Aktuálně: 3 977 inzerátů203 847 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

impact

impact
impact 27.07.2023, 17:54:31 xxx.xxx.18.159

Já mám teď čerstvě zkušenost s nekrózou kyčelního kloubu. K mému překvapení 15 tisíc. Je vidět, že jsou ještě i veterináři, kteří nemají potřebu lidi odrat o poslední korunu. Dále na jiné klinice zlomená stehenní kost. 30 tisíc i s prvotním vyšetřením, rentgeny, operací, dva šrouby.

Kastrace malých fen cca 4-6 tisíc dle veta. Někdy bohužel i dvanáct patnáct – dle veta. Na čištění zubů se Pražákom vyplatí jet na Moravu. 🙈

Obecně mě ale děsně vytáčí nenažranost některých veterinářů. A jak si to ještě umí hezky obkecat. Jeden fiškulín u nás začal dělat nejen předoperační vyšetření před jakýmkoliv zákrokem, ale už i pooperační vyšetření. Takže to ty lidi zaplatěj dvakrát a jak jsou šťastný, že je pejsek i po operaci zdravý. 😂

impact
impact 24.07.2023, 19:11:04 xxx.xxx.18.159

Mrculka hlásí, že po vysazení lepku ze stravy kompletně ustaly třídenní epizody křečí v bříšku. 🥰 Hodně se taky spravila psychika, když už jí permanentně nebolí bříško. Viz postel plná hraček. 😀 

Největší problém je pořád častý průjem a snaha ukočírovat její hlad vs. vybíravost. 🤦🏼‍♀️

Na fotce se tváří ultranešťastně, protože máme v baráku myš 🐭 a nejsme schopní ji chytit. 😬

Obrázek
impact
impact 18.07.2023, 15:53:39 xxx.xxx.18.159
Anonymní:

Takže chápu z toho správně, že vy psy bez PP úplně zavrhujete že by se ani neměli množit? Jakej je k tomu důvod? Jsou lidi kteří si takové psy rádi koupí a nemusí dávat jednou tolik za PP za ušetřené peníze mají krmení na 5 let zdarma pomalu.


Nejspíš proto, že 95% psů v útulcích jsou výsledky právě takového množeníčka.

Imho já mám krásný dvě vrčákoidní špenátka k adopci - ti budou taky čistokrevní bez PP. Místo nesmyslné produkce dalších mi raději pošlete nějaký solidní zájemce. 

Obrázek Obrázek
impact
impact 17.07.2023, 10:59:11 xxx.xxx.18.159
Vahine:

Váš názor respektuji. Já jenom, že mně to s běloušem pomohlo, nasměrovalo a výsledky testů versus problémy s druhem masa, do sebe zapadaly. Po vařeném hovězím se mi do rána doma pokadil a to mu vyšlo, že na něj alergii má a další související potraviny a zkřížené alergie atd., mi dávaly smysl s tím jeho prděním a nafouklým břichem. Jinak je to pochopitelně čistotný pes a omlouval se mi za to, co udělal. To byly oči 🙄


Mě nasměrovala hlavně ta sušenka, co mi ukradla. 🤦🏼‍♀️ 

A hlavně když si to dávám zpětně dohromady, tak problém byl fakt vždycky po obilovinách. Levný kapsičky, piškoty, psí keksy - v době nežraní to byly jedna z mála věcí, co ochotně jedla. Naopak dobře jí dělaly bezlepkový granule - ale ne vždy chutnaly, takže teď už musí. 

Sedí na to i příznaky - vymletý střevo, neschopnost trávit, kvašení, břichabol.

No uvidíme za pár dní zase.

impact
impact 17.07.2023, 10:53:47 xxx.xxx.18.159
megi-the-pes:

Na lepek prodávají i domácí testy. omg abychom si všici mohli diagnostikovat problémy

6790 Kč test alergenů jídla a prostředí

Tak to radši zaplatím kuchařku, ať jde psíkovi vyvářet. 😀

Hlavně teda po tom, co tady jedna paní říkala, že dvě laborky poslaly zcela opačné výsledky…

Lepek. Tak to je hustý. A už to bude dobrý. 🌼


Já mám ještě v živé paměti, jak jsme nechali udělat testy jedné naší alergičce (záda rozdrbaný do krve) a když jsme o tom psali na stránkách, tak na mě vlítnul nějaký veterinář (dle jeho přizvukujících kamarádek asi dermatolog) a začal mě tam peskovat, že vyhazujeme peníze dárců z okna, protože jsou ty krevní testy naprosto k hovnu. 😂 

