Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 12:07:04 xxx.xxx.203.177
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 08.06.2024, 12:01:22

Ne ne, stret s kockou jsem hned na zacatku zminila. Totez, ze to sice trvalo chvilinku, ale ze jak za ni skocil do pole, tak jsem to proste nevidela. Ale to uz je jedno, hlavne, aby mu bylo brzy dobre a nemel zadne nasledky, protoze to uz bych si to vazne sla hodit.. :/ 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 12:04:45 xxx.xxx.203.177
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 08.06.2024, 11:41:13

Na veterinu jsme psali a posilali fotky. Nas vet to videl a volal zpet, ze rana vypada mnohem lepe a ze pokud mame pocit, ze si s ni nevime rady, ze mame prijet. Ale ze za nej to neni potreba a ze mame pokracovat v tom, co delame (leky, mazat, oplachovat betadinou), a prijet na kontrolu v pondeli. Myslim, ze nam chce i usetrit par kacek, jelikoz jsme tam vcera nechali 350 euro a dnes je pohotovost, takze by to byla zase palka uz jen proto :D 

Asi dam na veta a necham Hachiho v klidu. A pri odpolednim mazani mu nohu nejen betadinou oplachnu, ale zkusim proplachnout i tu ranu. Ale uprimne si nejsem jista, jak moc na tohle bude Hachi drzet. Holeni jsme zvladli bez problemu, drzel krasne, ale tohle ho podle me bude bolet :/ A jsem fakt rada, ze poslednich par mesicu trenujeme osetreni se souhlasem. Opravdu je to videt. Myslim si, ze kdyby byval mel prvni vet cas a trpelivost, ze bychom to zvladli i bez narkozy. 

A pro zasmani posilam fotku Hachiho s jeho specialnim limcem na miru :D 

Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 11:44:08 xxx.xxx.203.177
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 08.06.2024, 10:25:13

Ano, zakladem masti je vazelina a mokva to tedy paradne. Vylozene mu z toho tecou curky. Na druhou stranu mi ale prijde, ze ta mast, byt jen od vcera od odpoledne, udelala velky kus prace. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 11:42:10 xxx.xxx.203.177
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 08.06.2024, 10:16:30

Protoze jsem se nohu snazila opravdu prozkoumat, ale nasla jsem jen jednu diru, ktera vypada hlubsi nez od kocky, takze mi spis prijde, jako by tam byl treba nejaky uzky spicaty klacik, na ktery se nabodl. 

Kazdopadne to budou vzdy jen spekulace, jelikoz jsem po skoku do pole sotva videla jeho hlavu. A uprimne mi nejvic utkvela v mysli ta kocka letici vzduchem, chudak :/ Navic ta kocka byla docela prtava (ne kote, ale vzrustove mi prisla docela mala). 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 09:40:43 xxx:xxx.630:92bb
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 07.06.2024, 19:37:15

Masticku ma tuto antiseptickou. Jinak jsem vypisovala komplet medikaci par prispevku zpet. 

Krome toho oplachuji nekolikrat denne roztokem betadiny. 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 09:27:36 xxx:xxx.c726:1940

Tak holky, jaks taks jsem mu ranu zvladlq oholit, ale jak byly ty chlupy nalepene na stehne, tak mu tam proste nejake zustaly. Bala jsem se, abych mu neryla strojkem v rane. Uz takhle jsem sla do kontaktu, ale chlupy se ne a ne od kuze odlepit. ALE! 

Nasla jsem malinkou, ale podle me pekne hlubokou ranu, jako kdyby se na neco napichnul. Nebo jestli ho ta kocka fakt kousla? Ale to mi prijde podstatne mene pravdepodobne. 

Jak je ale mozne, ze si vet rany nevsiml, kdyz ho mel uspaneho, takze ho mohl opravdu v klidu a podrobne vysetrit? :( 

Posilam dnesni fotky - dira je tam, jak je maly cerny tuplik na kuzi a pak krvavy flek na gaze. 

