Rozely penant se stávají pohlavně dospělými poměrně brzy a to už ve věku jednoho roku. Možná i tento fakt k nim láká mnoho začínajících chovatelů, kteří touží mít větší nenáročné papoušky, od kterých by se brzy dočkali odchovu. Většina jim podobných papoušků, jako jsou barnardi a další, hnízdí až ve věku tří let. I já sám jsem po nich toužil a jedním z mnoha lákadel pro mě byl právě brzký odchov. Bohužel tito papoušci nikdy nemohli být obyvateli mých voliér, neboť mi pro ně připadly malé a nechtěl jsem je v nich trápit. Rozely penant jsou jako všechny rozely velmi otužilé a lze je proto v našich podmínkách chovat celoročně ve venkovních prostorech.
O rozměrech voliéry vhodné pro penanty by se také dala vést polemika. Různé literární zdroje udávají doporučované rozměry voliér v rozpětí od 5 do 2 m. Praktické chovatelské zkušenosti vypovídají o tom, že lze tyto papoušky chovat i ve voliérách menších rozměrů ( kolem 2 m). Nicméně já se přikláním k chovu ve voliérách větších rozměrů už vzhledem ke skutečnosti, že jsou penanti velmi dobří letci a teprve ve velké voliéře vyniknou v celé své kráse. Na návštěvě u chovatele pana Hájka mne překvapil chov páru rozel penant v dvoumetrové voliéře. Na můj dotaz směřovaný k rozelám chovaných dle mého mínění malé voliéře se mi dostalo odpovědi, že v ní hnízdí mnohem lépe, než ve voliéře třímetrové, ve které byli umístěni dříve. Tato zkušenost jen potvrzuje fakt, že každý pár, každý papoušek je individualita a proto se můžou jeho nároky lišit od papoušků stejného druhu, nebo také od informací, publikovaných v různé odborné chovatelské literatuře.
mě se to také uš podruhé stalo ,ve 2 případech měli zdeformované hohy jaksi otočené a asi v 5 něměli letky ,
a ty skokani kterým si takhle říkák je nechal dva měsíce doma a nějak ve 3 připadech jim narostla a v 1 se pořát strácela