Syn mi stoupá na nohy, pravidelně mě kope do břicha, každou noc mě budí s požadavkem, ať mu připravím jídlo, občas mě pomočí, tahá mě za vlasy, když jdu třeba na záchod, tak na mě ječí. Ničí mi mé nejkrásnější oblečení, narušuje veškeré mé mezilidské vztahy společensky nevhodnými projevy a má naprosto nereálná očekávání ohledně toho, co si přeje, abych mu uvařila. Když mu řeknu, že ta šikana a domácí násilí musí skončit, a pohrozím mu policií, vysměje se mi. Je to tím, že má pět měsíců?
Příspěvky uživatele
Varaxi
Filtrační křemelina frakce 4 - já to sehnala online v nějakém vinařském obchodě. Vyhnula bych se Allegru.
Jinak dobře funguje Mistral a Sandezia, princip podobný, ale Mistral jsem před lety kupovala za 800 - teď stojí 3 x tolik. Na druhou stranu spotřebujete toho pár kilo za rok maximálně. My tu první várku měli 5 let, a to jsme s ní bílili kurník, psí boudu, skládek krmiv… Věřím, že jiným by 5 let vystačilo dvoukilové balení.
Vejcím prý nevadí běžné teploty, pokud jsou stálé. Střídání teplot, ke kterému nutně dochází v lednicích a ještě více ve dvířkách lednic, snižuje jejich kvalitu. Plus teoreticky si můžete do lednice natáhnout salmonelu.
Ideální je stálá teplota, stálá vyšší vlhkost a skonzumovat do 15 dní. Jedlá jsou ale samozřejmě i při nedodržení pokynů, pokud jsou vejce čistá a suchá.
Neléčená alergie dokáže poškodit střevo, astma zas plíce. Věřím, že autoimunitní onemocnění dokáže záněty rozleptat sliznici tak, že se bude dávat do pořádku roky, pokud se to vůbec povede.
Takhle. Ovce stojí cca do 10 000 Kč. Jehnička od 3 000, plus mínus. Kolik by stála léčba symptomů? Vyplatilo by se to?
Takže nějaké možnosti léčby symptomů klidně být mohou, ale běžný postup to určitě nebude. Možná u nějakého super berana.
Chtěla bych mít kopii prvního alba Rowling Stones. 🙂
Já bydlela na Vyškovsku, v poslední dědině u okresu Blansko. Bratr bydlí v Kunštátě a tam někde kousek máš tu chatu, ne?
Teď bydlím ve středních Čechách. K tchyňce to jsou 3 hodiny, k našim 4. Kamarádi žádní, všechny jsem je nechala na Moravě, ale mám tu pár známých. Ovšem nikoho, komu bych svěřila dítě. Teda zvíře.
Mě péče o něj těší a naplňuje, ale potřebuju v životě taky nějakou pestrost a sem tam se vyspat. Jinak si nestěžuju - zdravý je, moje nekonečné poporodní komplikace snad taky skončí a víc jsem od toho ani nečekala.
Až pořídíme zvíře číslo dvě, to bude teprve mazec. 🙂
Tak se mi hned vybavilo lečo a mám na ně chuť. Asi si je udělám. 🙂
Tak já mám partnera, který mi pomáhá prakticky ve všem. Vaří, pere, uklízí, já se akorát starám o zvíře. Což vede k tomu, že je brutálně rozmazlené, protože se mu pořád někdo (já) věnuje. A mně začalo solidně hrabat, protože prostě nemám jinou starost než jeho.
Takže jsem před měsícem bouchla do stolu a trochu jsme si to doma rozdělili, abych se nezbláznila. Ale jinak ano, jsme na něj sami, protože jsme se přestěhovali a nikoho tu v okolí neznáme. Nejbližší příbuzenstvo je 3 hodiny po dálnici.
Když připočítám, že spí 8, maximálně 8,5 hodiny denně, a to počítám i uzdřímnutí při kojení, když dle tabulek má spát skoro dvojnásobek… Jo, mám spánkový deficit cca 250 hodin.
Ale stojí za to. Kazdý jeho úsměv stojí za to.
Brum brum!
Překlad: Děkuji za tip!
Pokud to znamená, že budu spinkat, tak ano, jsem medvědice.
