Aktuálně: 4 054 inzerátů199 776 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 17.10.2023, 12:28:16 xxx.xxx.60.79
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 17.10.2023, 12:13:01

Jinak ale na burky se moc netěším…😛

My jsme zkoušeli takto zahalenou studentku. Vždy dostala dotaz, chvíli bylo ticho a pak odpověděla jak učebnice. To samozřejmě vzbudilo pozornost, ale její hábit jsme jí prohledávat nemohli. Evidentně měla naslouchací zařízení a nápovědu od někoho zvenku. Takže jsme vymysleli, že jsme jí dotazy psali na papír. No, kamerku už zabudovanou neměla😛a hned se ukázala pravda.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 17.10.2023, 12:25:18 xxx.xxx.60.79
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 17.10.2023, 12:13:01

Thielli, mě ten povel vyloženě pobavil a rozesmál!😉

A zní fakt zvukomalebně + je samozřejmě super, že funguje!👍

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 17.10.2023, 12:10:49 xxx.xxx.60.79
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 17.10.2023, 09:34:49

Proč Vás to zajímá?😉

Já si to koupila na mé bolesti…a prd!

HHC (hexahydrokanabinol) je o hodně méně účinné než THC (hlavní účinná látka v konopí).

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 17.10.2023, 12:06:51 xxx.xxx.60.79
Thielli:

Jsem zvědavá, jestli se tohle neustálé hledání zahozených svačinek někdy zlepší.

Nám se nezlepšilo 😂 Zlepšila se ovladatelnost, z huby to pustí na povel “NEŽERETOTENPES!!” protože vědí, že když to pustí, hned kliknu a ony mohou naklusat pro odměnu. Ale hledají FURT. 🙄 neboli stále..


“NEŽERETOTENPES!!” 

😄👍

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 17.10.2023, 12:00:10 xxx.xxx.60.79
Orionka:

Nevím, kolik toho M.B. odpublikovala a jak prestižní časopisy to byly. Ale…..4 roky praxe nejsou tak moc, to se ve vědě rozkoukává, 14 hodin týdně, to je 2.8 hodin denně - výuky. Aby dosáhla plné pracovní doby, musela by zkoumat a psát dalších 5 hodin denně. 

A že jsou na ZŠ placeni líp? Nic ji nebrání jít to zkusit.

(Nechci být ošklivá, ale….asi jsou na VŠ zkušenější a též podhodnocení, nevybrali do článku nejlepší příklad). 


Orionko, dílem s Vámi souhlasím, ale jinak tabulkové platy na VŠ jsou opravdu ostudné, až hanebné…

Edit: Publikační aktivita plat nezvedne. Samozřejmě sepsání a přijetí grantu ano.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 17.10.2023, 11:44:25 xxx.xxx.60.79
lesnizinka:

Ale prd simtě. Vůbec nevypadám, že bych u toho zhubnula, spíš jsem jak africké děcko, mám nafouklé břicho jak kopačák. Ne, Bobi, vůbec mi krititika nevadí, stejně víš, že si to udělám po svém. To je klasická kombinace léků, co dostávají žlučníkáři, dostal to kdysi Tom, protože míval taky nějaké záchvaty(myslím, že on spíš ze stresu v práci) no a tchýně měla léta ,,žlučník"…pak šla na operaci, takže ta už má klid a léky dojídám teď já. Ony to nejsou léky v pravém slova smyslu. Pancreolan jsou trávící enzymy, co právě pomáhají rozhašenému trávení, febichol je žluč, která dělá totéž. Koukám na telku, ještě že se mi povedlo předloni koupit ten Endiaron sehnat, nebude. Ten je střevní desinfekce, ničí případné patogeny. Jen ta Nospa je vlastně navíc, ta je proti křečím. 

No a abych upřesnila…já už fakt nevím. Večer jsem už nevydržela a namočila si do mléka vločky s chia semínkama - měla jsem na to hroznou chuť. No a v noci co? Průjem zpátky a bolení ,,žlučníku" taky. Takže jsem si mazala vzít zase všechny ty léky. Ráno říkám Tomovi, že je to háji, asi to bude fakt ten žlučník a on mi řekne, že houby, že už to má doopravdy taky. Jasně, on ne tak moc, protože v běžném životě nemá problémy se střevy. Takže mu zatím škrundlá a bolí ho břicho a měl prý ráno průjem.  A má jet do té Prahy a je nasratej. Na mě pochopitelně, protože jestli, tak to chytil ode mě😟

Jo Bobi, ten případ s rychlovkou byl popsaný na NETu u příležitosti toho soudu s dispečerkou.


