Aktuálně: 4 055 inzerátů199 762 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.10.2023, 11:44:50 xxx.xxx.62.5
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 12.10.2023, 16:31:31

To by měla číst moje teta…

Jednou na Vánoce si zapíchla kost do krku. Bylo z toho na Štědrý večer ježdění po doktorech a teta se od té doby ryb ani nedotkne. A že to je snad 15 nebo i víc let.😉

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.10.2023, 11:36:04 xxx.xxx.62.5

Orionko a víme, že Egypt opravdu varoval?

Dá se uplatnit známé rčení, že po bitvě je každý generál. Nikdo z nás to neví a nemá šanci se dozvědět.

Jak jsem psala, sami Izraelci přiznali, že útok prokaučovali…ale k varování od Egypťanů jsem nečetla žádné jejich vyjádření. Třeba varovali a Izrael je nebral vážně…ale to jsou jen moje spekulace.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.10.2023, 11:30:20 xxx.xxx.62.5
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.10.2023, 23:01:35

Děkuji Balu. Myslím na toho kluka pořád…

A u Vaší kamarádky předpokládám stejnou dg. Doba přežití by tomu odpovídala.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.10.2023, 11:28:34 xxx.xxx.62.5
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 13.10.2023, 11:19:46

Ano, asi každý.

Ale glioblastom je pro mě zřejmě největší strašák. Hrůza, která dokonale promění osobnost člověka. Vůbec si to neumím představit, Váš blízký se najednou osobnostně mění, začne být agresívní, vulgární, atd. atd.

Ze známých mu podlehla Andrea Absolonová (chtěla bych vidět film o ní Její tělo) a sushi queen Bára Rektorová. Její otec i tchán jsou známí neurologové. Měla experimentální léčbu (nosila čepičku s elektrodami, byla třeba na rozhovoru v DVTV). Myslím, že její asi 3leté přežití je poměrně rekordní (celosvětově). Čítala jsem její blog… Také po sobě zanechala dvě malé děti, bylo jí asi 36 let.

No a taky to může probíhat ultrarychle, znám případ, kdy dotyčný od dg. umřel za asi 48hod. Myslím, že je to v tomto případě spíš výhra.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.10.2023, 11:22:12 xxx.xxx.62.5
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 13.10.2023, 11:20:27

Dtto moje kočky.

Teda ty jsou samozřejmě rozmazlené. Ale jednou jsem si řekla, že zkusím Brit Care koupit a se zlou jsem se potázala. Možná ještě tak vylízali šťávu. Ale ty divné kostky pseudomasa nechtěli ani náhodou, to by asi radši umřeli hlady…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 13.10.2023, 11:06:59 xxx.xxx.62.5
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.10.2023, 06:52:24

Buggyro, karcinom jícnu prodělal ten “můj” pan doktor, psala jsem ještě na IF. Šílená operace, chemoterapie, zhubl snad 50kg, při operaci mu poškodili jeden nerv, takže může jen šeptat.

Ale opravdový zázrak - on se vrátil do své milované práce a ordinuje!!! Je teda fakt, že doba je divná a zlá. Já mu psala, že mám nějaké problémy v práci. A on mi odepsal, že stran jeho nikdo ve špitále nečekal, že se vrátí a že mu to dávají pěkně sežrat. Primář kliniky a nejlepší brněnský arytmolog. 

Když mi tehdy tu dg. napsal, byla jsem si jistá, že nepřežije… A on se dokonce vrátil do práce!👍

Edituji: Nekuřák, abstinent…ale byl hodně obézní a jeden typ ca jícnu jde po obézních lidech.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.10.2023, 22:30:22 xxx.xxx.61.119

Já to sem asi musím napsat…potřebuji se vypsat, vymluvit.

Měli jsme úmrtí v rodině, ale pro toho člověka byla smrt vysvobození a byl už hodně starý.

Nicméně včera jsem kvůli jiné věci telefonovala s předsedou sdružení našich BJ. Věděla jsem, že jeden můj kamarád a soused je asi nějak vážně nemocný (vlastně mi to v sms i napsala jeho matka, když jsem psala jemu - odpovídala mi za něj). Poprvé v životě chodil na vycházky s matkou, kterou jsem dosud neznala. Pak najednou zmizelo jeho auto, jeho chlouba. A o autech jsme spolu právě dost často před barákem kecávali, někdy jsem mu držela i místo na parkovišti. Když jeho auto zmizelo, tak jsem si říkala, že už je to zlé. No a včera ten náš předseda mi řekl, že dotyčný kluk má nádor na mozku a že “to jde velmi rychle”. Ptám se:"Glioblastom?" A on:"Ano…" 

Nádor, kterému se říká terminátor a má medián přežití tuším 6, možná 9 měsíců. Od včera na to myslím, tomu klučinovi je 40 let…😢

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.10.2023, 21:52:09 xxx.xxx.61.119
Neverend:

Tak koukám že na Ukrajině rozsáhlá ofenzíva Rusů na východě a Bělorusko uvedlo své síly do bojové připravenosti. 


A?

Včera (nebo předevčírem) to zas bylo naopak… Jediné, co mě (a možná nejen mě) udivuje, je, že je to zřejmě válka na dlouho. Předpokládám, že Rusové nečekali tak aktivní odpor UA.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.10.2023, 21:50:10 xxx.xxx.61.119
orionka:

má jednu z nej armád na světě a na Mosad se nic nehrabe.