Fena byla v péči kvalitní kliniky (resp. spousta lidí si to o nich myslí, já už bohužel ne) a nechali si testy od nich doporučit a udělat. Tak jako byla jsem blbá a nemaje takové zkušenosti, věřila jsem jim. 🤷🏼‍♀️ 

Kurwa ale takový rodeo se rozjelo na našich stránkách. 🤦🏼‍♀️

Takže ano, mohla bych vzít sedm tyček a vyhodit je z okna. Ale přijde mi to jako naprostý nesmysl. Zatím mám možnost vyzkoušet eliminačku. Lepek se vyřazuje docela snadno. Tak uvidím za pár dní. Imho dneska byl bobek opět paráda, bříško nebolí a bezlepkový piškoty už jsou na cestě. ❤️

impact
impact 16.07.2023, 19:08:50 xxx.xxx.18.159
kometa:

Mě zajímá v první řadě ta chovatelská dospělost.


Vzhledem k tomu, že APBT v podstatě nepodléhá žádným pravidlům, může krýt klidně v roce. U množáků klidně od půl/třičtvrtě roku, jakmile jsou spermie ready.

impact
impact 16.07.2023, 19:05:42 xxx.xxx.18.159

Krevní testy psů na alergie nemají moji důvěru, protože i z absolutně zdravého psa udělají alergika na třetinu testovaných látek.

impact
impact 15.07.2023, 21:36:49 xxx.xxx.18.159
kometa:

Omlouvám se, že jsem napsala, že vlasta ví všechno nejlíp. Není to pravda.

Takhle to stačí?


Jestli je to ironie, tak sto bodů ze sta. 😂

Ale jinak jsem to opravdu myslela na ni. 

impact
impact 15.07.2023, 18:21:13 xxx.xxx.18.159
kometa:

Vlasta ví přece všechno nejlíp.😉


Pak doufám, že má dostatek charakteru na to, aby se omluvila.

Obrázek
impact
impact 15.07.2023, 18:18:06 xxx.xxx.18.159

Já měla fenu s natrženým vnitřním kolenním vazem, pokud si tu diagnózu dobře pamatuju. Neoperovala jsem, protože fenka byla dost blázen a operace by byly vyhozený peníze z okna. Dali ke tenkrát klidovej režim a tuším sedmitýdenní kůru Hyaluronanu, injekčně. Tenkrát jí bylo po úraze tuším devět nebo deset let a dožila naprosto v pořádku 16,5 roku. Pravda, pak jsem tam dávala kůru každej rok. Ze začátku kvůli ochraně, pak kvůli artróze. Ale vzhledem k nulové výživě v první třetině života a požehnanému věku už se artróza dala předpokládat tak jako tak. Běhala jak čamrda celej život a moooooc návštěv mi její věk na procházkách odmítalo věřit. 😀

impact
impact 15.07.2023, 18:09:39 xxx.xxx.18.159
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 15.07.2023, 07:03:38

Ze mě si ten web celkově dělá prdelky. Teď jsem posílala soukromou zprávu a dvakrát se mi odeslala jen první věta (mobilní verze google chrome). Až z počítače to šlo poslat celý. 😂

impact
impact 15.07.2023, 18:03:18 xxx.xxx.18.159

To mi připomnělo historku, jak u mě byli na konzultaci s pubertální a divokou xstafordkou. Potkali jsme do protivky dvě důchodkyně s asi třema nebo čtyřma malýma psíkama. Tak panička stafordku na kraj, sednout, mlsek do ruky a koukat na paničku. A babky už z dálky – jaktože nemá náhubek? Takovej pes nemá bez náhubku vůbec chodit! Takový bojový plemeno! No čuměla jsem na ně jako blázen. 😳😳😳 Stafordka byla úplně klidná. Ale jakmile nás došly, tak jsem pochopila proč. 😂 Došly blíž, jejich malý bestie zmerčily stafordku a jako jeden muž naštěstí teda na vodítkách s řevem vyrazily na ni. 🤦🏼‍♀️ Stafordka je odignorovala, čumíc na paničku a já jenom v úžase kroutila hlavou. 🤦🏼‍♀️ 

impact
impact 15.07.2023, 17:44:23 xxx.xxx.18.159
Vlasta:

Zdravý pes,100 %  nemožné

Normální klíště, 100% nemožné

Dohromady jste 200 v mínusu. A to ani příroda neumí otočit.


