Dobrý den. Nedáváte alexandrům papriku, nebo jíné poživatiny, které by mohly trus takto zabarvit?? Někdy se člověk až diví jak se mění barva trusu závisle na podávání stravy.Může to být také začervení, které už dosáhlo opravdu velké míry. Nezdá se Vám, že sameček hubne a přesto pořád přijímá více a více potravy? Rozhodně bych dal trus vyšetřit na parazity,které Vám udělá i běžný veterinář u sebe v ordinaci. Případně se domluvíte na dalších krocích.Vyšetření trusu na parazity se pohybuje řádově v desítkách korun, takže se to určitě vyplatí.
Dobrý den. Také se přidám. Na podzim mě dohnízdili jedni agapornisové fischeri. Z pěti mladých pět samců. Což se mě nikdy nepodařilo. Zde na Moravě bylo v tu dobu už docela chladno. Já jsem žil v domění , že informaci o pohlaví nese už samotná spermie.Ale na druhou stranu je třeba známo, že některé rostliny dokáží také změnit své pohlaví například kvůli nepříznivým podmínkám. Myslím si, že i nějací živočichové to dokáží. Matně si vzpomínám a nějaké dokumenty.Tak kdo nám poví pravdu jak to je??? :)
Dobrý den, přes zimu kupuji mraženou brokolici, kterou nechám rozmrznout v teplé vodě a potom podávám. Berou jí všichni mí papoušci. Obzvláště pyrurám jde velice dobře. Ovšem ptáky nezimuji venku, o vhodném množství by Vás měl tedy informovat něko jiný. Pěkný den
Dobrý den. Do výkupu ptáky nedávám. Docela si vážím svých odchovů a raději je ponechám déle doma. Je to sice smutné s výkupčíky, ale je to tak. Nejenom v tomhle případě, druhý člověk vydělává na úspěšnosti druhých. V dnešní době je tomu tak prakticky všude. Nadruhou stranu mě selský rozum říká, že kdyby výkupy neexistovaly vůbec, tak by došlo k totálnímu přemnožení lehce odchovatelných druhů. Potom by už o ně neměl prakticky zájem nikdo. Začínající chovatelé by neměli možnost zažít radost z úspěchu a možnost pořídit za odchovy další papoušky, jelikož by se papoušci nejspíše museli jen darovat. Nejednou jsem slyšel,jak v časech minulých, kdy nebyly možnosti výkupu, se pouštěly odchovy například korel ven, nebo chovatel byl dokonce rád, že "špatně" zavřel voliéru a odchovy frnkly. Takže všechno má svůj rub i líc.
Dobrý den. Mluvit se může naučit například andulka, korela, alexandr malý,alexandr vousatý, velký, čínský, papoušek senegalský, konžský,aratingové, ary, žakové atd atd. Je toho opravu spoustu. Záleží jen na Vás zda chcete mít super řečníka nebo papouška, který se naučí pár sloíček a nějaké ty meloie, či zvuky. Podle mého názoru nejlepšími imitátory jsou žakové, ale záleží především na talentu papouška.
Také jsem několikrát slyšel pravidlo tří párů. Které se používá například při chovu alexandrů v kolonii. Mělo by to fungovat tak, že třetí samec rozežene ostatní dva, když mají nějakou potyčku. Nevím zda se to dá přenést i na zebřičky. když jsem je choval tak jsem nikdy neměl problém u dvou párů.
Dobrý den. Tak já bych rád opět odchoval agapornisy růžohlavé, a také bych chtěl rozšířit jejich početní stavy, aby vznikla pěkná kolonie. Také bych rád odchoval agapornisy etiopské. Také jsem poskytl budku amymarám citrónovým, tak uvidíme. Jinak bych velice rád pořídil v dalším roce papoušky hnědohlavé ,nebo konžské. Ovšem všechno závisí na financích. Popravdě je to velmi těžké ,něco si určit, že to bude tak a tak. Vždyť to známe. Naskytne se možnost koupit nějaký zajímavý papouščí druh, a třeba se zače Váš chov ubírat uplně jiným směrem než jste vůbec třeba před rokem chtěl. Vše je o dostupnosti, štěstí, přáních a také o financích.Pěkný den
Dobrý den. Jakje již zde uvedeno, není vhodné chovat andulky pohromadě s agapornisy. Vše může ějaký čas probíhat v pohodě, ale počkejte až agapornisové příjdou do toku a budou chtít hnízdit, to bude docela masakr. Druhou věcí je skutečnost taková, že andulky jsou extrémně odolnými papoušky, kteří jsou častým přenašečem nemocí a infekcí. Andulka to třeba přečká bez újmy, ale roznese na citlivé agapornisy různé infekce.Mnohdy se podceňuje skutečnost, že agapornisové jsou velmi citliví na infekce. Další věcí, je zimování agapornisů venku. Znám také několik chovatelů, kteří to takhle praktikují.Agapornisové se jim sice nějaký ten rok dožijí ( přežijí) ale nikdo mi nenamluví, že jsou na jaře v perfektní kondici. Opak je pravdou. Zesláblí a vyčerpaní ptáci, často ani nezahnízdí a pokud ano, tak zárodky se ani nevylíhnou. Nebo jsou mladé tak slabé, že hynou. Takže agapornisy nejlépe umístit sami, a minimální teplotu v zimě do těch osmi stupňů.