Aktuálně: 4 052 inzerátů199 718 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 04.10.2023, 19:04:44 xxx.xxx.62.10
efe:

Hele jen takovej dotaz - je ta neuropatie v případě diabetu vůbec zvratná? Manžel má taky polyneuropatii, po chemoterapiích, a ten může zobat co chce a nikdy se mu ty nervy neobnoví… Tak jen abys ho třeba necpala zbytečně čímsi a neutrácela za to peníze, pokud by to nemělo pomoct. 


Milá Efe, mám také extrémně těžkou polyneuropatii.

Předpokládám, že lze alespoň “zarazit” či zpomalit další progresi. Respektive nepředpokládám, vím.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 04.10.2023, 19:03:09 xxx.xxx.62.10
hmn:

“V asi 3 lékárnách mi nabízeli B-komplex v tekuté podobě. Šlo by tím pokapávat jídlo…pokud by to tedy jedl.”

stříkačkou do tlamy
tak se zajistí, že přijme dávku
nebo třeba rozmíchat s rozpuštěným máslem, pokud rád máslo
ono s tím pokapaným jídlem to u koček bývá na levačku……pokud Fido spadá do této skupiny


Možná to bude lepší…👍

Když byl zdekompenzovaný, žral a žral. Teď už je to zase vybíravec…😉

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 04.10.2023, 00:42:35 xxx.xxx.61.97
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 04.10.2023, 00:34:16

Ahooj!

Mně vyrostly na dvoře na chalupě úplný koberce bedel! Chtěla jsem volat NOVU nebo podobný bulvár, ať si to natočí, ptž to jsem fakt nikdy předtím neviděla - úplně pokrytých xy metrů čtverečních. No a pěkně jsem si klobouky udělala na kmíně. VYNIKAJÍCÍ! Další rok vyrostly zase, ale to už jsem se nějak svěřila starousedlíkům, pravda, až poté, co jsem je opět zkonzumovala. A ti se chytali za hlavu, že bedly zahradní (nebo narůžovělé) jsou nejedlé…a mně taky hned začalo být zle! Teda neskončilo to ničím závažným a ten první rok jsem si vyloženě pochutnala… Ale od té doby vím, že není bedla jako bedla!😇

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 04.10.2023, 00:26:48 xxx.xxx.61.97
Orionka:

Vy mě děsíte. Nemůžu odhalit jedovatého hřiba.


Kříšť…?

Já se zapomněla zeptat té kamarádky - houbařky. A dnes za mnou byla, jsem hlava děravá…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 22:49:25 xxx.xxx.61.97
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.10.2023, 22:45:41

Ale já Ti NIC nenutím! 😉

A ano, na FB si může samozřejmě dát každý kdo co uzná za vhodné.

Každopádně jsem to už v minulosti četla. Teď nemám náladu, pokud bude, zkusím pohledat - pokud se tedy něco v literatuře dá k tomu najít.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 22:32:31 xxx.xxx.61.97
Tenurri:

Tohle je strašně super tip, pokud nemáte strašně rozežrané kočky.

Pokud je nasypu na nějakou konzervu, co jim nechutná, tak slížou! jen ty probiotika (nutno říct, že dokonale) a konzerva tam bez zájmu schne.

Pokud je nasypu na syrové maso, tak ho cítí i přes ty probiotika a ani to neolížou 😀 …jakože nechápu. Fakt nechápu. Je to u nás marný. 

Edit: jako napadlo mě ty probiotika do té konzervy i zamíchat, to jsem si říkala, jak jsem na ně vyzrála…no prd. Čuchnou a odchází. A to jsem tam nasypala celej pytlík T_T…


Tenurri, já teď hodně řeším, jestli mi Fido bude jíst jídlo pokapané B-komplexem. Uvidíme…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 22:29:50 xxx.xxx.61.97
biaca:

Zdravím, 

Stále se zde probírá výběr těch nejlepších kapsiček, maso adt. 

