Aktuálně: 3 978 inzerátů203 813 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

impact

impact
impact 10.08.2023, 10:44:19 xxx.xxx.16.186

Bylo to pořád nahoru a dolů.. Elánu měla dost, ale ty střeva byl prostě obrovský problém. Nedokázala strávit pořádně žádný jídlo. Víkend žrala jak prokopnutá, v úterý katastrofální noc. Průjmy strašný, musela jsem jí sebrat i vodu, protože po každém napití letěla na dvůr a všechno šlo ven. Ve středu ráno se vzbudila s obrovským úsměvem ala mámo já mám strašný hlad! Tak pojedla piškot a mrkev, večer dvě lžičky id konzervy. Měla jsem aspoň malou naději… A v noci zas stokrát ven. Od včera pila čaj s medem, ten udržela. Ale jak dostala vodu, tak po napití hned zas všechno vystříklo ven. 

Tohle už prostě nemělo žádný smysl a žádné vyhlídky na zlepšení… Byla hrozně slabá, v noci se pořád tiskla ke mě a hledala aspoň nějakou záchranu. 😭

impact
impact 07.08.2023, 13:04:42 xxx.xxx.49.74

To primárně záleží na chovateli a na tom, jak moc je schopen se štěněti věnovat. 

Jestli ho normálně zařadí do smečky a štěně bude fungovat s mámou, učit se venčit ven a chodit se socializovat, budete mít dost velkou výhodu, že vám třeba odpadne co dvouhodinové běhání čůrat a že se už spoustu věcí naučí.

impact
impact 07.08.2023, 06:57:31 xxx.xxx.49.74
megi-the-pes:

Jó, já už je hledala, to snad nikdo nepoužívá. Ale asi jo, když to říkáte. Bezpečnostní 😲Pro čivavu asi dobrý. Možná jde o to, aby lidi vpředu nejen že měli zlomený vaz, ale pro jistotu je ještě udusit.


Když se podíváte na FB stránky Marley shopu, tak uvidíte, kolik lidí na to psa klidně dá. Tam to navíc dovedli k dokonalosti tou nejvíc šmejďáckou karabinou na světě - používá se při šití klíčenek. 🤦🏼‍♀️

Bohužel lidi slepě věří tomu, že když je autosedačka připoutaná autopásem, tak je to bezpečné. No, tak hlavně, že je sedačka v bezpečí. 🙈

Obrázek
impact
impact 07.08.2023, 06:51:39 xxx.xxx.49.74

Než budete řešit psíkologa, tak rozhodně vylučte jakýkoliv zdravotní problém. Ale asi bych se na veterině úplně nenechala odbýt tím, že mu veterinář změří teplotu, poslechne srdíčko a řekne, že je pes ok. 

impact
impact 07.08.2023, 06:45:35 xxx.xxx.49.74
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 06.08.2023, 22:22:28

Hele fotky jsou stažené přímo z eshopu, kde to Tricky koupila. Takže asi nebudu úplně vedle. Je to úplně typická 🤦🏼‍♀️bezpečnostní autosedačka 🤦🏼‍♀️pro psa.

Prosím pěkně viz odkaz z jiného eshopu: https://fb.watch/mgc1fj7yLH/ 

Obrázek
impact
impact 06.08.2023, 21:23:42 xxx.xxx.49.74
megi-the-pes:

Ta karabinka drží sedačku/pelíšek na sedačce toho auta. Nedrží psa. Pes má postroj a spojovací pořádný pás s karabinou k autopásu. Ten pelech slouží jen pro pohodlí psa. Stejně tak by šel použít pelech s protiskluzem, ale pásek s karabinou to drží lépe.


Megi netřepte hlouposti. Ta autosedačka je přichycená přímo autopásem (plus špagát za opěrku hlavy) a pes je připnutý na kousku pásoviny s plastovou sponou a tou nejobyčejnější karabinkou ze slitiny, co se používá na vodítka.  

