Myslíte, že už můžu dát senegalce do venkovních voliér? Zatím je mám ve vytápěném sklepě. Ráno je ještě docela zima, tak bych jim nerad ublížil. Dík za odpověď.
Můžu se zeptat těch, kteří již mají ve venkovních voliérách budky zprovozněné, jak papoušci a hlavně samičky snáší teď tuto zimu, když je v noci pod nulou (a ještě nějakou dobu bude)? Nemají problémy, když sedí na vejcích? Já nebydlím na horách, ale například dnes bylo -3 a foukal studený vítr.
Já sám sem budky zatím neotevřel, mám strach, aby se papouchům něco nestalo, tak proto se ptám. Díky za odpověď.
Do výkupu je nedávejte, byla by jich škoda. Jestli je opravdu chcete prodat, prodejte je na na burze, nebo na inzerát a pokud možno po celých párech, když už jsou na sebe zvyklí.
Pro příští zimu uvažuju nad tím lexanem taky, nyní to mám zakryté pevným igelitem, ale když je vítr, tak ten igelit mlátí do pletiva. A jde mi i o dlouhodobější využití zakrytí, igelit vydrží tak dva roky a potom se může vyhodit, lexan nebo nějaký plast vydrží deset, patnáct let? Možná i dýl. Díky za inspiraci, přes léto se na to vrhnu.
Radku, u té první voliéry to máš zakryté čím, igelitem, nebo je to nějaký plast, lexan?
Tady jsou moje voliéry, jedna je 150x200x200 a zbývající dvě jsou 100x200x200 (šxvxh).
Mám letošní pár senegalců a chtěl bych se zeptat, jestli jim můžu dát do klece nějaké plastové hračky, zrcátko atd. Mám strach, aby to nerozkousali, případně nespolkli.
Děkuji za odpověď.
Letos poprvé zimuji andule a rozely venku a chtěl bych se zeptat, jak to děláte s vodou, když třeba týden vkuse je pod nulou a voda zamrzá. Jak dlouho vůbec vydrží papoušek bez vody?
Děkuji za odpověď.
Senegalci hnízdí i v létě? Nechovám je, ale někde jsem četl, že hnízdí přes zimu, v září a druhá snůška v dubnu. Je to pravda? Mám v plánu si je pořídit, tak je dobré to vědět. Díky.
Děkuji za odpovědi.
Ještě se chci zeptat, jsou tito paraziti nějak nebezpeční pro ty ptáky, nebo je to pro ně pouze nepříjemné. Každou chvíli vidím, jak se andule, ale i rozely neustále škrábou a drchmou.
Ahoj, dnes sem ve voliéře zahlédl jednu mou samičku andulky, že má kolem řitního otvoru nalepeného docela dost trusu, tak sem ji odchytl, umyl sem ji a dal do malé klícky osušit. A jak tak na ni hledím, všiml sem si, že ji v peří lezou malí (asi milimetr až dva) velcí červíci. Zdravotně se mi zdála v pořádku, jen měla trochu průjem. Dal sem okamžitě jí i ostatním andulám panacur, i když na ostatních sem tyto cizopasníky nezaregistroval.
A teď k otázce. Pomůže panacur i proti červům v peří, nebo to pomáhá pouze když je má pták ve vnitřnostech? Mám udělat ještě něco jiného? Nerad bych o ni přišel. Děkuji za odpověď.
Já je mám venku doteď (vlastně celoročně) a evidentně jim nic nechybí. Ráno je jdu vždycky zkontrolovat, a lítají jak zběsilí.
Je to hodně o pestrosti stravy, pokud je krmíš pouze prosem a dáváš jim málo ovoce, vitamínů, tak oslabený papoušek nemusí postupné ochlazování zvládnout.
Ahoj, to nejde tak jednoznačně říct, že něco špatného snědla... Pokud ji měla sedm roků, tak ji určitě nedala něco špatného, co by ji ublížilo, pokud teda nedostávala pravidelně moc slunečnice. Podle mě dostala nějakou nemoc, mohli ji odejít játra, dostat rakovinu, mohlo to být cokoliv.
Každopádně si myslím, že stářím nezemřela.
Je lepší dát přes zimu z voliér budky pryč, nebo je tam nechat? Já sem jim tam zatím budky nechal, ale zadělal sem jim otvory, aby se nedostali dovnitř.
Myslíte, že je lepší je úplně odstranit?
Nevím, jak je to u papoušků chovaných doma v kleci, ale ptáci chovaní ve venkovních volierách by se měli preventivně alespoň dvakrát za rok (většinou je to na jaro a na podzim) odčervovat.
Na ptačích burzách koupíte Panacur 2.5 procent běžně, i s návodem, nevím o nějakém černém prodeji.