pro 248.34: vážně se vám papoušíčci projevují tak nahlas? To jste mě upřímně překvapil, měla jsem již několik párů papoušíčků a nikdy nebyli ani při hašteřivé hádce slyšet v další místnosti.
Nesouhlasím s příspěvkem nade mnou. Myslím, že zadavatel se zeptal jasně na to, co ho zajímá. A to je tichý papoušek. Dostane tipy, které si lépe prostuduje a podle dalších zjištěných informací se znovu zeptá nebo si vybere. Mě se líbí třeba číňan, myslíte, že bude kvůli mým sousedům a tomu, že budu zticha já, tichým papouškem, když je jeho hlasový projev jedním z těch, co slyšíte venku kilometr daleko? Nezlobte se, ale s tím nejde souhlasit. Dejte zadavateli svůj tip, zdůvodněte mu ho, a rozhodnutí nechte na něm. Já jsem naopak ráda, že se někdo zeptá ještě před pořízením papouška a předejde tak budoucím problémům. Zrovna aymarky pruhované jsou bezva, teda jedna je i tichá, mám jich hejnko, to už se někdy překřikují navzájem. Jeho absolutně nebázlivá povaha rozhodně vyváží řidší trus, navíc se dá i naučit venčit na místo určené a krmením přeci jen konzistenci trošku upravit. Rozhodně jako tip na tichého papouška je tu zmíněn naprosto správně.
A možná by bylo fajn doplnit druhy fotkami, třeba se některý tichý exot bude zároveň i líbit :-)
na fotce vzadu aymara pruhovaný a vpředu papoušíček brýlatý, také vhodný tichý exot, jen na můj vkus hodně malý a křehký.
pro 105.60: diskuse je o mlčení a čerpání vědomostí? Tak to mne nenapadlo. Copak má ošetření senegallce společného se zimováním papoušků? Pokud se mnou máte nějaký problém, můj email i telefonní kontakt nejdete v záhlaví :-)
Ahojky, už několik let, co navštěvuji papouščí diskusní fora, je to stejné. Z podzimu se ozvou dotazy, jestli přežijí zimu, většinou od těch, co v létě bezhlavě nakoupili, co se jim líbilo, nebo těch, co ušetřili na zimních ubikacích. Výmluvy jsou různé, výsledek stejný. Samá dobrá rada, jak si to papoušci v mrazech vlastně užívají, hlavně, když na ně nefouká. Pak přituhne, a začnou další dotazy co dělat, když zamrzá voda, pták sedí načepýřený na zemi, nebo v budce dokonce z radosti sedí a snaží se vytlačit vejce ......a já si tak pěkně říkám, to je fajn, že si v zimovací místnosti můžu vypít takřka denně kafe a vůbec mě nemusí zajímat, co se děje venku. Teda řeknu vám čisté svědomí při chovu živých tvorů v zajetí je k nezaplacení :-)
Ahojky, psala jsem to již mockrát, ale papoušky zimuji doma (i třeba králováky) a těší mě, že můžu i vzimě trávit čas u volier. Copak má asi tak chovatel za pocit, když v zimní bundě pobíhá v -20 kolem volier jen aby nakrmil a šup zpátky do tepla? Mám v chovu alexandru bez celých článků prstů, u které někdo zkoušel jestli to "dobře snese" a taky znám anduláka, který nemá žádné prsty a skáče jen po pahýlkách, protože zůstal někomu v noci na pletivu. Je třeba dodat, že je trošku náročné odhadnout na jaře počasí a ptáky provézt bezpečně procesem aklimatizace na venkovní podmínky. Upřímně závidím těm, co mají pěkně v domě teplou místnost napojenou na venkovní výlety :-).
4verona:ahoj, je sice dobré, že ti to není lhostejné, ale prezentovat to na forech nic nevyřeší, tedy alespoň pro ptáky. Obchod se zvířaty má mnoho podob a záleží jen a jen na přístupu lidí. Takže za tenhle špatný stav zvířat je celkem jasně daný viník, a to prodavači konkrétního zverimexu. Znám dost obchodů, kde je o ptáky postaráno líp než u nových majitelů.
