Aktuálně: 3 978 inzerátů203 813 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

impact

impact
impact 05.09.2023, 07:02:15 xxx:xxx.f0c3:51dc
Varaxi:

Já principiálně souhlasím, ale nevím, proč by to nešlo zajistit jinak než kastrací. 
Já měla krásného bPP labradora, množit na něm mě nikdy ani nenapadlo. Za třináct let života měl 0 štěňat a 0 nakrytých fen. Kastrovaný nebyl. A doteď mi nikdo nevysvětlil, proč je nutné řezat do zdravého zvířete. 


Dejte do adopce pár desítek “čistokrevných” psů a zjistíte, o čem to je…

impact
impact 05.09.2023, 06:57:02 xxx:xxx.f0c3:51dc
assil:

Tak mě to nepřijde divný, ti lidi z těch příspěvků žijou, ne? Nechodí do práce, živí je ti psi, takže jim pár desítek tisíc měsíčně musí jít do kapsy.


Podle mě jste nepochopila, jak to myslím.

impact
impact 04.09.2023, 12:31:44 xxx:xxx.f0c3:51dc
Lily:

Za ty psy z Rumunska je to prý částka kolem deset tisíc. U psů z Koreji je to ještě více. Jestli třeba Toulavé Tlapky za to dávají paragon nevím. 


Fakt? Tak to jsem asi z Marsu. 😂

Mě na tom připadá spíš zvláštní to, že vybírají od veřejnosti peníze na dovoz psů z kill útulků a maj plný příspěvky keců, že bez vybraných peněz je nezachrání. Takže se jim před převozy nashromáždí peníze, aby mohli teda vše uhradit a zařídit a pak pes přijede do ČR a totéž se zaplatí v rámci adopčních poplatků? To prostě JE divný. 😂

impact
impact 04.09.2023, 11:26:04 xxx:xxx.f0c3:51dc
efe:

Když mají všechno tak v pořádku, tak proč ten stres z kontroly? 🤔


Tipuju, že celou noc lítali jak mesršmiti, aby dali to nejhorší do pořádku. 😂 

Ale svádět na to nějaký zrušený adopce je prostě jebnutý. 

impact
impact 03.09.2023, 14:33:21 xxx.xxx.195.92
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 03.09.2023, 11:52:11

Jestli to píše Denisa, tak jí podle mě už na férovku mrdlo v kuli. To špatně dopadne a nebude to dlouho trvat. Stejně jako s Dvorskou před pár dny.

O pár dní zpátky tenhle šílenej status a ty komentáře, jak se obhajují.. 

Obrázek
impact
impact 03.09.2023, 05:14:08 xxx:xxx.f0c3:51dc
Arziska:

Pejsků k adopci jsou mraky, až se mi chce z toho brečet. Např. Toulavé tlapky mají spousty pejsků, které zachraňují z kill útulků. Nevěřím, ze pokud chce někdo adoptovat, tak nesezene. Spis špatne a málo hledá. Teď jsem narazila na jeden spolek, kde nabízeli 4 měsíční štěňátka - kastrovaná. Z toho se mi chce také brečet…


Tohle se snad ani nedá komentovat. Ale přesně o tomhle jsem mluvila. Jít si pro psa k adopci k někomu takovýmu….?  😂

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02LEMg25mJJe2qQBpSRVpcpPBUA5NZfuBSqkzoVmhyYgwpdhFEzDbTs1umzSoSd1ezl&id=100064746968805

impact
impact 01.09.2023, 14:14:24 xxx.xxx.44.16
Arziska:

Pejsků k adopci jsou mraky, až se mi chce z toho brečet. Např. Toulavé tlapky mají spousty pejsků, které zachraňují z kill útulků. Nevěřím, ze pokud chce někdo adoptovat, tak nesezene. Spis špatne a málo hledá. Teď jsem narazila na jeden spolek, kde nabízeli 4 měsíční štěňátka - kastrovaná. Z toho se mi chce také brečet…


