Kakarici pohlavně dospívají velmi brzo. Mláďata vyvedou již půlroční ptáci, ale v tomto věku není dobré je nechávat hnízdit, protože se mladá samice velmi vyčerpává, proto by byl nutný přísun minerálů, vitamínů a vápníku např. Kombinal AD3 . Nechejte kakariky hnízdit alespoň ve věku jednoho roku.
Já bych to tady vůbec nerozebíral kolik má jaký druh papouška mutací, Lukáš uvedl jenom pár mutací jako příklad a tím se to tady nědko rozpitvávat kolik dalších jěště existuje nebo kterou vynechal.
Mně se rubina také docela líbí, ale někteří jedinci co vídám na burze tak se velikostí podobají spíše rozele žlutolící. Ale dají se najít i opravdu velké a silné kusy. V dnešní době si myslím je už trh trochu rubiny přesycen, tak nevím jak se prodávájí. Ale jestli se chovateli ptáci líbí, tak si je pořídí, i když s něma situace na trhu není zrovna příznivá. Nevím možná se mýlím, ale podle toho co vídám, tak je rubin dostatek.
Pár rozel rubino asi 3000kč, ale záleží na chovateli a kvalitě ptáků. Alexandři malý ve věku kolem 3 let se těžko schánějí, protože už je u nich vyvinut rozdíl mezi samcem a samicí. Pokud je ale seženete, tak se může jednat o ptáky, kteří např. rozbijí vejce atd. a proto se jich chce chovatel zbavit. Cena bude asi 1000kč u přírodních ptáku, u mutací více.
Burzu v Uh. Hradišti navštěvuji pravidelně a ještě jsem tam aymary taky neviděl jen papoušíčky. Možná že tam byli, ale jelikož je nechovám tak jsem jim nevěnoval pozornost.
No stát s 5 korelama není žádný problém. Já jsem stál i 2 dvěma, ale na tom nezáleží. A jestli nemáš na mláďata místo tak to promiň, ale s tím se musí předem počítat, že mláďata třeba neprodáme hned, ale i za pár měsíců.
Plastová bidýlka sice nepodporuji a výhody jsou ty, co už jste uvedl výše. Přece jenom je to pro ptáky nepřirozené aby ptáci seděli na plastu a když se dřevěné bidlo zašpiní nebo ho ptáci zničí tak se dá snadno vyměnit, ale někteří chovatelé plastová bidla používají. Nechci vás od jejich používání odradit, byl to jen můj názor.
Budky bez bidýlek jsou dobré a taky ani ptáci v přírodě žádné bidýlka před budkou(kmenem) nemají, protože se chytí kůry. Proto strany budek nesmí být moc ohoblované, aby se na ní ptáci udrželi.
Zdravím, andulek bych tam umístil asi dva páry, protože se doporučuje asi na 1m čtvereční 4 kusy, což tvoje klec skoro splňuje. Samozřejmě je to jen orientační, musíš to sám vyzkoušet a pak posoudit.
Zkoušel jsem také chov korel v kleci, ale výsledky nebyli moc dobré. Chce to alespoň voliérku 2m dlouhou a při správné péči by na sebe mláďata neměla nechat dlouho čekat.
Mě se zatím nejvíc osvědčilo strouchnivělé dřevo, které zbude po dlabání kmenových budek. Většinou dobře drží vlhkost a i menší druhy ptáků si je upraví podle sebe.
Zdravím, jestli je to samec nebo samice ještě asi těžko určit, protože alexandři se vybarvují až ve 2 roce života. S tou vyzvracenou potravou to asi v pořádku nebude, normální ptáci tohle nedělají může to svědčit nějakou poruchu trávení, ale to je třeba prozkoumat trus. Jsou ale případy, kdy ochočený papoušek vyvrhuje potravu na svého pána za účelem nakrmení, ale znovu ho nežerou.