Takže pokud nemáš z minulého režimu osobní povahový problém z oznamovací povinností, je potřeba ty fotky ukázat tam, kde s tím mohou něco dělat.
Z osobní zkušenosti vím, že někdy stačí probrat to přímo s obsluhami v obchodě. Pokud nezaberou, poslat jim tam při obchůzce párkrát měšťáky, kteří je upozorní, že to mají ve vlastním zájmu řešit, jinak bude hůř, protože přijde kontrola z jediné instituce, která jim na to může vypracovat zprávu pro vyměření pokuty či omezení činnosti, a to je veterinární správa, kam ty fotky patří.
Většinou se zaleknou už jen zvýšeného zájmu a zubožená zvířata z obchodu bohužel buď zmizí nebo se situace začne lepšit.
Jinak se tu budeme všichni jen zbytečně rozčilovat a hádat a ptákům to nijak nepomůže. Dej vědět, jestli se něco změní.
ahoj, možná zapůsobím jako náročný bubák :-).
Ale korelky byly to nejukřičenější, co jsem kdy měla v chovu, není to tak ostrý křik, ale je to prakticky neustálý křik. Alexandra malého bych v bytě taky nevydržela, i ve volierách jsou nyní to nejhlučnější, co mám, oproti korelám křiří jen když je něco vyruší.
Mníšky nechovám :-).
Špatná zkušenost, taky názor.
Mníšek bývá hlučný, ikdyž se zase najde někdo, kdo napíše, že má tichého :-), ale jako druh má hlas pronikavý, ikdyž míň než aratinga.
Zůstaňte u pyrurek. Poznámka: ty zrovna nechovám, takže je nepropaguji z žádného zištného důvodu :-), ale setkala jsem se s nimi, a zdáli se příjemné.
Jsem spokojená se senegalcem, můj miluje celou rodinu včetně návštěv a zvířat.
Dobrý den, rozhodně došlo ke zranění. To že si ho nemůže protáhnout může značit poškození koncové části, může to být drobná zlomenina, i sval či šlacha, i naražení by bylo jistě bolestivé, a pták by nelétal. Možná bude stačit jen čas. Možná zůstane problém trvalý. Na Vašem místě bych ji vzala k veterináři, a nemusí to být zrovna vzdálený specialista. I obyčejný vet. si se zraněním poradí lépe než mi tady na diskusi. Přece jen má jiné možnosti a určitě by aplikoval něco na bolest, podporu hojení a třeba i obnovení nervové činnosti. Držím palce, ať se to korelce dobře zhojí.
Nabízí se jednoduchá přímá otázka. Kdo z vás tahá svého papouška ven na kšírech a nemá s tím problémy?
Já ne, a mohla bych!
Nechal si ode mě líbit i obvazování rány na těle, a ještě mi přitom povídal a oždiboval jemněl prsty, a přesto bych to ani zkusit nechtěla.
Proč se to vlastně dělá, je to pro papouška v něčem lepší nebo snad zdravější?
Taky jsem v začátcích měla o chovu papouška úplně jiné představy, které mě vlastní zkušenosti donutily poopravit. Naučila jsem se respektovat přirozenou ptačí konzervativnost. A hlavně to, že i přes všechnu snahu člověka zůstává jejich reakcí na změnu či vyděšení strach, ať už úprk nebo přikrčení. Proč bych svého kamaráda děsila?
A ještě mi přijde divné, že vám ptáci jako jsou alexandři spí v budkách, není to u nich přirozené jako třeba u aymarek. Neznamená to, že jim je zima a že nemáte vhodné podmínky pro jejich chov? Moc tomu nerozumím, možná se i pletu.....
Marně přemýšlím, proč jim budky necháváte v zimním období? Má to nějakou výhodu? Silnější mládata, levnější podmínky pro odchov, nebo lepší podmínky pro snášení a líhnutí? Děkuji předem za vysvětlení :-).