizovala jako alergička.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 14:40:47 xxx.xxx.63.241

Uff, já to sem musím napsat.

Měla jsem odpoledne odjet na chalupu, ale teď jsem Fidovi změřila glykémii…a 4.8 mmol/l. Ihned jsem kontaktovala dr. a pro změnu dávku budeme snižovat. A já nikam dnes neodjedu, protože mě ta hodnota řádně vyděsila a děsí nadále. 

Dostala jsem tedy do něj IHNED dvě tyčinky (pamlsky, nediabetické). On spal, po pohlazení začal příst a mazlit se, a pak ty tyčinky celkem ochotně snědl. Přesto se bojím jít třeba i na nákup.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:55:20 xxx.xxx.63.241
Sarah01:

Ještě si tak nějak neumím představit, že bych v budoucnu měla mít jiný plemeno, přece jen mě hrozně baví všechno, co děláme s goldeny. Ale říkám si, že ta délka života je tam velká výhoda. Drago bude mít příští rok 7 let a to už se pomalu a jistě blížíme seniorskému věku.


Ali, to je tedy síla! 7 let a už seniorský věk! Ale Dráček vypadá jak odrostlé štěně, je to pes úžasňák! Moc mu přeji zdraví a vitalitu ještě na moc moc let!

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:44:47 xxx.xxx.63.241
drvodelkafialova:

Já asi totohlo kohouta nutně potřebuji. Přidám se, nemáte někdo kontakt?


A jéje!😄

Takže budou videjka s Gustou, Kačákem a nově i Kokrháčem?

Těšíme se! Každopádně ta Vaše zaujatost drůbeží je prostě boží!👍

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:42:44 xxx.xxx.63.241
Anonymní:

To jako fakt? Takto to patří nebo je to nějaká vada? Dá se kokosový kokrháč sehnat i u nás?


Kokosový kokrháč??😄

Já se v drůbeži nevyznám, ale lidé píšou, že je to kosovský kokrháč.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:36:52 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 01.10.2023, 11:00:52

Ali, myslíš, jak se vybralo snad sto miliónů?

Jinak je smutné, že u některých těžkých nemocí pojišťovny neproplácí adekvátní léčbu.

Sledovala jsem příběh a blog Pavly Dandové - maminky dvojčat. Onemocněla velmi vzácným sarkomem a ještě ke všemu byla těhotná. Byla před hrozným rozhodnutím, ale chlapečka si musela nechat vzít. No a biologickou léčbu její ZP nechtěla proplatit. Tak její rodina se chystala prodat byt a vůbec další majetek, aby na léčbu měli. Až tlak veřejnosti způsobil, že ZP jí léčbu proplatila. A tady se ukazuje, že to tedy jde!!! Bohužel paní Pavla pak nemoci podlehla.😢

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:30:56 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 01.10.2023, 08:49:08

Já na paní Zrzavcové obdivuji tu náklonnost, péči a adoptování starých pesanů👏, kteří by jinak už dožili v útulku.

A to jsem tuto její “filozofii” pochopila až po čase, až to vyplynulo z některých jejích příspěvků. Sama to vlastně asi nikdy nenapsala, jen v kontextu s něčím/někým jiným.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:27:14 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 01.10.2023, 09:04:35

Jéé a mohu se zeptat: 18 let má nějaký Váš MCO kocour? Nebo obyčejňák?

Nádherný věk, navíc když má ještě i záchvaty řádění!👍

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:24:03 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.10.2023, 13:19:53

Rapotačka…

Ale já myslela, že jsem tam ještě dopisovala ten odstavec o eutanázii koček s diabetem.

Mám na mysli ten můj příspěvek na předchozí straně (i když vlastně nevím, jak máte nastaveno stránkování).

Já jsem fakt už úplně mimo - pardon, je to samozřejmě na této straně. Tak daleko jsme se nedostali, aby bylo vlákno na víc stránek.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:22:55 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.10.2023, 13:03:07

Já to zase řeším natrháním trávy venku. Takové té “pýrnaté”, ostré, tu mají nejraději. Už dlooouho se u nás u paneláku nesekalo…a to je v tomto ohledu dobře. Fido se vždy napase venku, ale je pěkná potvora. On se pase a já mezitím trhám pěkná stébla pro ty dva doma. No a Fido, jak to vidí, přestane se pást a začne mi ty nejhezčí travní stébla vykusovat a krást!😄 Jj, není nadto, když to má takto pěkně naservírované; proč by se namáhal hledat sám, že jo…😛

Mimochodem po posečení se zase rozutečou kobylky a koníci. A pokud kobylka přifrčí až k nám do bytu, bývá s ní ámen. Sousedka z nich má takovou fobii, že prostě přestane fungovat, když jí to vletí do bytu. Onehdá mě dokonce probudila z hlubokého spánku, že jí kobylka sedí na dveřích obýváku, ona že ji tam zabouchla, ale nemůže tam prý vkročit!🤣 Tak ať ji jdu odchytit. No, šla jsem, ale naštvaná, že mě vzbudila. Na druhou stranu já bych zas pro ni šla, kdybych hypoteticky měla v bytě hada.🤣

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:13:40 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.10.2023, 13:07:04

Kometo, já tam ještě něco k té eutanázii editovala…schválně si to pročtěte.