Víte, jak to říkal Bolek? Tak tady to docela sedí. Já viděla klíště na dásni. Jazyk už je kousek. 

impact
impact 15.07.2023, 17:41:53 xxx.xxx.18.159
kometa:

Za mě je to týranej pes. Kubišovou na vás!

Ne, vážně. Chápu. Já mám jenom ledvinového kocoura s blinkacími a nežracími obdobími. Kdy mu nabízím i filé z tresky nebo naprosto nevhodnou tlačenku, jenom aby něco pozřel. Za maminku, za tatínka. Protože je hubený až hrůza. Zatím jsme vždycky zvládli.


Ty jo. To já když je nejhůř, tak kuličky do tlamky a povinně polykat. To funguje, i když je nasraná. Ale s nasraným kočičákem bych si to neuměla představit. 😂

impact
impact 15.07.2023, 17:40:42 xxx.xxx.18.159

Tvl samozřejmě se do rána posrala. 😀🤦🏼‍♀️

Ale díky tomu jsem přišla na to, že jí tam nejspíš vznikla nějaká intolerance lepku. Všechny ty průjmový epizody mi teď zpětně sedí na to, co žrala. A sedí na to i to, že jí hrozně seděly dvoje bezlepkový granule. Který jsem jí teda nedávala proto, že byly bezlepkový, ale proto, že jí prostě chutnaly. 

No hele jsem na to zvědavá. Dám zas za pár dní vědět. 

impact
impact 15.07.2023, 07:06:02 xxx.xxx.18.159

Prosím moji úchylku na propisky upokojit tou červenou. 😂 Jinak píšu email. Mám stále problém s úpravou textu a teď se mi to tu stalo znovaaaaaaaa.

impact
impact 14.07.2023, 19:53:37 xxx.xxx.18.159

Jako bez legrace mi nejdou editovat slova a naskakuje tam nějaká šílenost. What??

impact
impact 14.07.2023, 19:51:42 xxx.xxx.18.159

Zdá se mi to, nebo nejdou u editace příspěvku upravit fotky? Jsem ji vložila, pak dala editaci, fotka se tam nezobrazila, tak jsem ji vložila znovu. A je tam dvakrát. A když damdádamdámadamdádam dámammm dádamdáddám editaci příspěvku, neukazuje se tam žádná.

Obrázek
impact
impact 14.07.2023, 19:47:02 xxx.xxx.18.159

Abych řekla pravdu, tak mám hrůzu sem napsat. Pokaždý, když zajásám a napíšu s nadšením, že se něco mění, tak se posere. 🤦🏼‍♀️

Od minulé soboty jedeme čistě Royal Canin IDčkové konzervy. Několik dní to bylo cajk, tak jsem pomalu začala přidávat lososové granule od JK Animals. Mám s nimi zkušenosti, že sedí i alergikům. 

Předevčírem měla lehce řídký bobek, ale jinak jedeme na pevno. Nejen díky Enterozoo gelu (to je takovej nuceně slisovanej bobek), ale už to má tvar aj samo o sobě. 

Včera hodně kňourala, jestli nepolevím a nedám jí něco jiného. Bo prostě mlsnej pes. 🤦🏼‍♀️ Vydržela jsem a nakonec snědla sama hromadu granulí. Bobky dneska luxus. Ale zase mě dnes testuje, jestli ze mě nevyrazí něco jiného.

Držím se a když mě s tím svým hladem sere už moc, tak dostane kuličky konzervy s granulemi do tlamky a nazdar. 

Tak prostě tiše doufám, že za některý následky může i získaná intolerance.

Na foto strašně nasranej pes, kterýho jsem během odpoledne stokrát poslala k misce s granulemi, že nic jinýho nedostane.

A jestli se zítra posere, tak už nenapíšu nikdy. 😂😂😂

Obrázek Obrázek
impact
impact 13.07.2023, 08:34:28 xxx.xxx.18.159
Marková:

Nevíte o podobném táboru, kde by ještě měli kapacitu pro letošní prázdniny? Dcerka, milovnice psů, by se ráda na takový tábor dostala.


Zkuste mrknout na Happy Herolky.