Aktuálně: 4 054 inzerátů199 776 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.10.2023, 19:51:23 xxx.xxx.61.29
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 21.10.2023, 19:03:53

Thielli, všimla jste si, jak mi utkvěl Váš povel v mé prázdné palici?😄

Mně se opravdu tak líbí, že jen si to představím, už se chechtám.👍

A kdybych někdy potkala paní s pudlíky, která tento povel použije, s jistotou se na Vás vrhám, že Vás znám, že jste Thielli z CHZ. Mě tam prostě baví to použití 3. osoby.

Stran výchovy/výcviku Vám moc držím pěsti, jinak pomoct neumím.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.10.2023, 19:45:35 xxx.xxx.61.29
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.10.2023, 19:36:30

Tak o tom bychom mohly vést předlouhé disputace…😄

Termín “psychopat” se používat nemá (já vím a chápu, že je to ale mnohdy příhodnější pro některá individua). 

Ale třeba lidi s HPO sebeubližující si, páchající suicidia apod., tak to fakt nejsou lidi bez nervů. Jsou to lidi, kterým bylo mnohdy ublíženo a oni se s tím neumí srovnat. Naopak si neví rady se svými emocemi.

No a takoví ti echt psychopati mají veeeliké manipulátorské schopnosti.

Jinak samozřejmě chápu, kám tím Ronja Butterfly mířila…😛

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.10.2023, 19:39:45 xxx.xxx.61.29
Bodlinka:

hele mýval je invazní druh a v evropě včetně čr je jich mraky. a před tím, než se tady dostali do přírody, je určitě nikdo pečlivě neodčervil, takže baylisascaris tady s nimi určitě určitě je.

jako je to ve stejný kategorii jako naegleria fowleri co se četnosti týče, ale smrtnost to má tak podobnou


Hmmm…o mývalech - že jsou u nás, jsem nevěděla.

Naegleria fowleri tu řádila někdy v 60. letech v bazénu v Ústí nad Labem, mrtvých bylo tehdy šestnáct lidí. Teď nedávno mi ten případ ožil s článkem, že komusi sežrala mozek v Kanadě (nebo v USA?).

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.10.2023, 19:34:31 xxx.xxx.61.29
Odpověď na příspěvek uživatele Nepřihlášená Varaxi z 21.10.2023, 14:16:50

Zdravím Tě Varaxi.🤝

Ale moje reakce na Tebe byla taky se smajlíkem😉a samozřejmě jsem netušila, že jsi to Ty. Chtěla jsem toho někoho “anonymního” “uklidnit” s tím, že je mnohem pravděpodobnější nějaká jiná hnusná nemoc než larva migrans.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.10.2023, 19:31:02 xxx.xxx.61.29
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.10.2023, 19:23:45

Tak ono dnes se poruch osobnosti definuje snad milión😀 a řada z nich jsou naopak nerváci.

Pokud je ale myšleno psychopat jako psychopat (manipulátor, sociopat, asociál, apod.), tak to tak de fakto je (emoce prázdné a umí držet nervy “na uzdě”).

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.10.2023, 11:28:24 xxx.xxx.61.29
Doron:

Já zas četla " cizinci s bernardýni " 😊.

Ale celkově mi to přijde takový nadějný, kdyby na sůl nebylo, může člověk dělat nějakýho toho redachtora, nejni to tak složitý 😅 .


Víš, že jsem o tom taky přemýšlela?😄

Psát do některých plátků bych asi zvládla líp než současní novináři. A plat bych měla vyšší než mám teď.😉

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.10.2023, 11:21:35 xxx.xxx.61.29
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 21.10.2023, 08:36:18

Niki, já furt přemýšlím o tom kocourkovi Tvé ségry. Obzvlášť po mé anabázi s Fidem. Sice mě příjemně překvapilo, že kocour má všechny krevní testy OK, ale je to prostě divné. Co třeba UTZ vyšetření? Plánuje se něco dalšího? A jak na tom teď kocourek je?

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.10.2023, 09:57:56 xxx.xxx.61.29
megi-the-pes:

Vás nepřesvědčí nic, ale to mě nezajímá, já odpovídala tomu člověku, co se bojí, aby viděl, že to není tak časté, a tomu, co říká, že to neexistuje. 
Udivuje mě, jak nepřesně se vyjadřují lékaři. Akorát od bodlinky mi ty odpovědi dávají smysl a dají se ozdrojovat, vysvětlit, diskutovat dál. 
Třeba podle WHO, které nevěřím ani slovo, je nakažena ¼ populace na Zemi. 🙂
http://www.auraclinic.cz/cs/article/?catID=517

Takže to třeba nevíte, a máte. 🙂 🙂 U psí a kočičí se mluví u dětí a že umí přežít v člověku hodně dlouho. To by mě teda zajímalo, co tam dělá.
 


Nepsala jsem ani slovo o tom, že Baylisascaris neexistuje.

Ale to je asi jedno…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 20.10.2023, 23:24:15 xxx.xxx.62.225

Já vím, že je to hnus, souhlasím.

Ale prostě fakt mi přijde malá pravděpodobnost, že pojedu někam do zahraničí a ausgerechnet se tam nakazím zrovna tímto.

Jo, žít v zemi, kde takovíto zvířecí přenašeči jsou, to je jiná.

Jo a za odkaz od Solenu děkuji. Mám jejich přehledové nebo kazuistické články ráda; pročtu si to.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 20.10.2023, 23:19:56 xxx.xxx.62.225
Odpověď na příspěvek uživatele Neverend z 20.10.2023, 23:16:45

Víte, s Vámi se dá někdy diskutovat…třeba o těch zkušenostech se zdravotnictvím u nás (ale i o jiných tématech). A pak najednou to zas po…… (pardon😉) takto pitomým příspěvkem. Fotku s penězi jste dával již na IF. Přijde mi to…no, prostě přízemní. Omlouvám se.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 20.10.2023, 23:14:21 xxx.xxx.62.225
Odpověď na příspěvek uživatele Neverend z 20.10.2023, 23:06:45

Tak ano, je to o tom, kdo máme jaké zkušenosti.