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 18:44:55 xxx:xxx.2b8:8f

Holky, ja bych mu to rada vyholila, ale ma to non-stop mokre, reap mokvave. Uz mu z toho netrce tolik krev jako spis mok. Vubec si neumim predstavit, jak bych mu to vyholila. Vzdyt bych mu tim strojkem musela ryt v te rane :( 


Jinak jsem mi to oplachla ted roztokem betadiny a na noc budeme zase mazat mast. A asi mu na to priplacnu sterilni ctverec, any si tu nohu a mast neotiral o druhou nohu. 

Ji a loupe se mu z te rany kuze, coz ve me opet evokuje spaleninu od chladicich polstarku :(

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 16:15:33 xxx:xxx.1d6:133
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 07.06.2024, 16:09:38

To si nemyslim. On tam totiz nemel ani skrabanec, natoz ranu. Ve stredu tam mel pouze a jen hematom. Proto si i rikam, zda jsem mu to nekohla zpusobit tim intenzivnim ledovanim, protoze i ten velky otok zacal az po prvni noci :( Vet sice rikal, ze si to nemysli, ale ja to mam porad v hlave.. 

a co se vyholeni tyce, tak vet nic nerikal. Stejne mu tam patlam masticku a tech chlupu tam moc neni. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 15:16:13 xxx:xxx.1e5c:4abe

Jo, take mi neprijde, ze by mel natrzeny sval, protoze uz ani ted nereaguje na tu nohu bolestive. Jen na tu ranu. Ale tu jeste ve stredu nemel. Krvacet mu to zacalo az po prvni noci (ve ctvrtek rano) pote, co si to zvladl vylizat. Pak mu to krvacelo lehce pres den viz fotky. No a dnes rano si to zvladl vylizat do rany i pres limec. Jak uz treti noc nespim, tak jsem pak asi na hodinu a pul usla vazne tvrde a vubec me to nevzbudilo :( pak tam byla fakt vylozene vylizana rana. Ta vypada ted takhle. Ten tmavy tuplik me dost vydesil, protoze vypada jako nekroza, ale u veta ji pred dvema hodinami jeste nemel. Mozna to byla jen spina? To zjistim vecer, az mu tam budu znovu davat ethacridine lactate. 

Krome toho ma pak nicilan 400 mg | 100 mg (amoxicillin, clavulansaure) 2x denne, efex 100 mg odpoledne, furorab 40 mg a dvakrat denne, rycarfa 2x denne a wobenzym 3x denne

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 14:08:52 xxx:xxx.4b:c4

Tak jsme ted zase prijeli od veta, tentokrat jame byli u naseho, a tomu se ta noha vubec nelibi. Ma tam infekci, takze udelal ster, zda to neni stafylokok :( Podle nej jsem mu to tim chlazenim nezpusobila, ale i tak se te myslenky nemohu zbavit :( 

Dostal dvoje nova ATB, leky proti otoku a antibiotickou mast na tu ranu. V pondeli pujdeme na kontrolu, pokud se mu to pres vikend nezhorsi. 

Ma to fakt osklive :( 

Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 07.06.2024, 11:57:44 xxx:xxx.47:588
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 07.06.2024, 09:42:20

Snazim se do nej zradlo cpat, ale to uz bych ho musela fakt leda krmit sondou.. Od vcerejsi vecerni injekce je jeho apetit ale nastesti o neco lepsi, takze jsem do nej dostala zase pres sunku nejake maso. Sunku nastesti zatim zere. 

Jinak oholit by to asi chtelo, ale on si na to necha sotva natupkat betadinu :( Dneska radeji zase k veterinari, tak snad budeme moudrejsi. Noha uz ale nehreje. 

Taky me napadlo, zda jsem mu to nezpusobila ja tim chlazenim :( Ale mam gelove polstarky primo z lekarny a vzdy byly zabalene v textilu.. Ale prijde mi, ze tam ma jakoby sedrenou kuzi? Uplne se mi udelalo nevolno z myslenky, ze jsem mu to mozna udelala sama :(((((( 

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 06.06.2024, 23:46:23 xxx:xxx.27d:e3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 06.06.2024, 21:40:59

Ja prave vubec netusim, jak se mu to povedlo.. Trvalo to cele maximalne ctyri sekundy. Na louce, kam chodime cvicit (trava po kotniky) necekane zvedl kocku. Samozrejme za ni hned vybehl, jenze kocka byla nejaka pomala (normalne nema sanci, preci jen ma 45 kg), takze o to urputneji po ni sel. Skocil za ni do pole s nejakou obilninou (psenice? Jecmen?), cimz se mi na okamzik jeho telo ztratilo z dohledu, pak vidim kocku delat salto, pes vybehl z pole, zadne zaknuceni nic, a pak sel hned ke mne. Cestou domu nekulhal - az do odpoledne byl uplne v pohode.. takze vubec netusim, zda se nekde prastil, spatne slapl, .. proste nic. 