Raduš, i Endiaron umí vzácně udělat nehezké NÚ. 

Kdysi jsem učila, že třeba i subakutní myelooptickou neuropatii; to už bylo vyloučeno, ale prostě každý lék může mít své NÚ. Navíc, jak píše Bobča, jsi fakt hubená, rychle se dehydratuješ atd. Já taky nesnáším doktory😛, ale…

No, každopádně, ať je Ti líp!!!👍

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 17.10.2023, 11:36:40 xxx.xxx.60.79
Odpověď na příspěvek uživatele XY. z 17.10.2023, 10:27:04

Jana Vám sděluje, že Kometa je veterinářka a koňařka…

Chápu, že máte asi nějaký dysgrafický problém, ale už Vám psala Efe, abyste aspoň ta zvratná zájmena “se” a “si” psal bez “j” na začátku. Máme mnohdy problém pochopit, co vůbec píšete. A to Vám nepíšu ve zlém.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 16.10.2023, 21:40:21 xxx.xxx.60.79
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 16.10.2023, 21:36:21

Díky…

No, je to nechutné…ale ze mě tehdy prostě vylezla zadním otvorem. Takže to byla buď ta dětská nebo prasečí.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 16.10.2023, 21:19:57 xxx.xxx.60.79
kometa:

Kočky roupy nemají. Tak vás nemůžou nakazit.


Pardon, čtu to postupně, odpověď je zde na nějaký můj dřívější dotaz.

Omlouvám se…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 16.10.2023, 21:18:01 xxx.xxx.60.79
kometa:

Tasemnici od kočky nedostaneme. A škrkavky se v nás nevyvinou do stádia dospělců.


Takže jak jsem mnohokrát už popisovala, že jsem kdysi měla škrkavku, tak to byla “lidská”? Tehdy jsme cestovali po osadách vých. Slovenska, snědli kdeco, hygiena otřesná… 

Ale škrkavky míval i náš někdejší chalupový kocour, časově je to cca stejné období. Takže z čeho myslíte, že jsem ji tehdy lapla? Např. z ovoce omytého nějakou hnusnou vodou s fekáliemi atp.?

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 16.10.2023, 21:14:39 xxx.xxx.60.79
kometa:

To musíte sníst taky tu myš.🙂 Jinak se nenakazíte.


Tady jsem si zas myslela, že by “stačilo” sníst článek tasemnice…

Brrrr a fuj!!!🤮

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 16.10.2023, 21:12:59 xxx.xxx.60.79
Buggyra:

Třeba já jsem včera na návštěvě cicmala popčíkávajícího venkovana s usopleným rypáčkem, na kterého jsem mohla drnkat jak na harfu.
Než jsem doma pocicmala Kocoura, tak jsem hodila prádlo do pračky a umyla jsem si ruce až k ramenům 🙂
Kočku můžete daleko snadněji nakazit přenosem původce z jiné kočky.

No a “kočičinec” na pískovišti může skýtat kontaminaci různými chuťovkami. Jako malá jsem opakovaně od kočky chytala roupy, na trusu se může přiživovat kdejaká myška s leptospirozou a případně se za nepřístupu vzduchu může rozvinout třeba Clostridium. Také samozřejmě se vám může zanítit rána po škrábnutí kontaminací tím, co měla kočka na tlapkách, stejně jako rána po kousnutí kontaminací tím, co měla v tlamě, no a když si pocicmáte kočku se zánětem očí a pak si nevěřícně promnete zrak, tak to snad ani nemusím komentovat 🙂


Fakt roupy od kočky??

Ptám se opět ze zvědavosti a zajímavosti; nevím to…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 16.10.2023, 14:49:01 xxx.xxx.60.79
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 16.10.2023, 12:36:22

Normálně jsi mi asociovala příhodu mé hypochondrické sousedky, která se mi starala o kočky v době mé nepřítomnosti. 