Jinak zatím jsem se nedostala k sepsání další SZ/mailu, ale udělám to a za pomoc jsem vděčná už teď!💐

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:11:38 xxx.xxx.63.241
Rapotačka:

Takhle to končívá.

A někdy ještě mnohem, mnohem hůř. . .😢


Milá paní M., a co ta registrace? Kdybyste chtěla, pomůžu Vám s tím. Tedy nejdříve byste si musela vytvořit nějaký mail, ale s tím bych Vám také pomohla… Ten mail můžete mít vyloženě jen tady pro tuto akci/registraci. A dál se jím nezabývat.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 13:03:41 xxx.xxx.63.241
kometa:

To je jím líto i peněz za eutanázii? Kdyby by byl tak nemocný. Dát ho někomu jinému - to je jako přestěhovat 90letého člověka.


Já fakt netuším…a bojím se, že kdybych tam zavolala, neudržela bych se a něco nehezkého jim řekla.😠

Já nevím, jestli je nemocný, to byly jen moje úvahy. Ani nevím, kdyby NEBYL nemocný, zda by vet eutanázii z důvodu vysokého věku provedl (?).

Zase ještě edituji: Mně na té první veterině poté, co se u Fida zjistil diabetes, dr. řekla, že mu eutanázii neprovede. Já byla tehdy rozhozená, jako že totálně rozhozená, tak jsem se tam rozbrečela…a říkám jí, jak ji to vůbec mohlo napadnout. No a ona mi na to řekla, že prý naprostá většina lidí požaduje u koček s diabetem jejich eutanázii. Hrozné, i když tedy můžu už zcela jasně potvrdit, jak vyčerpávající, frustrující a i časově náročná ta léčba je.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 12:51:57 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 01.10.2023, 09:04:35

Já ani nevím, co je to za lidi, je tam jen telefon a foto kocourka…

Pořád mám to mrnění tam zavolat a kocoura si vzít…jenže se bojím, že by to Fida rozhodilo. A to nechci připustit. Plus ti dva moji další “šášulové” ;-) taky netuším, zda by kočičího důchodce přijali. 

Dost jsem nad tím přemýšlela a říkala si, že takový kocourek už může být i hodně nemocný a třeba se těm lidem nechce dávat do něj finance. Ale kdykoli těmi dveřmi projdu a ten inzerát vidím, bodne mě u srdce.😢

Edit: O to víc mě trápí, že Fido tak vážně onemocněl poměrně “mladý”. 10 let na téměř bytového kocoura není žádný věk. Moje vlastní dr. to okomentovala slovy, že “je to pán v nejlepších letech”, prý “takový zachovalý pětapadesátník”!😀 A finance ta jeho nemoc stojí opravdu nemalé. Původní vetka, když viděla, že jsem koupila hned dvě balení Lantusu, tak mi říká:"To máte pro několik koček a na několik kočičích životů!" No a s těmi velkými dávkami, na kterých jsme, mám z jednoho balení už spotřebované 3 kontejnery inzulínu z pěti. Nemluvě o kočičích dietách, např. velké balení krmiva Vet Life už zkonzumoval(i). Bohužel “mokré” krmení dia moc Fido nechce, přitom dr. trvala hlavně na něm… Má i nemocné ledviny, granule pro něj nejsou úplně OK.

Ještě OT: Rapotačko, prosím, nechcete se zde zaregistrovat? Ráda bych Vám občas napsala SZ…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 12:46:38 xxx.xxx.63.241
Sarah01:

Jani, neviděla, kde to to najdu?

Teď v poslední době hodně na soc. sítích rezonoval příběh a sbírka na nemocného Martínka, možná jste to zaznamenali. Sama jsem přispět nemohla, ačkoliv bych ráda. Ale opět mě dostalo, jak se lidi pod těmi posty na FB hádají. Nechápu to. Vždyť život je tak krátkej na to, abychom se pořád hádali a řešili blbosti.


Ali, je to na jutůbku a je to o paliativní medicíně a dobrém umírání.

Mně se ten dokument líbil a kvůli osobním zkušenostem se mě hodně dotkl. Pozitivně.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 01.10.2023, 12:42:14 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.10.2023, 11:57:18

…a dokonce nebývale levná… Už jsem za ni platila i 129,- Kč…

Za 79,- Kč bych ji hned koupila!