Dobrý den. Drápek může agapornis uštípnout druhému,jak popisuje Patres. Taky ho může "nechat" agapornis na pletivu při úleku. Velmi často se stává tento problém u sousedících voliér, kde není mezi voliérami dvojité pletivo a chovné kusy napadají nohy mláďat z druhé voliery. Mirek
Nemyslím, že pánevní test je vtip, SAmozřejmě je to metoda, která se dá u starších chovných kusů využít,ale 0,7 cm???? Jen abych uvedl na pravou mítu myšlenku.
Dobrý den. Možná je to samice,ale tohle jsou fotky nevhodné= pro tipování pohlaví. Jinak mě se jeví spíše fakt, že hranatější a delší hlavu mají spíše samice. A s těmi rozměry vzdálenosti kůstek, to je předpokládám vtip.
Dobrý den. Důležitý je také obsah antioxidantů ve stravě před hnízděním. Pokud samice nabere málo těchto látek dokáže sice tvořit oplodnitelná vejce, které se i oplodní,ale zárodek záhy odumírá.Takže chovatel si myslí, že vejce jsou neoplozeny. Ptáče,které přežije vývoj i při nedostatku oxidantů a vylíhne se, je pravděpodobné, že bude neplodné(samičky) a nebude mít schopnost udržování látek, jako jsou antioxidanty. Tyto poznatky jsou čerpány z odborné literatury.Mirek
Dobrý den. Tato kniha je podle mě opravdu moc pěkná. Obsahuje mnoho krásných fotografií agapornisů. Jedinou chybičku co bych vytkl je to, že jsem čekal trošku rozsáhlejší poznatky o chovu jednotlivých druhů, obzvláště těch vzácnějších. Tato sekce mě přijde trošičku obecná. Ale cekově stojí kniha jistě zato, obzvláště u milovníků agaúpornisů by neměla chybět. Mirek
Ahoj. Bylo by dobré je rozdělit po jednotlivých druzích Ať nevznikají kříženci. V tomhle případě by nehrozilo nebezpečí, že by byly kříženci dále zapojováni do chovů a rozšiřovali se, jelikož jsou neplodní. Přesto je ani neprodáš, takže to nemá absolutně žádný smysl, nechat je zahnízdit.. Předpokládám, že fischeri krmí tu růžohrdlou.
Dobrý den pane Šiška. Tohle mě opět parádně vytočilo. Vůbec na jakém podkladu tohle vůbec vzešlo? Co je v nepořádku? Tohle už opravdu hraničí s naprostou tupostí. Myslím si, že právě takové nesmysly ohrožují vzácnější živočichy úplně nejvíce. V tomhle případě by se jednalo opravdu o čistku chovatelů a celé ty roky našich úspěšných chovatelů by přišly nazmar.
Dobrý den. Samičku od samce poznáte pokud máte dosti dobrý pozorovací talent a máte k dispozici více párů na které se můžete dívat.Pokud ten talent opravdu máte, tak se Vám za nějaký čas praxe vtiskne určitá představa samičky a samce, podle kterých porovnáváte ostatní kusy. Všeobecně je sameček zavalitější postavy, bez výrazného krku. Zobák je kratší a zabořený více do peří. Samička je krkatější, robustnější a zobák více odsedá od hlavy a jde vidět krásně jeho dlouhá špička. Ovšem co kus to originál. Nejde to vtlačit do žádné "tabulky".
Dobrý večer, poohlížím se po kakariki žlutočelý. Snad se povede. U klasiky jsem přírodního dlouhou dobu neviděl. Známý teď prodal přírodního za 800Kč, tudíž se přikláním k názoru, že je obrovský nedostatek těchto ptáků. Ovšem to byl kus, žádný žebrák. Robustní kakarici mě dostali naprosto po jedné návštěvě chovatele převážně austrálie po burze v Přerově. Každý pták je moc krásný, jen si k němu najít cestu.
Dobrý večer. Rozhodně prospěje více papouškům betonová podlaha, nebo vydlážděná podlaha, než kvantum písku, ve kterém je spousta zárodků plísní a bakterií. Je lepší zvolit strategii dopředu, než čelit problémům. Kamarádovi lehl celý chov po podávání kontaminované hromady písku. Zbydou jen oči pro pláč. Je to takové až chovatelsko nechovatelské vystřízlivění.
Dobrý den. Nelze říci, jen to, že po pár letech začnete myši zabíjet, než je krmit :). Nejvíce pastí, je tou nejúčinější radou. Je to kruté, ale přílišná přecitlivělost chovu dvakrát neprospívá.Rozhodně nesnesu fakt, že se mi ve voliérách prohání myš.....
Dobrý večer. Rod poicephalus nechovám. Vycvičil jsem si pouze oči a tipuji, že se jedná opravdu o samičku.Druhá fotka je naprosto přímočará. Jako bych viděl samičku z chovu kamaráda. Soudím jen podle fotky č.3
Dobrý den. Zkuste namazat víčko menším množstvím masti ophalmo sephonex. Opakujte tři dni. Pokud se stav nezlepší, může se jednat o těžší formu zánětu, nebo o příznaky jiné formy nemoci. Všebecně je papoušek vlnkovaný jeden z nejvíce přecházejích druhů, co se týče nemoci. Osobně jsem obětoval chov těchto papoušků na úkor velkého chovu agapornisů, kteří jsou velmi citliví na infekce a nelze riskovat. Tím ovšem nechci říct, že zde neexistují zdravé chovy.
Dobrý den. Samozřejmě na každém příspěvku něco bude. Akorát mě mrzí, že si lidi neuvědomí kolik existuje poruch spojených se špatným pravopisem, či celkovou strukturou psaného textu. Studuji humanitně zaměřený obor a můžu říci, že jich je opravdu plno. Nesouvisí to s inteligencí,jde pouze o to, že každý lidský mozek je naprostý originál a pracuje trošičku odlišně. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak může ublížit člověku, který ví, že trpí určitou poruchou, a ještě musí snášet stupidní narážky. Mnoho dysgrafiků má například těžce nadprůměrné IQ. Je jednoduché odsoudit, ovšem složitější je se podívat dále, než na svůj nos.Tento příspěvek je pro neregistrovaného 125.116
Dobrý den. Ikdyž jsou pro někoho nezajímavými zástupci poicephalů, mě přijdou úžasní.Chuť do chovu tohoto papouška u mě roste s každou shlédnutou fotkou. Předpokládám, že sameček je vpravo. Krásná Afrika.