Nemá cenu spekulovat, okanžitě vyhledejte veterináře.Přes internet Vám nikdo diagnozu neurčí. Možná je začervená, možná má zadržené vejce, které už tlačí na nervy, možná je to jedna z mnoha nemocí. Pokud pro ni můžete ihned něco udělat tak ji dejte okamžitě do tepla a vyhledejte veterináře.
Dobrý den.Ne to se opravdu bát nemusíte. Papouškovi tím jen prospějete, jelikož nejhorší je, když se papoušek nudí. Nejlepší hračka je beztak pořádná větev na okusování, aby se papoušek pořádně zabavil a vyřádil.
Dobrý den. Papoušci by měli mít přístup k písku neustále. Je zaražející kolik chovatelů dnes nepoužívá grit a bere to jako nějaký přežitek, a to chovají i náročnější druhy.
Někteří chovatelé austrálie budky nechávají a zavřou otvory, aby si ptáci budku do jara obkoukli.Budky nechává takto například pan Kubín a odchovy má početné. Jeden zkušený chovatel od nás, který už bohužel nežije to dělal také. A popisoval, že australští ptáci přímo lačnili až odkryje otvory a budou mít kde hnízdit.
Dobrý den, myslím si, že zkušený chovatel alexandrů malých dokáže tipnout pohlaví s velkou pravděpodobností. Vždy je to pouze tip, takže to nesmíte brát za směrodatné. Přesto bych to zkusil.
Pokud chcete tichého papouška do bytu, tak na amazoňana bych teda rozhodně nesázel. Je však možné, že získáte vymazleného papouška co nebude hlučný, ale taky můžete zjistit, že máte doma uřvance co si vše vyžaduje jen a jen řvaním. S cenovou hranicí bych se tedy orientoval opravdu na rod poicephalus. Například senegalec nebo hnědohlavý. Pokud byste přitlačil s cenou, tak by se dalo uvažovat třeba o amazónkovi modrohlavém ( viz.článek o tomto druhu na zdejších stránkách, kde chovatel popisuje, že jde o velmi tichý druh). Počkejte i na další názory. Pěkný den.
To, že zimu přežijí, neznamená ještě, že jim vyhovuje. Podle některých lidí by se mohlo chovat přes zimu všechno venku. Nenechejte se unést a začněte přemýšlet. Každý zkušený chovatel agapornisů ví, že se necítí a jsou nesví už při teplotách pod pět stupňů. Nedokážu jsi také představit jak se mohou takoví ptáci, kteří bojují celou zimu o přežití připravit na hnízdění a odchovat pěkné mladé? kolik se takoví agapornisové dožijí? tři čtyři roky?............
Ahoj Slávku, pokud jsem to správně pochopil, tak jsis nechal odchovanou samičku a chceš k ní samce. Pokud samce pustíš mezi ostatní do zabydlené klece,či voliéry tak je dost pravděpodobné, že starší pár si bude teritoriálně bránit svoji klec a vetřelce zlikvidují. Nejlepší je počkat na jaro kdy se agapornisové přesouvají ze zazimovaní do letních voliér a vypustit staré usedlíky společně i s novými.
Dobrý den, Panacur je pouze na vnitřní parazity. Na prazity v peří existuje jiný přípravek. Ted přesně nevím jak se jmenuje, ale seženete ho určitě u veterináře. Stačí dvě kapky za krk na odkrytou kůži, pro papouška ve velikosti agapornise. Ikdyž nejsem zastáncem preventivního odčervovaní vnitřních parazitů, používám tento přípravek na vnější parazity preventivně alespoň jednou do roka. Veterinář mě to natáhne do malé inzulínky a vše si aplikuji doma sám.
Dobrý večer. Pokud máte na mysli okrasnou výsabu do voliéry tak to není moc vhodné. Prakticky je to práce na nic. Ptáci Vám výsadbu zlikvidují během krátké doby. Je to hezký záměr, ale u papoušků moc nerealizovatelný.
Dobrý den. Pokud se Vám zdá korela uřvaná, tak to se Vám bude vybírat špatně, jelikož pro mě je korela docela tichý papoušek. . Co se týče Vámi popsané velikosti a ceny, tak bych Vám doporučil nějakou levnější pyruru.Rády si zakřičí,ale po většinu dne jsou zticha.I přirozený odchov k Vám brzy přilne a bude zcela ochočený. Mě nyní po měsíci bere z ruky samec jablko, aniž bych ho nějak ochočoval. Další mě napadl alexandr malý. Docela inteligentní pták ,co zabreptá i nějaké to slovíčko. Samozřejmě pokud byste chtěl investovat do kamaráda víc tak by bylo i možností více.
Dobrý večer, jelikož rád experimentuji můžu popsat vlastní zkušenost s krmením agapornisů. Dříve jsem si směsi míchal sám a různě experimentoval, poté jsem krmil deli nature(kvalitní směs, ale navyhovuje mi její složení), nakonec jsem přešel na Prestige agapornis special. Nevím zda je to náhoda, ale od této doby mám snůšky i sedmi vajec kde je stoprocentní oplozenost. Krásná zdravá a robustní mláďata.Prostě i u agapornisů jde poznat jak jsou krmeni. Podle mého názoru je kvalita ptáka dána především krmením, prostorem a nejvíce je všechno ovlivněno genetikou.
Dobrý den, tak to jsem rád, že to bylo k něčemu. Pokud chcete tak mě pošlete fotky Vašich agapornisů na mail, pokud možno co nejvíce, a pokusím se tipnout zda tam máte opravdu páry. Mauve jsou krásní ptáci, nyní mám jeden odchov v této mutaci v budce, je to krása. Tak ať se daří
Snad , jsem alespoň trochu pomohl, v nejbližší době se pokusím nafotit agapornise fischeri přímo na bidle vedle agapornise lilianae a tam už snad bude rozdíl zřetelnější.
na předešlé fotce je jasně vidět tmavší hlava u agapornise ficheri, která přechází postupně z vybarveného čela, u lilianae je jasně vidět hranice masky a krásně okrově zbarveného temene.