Elsa je extrémně společenská, takže se k ní lísala a předpokládám, že - jak to u koček bývá - neodhadla míru své blaženosti😄a poněkud ji kousla. A sousedka mi pak volala:"Tak Elsa mě kousla do ruky! Představila jsem si, že mi mohla prokousnout zápěstí a já bych na místě vykrvácela!" ;-)

Jinak ale i já občas schytám drápance - hlavně v rámci hry, nemluvě o tom, že např. dřepím a Elsa mě používá s prominutím jako kozu, t.j. na přeskok a podrápe mě. V té souvislosti si opět vzpomínám, že po nějaké fakt divoké hře s kočičáky mě podrápali na zádech i na břiše a já šla druhý den na lékařskou prohlídku. Moje známá lékařka prý:"Co to proboha máš po těle za šrámy? Co doma provozuješ? Tebe někdo nějak zmlátil a zranil?"🤣

No ale jednou jsem fakt skončila na Infekčním, měla jsem jakousi nehezkou reakci, už si přesně nepamatuji, asi i horečku atd. A když jsem si pak přečetla zprávu od dr., myslela jsem, že padnu smíchy. Bylo tam cca: Pacientka má ty a ty potíže, udává, že byla pokousána kocourem… A podepsána byla…Dr. Kocourková 😂

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 15.10.2023, 22:43:36 xxx.xxx.62.188
lesnizinka:

Proč ne nějakého křečka, pískomila atd?


Jj, jak jsem psala, začínala jsem u křečka. 

Také bych doporučila nezačínat hned s kočkou - když není smůla, může žít třeba i 20 let, kdy zadavatelka už bude mít asi dávno svoji rodinu. Plus všechny další faktory výše uvedené. Při dnešní drahotě péče o zvíře, pokud se mu chci věnovat dobře a kvalitně, hodně leze do peněz.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 15.10.2023, 22:32:23 xxx.xxx.62.188
kometa:

Angíny jsou bakteriálního původu. A jak píše hmn - znám u králíků, koní, prasat a lidí. U koček úplně ne.


No vida, tak že bych si to přece jen pamatovala dobře?😉

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 15.10.2023, 22:31:22 xxx.xxx.62.188
Odberryho:

Jako měla jsem celkem masírku i ohledně očkování. Tento rok jsem právě šestiletého nenechala očkovat. Na veterině jsme se vyskytly, protože chytil angínu (počtvrté) a stejně jsem mu tam chtěla domluvit kontrolu zubů. Očkován měl být do konce srpna. 

Dr upozornila, jestli vím, že má propadlé očko. Vysvětlila jsem ji, že nejstaršího už dávno neočkuji, protože měl blbé reakce, nejmladší být očkován nemůže a tak mi přijde zbytečné očkovat jen jednoho z nich, když jsou navíc jen doma. 

Prý mě  nutit nebude, ale že očkování snižuje pravděpodobnost těch angín z respiračních virů. Tak jsem ji připomněla, že tři angíny měl v době, kdy byl očkováním krytý, takže bych na to nespoléhala. 

Ve čtvrtek budu ještě řešit to trhání. Prý je na vytržení jeden zub. Když jsem řekla, že bych chtěla, aby mu vytrhli všechny zadní stoličky, protože ani po letech není čištění zadních zubů snadno proveditelné, tak se na to vůbec netvářila. Trhání už proběhlo 2019 a 2020. Teď jsme to udrželi celkem dlouho, ale dávat ho pod narkózu kvůli každému jednomu zubu mi přijde mimo, když o ty zuby časem stejně přijde.

Díky za vaše názory. Já to tak nějak takhle cítila, ale jistá jsem si nebyla.


Mně se něco plete, že kočky angíny nemají (mají mandle?). Snad to psala Bodlinka…? 

Ale píšu to jako hodně nezaručené info, takže pokud je to blbost, dopředu se omlouvám. 

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 15.10.2023, 22:26:08 xxx.xxx.62.188
hmn:

to byli útulkáči?


Ano, útulkáči…

Od té doby jsem už pak útulkové kotě neadoptovala. Ono byl stejně zázrak, že se FIPkou ani FeLV nenakazil od nich Fido.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 15.10.2023, 22:21:40 xxx.xxx.62.188
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.10.2023, 20:02:16

Ježkovy voči!

To je věštění z koule, jestli žaludek nebo žlučník. Za mě můžeš mít klidně chycenou slinivku. Velké bolesti propagující se dozadu, průjem… Nekašli na sebe! Nemusí to být sranda.