Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 11.06.2024, 07:44:59 xxx:xxx.2b8:109
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 10.06.2024, 23:48:52

Odpor k dalsi narkoze nemam, Hachiho jsme vcera brali na veterinu s tim, ze se bude muset mozna prispat, proto byl i nalacno, ale kdyz vet rekne, ze z jeho zkusenosti bude lepsi do toho nestourat, tak to mam zpochybnovat? 

Tento vet zna Hachiho od stenatka a prave on mu zachranil zivot. Krome ortopedickych operaci to byl vzdy on, kdo ho do ted operoval. 

Tak mi ted reknete, jak byste vy reagovali na mem miste.. Nejsem veterinar, jen biolog, navic molekularni, takze me znalosti teto problematiky jsou proste nedostatecne k tomu, abych mela rozhodnout, jaky zpusob lecby bude pro Hachiho to nejlepsi.. 
 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 10.06.2024, 23:43:14 xxx:xxx.1d6:f1

Ja fakt nechapu, jak je mozne, ze se mu stale postupne oteviraji nove a nove rany.. Zase z mini dirky sotva na strikacku obri rana. A v miste zeleneho krouzku to vypada, ze se otevre dalsi.. :(( Jak se mu tohle sakra stalo?! 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 10.06.2024, 17:04:42 xxx:xxx.1d8:5b

Jinak vetovi se rana libila a je s prubehem hojeni zatim spokojeny. Z jeho zkusenosti je pry lepsi nekrotickou tkan nechat samotnou odpadnout, protoze kdyby mu to cistil chirurgicky, tak je to tak velky rozsah, ze by se to nedalo zasit a mel by velkou hlubokou otevrenou ranu. 

Takze pokracujeme v tom, co jsem psala vyse, plus mame po oplachu betadinou po cca 5 az 10 minutach nohu jeste oplachnout fyziologickym roztokem. 

Jinak ATB od patku na deset dni. A pokud se neobjevi neco, co by se nam nezdalo, tak mame prijit na kontrolu v pondeli. Jinak mame psat, volat a posilat fotky, pokud se nam nebude neco libit. 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 10.06.2024, 17:01:01 xxx:xxx.1d8:5b
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.06.2024, 13:02:45


3x denny vyplachuji strikackou betadinou, tak snad nic nezanedbame. Myslis, ze 3x je dostatecne, nebo radeji vickrat. Oplachujeme mnohem casteji (cca kazde dve hodky po curani nebo venceni), ale vyplach strikackou delam vzdy pred mazanim masti, protoze u toho musi lezet. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 10.06.2024, 10:37:00 xxx:xxx.26c:9a6c

Ranni update: Rana vypada v ramci moznosti hezky, vrsek uz se zacal zase zatahovat, prava dirka je tak akorat velka na strikacku, takze to ma vyplachnute betadinou, a jak uz jsem zminovala, za dve hodky uz budeme u veta, tak budeme chytrejsi. 

Dnes v noci jsme se i docela vyspali, buzeni jen onpulnoci, ve ctyri, v sest a v osm 🙂 

Jinak Hachi uz venku zacina tahat na voditku, na zahrade si uz hral s micema, a aby toho nebylo malo, tak chtel i lovit chudaka ptacka (vybehl za nim, ale mela jsem ho na voditku). 

Tak snad to bude uz jen lepsi a lepsi 🙂 


P.S. Fotka je az po namazani masti

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 10.06.2024, 10:33:55 xxx:xxx.9dd6:eae2
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.06.2024, 22:33:28

Megalampion byl usit pote, co bez obtizi prekonql ten normalni, se kterym si prave ted vylizal tu nohu.. Cimz moc dekuji pani z vymazlenej.cz za ochotu. Jeste mam nabidku, ze mu do toho velkeho totiz zasise plastovy, aby to nemel tak jednoduche i s timhle, protoze i s tim si bohuzel umi poradit.. 

Na fotkach ten prvni v normalni velikosti. 

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 09.06.2024, 22:31:55 xxx:xxx.2b8:61

Vecerni update - ten, kdo rikal, ze se to otevre i na druhe strane, mel bohuzel pravdu. Z prave strany se udelala zatim mala dirka a pri promackani okoli z ni vyteka asi mok s krvi. 
Jinak jsem se to snazila vic vyholit, vcetne dlouhych chlupu na druhem stehne, ale hlavne v okoli te rany to proste poradne nejde, aniz bych do nej tim strojkem ryla.. 

Zitra jdeme k vetovi, tak ho pro jistotu necham rano o hladu, kdyby mu to chtel precijen prohlednout a vycistit v narkoze. 

Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 09.06.2024, 14:30:21 xxx:xxx.27c:49

Nas vet volal a podle nej to vypada hezky. Ano, ten hnedy flek, co se mi nelibil, je odumirajici tkan, ale jinak je rana hezka, cista, bez hnisu (i mokvani je velmi zredukovane oproti predchozim dvou dnum). Noha ho asi boli, ale nemel problem dnes doma lovit mouchy, uz si dnes sam vzal i nejake maso a teplotu podle me nema (nos, usi i packy maji normalni teplotu - analne ho kerit nebudu, po bolestivem vysetreni prostaty pri tom dost vyvadi). Otok je take mensi a celkove ma Hachi vice energie. Krome zminene mouchy uz zase hlida a rve pri kazdem podrzrelem zvuku. 
Ted odpoledne byl trochu klidnejsi na osetrovani, tak vecer zkusim lepe vyholit. 