Tak TT si zrovna tu špatnou pověst dělají sami a lidi od nich taky třeba neadoptují psy už jen z principu a raději podpoří zodpovědnou organizaci. Takže ti budou dost možná plní pořád. Poslední kauza, kdy veřejně zlynčovali zájemkyni jen proto, že chtěla psa ven, jim taky moc nepomohla. Pak se nemůžou divit, že jim zájemci nepíšou. Tohle se prostě rozkřikne a nikdo nestojí mít zveřejněný celý email a ještě s veřejným lynčem.

impact
impact 01.09.2023, 14:11:15 xxx.xxx.44.16
Zrzavci:

Nevím, soudím podle toho, jak to bylo v začátcích, podle toho, že jsou spolky, které i z útulků berou, soudím i podle toho, že třeba zrovna útulek, kde byla Bubrdle by býval byl klidně rád za to, aby se o ní  někdo takhle přihlásil. 


No jasný. Já zas soudím podle svých letitých zkušeností. 😉

impact
impact 01.09.2023, 08:41:48 xxx.xxx.44.16
Zrzavci:

Jo , já jsem taky když jsme loni našli Bubrdli v útulku, jim říkala, že je to prostě u nás momentálně fakt příšerně našponovaný, žili jsme v tý době všichni v jedný pidimístnosti /už mi z toho samotný hrabalo/. Sami mi řekli, protože Bubi byla zoufalá, že pokud to ona zvládne, bude pro ni všechno lepší, než ten kotec, kde hrozilo, že jí flákne.

Já jsem kdysi byla hrozně moc ráda za vznikající spolky, které byly nastavené tak, že měly brát psy z útulků, dávat je dohromady, umožnit jim lepší žití a socializaci a tím pádem lepší start do nových domovů. Skvělá myšlenka. Enemže….vono se nám to šécko šecičko - tak jako všechno kolem psů - posunulo do jinejch dimenzí a spousta spolků to už dneska jede zcela jinak a psi útulkový tam stále zústávají, bez toho, že by se jim zvedly šance na lepší žití. kdyby každej spolek bral z útulku a ne bůhvíodkud, jsou útulky prázdný. Dospěla jsem do stádia, že už radši útulek než ten spolek. Bohužel. A to i proto, že leckde mají tak příšerný podmínky pro převzetí psa, že je to na Bohnice.


Myšlenka dobrá. Bohužel realita je ale taková, že drtivá většina útulků není ochotna předat psa do následné péče spolku. Děje se to spíš výjimečně a často jen  v případech, kdy je pes buď totální zdravotní troska a nebo agresivní blázen, takže jsou útulky rády, že se zbaví problému. Který by je stál o dost peněz navíc.

Takže házet tohle na spolky je naprosto mimo mísu. 

impact
impact 01.09.2023, 08:33:55 xxx.xxx.44.16

No hele… Ne, že bych chtěla úplně shazovat práci ostatních kolegů. Ale…

Víte, jak se shánějí lidi na takovou předadopční kontrolu? Velice, velice málokdy přijede člověk, který má psa skutečně v péči a nebo člověk, se kterým o adopci komunikujete. Obzvláště když jste od sebe kus cesty.

Naopak často to probíhá tak, že se na stránky spolku napíše výzva, že v tom a tom městě potřebuju předadopční kontrolu a jede tam prostě ten, kdo se přihlásí. Často jsou to lidi, které neznají ani pracovníci spolku a lidi, kteří se náhodně vyskytují na jejích stránkách či skupinách.

Chtít tohle někdo po mě, tak mu udělám pápá a najdi si pejskovi někoho jiného. 🙈

impact
impact 25.08.2023, 13:44:08 xxx.xxx.48.249
Zrzavci:

Kdepak, tohle je přímo reakce vlastníka právě. To není ve firmách, ale prostá recenze na mapách na moji již zveřejněnou recenzi.

jehehééé voni se zbláznilíííí už definitivně a tenhle dotaz tam sázej dokolečka jako gramofonek ke všem recenzím.


Náhodou je to děsná perdel, jak jsou z těch hodnocení v perdeli. Tohle tuším ještě tři měsíce po akci nečekali.😄

impact
impact 20.08.2023, 16:40:14 xxx.xxx.56.58

Zeptám se – psi se nikdy neviděli?