Já mám se zuby věčné problémy…a ve středu jsem opět seděla skoro 3 hodiny v křesle. Zub, na kterém mám korunku ze zirkonu, se mi začal viklat. Doslova jsem uprosila svého dr., ať se pokusí o záchranu zubu. A on mi tam dal dlahu, provrtal zirkon (!!!) s tím, že při vrtání létaly jiskry jak na ohňostroji😀 a připevnil zub k vedlejšímu. Cenu raději psát nebudu (šla jsem poměrně do vývrtky), ale je to extrémně šikovný dr. (přes všechny mé problémy, které jsem zde kdy popisovala). Mluvila jsem o něm s přednostkou Stom. kliniky a ta mi říkala:"Znám jej. Víš, proč je tak šikovný? Studoval nejdříve zubního laboranta (či protetika?)…" Prostě je fakt neuvěřitelně zručný.

Ale jak píšu, věřím Vám, že můžete mít zkušenosti opačné. Navíc, jak známo, zubařů je u nás málo.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 20.10.2023, 23:04:19 xxx.xxx.62.225
Elisak:

Radši ani nebudu psát v jakým režimu teď jedu. Ale jedu tak cca od dubna a furt dobrý. On se pro mě pohyb stal trošku drogou, takže mám problém to omezit. Ale mám to i zkonzultováno s výživovým poradcem. A ideál ubrat jednu aktivitu týdně a pořádně jíst hlavně sacharidy… Tak to snad není tak hrozný, když mám ubrat jen jednu…


Gratuluji Vám - tolik shodit!👍

Jen mě zajímá, proč máte přijímat hlavně sacharidy…??

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 20.10.2023, 23:00:25 xxx.xxx.62.225
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 20.10.2023, 17:45:42

Balu, jen taková zajímavost: Asi 3 dny zpátky se mnou byla kámoška na nákupu (pomáhala nést tašky). Kdyby u obchodu bylo 1000 lidí, tak si bezdomovec nebo žebrající vybere mě!😀 A taky, že jo. Jestli nemám drobné. Tak mu říkám, že nemám, že sama bojuji s financemi…ale pak se mi jej nějak zželelo a říkám, že si jdu pro pečivo, tak že mu koupím jeden nebo dva rohlíky. Myslela jsem, že mě pošle někam, ale on prý:"A kdyby byla ještě nějaká pomazánka k tomu…"🙂 Pověděla jsem to kámošce (šla napřed) s tím, že dotyčný po našem nákupu tam stopro nebude. Kámoška mu ze svého ten rohlík (nebo dva) a pomazánku koupila…a on tam byl. Mohl se uděkovat a pak jsme jej viděly, jak hltavě to začal jíst. Mluvil normálně česky, žádnej cizinec či jiné etnikum. Nepůsobil vůbec opile či zfetovaně, tak jsme nakonec měly celkem dobrý pocit, že jsme mu to málo koupily.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 20.10.2023, 22:52:56 xxx.xxx.62.225
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 20.10.2023, 20:54:20

Můžu se zeptat proč?

Máme tady mývaly?😉 A ujišťuji Vás, že existuje asi milión nemocí horších než je nákaza běžnou škrkavkou (někde dříve je ode mě příspěvek, kde píšu, že dávno v minulosti se podařilo i mně ji “chytit”; bylo to extrémně nechutné, ale to je tak všechno).

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 20.10.2023, 22:42:59 xxx.xxx.62.225
Neverend:

Já jsem tedy s mojí mamčou zažil úroveň zdravotnictví v ČR.😐 Nechci se dotknout těch asi pěti lékařů v ČR co něco umí a chtějí dělat,ale jinak bída a utrpení.Nakonec jsme stejně vše svěřili soukromé klinice a zaplatili. Operace na kterou by čekala snad další dva roky byla hotová za pár týdnů. Byla to tedy Kanadská klinika s “pobočkou” v Praze. Dokonce zjistili i že má mamča špatný kotník a bolest kolene není bolestí od kolene,ale právě z toho kotníku.Na což ortopedie nepřišla za pět let.😀 Masakr.


Já si tedy v TUTO CHVÍLI na české zdravotnictví nemůžu vůbec stěžovat a myslím, že zatím se doktoři můžou přetrhnout, aby zvládali…

Ale co bude do budoucna, ví Bůh…

Edituji: Soukromé kliniky nejsou výhra… Samozřejmě záleží jak která. V Brně je jedna celkem velká s nevalnou pověstí. A onehdá jsem tady někde psala o úmrtí pacientky po plastice prsou. Anestezioložka (dle mých info) uspávala paralelně na dvou sálech. To, že toto se na některých, a právě soukromých, klinikách děje, se ví.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 20.10.2023, 22:41:07 xxx.xxx.62.225
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 20.10.2023, 18:55:30

Ahoj Jani. Sestřenice mi dnes opět psala, že prý už začíná počítat roky do důchodu, že se asi 4 dny vzpamatovávala z poslední služby (nevím, co se tam dělo) a že se prostě bojí, co nastane.

Jinak koho to zajímá, Jílková měla o zdravotnictví to svoje Máte slovo (buď minulý nebo předminulý týden). Tam náměstek Válka ujišťoval, že se sloužením, přesčasy atd. to nebude takové jak se původně plánovalo. Já to psala právě sestřenici a odpověděla mi:"Nevěřím ani slovo!"