Nehledě na to, že to tvrdí i Tricky Je tam pás na připnutí postroje, pelíšek se uchycuje na pás pro lidi.

Obrázek Obrázek
impact
impact 06.08.2023, 20:46:48 xxx.xxx.49.74
Trickyvoo:

Tak ta sedačka není uchycena, aby se nerozbila a k psovi je velký pás a karabina taky není pidi. Ta sedačka je uchycena, aby necestovala. 

Mně zas přijde divná přepravka, kde není pes uchycen. Se o ty stěny a mříž taky pěkně domlátí 


Standardní zacvakávací karabina, kterou do těch sedaček dávají, je nějaká pitomá slitina, která v nákupce stojí pár halířů - dle množství koupeného zboží. Něco Vám poradím – vemte vodítko, připněte tu karabinu za poutko a druhým koncem vší silou škubněte. Potom možná pochopíte, jak daleko pes v případě nárazu poletí. 

A když už dojde na věc, tak já budu rozhodně radši, když se pes pomlátí v kleci (což není až tak pravděpodobné, pokud má odpovídající velikost), než když vyletí jako dělová koule a někomu před sebou srazí vaz. 

Ale jinak je mi to tak nějak jedno. Vozte si psy v čem chcete. 😀

impact
impact 06.08.2023, 12:24:41 xxx.xxx.49.74
Trickyvoo:

Muž chtěl, aby měla Malina pěkný pelíšek na cestu autem. Je tam pás na připnutí postroje, pelíšek se uchycuje na pás pro lidi. Koupili jsme ho na Suny Suny a stál 1180 Kč. Velmi luxusní záležitost. Je pratelný. Nejvíc se mi líbila reakce Maliny, když pelíšek přišel a rozbalili jsme ho. Radostně do něj vlítla a lehla si jakoby si něco takového moc přála, co k nám přišla. I když měl být původně jen v autě a stejný jsme plánovali pořídit domů. Ve finále se pelíšek stěhuje. Výhodou je, že přijedeme na nové místo. Vyndáme pelíšek a Malina je všude hned doma. Měla ho sebou i na dovolené pod stanem. Takže musím říct, že měl manžel dobrý nápad.


To mě vždycky fascinuje, jak je ta psí autosedačka chráněna pásem, aby se při nehodě náhodou nerozbila a pes v ní drží za karabinku v hodnotě padesáti halířů. 😂

impact
impact 04.08.2023, 07:44:14 xxx.xxx.49.74

Ale zas je potřeba taky poznamenat, že se často v útulcích u spolcích vyskytují naprosto pohodoví a bezproblémoví pejsci. 

Občas to teda bývá podpultové zboží, se kterým se spíš dostane na rodiny, které už jsou ověřené. Ale když se člověk posnaží a hlídá si to, může se dostat třeba i k něčemu podobnému. 😀

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact 03.08.2023, 21:05:05 xxx.xxx.49.74
Johana:

Ahoj, uvažuju o pořízení psa a jedmou z variant je i návštěva brněnského útulku. Je pravda že psi z útulku bývají k novému majiteli opravdu velmi vděční a přátelští? Jako by mu tím děkovali za nový domov? Do kolika let věku se vyplatí vzít si psa z útulku ?


No, moje jizvy na rukách by mohly o vděčnosti vyprávět romány. 😂

Vyplatí se vzít si psa v jakémkoliv věku. Ale určitě je lepší se se psem napřed v maximální možné míře seznámit a taky si pro adopci vybrat organizaci, která toho o svých svěřencích ví co nejvíc. Protože jinak je to vždycky tak trochu sázka do loterie, kdy se nakonec můžete (nechtěně) velmi hodně přizpůsobovat psovi a ne on vám. 

impact
impact 03.08.2023, 10:04:07 xxx.xxx.49.74
JanaJanaJanaJana:

Kde jsou ty doby, kdy člověk přišel k vrhu a vybral si pro něj to nejsympatičtější štěně z těch, co tam zrovna byla.