Dnes vecer jsme nakonec jeli na veterinu znovu. Nejen, ze mu hematom zacal krvacet, ale jeste ke vsemu se mu nafouklo bricho. Veterinarce se to nelibilo, tak radeji udelala RTG, ale nastesti to je jen vzduch v zaludku. Jak je mu blbe a nezere, tak mu leky, co ma, nedelaji dobre.. Tak dostal injekci na zklidneni zaludku a omiprazol na dalsi dny. 

Jinak jsem do nej dnes dostala alespon dve hrsti piskotu, dalsi dva platky goudy, jeden platek cheddaru, dve varena vajicka, jedno psi smoothie a pres dva obri platky sunky od kosti i trochu jeho normalni vecere, tak snad uz bude zitra jist alespon trochu vic. Ale je mu porad blbe, spi a nohu  ma trojnasobnou :(( Nejpozdeji v sobotu jdeme na dalsi kontrolu a do te doby ledujeme. 

Vetka doporucila jeste zabal z tvarohu, ale Hachi uz spi, tak ho zkusime az zitra, nebo pres noc, pokud budeme zase ponocovat. Zarim chladime gelovymi polstarsky. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 06.06.2024, 06:43:30 xxx:xxx.2b8:e2
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 06.06.2024, 05:13:58

Dobre rano, 

Lepe zatim bohuzel neni :/ 

Mela jsem radost, ze chlazenim otok opadl, ale od cryr od rana si Hachi nelehl a jen chodi sem a tam, takze ma nohu zas jak bambuli.. :( A aby toho nebylo malo, tak jsem mu po objevu, ze ma prazdnou misku na vodu, dala ceratvou, kterou vyzahl skoro na posezeni, takze chodi a ublinkava vodu.. Samozrejme je teda bez vody, ale to by nebyl Hachi, aby to nevymyslel, takze se sel obslouzit do zachodove misy.. 

Jist samozrejme odmita, protoze je mu blbe, tak jsem do nej natlacila alespon nejake zerve (mazala jsem mu ho lzickou na cumak, takze ho olizal. Plus si vzal platek goudy. Snad mu bude brzy lepe.. 

Myslim, ze tech narkoz mohl mit uz tak 15. Delaly se ruzne RTG, CT atd. A je mu uz pet. Strasne to leti. 

A mockrat dekujeme za podporu a prani ❤️ 


P.S. Konecne si lehnul! Konecne si treba budu moci na chvilku zdrimnout :D

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 06.06.2024, 02:54:34 xxx:xxx.47:599
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 05.06.2024, 21:32:44

Takhle chudak odpadnul po narkoze.. Zatim ani neji, ale snad mu bude rano lepe :/ 

Blbec se nechtel nechat poradne vysetrit (vazne ho to bolelo, ale na druhou stranu s nim veterinar nemel ani moc trpelivost), takze nakonec dostal narkozu.. Ted menime kazde dve hodiny chladici gel a otok je mnohem mensi, tak se mu snad brzy ulevi.. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 05.06.2024, 21:25:07 xxx:xxx.dc12:5172

Diky moc vsem za povzbudiva slova, nakonec to byl jen “plany poplach” - Hachi si nastesti “jen” natrhl sval, blbec.. Ale byly to zase nervy, nebudu lhat. Uz jsem se psychicky pripravovala na dalsi operaci.. 

Takhle ma ATB, prasky na bolest a proti zanetu, minimalne dva tydny klidovy rezim a dva dny ledovani. 