Zitra ve dvanact tricet jdeme na kontrolu. 

Mockrat vsem dekujeme za podporu ❤️ 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 09.06.2024, 10:23:11 xxx:xxx.2a2d:aef

Holky, neni to dobry. Rana se mu otevrela jeste nahore, takze je to ted neco jako “skoba”. 

V noci jsme se nevyspal ani jeden. Hachi byl nervni, kazdou hodinu se budil, zeychlene dychal. Dnes si to nechce nechat ani osetrit, takze jsem to zatim nemela sanci vice vyholit, ale presne tam, co byly chlupy priplacle a ja mu v tom nechtela ryt, se otevrela dalsi do ted skryta hluboka rana. Navic se mi nelibi “ctverec” tkane, ktera mu jakoby zhnedla a je mekka na dotyk. 

Zase piseme nasemu vetovi. 

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 22:33:19 xxx:xxx.2b8:35
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 08.06.2024, 21:09:11

Pokud myslis ten flek napravo, tak ten si vylizal sam, kdyz jsem vcera rano po me “nocni smene” na chvili usla opravdu tvrde. Mel samozrejme limec, na tu velkou ranu si tedy nedosahl (resp. Jsem o tom presvedcena), tak si alespon osetroval to, co mohl, a vylizal si tam ranu. Je to v podstate “jen” sedrena kuze, ale jak tam je infekce, tak to vypada osklive. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 21:06:47 xxx:xxx.27c:90
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 08.06.2024, 20:51:05

Zitra se na to chystam. Bohuzel nam pri holeni dosla baterka ve stojku. 
Myslis, ze bych mu mela zkratit i chlupy na druhe noze? Desinfikuji mu betadinou i tu, ale nevim, zda je to dostatecne. 

Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 15:20:08 xxx:xxx.27c:5a

Info od veta: rana vypada dobre, mame pokracovat s cistenim a v pondeli na kontrolu. Jinak sam od sebe rekl, ze mu to ted pripada jako kousanec od lisky nebo od hada. Takze kocka je zpet ve hre :D 

Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 15:07:16 xxx:xxx.1d8:1b0
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.06.2024, 14:54:30

Tohle je po vymyti roztokem betadiny. Mast jsem davala az po foceni. Jinak mu to ale tece hodne. Posilali jsme fotky zase vetovi a muj drahy muz mu jde jeste volat, abychom nic nepodcenili. 
Uprimne nevim, jak moc hluboke to je, protoze jsem mu v tom nechtela vrtat. Byl totiz celou dobu uplne zlaty a krasne drzel. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 14:53:28 xxx:xxx.98ee:276a
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 08.06.2024, 14:47:11

Vcera vecer i dnes rano si snedl svou davku zradla, ale musela jsem ho krmit z ruky. Sunku a syr basti ale s chuti 🙂 Taky je videt, ze ma o neco vice energie. Vcera vecer videt pres francouzske okno kocku a mohl se po.. Bohuzel se ocividne z teto posledni zkusenosti s kockou nepoucil :/ 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 14:50:17 xxx:xxx.98ee:276a

Taky se priklanim ke klacku. Hada jsem u nas jeste nevidela. Chodime vencit hlavna na louky a mezi pole a to neni uplne jejich rajon. 

Posilam nejnovejsi fotky ted z odpoledniho mazani. Rana je fakt velika, ale na siti je uz pozde.. 

Obrázek Obrázek Obrázek
PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 12:17:06 xxx.xxx.203.177
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 08.06.2024, 12:11:35

Bohuzel lizne, takze musi byt 24/7 pod dohledem :/ On je to parchant chytrej sikovnej, takze si zatim s kazdym limcem dokazal poradit.. 

PumaCZ
PumaCZ (256 příspěvků) 08.06.2024, 12:16:23 xxx.xxx.203.177
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.06.2024, 11:44:15

No, sli jsme rano na prochazku. Mame ted skoro vsude extremne vysokou travu, kam ho prave presne z tohoto duvodu, ze by se tam mohlo schovavat nejake zvire, nepoustim. Odvolani sice ma, ale pokud mu nejake zvire vystartuje primo pod nosem, tak to mame pak ani ne padesat na padesat, jako spis sedmdesat na tricet, ze mu budu muset ze situace “pomoct”.  

Dosli jsme na louku, kam chodime cvicit. Ta je jako jedina “posekana” (trava nad kotniky). Takze tam jsem ho samozrejme jit nechala. Jenze hned asi dva metry od cesty se prave schovavala kocka, kterou jsem absolutne nevidela. Jenze Hachi ji zavetril, vyrazil, ja zarvala, nic, hned jsem mu tedy “pomohla”, ale bez reakce (myslim, ze obojek nemel kontakt), takze za ni stihnul hodit sipku do pole hned pres cestu. Zadne kniknuti, nic. Pak hned vzapeti vidim kocku letet vzduchem, pes se vraci z pole na cestu, “pomaham” podruhe a tentokrat uspesne, takze se pes vraci. Zadne kulhani, jen schliplej pes, protoze vi, ze to pos*ral (uz fakt dlouho se nam tohle nestalo, ale tim, jak byla kocka pomala, tak byl Hachi proste o to urputnejsi).