Dobrý den, slíbil jsem v létě, že zde zveřejním na požádání několika chovatelů srovnání těchto dvou druhů agapornisů, jelikož se jim zdají úplně stejní. Omlouvám se za zdržení, nechtěl jsem stresovat příliš mladé výletky růžohlavých.
Dobrý večer. Musíte problém více objasnit.Jedna možnost je, že agapornisové dostali zápal. To poznáte podle toho, že než padli měli otevřené zobáky a byli zavěšeni zobákem tak aby se mohli alespoň nadechnout. Optimální je agapornise nevystavovat teplotě menší než pět stupňů nad nulou, ale na druhou stranu by i menší poklesy teplot měli agapornisové krátkodobě vydržet bez ujmy na zdraví. Důležité je, v jaké kooperaci pracovalo chladné počasí. Nemocný oslabený, nebo začervený agapornis a ještě k tomu v mrazu nemá moc velkou šanci přežít.
Je to sice velmi pěkné snění, ale vše je podle mého názoru trochu nedomyšleno. Myslím si, že i hnízdící kolonii agapornisů můžete nechat ve voliéře a po vylíhnutí mladých otevřít dveře a samci nenechají samici s mláďaty samotné. Určitě by se proletěli v okolí voliéry, ale určitě by se vrátili nakrmit samici. Nevím také jak dlouho může fungovat takový záměr. Počítám, že se takto papoušci dostatečně začerví, nebo pochytají nemoci a je to v háji.
Dobrý den, latam se v Čr chová. Cena se pohybuje tak, jak je popsáno výše. Článek o latamech lze najít v časopisu PAPOUŠCI červenec/srpen 2008.Latamy jsem viděl i na burze v Přerově.
Dobrý den, agapornise dovezte k veterináři. Nejspíše bude potřebovat antibiotika kvůli zánětům. Jde o to zda mu byli překovnuty nervy. Pokud je zranění vážné a nervové spojení přerušeno část křídla může i upadnout.Já sem měl podobně zraněného. Veterinář už věšel hlavu, nakonec po podání antibioti otok zmizel a křídlo se krásně zpravilo.
Dobrou noc. Myslím, že opravdový chovatel čeká někdy i déle než několik miknut ve frontě. Co je těch pár minut proti chovatelskému záměru, který pohlcuje i několik let. Pro pána, já měl oranžovolící, stačilo se jen bedlivě dívat, ale věřím, že to byla fuška, i mě se motaly oči při pohledu na ten výběr ptáků
Dobrý den, já jsem letos dokrmoval větší počet agapornisů. Jednu skupinku jsem cvičil i nadále a měl s nimi hodně často kontakt i po odstavení. Byli to skvělí mazlové.Dva jsem si nechal a ostatní šli k novým pánům. Zbytek papoušků jsem nechal pohromadě a nadále s nimi nepracoval z časových důvodů. Tito ptáci jsou polokrotcí, jdou na ruku pro senegal, ale jsou divočejší a někdy docela mají agresivní projevy jako běžní agapornisové. I zcela ochočení agapornisové neváhali a zcela běžně používali zobáček k prohledání okolí. Ozobkávají třeba prsty zda jsou k jídlu a to někdy i pěkně bolestivě. Jinak si myslím, že by úmyslně neublížili. Ale to je pouze má zkušenost. Rozhodně bych Vám doporučil agapornise dokrmeného od nízkého věku a zcela krotkého a dobře ovladatelného.
agapornisy přezimuji kolem 17stupňů. Minimum by mělo být těch deset. Při nižších teplotách strácí pták kondici a jde na něj vidět, že není ve své kůži.čtyři stupňě jsou málo, ale pořád lepší než přezimovat agapornise venku, kdy doslova bojují opřežití, natož aby nabírali sílu na jarní hnízdění.Zkuste dopřát alespoň těch osm stupŇů.
No tady bylo vysvětleno jak to funguje u recesivních mutací, ještě stačí pochopit dominantní mutace, a recesivní vázané na pohlaví a už můžeš zkoušet párovat.dominantní znamená, že se v potomstu vyskytne mutace ikdyž je mutační pouze jeden rodič. U recesivní vázané na pohlaví je to tak, že pokud je mutační samec tak přenáší mutaci na pulku potomstva, a na tuto mutaci může štěpit pouze samec.
Můj známý měl alexandra odchovaného pod rodiči a nakonec se z něj stal velmi ochočený papoušek a uměl několik slov. Všechno však záleží na přístupu člověka a také na nadání a povaze papouška. Já bych volil spíše menší klec,než se ochočí, a především bych ho učil nebát se ruky, nabízet pamlsky atd.
Gratuluji k nádherných mladým pane Šiška. Ta VAše samice tedy rozhodně štěpí.Jinak jak budete pokračovat? Přeci jenom mít v ruce dvě lutina, to už se musí pracovat skvěle.Budete pářit s přírodními a pak štěpáky pářit, aby padaly lutina?
Rozměry opravdu krásné :). Pokud začínáte s chovem tak byste si nejprve měl uvědomit ceny materiálů, už jenom jakl a pletivo Vás vyjdou na velký balík.Pokud ovšem nejste finančně omezena tak jděte do toho. Voliery to budou impozantní. A pokud začínáte zkuste nejprve méně náročné druhy.Ovšem to Vám mohu pouze poradit. pěkný den
co říkáte na tuto mutaci agapornise růžohrdlého? je to skutečně pallid? je od samice opalínové oranžovolící a samce oranžovolící štěpitelného na opalín.U chovatele od kterého ptáci pocházejí se mutace pallid vyskytovala, ale mě přijde tento pták je na pallida hodně tmavý. Oko je černé, běhák světlý, letky šedé.