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 05.06.2024, 14:39:27 xxx:xxx.e43c:70f8

Ahoj, 

Mate tu nekdo zkusenost s rupturou patni slachy? :(( 

Hachi vcera rano prohnal kocku (asi jen 10, max 20 metru), nekulhal, pak byl pres den “divny”, vecer uz mel problem sejit ze schodu, ale jeste se mnou v “pohode” posekal travu (chodi se sekackou). No a po vecernim venceni uz chodil po trech a odmital si sednout, protoze ho to bolelo.. Proste jen stal a nevedel, co si pocit :( Pri pokusech si sednout/lehnout na bolavou stranu vzdy vypisknul a zase se zvedl. Klidne vydrzel stat dvacet minut, nez to zkusil znovu. Kdys si lehnul pres druhou stranu, tak relativne dobre. 

Dnes jsme byli u samozrejme u veta, po vysetreni pohmatem si mysli, ze to bude Achillovka (ma tam otok a je to bolestive), a ted cekame na RTG (ve ctyri). Tak se chci psychicky pripravit na to, co nas zase ceka :( 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 05.01.2024, 14:45:00 xxx:xxx.c13c:759d
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 14:30:14

Mijime, protoze dle meho neumis uchopit to, ze jde o koncept, jak psa vychovavat a tvarovat, nikoli o tom, jak ho mas pod piskotama naucit sedni :) 

A presne naopak. Tohle je absolutne vhodne i pro uplneho zacatecnika, ktery se alespon od prvni chvile nauci, jak k vychove psa pristupovat spravne a nenasekat zbytecne zacatecnicke chyby. 

Chapu, ze neumis uchopit to, ze to jde i online, ale podle meho je to proto, ze si neumis predstavit, jak se s koncepty pracuje a co prinasi. Coz se ti snazim vysvetlit celou dobu. 

Takze ano, za me se i uplny zacatecnik muze podle SPRAVNEHO online kurzu naucit, jak si ze psa vychovat pohodoveho partaka pro zivot. Staci se naucit zakladni principy a ridit se jimi. 

A ne, zakladni princip neni, ze pes je nepricetny na voditku, tak ho mas nacpat piskotama nebo ho odtahnout pryc. Ale nejprve pochopit, PROC je nepricetny (a ne, odpoved neni, protoze je tam jiny pes), a nasledne se naucit, jak sveho psa v takove chvili co nejlepe podporit, aby se citil lepe (bezpecneji, mene vystresovane atd.) a priste nespadnul do takoveho stresu, aby reagoval opet stejne, ale abyste se nejakym zpusobem posunuli dopredu a problem skutecne vyresili. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 05.01.2024, 14:12:27 xxx:xxx.c13c:759d
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 14:05:53

Jenze jsme u toho, co jsem psala ve svem uplne prvnim prispevku. Jsou online kurzy, ktere jsou akorat tak zlodejina a podvod na lidi (a ty prave slibuji hory doly), a kurzy, ktere za to proste opravdu stoji, i kdyz jsou “jen” online (KD na svych webovkach zadne plane sliby nedava). 

Z webu KD: 

Díky jednotlivým hrám ze systému Koncepty hrou rozvinete osobnost svého psa tak, aby byl schopný lépe a pohodověji fungovat v našem společném světě. Tyto krátké a zábavné hry podpoří a upevní váš vzájemný vztah a zároveň se Váš pes naučí řadu důležitích dovedností: vnímat ve stavu vysoké excitace, odfixovat (odpoutat) se od nečeho, co ho zaujalo, a uklidnit se (střídat klid a aktivitu dle aktuální situace)
..

Možná se ptáte...opravdu Vám všechny tyhle problémy za 21 dní vyřeším? 

Upřímně, s největší pravděpodobností ne. 

Ale co Vám mohu slíbit - VŠICHNI uvidíte za 21 dní zlepšení!

A je jedno, kde se na své cestě momentálně nacházíte. Každý pes se začne transformovat. A pak už to záleží jen na vás - návody vám zůstanou a bude potřeba vytrvat. 

Ale to není problém. Hry jsou návykové. Pro vás i vašeho psa to bude posvátných 5-10 minut denně o které nebudete chtít přijít.