Petra Dittrich:
není potřeba rolovat pracně až na poslední stránku. Lze použít tlačítko poslední (vedle výčtu stránek), a hodí to automaticky na poslední stránku. Ale založit nové téma je také řešením.
Pavel Bulíček - Sh4dow:
zareagovali jsme na tvoji námitku v tomto tématu z 30.9.2010 (10:05), už je možné dělat při psaní v diskuzi odstavce.
Omlouvám se za odbočení od tématu.
Díky za názor cone. Také díky zavedení webu o šelmách pronikám zase do jiné oblasti, kde si rád přečtu něco nového. Největší problém bude ve shánění a psaní článků, protože soukromých chovatelů šelem je u nás prý zhruba kolem 25, ale věřím, že se toho chopí správní lidé a něco zajímavého se dozvíme. Nutno přiznat, že hlavním iniciátorem vzniku webu o šelmách, byl pan R. Navrátil. Po přečtení určitých diskuzí na fauně jsem zjistil, že tuto skupinu zvířat také sledujete.
Korely i horáci jsou tolerantní ptáci, takže v dostatečně prostorné voliéře se po páru snesou. Nejlepší bude vypustit je do voliéry zároveň a pokud možno obojí mladé ptáky, pak by neměl být problém.
Já dávám také černý bez, jeřabiny a šípky. Oblíbenost se liší druh od druhu, nejméně vybíraví jsou amazoňané, ti z vyjmenovaného skonzumují všechno. Naopak aratingy se mi bezu ani nedotknou. Dávám jim to jednou za pár dnů, vše si zamražuji i na zimu, jeden den tomu obětuju a všechno nasbírám. S žebříkem zajdu na jeřabiny, máme tu jednu alej, kde je plno stromů, bedýnku mám za chvíli natrhanou, bez ještě dřív, akorát šípky zaberou více času. Bez zamražuji letos poprvé, tak nevím jaký bude po rozmražení, uvidíme. Na zamražené krmení mám vyhraněný samostatný mrazák. Zamražené věci krmím 4 měsíce, listopad - únor a to 1x týdně.
Foto: černý bez
Uvažoval jsem, zda to téma smazat nebo ne, po vašich reakcích už mám jasno, je to smazané. Ode dneška budu mazat všechny dotazy týkající se cen ve výkupu, na to stačí fauna.
Jo to jsou fotky z jara. Vletové otvory a rozměry byly dělány na sýkory koňadry a jedna na modřinky ale ve 2 ze 3 jsou polní vrabci.
Želvy letos stávkují a nenesly, ale nevadí.
Máte v tom neštěstí aspoň trochu štěstí, že jim rodiče neškubou i křídelní a osacní pera takto mohou mladí sami opustit budku až na to budou mít věk a po odstavu obrostou.
Zde mé korely od jednoho páru. 4 vejce - 4 mladé. Druhý pár má 5 mladých.
Ala - vaše mláďata korel jejich rodiče očividně oškubávají. Mně to kdysi dělala jedna samice také. Vylétaly holé příšerky pouze s křídly a ocasem a zarostly až po odstavení. Na důvod jsem nikdy nepřišel, ikdyž jsem měl 3 páry dělal to jen jeden nebo spíš jen jedna samice.
Těžko se odpovídá, když nevíme jak dlouho samice sedí. Nechal bych to v tomto případě na samici a nezasahoval ji nijak do hnízdění. Pokud sedí krátce, tak je možné, že poslední vejce přinášela a ještě jste v nich nic neviděl. 5 není nijak velký počet, aby je neobsedla.