Aktuálně: 3 977 inzerátů203 809 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

impact

impact
impact 15.09.2023, 08:02:26 xxx.xxx.122.102
Fikovnice:

Impact, a Vy tedy - pochopila jsem - znáte tu Denisu z TT. Jak jsme tady někde o ní psali tak před týdnem. Byla agresívní na soc. sítích a Vy jste psala, že to vypadá, že jí definitivně hráblo…nebo nějak tak.😉

Má to nějaký vývoj, nevíte? Ptám se třeba i na nějaké ty kontroly z vet správy, o nichž jsme, tuším, také zde psali.


Nemám tušení. Já ji zas tak podrobně nesleduju, mám svojí práce dost. ☺️

impact
impact 14.09.2023, 15:28:38 xxx.xxx.122.102
keriton:

Tak já nevím… fakt to je “tak dobře” poznatelné? Klidně se zkusím zeptat nějakého dalšího náhodného veterináře, až půjdu kolem, ona i ta místní veterina je někdy trochu jako střílení na slepo 🙂 


Tak ke mě přijde spousta psů, kteří nemají nic a vždycky věk určujeme podle zubů. 

Určitě jsou věkové kategorie, kde se to může určovat hůř. Nebo má pes zuby v tak špatném stavu, že se to prostě nedá v rozmezí několika let určit. 

Ale netrefit rok až dva roky starého psa od šestiletého? To já se v tomhle směru i po x stovkách psů považuji za amatéra, ale věřím, že bych to rozeznala. 🤷🏼‍♀️

impact
impact 14.09.2023, 14:34:25 xxx.xxx.122.102
keriton:

No, i na místní veterině, kde jsem se na věk zkusila zeptat, mi řekli - jakmile je pes dospělý, nedá se to poznat. I starší pes může mít hezký zuby, i mladý pes může mít zuby v háji.

Jinak mi ten věk celkem sedí k chování, sice to je částečně i povaha, ale občas jsem si říkala, že na dvouletýho je až moc rozumnej. Zase nutno dodat, že on s tou svojí roztomilostí a figurou prostě vypadá mladý, skoro až štěněcí. Minulej pes se zase jako praštěnej mlaďoch choval po celý život, no… 😀 


Ono nejde až tak o to, jestli jsou zuby pěkný a nebo škaredý, jako spíš o otěr zubů. A netrefit psa v rozmezí čtyři pět let je fakt dost haluz. 🙈

impact
impact 13.09.2023, 07:40:45 xxx.xxx.122.102

Mě se to stalo včera taky. Myslela jsem, že jsem klikla na něco blbě. 😀

impact
impact 08.09.2023, 12:49:29 xxx.xxx.122.102
Eliška K.:

Dobrý den, všude se dočítám jak je Jack russel terier obtížný na výchovu až nezvladatelný. Máte někdo zkušenost? Je to pro mě nejkrásnější plemeno ale toto mě odrazuje.


Bohužel běžná veřejnost nemá ani páru o tom, jaký je JRT perfektní pes. Poslušný, přátelský, přiměřeně akční a s klidem ho utáhnete na vařené nudli.

Ty bestie, co tu každý popisuje, jsou naprosto typické produkty množitelů. Hladkosrstý, flekatý a křivonohý jakobyJRT, přičemž je to namnožený labil na deb ila. A podle toho to pak vypadá.

Pokud máte alespoň základní zkušenosti o psech, jste aktivní povahy, máte v sobě dostatek disciplíny a důslednosti a jste schopna si zodpovědně vybrat chovatelskou stanici, klidně si ho pořiďte. 

Pokud jste nedůsledný rozmazlovací typ, který si jako první koupí flexinu a razí názor, že i pejsek bez PP je přece čistokrevný, tak si ho nepořizujte. Dopadnete jako ty odstrašující případy, co Vám tu popsali ostatní.

impact
impact 08.09.2023, 12:39:37 xxx.xxx.122.102
bambule:

Znám v okolí tři…. Dvoum se snažím za všech okolností vyhnout páč jsou to magoři. Třetí je pohodář chodící na volno. Nic a nikoho neřeší. Přivolání 100%, následuje pana na každém kroku. Teď když to píšu, tak si uvědomuju, že má na JRT úplně netypickou povahu.


