Aktuálně: 3 978 inzerátů203 847 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

impact

impact
impact 05.02.2024, 16:19:16 xxx.xxx.58.131

PS: Upřímně se omlouvám všem, kteří ten výblitek museli číst. Už to holt muselo ven jak podebranej beďar. 🤪🤧

impact
impact 05.02.2024, 16:02:51 xxx.xxx.58.131
Espiro:

Leithian, a pročpak by se měla Impact omlouvat VÁM? Proč tady vy řvete o omluvu, když je tu řeč o oné paní, jejím chovu, jejích příspěvcích? Proč by zrovna vám měl někdo dlužit omluvu?


Ale ona nechce omluvu za to, že jsem údajně množku označila, že má nový vrh. Ona chce omluvu za to, že jsem množku označila, že má nový vrh. Chápete. 😂

Já ale nechci omluvu za tohle. Já chci omluvu za tohle: 

😂

impact
impact 05.02.2024, 15:25:12 xxx.xxx.58.131
megi-the-pes:
Obrázek

Tohle je podle mě standard u zodpovědných majitelů zvířat. U množky, o které se tady bavíme, nic jako ZODPOVĚDNOST prostě neexistuje. A kamarádky ji maj v pejči, protože ty přiběhnou jen ve chvíli, kdy se mává prachama. 😂

impact
impact 05.02.2024, 14:27:15 xxx.xxx.58.131

Takže keď pani zistila, že nemá nikoho na starostlivosť o psov, žiadne konktaty na kamarátov nemala, spoľahla sa, že to vyrieši za ňu nikto druhý. Ale keď bolo treba predať psov, už mala kontakty na kopec ochotných kamarátov. 

Hřebíček 👉 hlavička. 😄

impact
impact 05.02.2024, 14:06:53 xxx.xxx.58.131
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.02.2024, 11:47:00

takže já si nasmažim tlupů psů, budu se tím živit a pak, když se něco stane, budu komentovat trpce to, že veterinární správa začala mou neschopnost řešit až

Tak hlavně, když si na těch štěňatech vydělala majlant, tak má mít pro takový případy zajištěnou třeba placenou službu, která se o ty zvířata postará. Když má teda neschopného syna a ještě neschopnější kamarádky.

Ale jí se evidentně nechce platit nic. A už vůbec ne to, že se někdo o ty zvířata postaral a vyléčil je. Ale kasírovat desítky tisíc za psy, to zase jo. To jí jde ajncvaj. 😂

impact
impact 05.02.2024, 08:17:37 xxx.xxx.58.131
drvodelkafialova:

Já na srst kašlu. Vidím stav zubů a drápy. 46 psů nejde zvládnout, ne v jednom.

Leckdy tihle začnou s rozumným počtem a pak zblbnou a pořizují dokolečka další.  Nebo je to typická množka s tolika psy co se zrovna sesypala. Je mi to fuk, péče v pořádku nebyla.


No hele ono i udržet tu načinčanou srst u takřka padesáti psů není prdel. Aby to vypadalo aspoň trochu slušně, jako těch pár reprezentativních jedinců na fotkách, tak by se měli baj vočko dvakrát týdně řádně pročesat. Kolik času denně to tak může sežrat? Za předpokladu, že řádně udržuju srst opravdu všem psům.

impact
impact 05.02.2024, 08:12:28 xxx.xxx.58.131
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 05.02.2024, 06:44:10

Já tak nějak ale pořád nevěřím tomu, že by takovému psovi za dvacet hodin vyrostly orlí drápy, shnily mu zuby a v uších by měl tolik černého mazu, že by se tam dala sázet řepa.. 

Ale to je v různých obměnách pořád dokola. Já si myslím, že každej soudnej člověk rozumí tomu, proč bylo 46 psů v takovým otřesným stavu. A těm zaslepeným se prostě nerozsvítí nikdy.

impact
impact 05.02.2024, 04:28:24 xxx.xxx.58.131
Trickyvoo:

A copak ten černej, že vyfásl košík?


Cestou tam se v autě pohádali s bíglem. 😏 A šel s námi kamarádky malý psík, tak ho měl ze začátku preventivně, aby si srovnal priority. Dědek blbá. 😂

impact
impact 04.02.2024, 19:50:36 xxx.xxx.58.131
balu:

Je to smutné.