Zvíře je druhu homo sapiens, má skoro 5 měsíců a slintá samo jak tři bernardýni. Riziko, že bude oslintáno více, než zvládne samo, se limitně blíží nile. Takže potud dobré.
Pleny teda nosí, no. Ale v patřičném venkovním výběhu chováme zvíře bez plen na podložkách a ty špinavé vyměníme, zvíře očistíme a jede se dál. Je to prevence proti kožním problémům. Akorát kvůli absenci osrstění je třeba udržovat zvíře ve stínu.
Druhá nevýhoda je, že dosud saje mateřské mléko, ale tak já bych se o tuto část péče postarala.
Děvčata, pohlídejte mi dva dny to moje zvíře, já první den budu dohánět spánkový deficit a druhý zabalím, co si budete přát - od knížek přes krekry a barely na vodu po kufry na dovolenou. U toho upeču husu, přesadím kytky, zryju záhonek, vymaluju, zatancuju na stole, co jen si račte přát, jen když se jeden den vyspím.
Dobře, ale zadavatelka se o chov aktivně pokouší. Než k té samici pustila samce, měla se informovat. Ona sama píše, že ta morčata dala dohromady mimo vhodný termín a ta že se poprala. Ona sama píše, že sehnala samce za účelem chovu a zvažuje další pokus. Kdyby si něco nastudovala včas, tak to morče nemuselo skončit na šití a teď se ani neptá, protože už by dávno věděla.
Kdyby byl dotaz - mám rok a půl starou samičku a tak mě napadlo, že bych si zkusila odchovat mladé, tak lze uznat, že zjišťuje a pak koná. Tady to je naopak.
Jako třeba dalmatinské čufty, mexický masový dort zvaný naháč, krekršpaněl a tak dále?
Koza nesmí být jedna, protože pak je v neustálém stresu. Kozu chrání stádo před predátory. A jasně, ono jí reálně nic nehrozí, ale instinktivně vnímá, že je ohrožená. Blbě spí, blbě žere, blbě přežvykuje… Pořád je ve střehu, nikdy nepředá hlídací štafetu jiné koze, aby si odpočala.
Asi existují kozí asociálové, ale je jich minimum. Jako třeba jedna z tisíce, deseti tisíc. Pokud chci kozu, chci automaticky minimálně dvě kozy.
Dřív bývaly kozy i po jedné, pravda, ale na pastvy vycházely spolu a pásly se spolu. A kdo mohl, měl koz více - kdyby jedna uhynula, aby nepřišel o kůzlata. Taky koza nadojí pár litrů denně, velké rodiny spotřebovaly obvykle víc. Přebytky, pokud byly, dostala drůbež a prase.
Plot nebo jiná mechanická zábrana.
Prostředek proti okusu je nezastaví. Srnu ano, protože ta si poodejde o pár metrů dál a bude okusovat tam, ale tu možnost ovce nemají.
Protože chovatel, obzvláště začínající, si napřed něco zjistí, než začne chovat.
Tohle je v lepším případě dítě nebo trdlo. V horším případě člověk, kterému do rukou zvíře nepatří.
Ona ta koza potřebuje sucho, nemít průvan a pořádně nažrat, tím trávením si sama topí. A pak už snese leccos. Pokud se bavíme o komfortu, tak to je i o zvyku, aby změna nepřišla rychleji než je koza schopná se přizpůsobit. Kozu z haly nemůžu hodit na mráz, žejo. Hlavně nedat na proslovy, že koza má být hubená a podobně, nastudovat si výživu březích koz (to není taková sranda, zakládáte na laktaci, takže to nepodcenit, navíc pozor na ketózu).
A taky potřebuje společnost. Koza nebo dvě, to na ošetřování ani finančně až takový rozdíl není, kozu po jedné by opravdu člověk mít neměl, to je neobhájitelné.
Já tak nějak obecně znám jen chovatele hospodářských zvířat, kteří chovali vždycky a odkoukali od příbuzných co a jak. Takže když rodiče měli plemenný chov, mají tito taky, třebaže často jiné plemeno. A kdo měl doma nějaké směsky, sami v nich pokračují nebo se po krátké pauze s čistokrevnými jedinci k nim vracejí.