Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 27.03.2015, 06:47:31
Zdravím. Já jsem předloni vyráběl budky viz foto. První dvě zleva jsou pro sýkory koňadry a úplně pravá pro sýkoru modřinku. Poslední roky mám ale zkušenost, že se v budce uhnízdí vždy vrabci polní. Budka pro modřinky zůstala prázdná protože se do ni vrabec menším otvorem nedostane. Dřív mi v budkách hnízdily koňadry pravidelně.
Zdravím, nedělal bych to nemám s tím dobrou zkušenost. Choval jsem rosely pestré a na podlahu dal křepelky čínské, věděl jsem, že by to nemuselo klapat, tak jsem je hodně sledoval a roselák je napadl jednu z křepelek, kdybych nezasáhl asi by to špatně dopadlo. V toku jsou rosely dost agresivní.
Zdravím, určitě je ideálnější varianta koupit mladé ptáky a čekat. U starších nikdy nevíte pravý důvod jejich prodeje. Tím netvrdím, že se nedá narazit na kvalitní starší jedince, ale pro složení párů se hodí víc mladí ptáci. Mně se vyplatilo počkat u amazoňanů, senegalců, arating... U prvních jmenovaných jsem čekal na hnízdění 5 let, pár spolu byl od mláďat, teď hnízdí pravidelně.
Popisky k foto:
1.foto mláďata amazoňanů v budce - 3ks
2.foto mláďata amzoňanů po vylétnutí
3.foto mláďata senegalců v budce před vylétnutím, 2 mladé + chovná samice
4.foto mladé aratingy - v popředí chovný samec za ním 4 mláďata, samice se do záběru nevešla
Zdravím. Já používám teda kmenovou, úspěšně v ní hnízdí. Ale věřím, že prkenná by taky byla možná, jen by museli mít asi každej rok novou, protože by ji rozkousali.
Zdravím, velikost základny cca 40x40 cm a výška 60-70 cm je jasné, že u kmenové budky ty rozměry přesně netrefíte ale nějaký centimetr navíc nebo míň nehraje roli.
Ano, jak píše kajik, samci jsou agresivní. Někde se uvádí, že s nimi lze chovat křepelky čínské na podlaze, ale u me nefungovalo ani to. Samec je napadal az jsem musel křepelky dat do jiné klece. A to stejné se mi stalo i u rosel pestrých.
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 05.03.2015, 16:03:11
Těžko někdo najde fotku, která se vyrovná lasici na žluně. Ale věřím autorovi, že je fotka pravdivá, že se v přírodě podobné věci dějí, jen měl autor ohromné štěstí, že byl ve správný čas na správném místě.
Odpověď na příspěvek uživatele kajik z 04.03.2015, 20:07:26
Souhlas. Sice u svého páru jsem měl max. 4 mladé, ale dobrý pár to zvládne. Spotřeba krmiva bude vysoká. Na fotce jsou mladí alexandři těsně před vylétnutím, fotka už je z roku 2006:
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.03.2015, 10:16:03
Zdravím, chameleony nechovám, ale dovolím si okopčit kus textu z internetu, který odpoví na vaše otázky:
Ihned po nakladení vajec je opatrně vyjmeme, spočítáme a přemístíme do krabičky s připraveným vermikulitem do inkubátoru. Vermikulit připravujeme dle návodu na balení.
Snůška obsahuje většinou 20 - 40 vajec, jsou nafouklá, bílá a pevná. Neoplozená vejce nemají pravidelný tvar, jsou lepkavá, malá, měkká a dožluta - tyto vejce do líhně nedáváme.
Uložíme je do inkubátoru, kde máme připravený vermikulit = extrudovaná slída (má velkou sací schopnost). Na 1 l vermikulitu přidáme 1 dl vody a důkladně protřepeme, do připraveného substrátu pokládáme jednotlivě vejce do vyhloubených důlků. Inkubace trvá 180 - 200 dní při teplotě 25 - 28 °C. Vejce v průběhu doby kontrolujeme v intervalech zhruba 14 dnů a pokud je třeba znovu navlhčíme substrát. Vejce nasávají vodu a zvyšují svůj objem.
Než se vylíhnou mláďátka musíme si připravit speciální terárium, kam je během líhnutí umístíme, většinou se líhnou během 3 dnů a ihned po narození umí měnit barvu.
Odpověď na příspěvek uživatele Dana z 27.02.2015, 11:58:43
Zdravím vás, poslední roky používám pro větší papoušky směs od firmy Avicentra s názvem velký papoušek DELUXE, viz. fotografie a jsem spokojen. Web výrobce: http://www.avicentra.cz/