V blízké budoucnosti se chystám ke koupi psa s PP, ale tyhle praktiky mě totálně odrazují.


Tak to záleží na tom, kde si štěně vybíráte. U TOP chovek, kde jsou prostě na konkrétní spojení pořadníky, to tak opravdu fungovat nebude. 

impact
impact 30.07.2023, 08:45:22 xxx.xxx.18.159
Vahine:

S okurkou je to experiment, nebo už to máte odzkoušené, že ji to neprožene?

Jinak papá hezky fešanda 👏


Sázím na to, že je to jen vláknina a voda, takže ji to neprožene. 😀 

impact
impact 30.07.2023, 07:09:15 xxx.xxx.18.159
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 30.07.2023, 00:14:40

( u nás paráda, díky moc)

No tak super. 👏

impact
impact 29.07.2023, 20:32:37 xxx.xxx.18.159
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 29.07.2023, 20:10:50

Hele zkoušeli jsme v době, kdy jsem ještě netušila alergii na lepek. A tam se to kopalo s průjmem.

Aktuálně je ale skoro týden bez průjmu a snažím se to držet bez nějakých výkyvů ve stravě. A po trošičkách přidávám další věci. Zkusila jsem maličko hovězího syrového a dobré, ale jak dostala celou krmnou dávku (plus bezlepek těstoviny a mrkev), tak ji to protáhlo. 

Takže můj cíl je ustálit trávení a ideálně přejít na maso - přirozenou stravu. Ale to je prostě vysoká meta. Po špetičkách budeme přidávat a doufat. 🙏

impact
impact 29.07.2023, 17:16:50 xxx.xxx.18.159

O pár dní později..

Posledně měla ten průjem, nasadila jsem v zoufalství Synulox (máme ho po posledním stěru z prdky stanoven jako funkční) a průjem ustal. Ještě ho teda bere. 

Bříškobol úplně vymizel, takže ten lepek je jasnej. Takže jedeme čistě granule a piškoty. Zkoušíme sem tam vajíčko, syrový maso po kouskách (pokus o celou krmnou dávku skončil průtahem🤦🏼‍♀️), sušený rybičky, taky ovoce a úplně si ujíždí na cherry rajčatech, co mi doma vyrostly. 😂

A nezbývá než doufat, že bude aspoň trošku přibírat, protože po té kostnaté zadeli se ani plácnout nedá. 😀

Obrázek
impact
impact 29.07.2023, 16:52:32 xxx.xxx.18.159

Bohužel to vypadá, že jste jí to tak dlouho tolerovali, až si to zafixovala jako volnou zábavu. A teď budete dřít jak mezci na tom, abyste ji to zase odnaučili. To musí bavit. 😀

Takže dlouhé vodítko, fenu z něj v žádném případě nepouštět a chodit trénovat přivolání a klid mezi zvěř. 

impact
impact 28.07.2023, 16:20:24 xxx.xxx.18.159

No, to rozhodování Vám teda vůbec nezávidím.. Rozhodně bych chtěla stanovisko více veterinářů, včetně teda kardiologa a pokud je to ve stádiu, kdy zuby opravdu hodně bolí a pes si je i tře packami, udělala bych maximum proto, aby se mu zuby vyčistily či vytrhaly. Mrkněte třeba na fejsbuk jezevčíků v nouzi. Ti dělají zuby i extrémně starým psům pořád. Třeba by Vám poradili, pomohli. A nebo jet na konzultaci k jejich veterinářce (okres Prostějov) pokud nejste úplně z daleka.

No a nebo to prostě zabít antibiotiky a léky proti zánětu a bolesti a doufat, že to pes nějak doklepe.

Každopádně Vám na rovinu říkám, že je dost velká pravděpodobnost, že až pes umře, budete si leta vyčítat to, že jste ho nechala trpět. V té bolesti ze ztráty to prostě svýmu mozku dost možná nevysvětlíte a bude Vás to dlouho ubíjet…