To je, no. Ale ono ovčákem, který ve třech letech nemá zuby, asi moc lidí nenakryje. Ale když je nejdůležitější faktor mini, mikro a hlavně moc chlupů, tak se holt na zuby moc nehraje. A pak to prostě jede… 

impact
impact 04.02.2024, 19:36:35 xxx.xxx.58.131
balu:

Hodně mě překvapilo, jak jste tu psali o problémech se zuby a ztrátě zubů u malých plemen v podstatě ještě mladém věku. 

Čím to je? 

Přece to tak nemohlo být vždycky, to by byli malí psi v minulosti nepoužitelní (lov hlodavců a jiných škůdců)…


Podle mě za to z velké části může i genetika. Tak dlouho se to prskalo na psech se špatným chrupem (protože jiné parametry měly přednost), až je to prostě v pejči…

impact
impact 04.02.2024, 18:26:50 xxx.xxx.58.131

My dneska nečekaně 😛 zase Rakovecké údolí. 🥰

Dokončili jsme minulý týden načatý okruh a dali si krásných 13 km. Třetina byly docela krpály, třetinu jsme se brodili v bahně a vodě. No nožičky dostaly zabrat. 😀

Červená bundička šla na vodítku, takže utečenci NULA. 😂  Dementa dne vyhrál Merlin, když skočil do studny. 😏

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
impact
impact 03.02.2024, 19:06:46 xxx.xxx.58.131
Kilian:

….prostě ty zuby u rěchto plemen odchází velmi brzo…


Takže toto je normální stav u malých psů? I Váš pes má takový kámen a zánět? 

Obrázek Obrázek
impact
impact 03.02.2024, 16:24:01 xxx.xxx.58.131
Orionka:

 Nic jsem si nepředstavovala, jen jsem citovala.


Slovní obrat “dát ze své kapsy” je běžně používán ve smyslu zaplatil jsem to sám. Pokud bych uvedla, že za psy platili lidi v DP, mohla bych někoho uvést v omyl, že to platili že spolkového účtu. Proto jsem napsala, že to dali ze svých kapes. Opravdu to neznamená, že každej vytáhl z kapsy dvacet tyček. Sorry, to je prostě úsměvné.

impact
impact 03.02.2024, 16:21:59 xxx.xxx.58.131
Orionka:

Nějak tomu nerozumím. Impact v jednom příspěvků píšete, že o tom nic nevíte…..pak píšete tak, jako byste u toho byla, kupní smlouva, darovací smlouva, podepsaných 80 tisíc…….Proč se to táhlo dva roky? Co bylo se psy po tu dobu? Asi taky nejšťastnější nebyli? Otázek je hodně, odpovědí méně. A nějaké “šup, šup s důkazy sem ” no to snad dotyčná ( nebyla to impact) nemyslí vážně. Co je? Vyšetřující soudce? Klidně se tu ještě na 10 stránkách dohadujte…..


Nevím, jak a kdy přesně ta kauza proběhla. Vaší optikou to možná vypadá, že toho vím hodně. Já jsem ale přesvědčena, že toho nevím dost. O tom, jak to dopadlo možná jo. Ale Fíkovnice chtěla shrnout celou kauzu a k tomu jsem napsala, že to nevím celé přesně.

Psy darovala Leithian na darovací smlouvu a k tomu si vzala 80K a na ty podepsala doklad, že je převzala. 

Proč se to táhlo tak dlouho? Co je mi známo, tak proto, že to množka pořád protahovala, protože se snažila získat všechny psy. Jinak je to otázka na kompetentní úřady a ne na mě. 

Co bylo se psy se ptejte v útulcích, kde byli umístění.

Jo a k těm důkazům. Dája nepsala, že sem musí někdo dávat důkazy. Jasně napsala, že se omluví jen v případě, že uvidí důkazy. To jsou dvě úplně odlišné věci.

impact
impact 03.02.2024, 13:50:58 xxx.xxx.58.131
Janae:

Tady je odemčený odkaz, je v něm i odkaz na FCB diskuzi, kde je zas odkaz na televizní reportáž.

https://www.denik.cz/krimi/veterina-v-plavsku-odebrala-na-50-jorksiru-chovali-je-v-prisernych-podminkach-20.html

Hnus, to fakt není pár dní zanedbání.