Možná je ten poslední jedinej skutečnej JRT a zbytek jsou typičtí vořechiéři.

impact
impact 06.09.2023, 13:52:27 xxx.xxx.195.92
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 06.09.2023, 11:21:32

Hele já teda jako mnohem větší problém vnímám domácí šíření parvy, jak přeshraniční riziko vztekliny.. 😞 O tom, kolik organizací u nás a u našich nalezených/přijatých neočkovaných psů absolutně nedodržuje byť minimální karanténu, ani nemluvě.

impact
impact 06.09.2023, 08:58:12 xxx:xxx.1019:8e72
balu:

Na to, abych věděla, že se sem tahají psi ze zahraničí, na to nemusím vidět jakákoliv videa. A čím víc bezprizorných psů, tím víc lidí potažmo spolků se na nich živí. Bohužel krom těch, co fakt psům pomáhají, jsou to i takové, řekněmě diskutabilní. Takže ano, kdyby se sem netahali psi ze zahraničí, bude potřebných psů méně, bude třeba také méně zařízení, které se o bezprizorní psy starají, a méně lidí, kteří se na tom živí. A také by se možná menší počet spolků a útulků lépe kontroloval.


To je bohužel právě ten laickej pohled na věc, tvořenej na základě nedostatku informací, kterej je ale úplně odtrženej od reality.

impact
impact 06.09.2023, 07:52:38 xxx.xxx.0.56
balu:

Impact, já si ty videa nepouštím, ani nešmíruji Denisu, ani nikoho jiného. Na to čas fakt nemám a ani na to nechci plýtvat energií. Pro mě to není program dne ani života. Proto nevím, kdy a kde ty psy bere. A snad to ani vědět nechci. Ale snad nepopřete, že se sem tahají psi ze Slovenska a z Balkánu. Nevím, v jakém absolutním objemu, ale podle toho, co se mi zobrazuje na fb toho nebude málo. Jako by u nás nebylo potřebných psů dost. Svým způsobem mi to může být jedno, protože já péči o tyto psy neplatím. Neberou mě srdceryvné příběhy vyfabulované jen proto, aby se spolku sypaly penízky od důvěřivých soucitných lidí. Co mi vadí, obecně, je militantnost a neprůhlednost některých spolků, což potvrzujete zde všichni, co si o Denise čtete. 

Nemám problém pomoct tam, kde si myslím, že to má smysl a kde vím, že budou mé peníze použity na ty opravdu potřebné, ať už jsou to děti nebo psi. 


Videa si nepouštíte, nikoho nešmírujete a nesledujete, ale přesně víte, že by se takový věci neděly, kdyby bylo zakázaný vozit psy ze zahraničí. Sorry, ale to je snad ještě horší.

impact
impact 06.09.2023, 07:17:08 xxx:xxx.1019:8e72
drvodelkafialova:

Já mám fenu kastrovanou, nejsem obecně proti kastracím. Ale nenechám řezat zdravé zvíře, když mám možnost psy oddělit. Každá operace má rizika a já jsem majitel, tudíž ten, kdo bude mít případné problémy na triku. Je tedy na mě zvážit pro a proti. Pokud s tím má spolek nebo kdokoli jiný problém, prostě si vyberu psa jinde. 


Tohle je ale přece úplně v pořádku. 

Možná Vás to udiví, ale z mojí zkušenosti a praxe je ta skupina zájemců, kteří s kastrací souhlasí a sami by kastrovali, vážně obrovská. Možná bych řekla i čím dál větší, protože spousta těch lidí se v životě setkala se situací, kdy by jim včasná kastrace ušetřila spoustu problémů, ne-li smrt milovaného psa. Resp. tedy spíš feny. 

Za mě je naprosto legitimní nejít si pro psa do organizace, kde mají podmínku kastrace. 