Ale jak mate vybavenou lékárničku už se tady neprobírá. 

Tak moje lékárnička je tvořena - mám podávač léků, plastové stříkačky, nůžtičky, šampon proti parazitům, teploměrem

a) proti průjmu - Entero Zoo gel, Cat & Dog tablety, optiballast

b) protiotiky - Fortiflorou, Canvit probiotika

c) dále jsem koupila Dent-on -ale zatím jsem nepoužila trochu se bojím, jak kocouři by zareagovali 

d) test na Giardie 

Napadá Vás ještě něco čím bych mohla lékárničku kocourů doplnit? 


Napadá mě mít ještě nějaké obinadlo, respektive čtverečky mulu, to já třeba teď hodně využiji. Pak určo dezinfekci.

Kdyby, nedejbože, Ti kocour (některý) onemocněl jako mně, jsou takové ty jednoduché diagnostické proužky na moč - odečteš z nich třeba právě, zda je v moči cukr.

Asi se hodí mít i rychlý zdroj energie - třeba Glukopur. Já mám pro Fida přímo glukózu, kdyby mi šel do hypo stavu. No a záleží, jak odstraňuješ klíšťata. Já rukou, ale mám snad 3 druhy pinzet a háčků.

No a pak mám přímo baterii stříkaček s jehlami, ale to je už specifický případ. Asi jsem psala, že jak jsem je sháněla, tak v někt. lékárnách na mě hleděli jak na feťáka.😀

Někdo také používá gumové rukavice (já ne), ale asi je vhodné mít dezinfekci event. i sama pro sebe.

No a funkční váhu…a stoprocentně jsem na dalších milión věcí zapomněla…

P.S. Zrovna dnes jsem v lékárně poptávala novou sadu diagn. proužků do glukometru, ale to je opět specifická záležitost.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 22:15:24 xxx.xxx.61.97
Fikovnice:

Ale Fidovi odolat nemůžu…😉

Tedy většinu času už s ním prosedím venku, anebo jdu pro něj dřív, než jsem byla předtím zvyklá. Akorát tedy včera jsem se té hodnoty fakt zalekla a mohl se umazlit…a nepomohlo mu to. Dnes je blbě mně, tak to na venčení také moc nevidím.


Každopádně, když už sem semtam píšu tu glykémii, tak cca 2 dny zpátky měl hodnoty 14.0 a o dalších pár hod později 5.5!!! A to jsme již na snížené dávce (2 x 6 U.I.)!

Měla jsem z toho radost…i když i těch 5.5 mě trochu vyděsilo, ale Fido se tváří, že je s tím OK - mazlí se, přede, žere a chce chodit ven. Pro tuto chvíli vymizela pu/pd a jeho žravost. Jen opět poměrně hodně nabral - jak špatně chodí, tak jsem jej, tuším, včera nesla a můj odhad je, že jsem nesla přes 8kg živé váhy!🐈

Z vážných osobních důvodů jsem musela dnes odvolat to komplexní vyšetření na veterině. Nicméně k RTG bych asi stejně nepřistoupila (je to dle mě zbytečné a dr. jej chtěla dokonce na RTG přispávat!), potřebuji teď asi nejurgentněji zjistit co, a zda vůbec něco, nasadit na tu polyneuropatii. V asi 3 lékárnách mi nabízeli B-komplex v tekuté podobě. Šlo by tím pokapávat jídlo…pokud by to tedy jedl.

A další změna: Vyčesávala jsem jej a téměř nula chlupů při vyčesávání - na to jsem čubrněla snad nejvíc!👍

Edit: Pardon - ty hodnoty 14.0 a 5.5 měl včera, vše si zapisuji, včetně času na minutu přesně.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 22:07:48 xxx.xxx.61.97
Vahine:

Přeji brzké uzdravení 🌷


Děkuji Vahine🌻…ale mně je trpce na duši. Ta úzdrava bude nějakou dobu trvat…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 14:33:05 xxx.xxx.61.126
Neverend:

Promiňte, to jsem nevěděl..😐 Upřímnou soustrast Fíkovnice.