Pokud jsem dobře pochopila ze zdejší diskuze, ta nemocná stará pani po udajné mrtvici má zákaz chovu, ale už zase má štěňata. Lidi s dočasky starali o její zanedbané a týrané psy, pani nějakým záhadným způsobem přes prostředníky dostala psy zpět a protože je tolik strašně milovala a stála o ně, tak jako správná množka je hned zpeněžila a prodala dočaskářům.

Je uplně jedno, jestli si peníze nechal prostředník nebo šli tyrance, prostě je to hnus.


Ona má na svoje prostory povoleno mít max dvacet (nebo 22, teď nevím) psů a nesmírně důležité mít březí a kojící feny. A ano, už se u sebe chlubí dalším vrhem.

Jinak je otázka, jestli nápad s prodejem vylezl z Leithian a nebo z množky. Napřed si totiž Leithian na místě stála za tím, že je nemůže darovat třetím osobám, že to tak má s množkou ve smlouvě. Až se dostali k 80K, tak otočila. 

impact
impact 03.02.2024, 13:16:25 xxx.xxx.58.131
orionka:

Lidem z Dogpointu bylo prostě líto, že je musí vydat a tak ze svých kapes poskládali 80 tisíc a čtyři z nich jim Leithian na místě obratem za tu částku prodala.

Vy tady čtete něco o kupní smlouvě ? 


Orionko vážně jste si představovala, že tam Leithian přijela, sešli se tam lidi z DP, dočaskáři a náhodní venčitelé, sáhli do kapes a po drobákách vytahali dohromady 80K, dali jí je, vzali čtyři feny a bylo? 

Kristovanoho… 

A ano, samozřejmě, že převzetí peněz podepsala.

impact
impact 03.02.2024, 12:34:41 xxx.xxx.58.131
Fikovnice:

Nevím, vždyť jsem Vám psala, že fakt nejsem v obraze…

Já se přece nijak proti Vám nestavím.😉


Já to jenom píšu pro objasnění. V mých očích to, kdo peníze z těch dvou nakonec shrábnul, nijak nesnižuje pocit blití z takovýho jednání. 

Ta částka je baj vočko. Počítala jsem to na dvě stovky denně na 40 psů za dva roky. A ty jsme my všichni museli zaplatit. 

Samozřejmě to není jen ona. Platíme to tak všem tyranům, kterým odebrali zvířata.

impact
impact 03.02.2024, 12:31:17 xxx.xxx.58.131
Kilian:

…..no ale ono to tak většinou u malých plemen typu např., jork tak většinou je….já mám motýla a před dvěma lety tedy v jeho pěti letech přišel o čtyři zuby a ted v sedmi letech přišel   v úterý o další čtyři, a to říkal vet, že je má ještě dobrý…zuby čistíme,je na barfu, pořád něco okusuje a žvýká včetně třeba tvrdého chleba a je skoro bez zubů….  


Já myslím, že nešlo o to, že by měli vypadaný zuby, jako spíš o to, že je měli úplně shnilý a ona tvrdila, že to mají malí psi normálně…

impact
impact 03.02.2024, 12:15:56 xxx.xxx.58.131
Fikovnice:

Doplňuji: Pokud peníze Leithian předala nemocné paní, hluboce se jí omluvím.


Víte o tom, že jsme těch zhruba šest milionů za péči o psy, které ona málem utýrala, my všichni zaplatili ze svých daní? 

impact
impact 03.02.2024, 10:30:42 xxx.xxx.58.131
orionka:

Já jako věčný pochybovač (neznám nikoho zainteresovaného) - papír unese všechno a ty okopírované texty……Tak si představuji, jak zaměstnanci útulku vytáhnou z kapsy ( složili se )jen tak 20000, 30000 - to dnes nosí po kapsách kdekdo, někdo přihodí jen drobné….až je na té hromádce 80000, tak je dají  někomu do kapsy….jen tak…..Já si tedy napíšu papír i na 100, 200. Ale já jsem z jiného světa, mě se v kapsách tisíce netočí - navíc bývalá účetní. Takže tady asi lžou všichni.  


Můžete se v DP zeptat sama, když mi nevěříte. 🙂

Já Vám bohužel podrobnosti toho, čeho jsem sama byla svědkem, na anonymní diskuzi psát nebudu. Lidí se na to ale složilo dost, jakmile došlo na to, že jsou tihle bílí koně úplatní.  Ale určitě máte právo tomu nevěřit. To Vám snad nikdo neupře.