Dobrý den. Tipoval bych spíše to lutino na samečka, a křížence na samičku. Ale je to opravdu jen tip z jedné fotky. No vzniknou z nich další kříženci, tedy další nečistá krev a potencionální nebezpečí pro chovy čistých, druhových jedinců.
Dobrý den. Šarvátky jsou u agapornisů na denním pořádku. Někteří jsou bohužel dominantnější a tak si dovolují více a pořád. Někdy nezbývá nic jiného, než problémového jedince vyřadit z chovu. Mláďátka sice neměli a ani bych to nedoporučoval, jelikož nemáte dva agapornisy od stejného druhu a vznikaly by tímto nežádoucí mezidruhoví kříženci.
Dobrý den.Prakticky jste si odpověděl sám. Také bych to viděl na tu samičku do party. Zvoliíte tak nejúčinější léčbu poruchy. Příčin ovšem může být více......stres a podobně.
Dobrý den.Prakticky jste si odpověděl sám. Také bych to viděl na tu samičku do party. Zvoliíte tak nejúčinější léčbu poruchy. Příčin ovšem může být více......stres a podobně.
Pokud se nevrátí, tak ji dej normálně zpátky do budky. Jinak pokud je máš v teple tak se neboj, rodiče je budou krmit ikdyž vyletí opět ve tvé nepřítomnosti. Hodně štěstí
Dobrý den. Opět nechápu, že někdo radí,že pyrury můžou být přes zimu venku. Nic ve zlém, ale tohle je u mě nechovatelské. Jinak zkuste si najít něco o papouškovi nádherném, třeba Vás zaujme a voliéry by pro něj byly ideální.myslím si, že si s ním docela i pohrajete, jelikož ho každý jen tak neodchová.Cena je kolem dvou tisíc za mladý pár. Další adepti by mohli být barnardi.
Dobrý den. Krmím podobnými semeny jako pán výše. Má směs ještě obsahuje semenec, niger, rýži,pohanku, lněné semeno. Možná jsem na něco zapomněl.Přesné složení jsem měl někde v katalogu,pokusím se ho najít. Přesto tuto směs ještě upravuji zvýšením podílu červeného a žlutého prosa.
Dobrý den. Pokud myslíte odchovávat, tak by to možná šlo při velkém štěstí a větší voliéře. Pokud myslíte dva mazlíčky v jedné kleci, tak bych v tom problém neviděl. Ovšem papoušky by jste musel pořídit zároveň a nechat je na sebe zvykat od mala. Další věc je ta, že pyrura potřebuje nízkotučnou směs a spousty ovoce a zeleniny, a jestli by taková skladba stravy vyhovovala kakarikovi tak to nevím, jelikož je nechovám. Musíte taky domyslet, že v kleci ikdyby jste měl i více krmítek pro každého papouška zvlášť, tak se tím papoušci řídit nebudou a budou jíst to, co jim nejvíce chutná.Ovšem jak říkám, nevím jaké stravovací nároky mají kakarici. Jinak velké plus by bylo pořídit dokrmené jedince. Papoušci si budou všímat více Vás, a věřím, že budou i měkčí v chování ke svému kamarádovi v kleci.
Dobrou noc. Míchanici dělám z uvařených vajec a strouhanky. Další složení měním s druhem konzumujících papoušků. Ovšem není na škodu přidat rochu kukuřice, mrkve, dřevěného uhlí,různé nadrcené byliny, především kopřivy. Nyní velmi často přidávám mořské řasy. Má to vysoký obsah bílkovin,vlákniny, minerálů a vitamínů.
Ještě bych dodal, že je vhodné použít i nadrcené lístky máty. Jako prevenci proti množení baktérií. Proplachování je samozřejmostí. Je mnoho způsobů jak nakličovat. Nakličuji na sítu.
Dobrý večer. Záleží na tom, zda se samec udrží na samici. Většinou ikdyž chybí samci několik drápků,tak můžou být snůšky neoplodněné.Avšak mnoho samců se s tímto hendikepem vyrovná a páří se třeba na budce, na zemi a podobně a bezproblému vyvedou mladé.
Dobrý den. Konstrukci bych volil spíše opravdu z jeklů. S trubkami se špatně pracuje ve spojích, pokud sem Vám porozuměl tak myslíte trubky na lešení a ty se velmi pracně svařují(zbytečně zdlouhavé svařování). Také pletivo musíte uchytit drátem. Na jekl jde uchytit dobře pletivo texem se silikonovo-kovovou podložkou a vypadá to dobře. Stačí jen utahovačka a jde to jak po másle. Jinak co za papouchy, já osobně kdybych měl takovou voliéru tak bych si zkusil chov alexandra čínského ve třech párech. Jinak také záleží zda voliéra bude vytápěná nebo ne. Můžete utvořit i společenství snášenlivějších papoušků. Například andulky, korely, páru papouška nádherného a kouřového. Vše záleží kolik do toho chcete investovat. pěkný den
Chovatelem se nestanete, chovatelem se rodíte :) Buď pro to máte vlohy, nebo ne. Nic nejde na sílu. Myslím si, že každý z náruživých chovatelů měl od malička úzký vztah a především obdiv k přírodě, nebo to v něm alespoň dřímalo a čekalo na správnou chvíli, či nějaký popud.
Dobrý den. Většina zkušenějších chovatelů alexandrů tvrdí, že chov v kolonii je možný. Ovšem ptáci musí být zvyklí na sebe od ranného věku a a musíte mít nejméně tři páry ve velké volieře. Rozhodně při prvním hnízdění musíte pozorovat děj ve volieře a případné agresory odstranit. Rozhodně bych nechoval alexandry malé s rudohlavýma. Nejvíce případů chovu více páru pohromadě bez nějakých potíží jsem zaznamenal u alexandrů růžových vousatých.
Dobrý den. jediné druhy co bych si troufl chovat v nevytápěných prostorech i přes zimu jsou alexandr čínský, papoušek patagonský, mníšek šedý.Ovšem zařízení by muselo být parádně izolované. Je všeobecně známo, že velmi odolná je běžnější austrálie, ale mrazy pod mínus pětadvacet a podobně rozhodně nejsou přínosem pro jakéhokoliv papouška
Dobrý den. Návod Vám neřeknu. Nenechte se zlákat levnější variantou sepiovek. Když to řeknu zjednodušeně, tak Vaši papoušci budou konzumovat sádru. U sepiové kosti nejde pouze o Vápník ale o další minerální látky, které ztěží bude umělá sepiovka obsahovat. Není nad pravou.