Děkuji Neverende.

To jste nemohl vědět, stalo se to včera večer.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 02:58:03 xxx.xxx.62.172
Odpověď na příspěvek uživatele Neverend z 03.10.2023, 00:50:25

Ona ta nenaláda je kvůli úmrtí v rodině, Neverende…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 00:48:45 xxx.xxx.62.172
Vahine:

Dobrý den, zdroj je naše veterinářka. Důkazem je pak pro mne můj citlivý pes, kterému po vysazení svědivá drobná vyrážka zmizela. Měl kromě toho i narůžovělou kůži, jako prasátko, po cca 10 dnech tyto symptomy pozvolna vymizely. Ničím jiným to být nemohlo. Krevní testy naštěstí vyšly dobře, k poškození nedošlo.

Jestli jste z webu Zelená země, tak jsem komunikovala ve věci s Luckou a mám přepis komunikace doufám ještě v mailu.😏


Vahine, mě by ale také zajímalo, proč psi nesmí ani stopové množství THC…

Mám se obávat, že EVENTUELNÍ výpary by otrávily mé čtvernožce?😛😉

Máme v paneláku huliče, byt mívám jak narkodoupě…😛

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 00:45:29 xxx.xxx.62.172
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 02.10.2023, 14:51:25

Ale Fidovi odolat nemůžu…😉

Tedy většinu času už s ním prosedím venku, anebo jdu pro něj dřív, než jsem byla předtím zvyklá. Akorát tedy včera jsem se té hodnoty fakt zalekla a mohl se umazlit…a nepomohlo mu to. Dnes je blbě mně, tak to na venčení také moc nevidím.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 00:25:52 xxx.xxx.62.172

Tak horší je tedy ten případ, jak Ukrajinec strčil Moldavance do ehm intimních míst petardu a odpálil ji.

Ten by zasložil totéž jen se vstrčením do jeho příslušného otvoru.

Ne, doufám, že takováto prasárna bude fakt exemplárně potrestána. Nemám dnes bohužel náladu pátrat jak to dopadlo, jen vím, že psali, že žena měla nesnesitelné bolesti (bodejť!) a že je v ohrožení života (bodejť!).😢

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 03.10.2023, 00:22:18 xxx.xxx.62.172
Zrzavci:

Byl to ……hřib ☹️ nějakej ten nejedlej parchant. nevím kterej, ale satanáš to nebyl, tak padlá nejsem. Ftipný je, že žeru jen to, co opravdu znám, žeru jen to co - s výjimkou lišky - nemá žebrování, jsem fakt opatrná a shodou okolností tak cca před měsícem přinesla drahá půle plnou mikču různých hřibů z čehož dva druhy se mi zdály podezřelý. Nikdy jsem je neviděla a nikdy tady u nás nerostly. Tak jsem si to radši šla  u zkušenýho a místního člověka. Ten mi můj odhad potvrdil. Takže šli kucí z kola ven. Tenhle jak byl sám, tak mi nějak nepřišel asi podezřelej. Ale zpětně mi došlo, že určitě patřil k tamtý partě taky. Chybka se vloudila. Ešče ščestí, že druhá  půle ty houby nejí a tak zvostal aspoň jeden z nás v ólrajtu. Nedovedu si představit, co to s člověkem dělá,když se otráví opravdu jedovatou houbou.


Zrzavci, mám kamarádku, která se hodně v houbách vyzná. O Vaší otravě jsem jí říkala, zkusím vyzvědět, které hřiby to dělají… Tedy ona mi to, myslím, i říkala, ale z pochopitelných důvodů (viz moje SZ) mi to prakticky nemyslí.