Mám švagrovou, která tam vydržela pracovat měsíc. Odešla, protože se jí nelíbilo zacházení se zvířaty.
Tenkrát jsem si říkala, že se jí asi nezamlouvalo dělat rukama. Tak jsem ji vyzpovídala teď znovu a garantuju, že se tam hnusy fakt děly a nejspíš i dějí.
Mně přijde, že na mix sušeného mléka, kvasnic a vápníku to je strašně drahé. Sehnala bych si jen ty pivovarské kvasnice a doplňovala je do krmné dávky. Ostatní složky mi přijdou zbytečné u plnohodnotně krmeného psa.
V mateřském mléce je vše, co organismus potřebuje, maximálně do 6 měsíců věku toho organismu. Jak se začne robě víc hýbat, mléko nestačí. Nejen množstvím a energeticky, ale ani poměrem živin - chybí minerály, zejména železo. Takže se už půlroční dítko přikrmovat musí minimálně jednou denně, 6 x týdně dostává maso atd.
Mléko je super, o tom žádná, ale i když pomineme alergie, tak je to plnohodnotná strava na méně než půl procenta života člověka.
Pokud se bavíme o výživě kostí, vím, že různé zdroje uvádějí špatnou vstřebatelnost vápníku z mléka. Nevěřím jim - když jsme zabíjeli prase, které dostávalo do krmení jednu polévkovou lžíci sušeného mléka denně pár měsíců před porážkou, tak jeho kosti nešly pořádně ani rozříznout. A to jsme byli zvyklí tenkrát bourat divočáky. Totéž vynešenky v polívce - bez sušeného mléka tu kost zlomíte v ruce, se sušeným mlékem má problém tu kost rozbít i drtič…
U psů teda nevím, těm lze dávat ty kosti přímo, ale lidi, kteří můžou, by měli pít mléko.
Obden 2 hodiny na trávu je příjemné zpestření, ale nelze to brát tak, že by měly výběh, kde by si něco našly k snědku.
Krmíte je nedostatečně a nekvalotně, chybí jim nejen ty bílkoviny, ale i minerály. Přenice, šrot a brambory, to budou i zatučnělé. Začněte je pořádně krmit a počítejte, že to potrvá, než se dají dokupy.
Zpevněný výběh chválím, betonové dlaždice jsou lepší než bláto.
Mají se kde popelit? Aby neměly k tomu všemu ještě parazity…
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 17.10.2024, 20:19:43
Megi v tématu o týrání skotu píše o týrání skotu. Pan anonym píše o netýrání skotu. Jeho výpis je mnohem více tendenční a zavádějící než to video.
Jako kdyby u člověka, který jel po dálnici 400 km za hodinu, tvrdil: Ale na tu dálnici najel devadesátkou!
Třeba najel, ale to přece není protiargument. A navíc je to mimo téma - já tu taky neřeším, jakou kamerou to bylo natočeno, jakou barvu ty kravky maji a jakého pohlaví jdou chovatelé, přestože to s videem souvisí a případně je to na něm zobrazeno. Protože to prostě je mimo téma.
Nejvíc záleží, jestli šelmy v okolí máte, jaké to jsou, jak moc jsou oprsklé, jestli mají v okolí dostupnější kořist než Vaši drůbež, jestli mají mladé, jak máte slepice zajištěné… a od toho se odvíjí, jestli je třeba zavírat a kdy.
My měli slepice u psa, 12 let jsme nezavírali vůbec.
Já teda vůbec nevím, o čem se bavíte, sektu a případ neznám… ale kdybych rodila doma, tak je teď můj manžel bezdětný vdovec. A to se mi nestalo vlastně nic dramatického.
Bez lékařského personálu se umírá jedna dvě. Opravdu si myslím, že dobrovolný porod doma je v dnešní době a v našem státě zbytečný hazard.
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.10.2024, 19:44:20
Mno, nejsem odborník na reprodukční orgány drůbeže, ale u savců je možná urychlená ovulace vlivem stresu. A celkem věřím tomu, že kulhající slepice měla problémy a trpěla nedostatkem všeho a její umístění někam, kde najednou nemusela belhat ke krmítku a spokojit se s tím, co tam na ni zbylo, může působit jako stimulant. Asi jako když necháte přeschnout papriky a pak se jim postaráte o optimální podmínky. Taky začnou kvést jak o život. Pro tu papriku to samozřejmě není dobře, ale plody mít bude.
Mohla mít rozhozený hormonální systém. Ta slepice pravděpodobně byla ve velkém stresu. Ten má vliv na všechno.
Naše pipi občas snášejí i dvě vejce denně, když se naráz změní počasí, a to jak k horšímu, tak i k lepšímu. Ono dvě vejce denně, to je jak rodit dvakrát do roka pro člověka, to prostě není nic pozitivního. Pokud to tak bylo, tak chudák slípka.