Příspěvky uživatele
zbynek
amazoňany mám a zkušenost mám pouze s čínskými křepelkami a u těch problém není. Křepelky pobíhají po zemi a amazoňani jdou na zem jen velice zřídka, křepelek si vubec nevšimají. Další druh papouška bych k nim já nedal, ale třeba má někdo více zkušeností.
Martin: klec je 110x110cm a pouštím je prolétnout i mimo tuto klec. Přes léto jsou ve 2m voliérce a nádherně se tam prolétávají, takže je pravda, že mohou být i v kleci menších rozměrů, ale když mají možnost, tak i rádi a hodně létají.
dneska jsem při chvíli volna nainstaloval do sklepa k papouškům senegalským kameru a sledoval jejich chování přes počítač. Po chvíli jsem byl svědkem vzájemného krmení, tak jsem to nahrál a vy se teď na to můžete kouknout. Krmení jsem pak sledoval docela často, ptáci o sebe mají zájem, tak uvidíme jestli se pokusí o hnízdění. Jsou tříletí.
http://www.youtube.com/watch?v=Fv1p9ILNNIE
páření s jiným druhem rozhodně ne!!! Pohlaví u 8 let staré želvy lze poznat naprosto bez problému. Vyfoťte ji zespoda tak, aby byl vidět ocásek a vložte sem foto. Samička má ocásek krátký a široký, sameček protáhlý, ale pro člověka, který neviděl v životě tento rozdíl na vlastní oči, to nemusí být lehké.
osobní zkušenost s tím nemám, ale nemusíte mít strach. Pan ing. Holý je seriózní člověk, tam problém nebude.
lichá samička andulky je klidně schopna při nedostatku budek uklovat cizí mláďata a na to, aby jste vyvěsila další budky a nechala ji venku hnízdit, je již pozdě. Lichou samici bych odstavil a dal do tepla, kam bych ji nabídl budku. Pokud bude chtít opravdu snášet, tak snese a je schopna i sama vyvést mláďata. Stejně bych se ale podíval po druhém samečkovi a dopároval ji. Další otázkou ale zůstává, jak dopadnou 3 mláďata co máte ještě venku v budce. Nevím, jak jsou stará, ale pokud už opeřují, tak je snad ještě vyvedou. Pokud jsou malá a tím pádem je jasné, že zůstanou venku ještě pár týdnů a nevyhnou se mrazům, tak je na místě přenyst pár i s budkou do teplejšího místa. Sám jsem se tomu dříve také párkrát nevyhnul a s návratem samice k mláďatům nebyl nikdy problém. Pro příští rok bude ale lepší začít s hnízdění hned na jaře a zavčas koncem léta odebrat budky.
A teď k alexandrům:
když jsem s alexandry začínal, tak jsem pohlaví poznal ještě před vybarvením podle chování. Oba se "klaněli", roztahovali křídla a dělali charakteristické samčí pohyby hlavou. Samozřejmě ne pořád, je potřeba strávit nějaký čas pozorováním. Mně bylo jasné, že jsem vlastnil 2 samce.
Na fotce jsou 4 mláďata alexandrů ve stáří 30 dnů (letošní odchov).
http://papousek.net/nemoci/tabakovy-kour-hrozba-nejen-pro-nas.html
Dal jsem kmenovou, zatím ale oštipujou jenom kůru.
Tady přikládám foto ještě z venkovní voliéry, jak se samec naparuje. Moc pěknej pták.