Názor paní Svobodové bych jen podpořil. Pokud se člověk snaží odchovat pěkné odchovy neměl by být problém je prodat, ikdyž později.Jenom dnes jsem mluvil s pánem, který má domluveno třicet párů zeber. Sháněl je všude možně.A takových nadšenců bude vždy dost.
Zdravím. Ulomené letky neznamenají návštěvu veterináře. Každý kdo chová větší množství ptactva dobře ví, že tento problém se semtam vyskytne. Například v mém chovu mám samici pyrury rudohlavého, která je bez ocasu a nezbývá mě než počkat, než přepeří.V přírodě by mu taky nikdo nepomohl. Jde o naprosto běžný úkaz, s kterým se setká každý kdo provozuje chov delší dobu.
Dobrý den. Agapornisové hnědohlaví mají voskovější a světlejší kořen zobáku, než například fischeri. Možná, že jste si toho všiml, až byli v dobrých světelných podmínkách. Jinak na té fotce v jiném tématu mají modré kostřce. To udělal foták, nebo mají kostřce opravdu namodralé? čistí hnědohlaví mají mít kostřec zelený.
Dobrý den. Mnoho zkušených chovatelů odchovává žaky v klecích, ovšem po hnízdění jdou do velkých proletů. Pěkný článek o chovateli z Portugalska je v časopisu papoušci.Pokud jste omezený prostorem, tak bych zůstal u varianty mít ptáky ochočené a každý den je pouštět.Já bych chtěl taky chovat kde co, ale prostory mi to neumožnují, proto se orientuji na druhy, na které mám podmínky.
Dobrý den. Myslím si, že právě dospíváme k bodu, kdy tyto stránky ztrácejí opravdu na kvalitě.Z docela slušných stránek se stala opravdová fraška, a to jen kvůli fóru. Zavedení povinné registrace pro přispívání na fóru je naprosto nevyhnutelné !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jedině tak se opět rozeběhne věcná chovatelká diskuze a zastaví se kolotoč hádek a dalších hloupých manýrů.
Dobrý den. Dneska jsme se v brzkém ránu vydali spolu se dvěmi dalšími chovateli z okolí na burzu Přerov. Dneska nepopíšu průběh této burzy. Kolega chtěl vybrat několik agapornisů do chovu, bohužel jsme nevybrali ani jediného!! Nakonec jsme koupili pár Mníšku a byla velká spokojenost. Zážitky z burzy se dnes nekonaly z ptactva, ale spíše z pěkného setkání chovatelů, které jsem viděl prvně, nebo dlouhou dobu jsem s nimi neměl osobní kontakt.Nejvíce mě potěšil fakt, že po samotné burze jsme společně navštívili chov dlouholetého chovatele z našeho kraje. K vidění bylo několik druhů bažantů, kakariki, které jsem ještě takové snad neviděl. Alexandři malí o kterých by jste z dálky tvrdili, že se jedná o alexandry velké. Tak robustní byli. K tomu krásná kolekce nádherných rosel a další austrálie.Dnes po dlouhé době jsem si zavzpomínal na staré časy. Krásná chovatelská diskuze, která obohatí člověka natolik, že se usmívá celý den. žádné žabomyší války, které vedou tak víte k čemu.škoda, že se chovatelé k sobě navzájem nechovají s úctou jakou jsem dnes prožil. . Jaký chovatelský den jste prožili dneska Vy?
Dobrý den. U běžných druhů jako je agapornis fischeri,škraboškový a růžohrdlý jsem ještě rozdělené budky neviděl. Tenhle typ se používá spíše u agapornisů etiopských. Běžným druhům je to jedno, kromě růžohrdlých beztak budku zastaví celou a nechají si pouze dutinu na snůšku.
Zdravím Marty a přeji taktéž úspěšnou sezonu. Mariáne vidím, že nakonec to vypadá slibně, jen tak dál. Pro paní Svobodovou: Nechtěl jsem reagovat na tento příspěvek o větvičkách z důvodů velmi razantních hádek mezi mnou a dalším chovatelem(to jste ještě zde na fórum nejspíše nechodila)takže nebyla ani chuť pouštět se do tohoto tématu. Pokud mohu tak Vám s klidem v duši poradím, že můžete růžohrdlým podávat větvičky stále. Staví si pouze polomísu a další kůru během inkubace kladou okolo hnízda, ne na vejce. Výborně tím regulují vlhkost v hnízdě po celý den. U fischeri,nebo personata může dojít k zastlání (ovšem tomu předchází většinou chyba chovatele, který krmí velmi pestře ikdyž jsou ptáci na snůšce a v ptačím mozku se rozeběhne program dalšího budování a budování. U mě fischeri i škraboškoví také dobře regulovali vlhkost během inkubace namočenou kůrou, kterou si připravvali v misce s vodou.Nikdy však nezastlali, jelikož nebyli stimulováni k dalšímu páření a budování nanovo.Ovšem názory se budou jistě lišit.
