Dobrý den. Vaším příspěvkem jste se chtěla obhájit nebo již také uznáváte, že je to zkrátka "volovina"? Ale pokud někdo neumí uřezat větev a má "to" své zákazníky, tak proč nee...holt zvláštní to doba
Dobrý den.
Astrilde, bohužel i afričtí papoušci jsou testováni, co snesou. Odhadl bych situaci tak, že každý třetí čtvrtý držitel agapornisů nezimuje ptáky v plusových teplotách. Určitě proběhly pokusy i u žaků a papoušků poicephalus. V poslední době i chovatelé v zahraničí začínají chovat celoročně venku například pyrury. Myslím si, že toto téma je věčné a nevyřešitelné. Příspěvky, které v takových tématech zaznívají jsou pouhopouhé hypotézy, jelikož nikdo z nás není papoušek zimující venku. Jelikož nejsem ani já papoušek, nevytvářím si pouhopouhé hypotézy a raději ptáky zimuji v plusových teplotách. Teplo je pro papoušky z teplých oblastí přirozené, o tom snad ani nemusíme diskutovat, zimování venku je určitá alternativa s hypotézami a možným rizikem trpení některých druhů papoušků. Je to podobné jako by nyní někdo vynalezl nový druh benzínu o polovinu levnějšího a vytvořily se dva tábory, jedni s dobrými zkušenostmi, ušetřenými pěnězi a auty, které by byly po roce používání ok a druhý tábor lidí, jež by jim auta přestaly sloužit. Věřím, že většina lidí by raději zůstala u starého dobrého benzínu, než riskovat.
Dobrý den.U tohoto způsobu chovu je možné, že se Vám napárují ptáci jinak a mohou vzniknout mezidruhoví kříženci. V této kombinaci by byli kříženci nadále neplodní. Pokud jsou ptáci opravdu páry a drží při sobě, tak bych se předchozího faktu nebál. Na budky nejsou nároční a zahnízí v jakékoliv. Stačí krychle o straně 20 cm, aby nemuseli ptáci příliš dlouho stavit hnízda. Jako materiál je vhodné podávat čerstvé pruty vrby, které budou různě zpracovávat a stavět hnízda.
Dobrý den. chtěl bych se s Vámi podělit o novinku, kterou jsem zařadil do jídelníčku papoušků, se kterými sdílím svůj volný čas. Je to nějaký čas zpátky, kdy jsem si oblíbil velmi chutnou červenou čočku a napadlo mě ji zkusit podávat i papouškům. Podávám ji smíchanou s kukuřicí k ovocně-zeleninovým salátům, ptáci berou docela dobře. Červená čočka obsahuje poměrně vhodné složení minerálů. Hlavní výhodou je že je cca za osm minut uvařena do měkka.
Dobrý den. Tento týden jsem jel nakoupit krmivo pro ptactvo a uviděl jsem tam již několikrát diskutovaný (mezi chovateli) černý oves. Máte s touto obilninou nějaké zkušenosti. Přimíchal jsem ho do krmných směsí pro všechny druhy papoušků v mém chovu a kupodivu ho všichni ptáci zcela bezproblémů brali. Jaké procento do směsí přidáváte? Děkuji
Dobrý den. Přesně jak píše Petr. Ino vázané na pohlaví je u agapornisů růžohrdlých. Také souhlasím s první odpovědí Tomáše a můžu říci z vlastní zkušenosti, že má zcela pravdu. Mirek
Dobrý den. Dovolil jsem si promazat příspěvky k tématu. Žádný z nich neměl ani přinejmenším podobu odpovědi, na zadané téma.
Honzo, věřte že vhodnější druh ptactva neexistuje, někoho zaujme to, někoho úplně jiné. Je to o člověku, ne o papoušcích. Měl jsem možnost zažít několik ručně dokrmených mláďat pyrurů a jednoho alexandra růžového, u kamaráda. Osobně se domnívám, že větší sklony k mluvení bede mít asi alexandr růžový, každopádně to záleží na jedinci, kterého si koupíte. Pyrura i alexandr růžový jsou z mé zkušenosti vhodnými adepty do role domácího společníka, avšak výběr je už na Vás.
Dobrý den. Před několika dny jsem byl přesvědčen, že se již nechci účastnit hádek a osobního napadání na tomto webu a taktéž jsem již nechtěl zastávat "mazací funkci" a předat ji někomu jinému, nezávislému a objektivnímu. Díky podpoře několika dobrých lidí, kteří mě vlili opět sílu do žil jsem se rozhodl, že mé rozhodnutí bylo příliš ukvapené a že je přeci jenom důležitější poradit začátečníkům, kteří to opravdu potřebují, než neporadit kvůli vyhýbání se hádkám s neregistrovanými jedinci. Po mém rozhodnutí, dále se nezůčastňovat, tito neregistrovaní utichli a nadále nepříspívali. Pokud po mém rozhodnutí pokračovat dáleopět nastoupí, je to pro mě opravdu známka toho, že zde šlo o osobní postoj ke mě, nikoliv o názorovou rovinu problému, či snahu opravdu poradit tazatelům, kterým jsem nejspíše neporadil správně. Velice rád bych tedy pokračoval v debatách o chovu , které budou přínosem pro nás pro všechny, bez jakéhokoliv osobního podtextu.
Je fakt, že kdo dnes upozorní na něco nekalého, v podstatě vybočuje od normálu (lži, podrazy, podvody na denním pořádku) a je tedy nazýván úchyl :). Škoda, že takových úchylů jako já není více třeba mezi politiky nebo v celé společnosti, to by možná potom vypadalo trochu jinak.Příjemný den všem .
Předešlý příspěvek byl pro Ivu.
Pro Milana :
Samozřejmě že registrace. Obvinit někoho bez důkazů nebo s domnělou a vykonstruovanou myšlenkou, pak vše potichu a bez omluvy zamést pod koberec, to dokáže jen necharakterní člověk. Alespoň jsme viděli jak lze uspořádat štvanici na nepohodlné lidi.
18.08.2011 (06:08) | 85.160.94.134
Já jsem rozhodně pro. Obzvláště pokud zde o mém charakteru povídá a v první části diskuze opět přispívá neregistrovaný ze zažátkem IP 85.160. Nevím, nejspíše mě lidé se začátky IP 85.160 nemají rádi :) budu to brát takhle.
Dobrý den. Opravdové rozdíly by mohly být uznány až po určité studii a vážení všech mláďat konkrétních sezon. Prozatím můžete pouze hovořit o tom, že se Vám mláďata zdála stejná v době krmení míchanicí i bez ní.
Znevažování důležitosti živočišných bílkovin v době odchovu mláďat je trošičku hra na tenkém ledě. To že se někomu podaří odchov i bez míchanice je dobré, ale nemusí to platit i jinde. Konkrétně andulky ve své domovině v období hnízdění požírají i docela hodně hmyzu nebo arové konzumují vyplavené leklé ryby na březích potůčků.
Jelikož bylo založeno vlákno pro agapornise škraboškového a hnědohlavého, určitě by nebylo naškodu utvořit vlákno týkající se čistě mutací agapornise růžohrdlého. Vkládejte fotky s přesným popisem mutací. Také zde můžeme rozvíjet diskuze o těchto ptácích. Určitě to nebude naškodu i začátečníkům.
Na fotce: Zelený opalínový 1,0