To se tak říká a já tomu věřím. Proč k tomu všemu nechali dojít, když mohli těch 35 pluků (či čeho ) postavit na hranice v sobotu a nenechat Hamás proniknout do Izraele. Ploty, zdi….vojáci. Obětovali své obyvatele, aby světu ukázali, co je Hamás zač? Drahá ukázka. Navíc to všichni vědí, a kdo neví tuší.


“Obětovali své obyvatele, aby světu ukázali, co je Hamás zač? Drahá ukázka.”

Orionko, nezlobte se na mě (anebo se zlobte), ale toto je tedy na mě moc! Vy si opravdu myslíte, že Izrael obětoval své děti, staré lidi, přeživší holokaustu…??

Sami přiznali, že “zaspali” a ten útok prokaučovali, ale proboha přece to neudělali schválně! To snad ani nemůžete myslet vážně.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.10.2023, 19:10:48 xxx.xxx.62.126

Přátelé, srdečně zdravím!🌼

Teď kvůli určitým okolnostem (v rodině - někteří vědí) jsem nepíchala inzulín úplně přesně. I dnes byla větší pauza než měla být a následně po aplikaci měl Fido mokrou a typicky smrdící srst (tedy jsem, asi poprvé, píchla inzulín blbě - část měl na kůži a v srsti), a ještě jsem pididávku pro jistotu dopíchla.

No a šla jsem změřit glykémii a nemůžu věřit svým očím - 6.4!!! Takže se spíš bojím teď po tom dopíchnutí, aby nešel do hypo. Ale už se mazlíme, Fido přede a přede a mě ta hodnota tedy hodně udivila…pozitivně! Tedy pokud nebude ještě klesat, ale Fido už i papal😄 (jak s jednou mojí kámoškou infantilně říkáváme)…tak doufám, že si glukózu teď zvedl.

Co je hodně pitomé, už toho má plné zuby - píchání inz. a hlavně právě stanovování glykémie, takže také asi premiéra - dnes přede mnou vyloženě utíkal😟…a to jsem se snažila příslušné náčiní skrýt, aby je neviděl. Asi to ale vytušil.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.10.2023, 11:31:21 xxx.xxx.61.100
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 12.10.2023, 11:12:31

Jj, to já si s ním hraju.😉

Blbý je, že přiběhne Elsa a začne hračky (žaludy atp.) zalehávat. Ona to dělá = žárlí = nesnese, že si hraju s někým jiným. Je to v tomto ohledu blbý. Začnu tedy vždy házet oběma dvěma a Elsa se stejně snaží vychytat i hračky prostředního. Když ji zavřu, drápe a řve jak tur. Ale nějak to pořeším. On to občas řeší i prostřední…nemám jasno, kdo u nich dvou hraje prim, občas napadne on ji, občas ona jeho.

Edit: Fido je v úplně jiné sféře😇, toho nemusím ani nijak zabavovat, on se upozadí sám.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 12.10.2023, 10:58:18 xxx.xxx.61.100

Jj, teď si prostřední chce i víc hrát než dřív.

Takže večer je koulečka, tj. koulím žaludy, co mi nosí kámoška z lesa a on loví… 

Zavřít se v jedné místnosti je nemožné; moje kočky to nesnesou - zavřené dveře. IHNED začnou drápat na dveře a vyřvávat, ať hned otevřu. No, jsou poněkud rozmazlení…😉

Ale fakt si všímám, že prostředňák je zase víc hračička než dřív.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 11.10.2023, 18:22:03 xxx.xxx.62.186
Rapotačka:

Neříkám nic.

Krmím vším, co je dostupné , střídám co chutná. Granule i kapsy aj.

A samozřejmě maso. Vím, jak s masem zacházet. Kupuji čerstvé, 

podávám omyté. Teď je to asi  u kupovaného,

s nezávadností  masa poněkud…ehm…


Ony jsou kočky indikátorky závadnosti nebo možná spíš konzumovatelnosti masa.

Z určitých řetězců se mi kočky syrového ani nedotknou…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 11.10.2023, 18:16:32 xxx.xxx.62.186
Sarah01:

Tak vysmívat se jí za to, jak vypadá, je dost ubohé. V tom případě by se teda prezident asi měl vybírat podle manželky, když je to tak důležitý kritérium.


Ali, ale tak já to chápu, že to není výsměch kvůli vzhledu.

Po celé prezidentování Zemana byla Ivana spíš neviditelná, taková trochu paní Colombová; když už viditelná byla, působila na mě jako studený čumák. Ale tak třeba se mýlím, no…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 11.10.2023, 18:13:13 xxx.xxx.62.186
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.10.2023, 09:09:02

ONI zavraždili tu unesenou paní, co přežila holokaust?!

Nemám slov…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 11.10.2023, 18:12:01 xxx.xxx.62.186
Buggyra:

Já se těším, až budou společné sprchy a šatny v bazénech a lázních, to bude teprvá pocuc. A to asi začnu chodit konečně do bazénu! 😀


Tak opět jste mě nezklamala a i v tak blbým tématu (a i v mém hodně smutném období) jste mě znovu pobavila, díky!😄👍