Mirku nic si z těch narážek nedělejte. Každý jednou začíná s určitým druhem a právě to je na tom to krásné, že se postupně o určitém druhu dozvídáte nové a nové informace a nejrůznější formy chování tohoto druhu. Myslím si, že tohle už je dosti otřepaná fráze, že by si měl chovatel poprvé něco přečíst(do dnešní doby neznám knihu, která by například detailně popsala vhodný způsob stravování po celý rok tak běžného druhu jako je agapornis, vždy jen podávejte zelené, směs pro menší papoušky a ovoce) Nyní například krmím agapornise naprosto odlišným způsobem, než před pár lety, a rozhodně se budud snažit v tomto vyvíjet. Jednou bych chtěl chovat poicephaly. myslíte, že se o nich dozvím vše když si přečtu Vašíčka?? Možná se dozvím tak kdo je kdy odchoval a v jaké kleci. O samotném druhu se nejvíce dozvím až ho budu chovat, stejně jako například teďka Mira Nosal. Proto už nyní sbírám informac od chovatelů a připravuji se, ale většinu poznatků poznám až ze samotného chovu určitého druhu.Mirku nosí vám kůru v peří oba ptáci do budky?
Dobrý den. Váš pár je docela ještě mladý. Riskujete ztrátu samičky, která může mít problémy ze snůškou vajec. Ikdyby se snůška zdařila, počítejte s tím, že vejce nebudou oplodněná, maximálně jedno dvě. Rozhodně bych počkal alespoň tři měsíce.
Musíte počkat na další jaro, až budete vpouštět ptáky do venkovních voliér. Musí být vpuštěni současně. Někteří ptáci jsou v klidu a některé kusy brání své teritorium docela razantně, takže bych volil spíše neriskovat a počkat na další jaro.
Ono i sebelíp teoreticky vybavený člověk může velmi chybovat. Bohužel učený z nebe nespadl a člověk se to naučit musí. Člověk ovšem musí být zodpovědný, jelikož má na starosti živé tvory. Spíše by jsme měli být rádi, že nováčci v této problematice se ptají, horší by bylo, kdyby frajersky bez pomoci druhých hned dokrmovali. Tak to vidím já.
Dobrý den. Mé zkušenosti jsou takové, že nejlepší je dát více typů budek. Dominantní pár v kolonii si vybere tu nej, a zaobírá se přípravami.Pokud jsou všechny budky totožné, dominantní pár se velmi dlouho rozmýšlí a testuje pořád dokola všechny budky a napadá ostatní agapornise. Je to pouze má zkušenost testovaná na vzorku mých papoušků po několik let.
Dobrý večer. Nyní jste odsoudili ruční dokrmování. Proč? Chápu, že tyto názory jsou výstřelky posledních let( ne dokrmování). Do této kategorie chcete uvést i chovatele, jež se pokoušeli ustálit druhy, keré nebyli častým chovancem v našich krajinách?Bez lidí, kteří se zasloužili a obětovali kus života za něco, jež nyní je opovrhováno? Myslím si, že samotné opovrhování umělým odchovem je opovrhování cílenou činností, která vedla k udržení druhů, které si nyní můžeme dokrmit a vyplývá z naprosté neorientovanosti v této problematice.Jako začínající chovatel jsem neměl možnost diskutovat na internetu, ale co se děje nyní, odsouzení, nenávist, posunutí podstaty člověka až někde na samotnou hranici druhů.Naivní myšlenka, že několik let zpátky bylo profesionální technické zázemí pro dokrmování. Nebylo nic. Člověk se pokoušel o vše možné, o vhodných zařízeních neměl páru. Tímto děkuji hrstce šílenců, kteří udělali tuto záslužnou činnost pro další generace.Proč napadat inteligentí lidi, kteří dokážou směrovat svůj koníček na místa, jež je mohou rozvinout. No dříve přijel chovale k chovateli a pokud mohl dokrmit dokrmil. No nějaké misky a šátky byli uplně ukradené.Klidmě odsuzujte, stačí když dokrmíte a začne stoupat Vaše zvědavost v tomto údělu. Po této zkušenosti si jistě pohovoříme jako chovatelé.
Dobrý večer, Váš agapornis hnědohlavý je dosti napadán dominantním kusem ve voliéře(soudím dle ocasu). Pokud je možno oddělení kusu, tak učiníte nejlépe. Dominantní kus, který oškubá ptáka, je natolik na "koni", že ho časem přivede k smrti.Taktika přežití je neůprosná, nešetří žádný kus.Nejspíše máte dosti podobné budky, nebo máte budky, která je rozdělena na více hnízdících ploch. Já je používám taky, ale postupem výběru, vyvěsuji různé alternativy možného hnízdění. Agapornisové jsou vysoce teritoriální papoučci. S konkurencí se nemažou.
Dobrý večer. Popravdě nepochopím tento příspěvek. Pokud určuje hodnotu chovance kroužek, tak by to byla hezká pohádka. Kolikrát jsem nakoupil hezké,nýbrž velmi hezké chovance do kolonie, jež nepřesáhli "peněžní" hodnotu 50 Kč.Dovolím si říci, že tohle téma je nedomyšleno v mnoha hlediscích.( Papouška vlnkovaného jsem choval mnoho let).