Ale za velkej problém považuji lidi, kteří si psa s takovou podmínkou vezmou a pak se diví, že na jejím splnění organizace trvá.

impact
impact 06.09.2023, 07:07:41 xxx:xxx.1019:8e72
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.09.2023, 20:36:14

Tak já myslím, že jen tak ho pustit ofiko nemůžou. Ale tak známe to - uteče cokoliv. 🤦🏼‍♀️

O psa tam údajně opravdu přišli. V tomhle je to prostě naprd. Jakmile v takovým množství psů vytvoříte atmosféru plnou stresu, okamžitě se to na ty psy přenese a průšvih je hned. Mě třeba citlivější psi odskákali návštěvu KVS hrozným průjmem. A to to nebylo nic velice dramatického..

impact
impact 06.09.2023, 07:01:57 xxx:xxx.1019:8e72
balu:

Tohle by se dít nemohlo, nebo alespoň ne v takovém rozsahu, kdyby se sem do ČR nesměli tahat bezprizorní psi ze Slovenska, Rumunska a dalších zemí zaslíbených pro tyhle spolky. 


A jak je teda možné, že to video natočila policie v době, kdy Deniska brojila proti dovozům psů ze zahraničí (včetně SR, RU) a odmítala brát do péče takové psy? To mi trochu nelícuje. 😂 

K pomoci v zahraničí se uchýlila teprve nedávno, až když si udělala takový jméno napříč republikou (i SR), že s ní prakticky všichni již odmítali spolupracovat.

Takže jo, sice se to dělo proto, že ty psy nasbírala v Česku, ale můžou za to dovozy psů ze zahraničí.  🤦🏼‍♀️

Ještě nějaký konspirační teorie máte v hlavě? Se ráda pobavím. 😂

impact
impact 05.09.2023, 19:30:28 xxx:xxx.f0c3:51dc
Fikovnice:

Aha, že je to starý, jsem nevěděla. Slyšela jsem, že se cajti ptali na lajky.

A Vy dotyčnou znáte? Víte, mně se i s tím týpkem ve videu zdá…no, prostě nějaká divná (slušně řečeno). Nejede v něčem (krom zvířat)?

A to, že si každý pes, a nejen pes, ale třeba i ty chuděry kočky, odchodem polepší, o tom nepochybuji.


Nejede v něčem?

🙈🙈🙈

impact
impact 05.09.2023, 18:44:27 xxx:xxx.f0c3:51dc
Fikovnice:

Mě furt zajímá, kdo je Denisa.

Nechci se té slečny dotknout, ale to video je fakt brutální.


Denise celej ten ansámbl patří.

Obrázek
impact
impact 05.09.2023, 18:42:05 xxx:xxx.f0c3:51dc
Fikovnice:

Impact (nebo i ostatní), dívali jste se na to policejní video, co jsem sem postnula z FB?

Vždyť tam žijou stovky psů, koček a morčat a bůhví jaké další zvěře v naprosto nevyhovujících podmínkách, někteří na úvazu, jiní v klecích… To jim prošlo tohleto??!☹️😢


To je strašně starý. Tenkrát ukradli nějaký psy a policie je tam hledala. Nešli vůbec po aktuálním stavu zvířat. Jen hledali ty kradený kusy..

Mám dojem, že je za to nakonec i odsoudili.

A na to jsem narážela v jednom předešlém komentáři, kdy si Lily nebo kdo ptal, proč je tak stresuje nahlášená policejní kontrola - celou noc nespali a uklízeli, aby nedošlo k tomu samému. 😂

Taky proto mě tak neskutečně vytáčí ten poslední lynč, viz screen toho mejlu. I když slečna chtěla psa jen na zahradu a bez vstupu do domu, tak odchodem od Denisy si prostě každej pes polepší.. 

impact
impact 05.09.2023, 17:41:01 xxx:xxx.f0c3:51dc

Jestli psa krmíte kukuřicí od RC, tak kvalitní masová konzerva bude divoká jízda. 😂

impact
impact 05.09.2023, 07:08:40 xxx:xxx.f0c3:51dc
Lily:

Takhle podobně už dřív vynadali lidem, kteří si dovolili chtít po nich transparentní účet. Který si vede spousta spolků a nemají s tím problém. TT s tím problém má a to velký. 


A co teprve tahle diskuze. 🙈

Obrázek