A druhý dotaz – seznamovat je budete sama a nebo půjdou i majitelé cotona?

impact
impact 15.08.2023, 18:47:55 xxx.xxx.16.186

Aaaaaaa koukám, že se sem přesunul ifauní mor vytahování patnáct let starých vláken. 😂😂😂

impact
impact 12.08.2023, 20:49:37 xxx:xxx.41b9:8f22
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 12.08.2023, 20:26:01

Je to tak… Celý covid šílenství po psech bylo úplně na palici. Do toho mi postupně umřely všechny moje milovaný fenky. Opravdu je na čase šlápnout na brzdu a dát si oddech. Aspoň nějaký čas se věnovat jen sobě a omladině, kterou mám ve stávající smečce. 

Jen je to prostě těžký. Na příští víkend mám už dlouho domluvených pár štěňat, který by bez nás nebyly. Potřebuju dotáhnout kastraci fen v jedné množce. Začne podzim a musíme rozjet prodej kalendářů.

Do pérdele, já si fakt odpočinu až v hrobě. 

impact
impact 12.08.2023, 20:09:26 xxx:xxx.41b9:8f22

Nejhorší jsou ty rituály, co jsme měly spolu za těch x měsíců zažitý.. Pokaždý, když odcházím z domu a chytnu na kliku od chodby, tak se zastavím a udělám krok zpátky, abych jí poslala vzduchem pusu a slíbila jí, že se brzo vrátím.. A najednou tu není..

Posledních x měsíců jsem vždycky spěchala domů. Z práce odchod na minutu. Jen abych rychle otevřela dveře a ona vykoukla z hromady dek na gauči. To se naučila po svojí mamince, když po ní tesknila. Ležet v dekách, co tam byly hozené ze sušičky. A teď už nemám proč spěchat domů.. 

Ta ztráta motivace k čemukoliv je prostě peklo. Byla jsem zvyklá se o ni tak starat, pořád řešit to, co může a nemůže sníst, jestli bude nebo nebude mít průjem, jestli bude mít chuť k jídlu. A najednou je tu tak hrozný prázdno. Ve mě je hrozný prázdno. O všechno a všechny ostatní jsem se starala tak nějak ze setrvačnosti a teď nějak nemůžu najít směr. Něco, čím bych vyplnila tu hroznou díru.

Už jsem přišla i na myšlenku, že prostě úplně všechny psy rozdám a definitivně se vším skončím…

Odešla nejen ona, ale odešlo veškeré pouto na moji původní smečku. Ač to možná nevypadá, tak já jsem těžkej introvert, kterej bytostně nesnáší takové změny. A neumím se s tím porovnat. Neumím v sobě najít tu sílu jít dál. 

Omlouvám se za můj emoční výblitek. Muselo to ven. ☹️ 

Nejspíš to zítra budu chtít smazat. Ale teď a tady je to prostě špatný… 

impact
impact 11.08.2023, 12:01:33 xxx.xxx.16.186

Pokud vykastrujete samce, tak se smiřte s tím, že je stejně budete minimálně prvních pár let oddělovat, protože i pes bez kulí Vám ji normálně bude chtít nakrýt. A bez dozoru člověka hrozí riziko zranění při svázání.

impact
impact 10.08.2023, 10:55:02 xxx.xxx.16.186
Zrzavci:

Byla hrozně slabá, v noci se pořád tiskla ke mě a hledala aspoň nějakou záchranu. 😭

nech toho, sevřelo se mi všechno uvnitř, člověk ví, jak to je, že………kruci. Zvládni to. 


Ona málokdy spala nalepená úplně na mě. Já jsem v noci děsný motovidlo, co se točí pořád zleva doprava a hlavu k nohám a naopak.. 🤦🏼‍♀️ 

Ale teď ty dvě noci mi spala až pod bradou, s čumáčkem zapíchnutým do krku, packy zapřený o mě, aby mě pořád cítila.. Pro mě rozhodně jeden z nejstrašnějších zážitků vůbec. 😭